Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2009., 13:30   #1
Nova Opel Astra (J)

da li je ovo nesto novo ili ja nisam primijetio dosad?
http://opelinsigniaclub.files.wordpr.../08/262364.jpg
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 13:34   #2
Mislim da je to doslo s novom Corsom prije par godina.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 13:35   #3
Fora ideja!
-GT- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 15:03   #4
Quote:
zekoslav095 kaže: Pogledaj post
Mislim da je to doslo s novom Corsom prije par godina.
Tak je.

Evo ti jos jedne slikice.

http://www.netcarshow.com/opel/2010-...llpaper_3a.htm
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 15:11   #5
Pa kad ideš lagano u rikverc pokupiš neki stupić, ili te netko lagano spuca iza.... i ode sve u qurac..... A mogu si mislit koliko košta novi zadnji branik zbog toga.....
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 15:12   #6
Inače, što se tiče nove Astre, ostao sam vrlo neugodno iznenađen kada sam vidio tehničke karakteristike koje tvornica navodi.

Pa tako, osnovni benzinac ima 100 KS i bijednih 130 Nm i treba mu cijela viječnost od 14,2 do 100 km/h, pitam se kako je tek slab na međuubrzanjima.

Čak ni ovaj 1.4 turbo na papiru ne djeluje obećavajuće, mislim da ima cca 10 sekundi do 100.

Tražim, ali n mogu nigdje pronaći tehničke specifikacije, ovo sam pročitao u tiskovinama.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 15:32   #7
bitan podatak ti je... da je astra dimenzijama sad najveci kompakt u klasi duzi od vecine skoro 20 cm, takoda je i tezi od ostatka konkurencije time su mu i performanse losije..... za jurcanje bude zato novi GTC....
meni super izgleda i van i unutra, a sto se tice motora dok ne napravim par test voznji necu nista komentirati.....
Kiki-GTC is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 15:39   #8
Da, Astra i Lancia delta su najveci kompakti. Samo.... ova nova Astra ima manji prtljaznik i manje mijesta nego trenutna generacija. Tih dodatnih 20cm koliko je narasla, nije donijelo nista vise mjesta, samo jos vise kilograma i kupejevski dizajn.

Pa bio ti je u Autoblicu utisak s voznje nove Astre 2.0 CDTI. Lose je to sto ima previse gumbica u kokpitu, sto je prtljaznik manji, sto bi kocnice mogle biti jace, ovjes je udoban ali zaostaje po pitanju agilnosti , performanse i potrosnja su vece nego bi se ocekivalo... Ali sve u svemu daleko od toga da je los auto, dapace nigdje ne briljira,ali nigdje nema ni velikih felera.

Nisam je jos vozio, iako sam ih u Austriji vidio i na cesti i na kamionima. Lijep auto, tu se nema sta rec.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 15:39   #9
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Inače, što se tiče nove Astre, ostao sam vrlo neugodno iznenađen kada sam vidio tehničke karakteristike koje tvornica navodi.

Tražim, ali n mogu nigdje pronaći tehničke specifikacije, ovo sam pročitao u tiskovinama.
Evo tu ima(dole); pod svakon tockom(motorom) imas specifikacije...

http://www.opel.de/shop/cars/astra-n...ct=0PC68++GB61

To isto sto si ti napisao, napisao sam i ja unutar jedne teme,..NO! ako je vjerovati onome što piše u AutoBild-u/čimbenici koji su utjecali da astra osvoji titulu Zlatnog volana; navode se: Udobnost/u vožnji, prostran interijer, sportske osobine,.. E sad vjerojatno su tim ispitivacima(ca 40) bili ponuđeni novi 1.4 motor sa 140ks(koji se pokazao kao pravi pogodak) i 2.0cdti sa 160ks. I da, bolje izgleda uživo(to su izjavili). Prosudite sami:



http://www.youtube.com/watch?v=5Ps6TEjbIQE (4:01)>meni najljepsa boja i felge(taj je sigurno preko 20t..)

Zadnje uređivanje giga_games : 21.11.2009. at 15:53.
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 15:54   #10
Ma sve super, ali što će mi kompakt od 4,40 i tonu ipo, a onda ga još opreme motorima koji ni u aktualnoj liniji ne briljiraju.

Ovaj 1.6 atmosferac valjda je najgori motor u klasi 1.6 litre, boljim se nije pokazao ni u dosta manjoj aktualnoj Astri.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 16:07   #11
2.0 CDTI ide ko blesav u toj astri mozda nema 0-100 neko strasno vrijeme ali ima super meduubzanja.


Ja cu kupovat novi auto i odlucio sam se definitivno za kompakta jer mi veci auto netreba. A odluka ce past izmedu Astre i Audia A3. Sam treba napravit probnu voznju. Bio sam u Opelovom salonu pocetkom 12mjeseca ima dolazi Astra 1.6T sa puno opreme i idem na test voznju.


Ja ako cu ju uzimat bit ce 2.0CDTI ili 1.6T drugi motori ne dolaze u obzir.
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 18:38   #12
Quote:
to sam ja kaže: Pogledaj post
2.0 CDTI ide ko blesav u toj astri mozda nema 0-100 neko strasno vrijeme ali ima super meduubzanja.


Ja cu kupovat novi auto i odlucio sam se definitivno za kompakta jer mi veci auto netreba. A odluka ce past izmedu Astre i Audia A3. Sam treba napravit probnu voznju. Bio sam u Opelovom salonu pocetkom 12mjeseca ima dolazi Astra 1.6T sa puno opreme i idem na test voznju.


Ja ako cu ju uzimat bit ce 2.0CDTI ili 1.6T drugi motori ne dolaze u obzir.

ja sam isto gledal motore i jako mi se sviđaju ovi 1.4T i 1.6T, a Moril kaj govori za ovih 100KS pa kaj si ti očekival da bu auto imal 10 sec do 100-tke? pa 100KS nije puno, onaj ko treba za gradsku vožnju i sl. bude mu ovaj motor i više nego dovoljan
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 19:05   #13
Mene ne zanima 1.4T. Reko sam sam sebi da mi je next auto barem 150ks sa turbom. A i na Njemackim Oplo forumima vele da su 1.6T i 2.0T od Opela fantasticni motori sto se tice izdrzljivosti. Prevale dost kilometri bez problema a i idu ko mutavi. 1.4T cu uzet jedino u Audiu i to onaj od 125kw ali s obzirom na cijenu audia mislim da cu astricu tjerat u crveno.

A ko zna mozda pade i 2.0T ak poludim. Jer kad se sjetim svoje stare astre gsi produ me trnci i dobijem volju za benzincem makar i 15l trosio.
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 19:26   #14
Quote:
komar20 kaže: Pogledaj post
ja sam isto gledal motore i jako mi se sviđaju ovi 1.4T i 1.6T, a Moril kaj govori za ovih 100KS pa kaj si ti očekival da bu auto imal 10 sec do 100-tke? pa 100KS nije puno, onaj ko treba za gradsku vožnju i sl. bude mu ovaj motor i više nego dovoljan
Konkurenti sa 100 KS imaju najmanje dvije sekunde kraće ubrzanje do 100. Kad se radi o dvije sekunde razlike u ubrzanju s mjesta, bojim se uopće pomisliti kako loše taj auto ide u stvarnom prometu kada se ne mjere ubrzanja, već se prestižu kamioni, vozi uzbrdo...

Evo, kako novi Megane sa osnovnim motorom od 100 KS ima 10,9 sekundi, što je 3,5 sekunde kraće???
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 20:16   #15
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Konkurenti sa 100 KS imaju najmanje dvije sekunde kraće ubrzanje do 100. Kad se radi o dvije sekunde razlike u ubrzanju s mjesta, bojim se uopće pomisliti kako loše taj auto ide u stvarnom prometu kada se ne mjere ubrzanja, već se prestižu kamioni, vozi uzbrdo...

Evo, kako novi Megane sa osnovnim motorom od 100 KS ima 10,9 sekundi, što je 3,5 sekunde kraće???
zanimljivo...
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 20:23   #16
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Konkurenti sa 100 KS imaju najmanje dvije sekunde kraće ubrzanje do 100. Kad se radi o dvije sekunde razlike u ubrzanju s mjesta, bojim se uopće pomisliti kako loše taj auto ide u stvarnom prometu kada se ne mjere ubrzanja, već se prestižu kamioni, vozi uzbrdo...

Evo, kako novi Megane sa osnovnim motorom od 100 KS ima 10,9 sekundi, što je 3,5 sekunde kraće???
to što nekom autu treba duže od 0-100 km/h,ne znači nužno da će biti slabiji i u međuubrzanjima..
a i Megane koji spominješ je 1.6,a Astra 1.4..
pričekajmo testove,ili još bolje test-vožnje,pa ćemo vidjeti..
a da je Astra prekrasna,pogotovo u top opremi,jest..

Zadnje uređivanje sagi : 21.11.2009. at 20:31.
sagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 20:31   #17
Quote:
sagi kaže: Pogledaj post
to što nekom autu treba duže od 0-100 km/h,ne znači nužno da će biti slabiji i u međuubrzanjima..
pričekajmo testove,ili još bolje test-vožnje,pa ćemo vidjeti..
a da je auto prekrasan,pogotovo u top opremi,jest..

vec se vidi koji bu auto najprodavaniji, ne?
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 20:40   #18
Quote:
klinsider kaže: Pogledaj post
Da, Astra i Lancia delta su najveci kompakti. Samo.... ova nova Astra ima manji prtljaznik i manje mijesta nego trenutna generacija. Tih dodatnih 20cm koliko je narasla, nije donijelo nista vise mjesta, samo jos vise kilograma i kupejevski dizajn.

Pa bio ti je u Autoblicu utisak s voznje nove Astre 2.0 CDTI. Lose je to sto ima previse gumbica u kokpitu, sto je prtljaznik manji, sto bi kocnice mogle biti jace, ovjes je udoban ali zaostaje po pitanju agilnosti , performanse i potrosnja su vece nego bi se ocekivalo... Ali sve u svemu daleko od toga da je los auto, dapace nigdje ne briljira,ali nigdje nema ni velikih felera.

Nisam je jos vozio, iako sam ih u Austriji vidio i na cesti i na kamionima. Lijep auto, tu se nema sta rec.
u kojem si ti to točno Autoblicu pročitao?
onaj test koji sam je čitao u Autoblic je imao sasvim drukčiji prizvuk od ovoga što si it napisao..
sagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 20:44   #19
Quote:
komar20 kaže: Pogledaj post
vec se vidi koji bu auto najprodavaniji, ne?
to ne bih mogao predvidjeti..
ali,ako će i kod nas Opel slijediti politiku cijena kakva je u Njemačkoj,gdje je nova Astra 1000 eura jeftinija od prethodnice,mislim da bi mogla imati sasvim lijepi uspjeh i kod nas..
osobno,razočaran sam što nema 4x4 sa dizelom i automatikom u ovoj verziji,jer bi to onda 99,99% bio moj izbor za novo prometalo,ali pošto ionako mislim u kupnju tek 2011.,pričekat ću da izađe i Astra Crossover,pa ako će mi odgovarati dizajnom u tolikoj mjeri kao ova..
sagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 20:55   #20
Quote:
sagi kaže: Pogledaj post
to ne bih mogao predvidjeti..
ali,ako će i kod nas Opel slijediti politiku cijena kakva je u Njemačkoj,gdje je nova Astra 1000 eura jeftinija od prethodnice,mislim da bi mogla imati sasvim lijepi uspjeh i kod nas..
osobno,razočaran sam što nema 4x4 sa dizelom i automatikom u ovoj verziji,jer bi to onda 99,99% bio moj izbor za novo prometalo,ali pošto ionako mislim u kupnju tek 2011.,pričekat ću da izađe i Astra Crossover,pa ako će mi odgovarati dizajnom u tolikoj mjeri kao ova..
Pričekaj Astru OPC, ona ti ima 4x4 pogon.
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:00.