Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2013., 16:59   #1
Arrow Mazda 3 (2014)

Pošto je na komentarima Mazda ostavila jak dojam na većinu forumaša, mislim da je bolje otvoriti zasebni topic pa da se tu nastave dojmovi














Zasad dolazi s tri benzinska i jednim dizelskim motorom





SkyActiv tehnologija smanjila je težinu automobila 60-90kg korištenjem HSS i UHSS čelika u odnosu na prethodnika s usporedivim motorima, ispeglana je aerodinamika a tvrde da će zahvaljujući novim izolacijskim materijalima biti među najtišima u klasi.

Quote:
The adoption of the lightweight SKYACTIV powertrain, expanded use of high-tensile steel and thorough review of over 300 components of which the body is comprised reduce overall weight by approximately 90 kg for the European specification vehicle with diesel engine and manual transmission.

A new active air shutter mounted in front of the radiator automatically opens and closes in accordance with driving conditions. This improves aerodynamic performance and contributes to gains in real-world fuel economy.

Achieves excellent aerodynamic performance with a drag coefficient of 0.275 for the hatchback and 0.255 for the sedan. (These values are for vehicles with the active air shutter.)

A new lightweight material that exhibits a high level of noise absorption is introduced on the dash insulator and floor mats, and insulating material is also positioned for maximum effectiveness behind the instrument panel. These measures achieve a level of cabin quietness that stands among the top in the class.
Mazda 3 će biti opremljena svim čudima moderne tehnologije u svrhu povećane aktivne i pasivne sigurnosti.

Quote:
Active safety

Mazda Proactive Safety is Mazda's development concept that aims to help the driver avoid dangerous situations before they occur by minimizing the risks that can lead to an accident and maximizing the range of conditions in which the vehicle can be driven safely and with peace of mind.

The all-new Mazda 3 adopts a wide range of Mazda's advanced safety technologies dubbed i-ACTIVSENSE. These technologies use sensing devices such as milliwave radars and cameras to support the driver in recognizing hazards, avoiding collisions and minimizing damage when accidents do occur.

High Beam Control System (HBC): The system automatically switches the headlamps between high and low beams.

Blind Spot Monitoring System (BSM) (North America and Australia only)/Rear Vehicle Monitoring System (RVM) (North America and Australia excepted): These safety confirmation systems detect vehicles approaching from the blind spot areas at the sides and rear, and issue an alert to assist the driver.

Lane Departure Warning System (LDWS): It monitors the lane markings on the road and issues a warning to the driver when it predicts that the vehicle is going to depart from its lane.

Forward Obstruction Warning (FOW): This system monitors the vehicle ahead and issues both visual and audible alerts to help the driver take evasive action when it determines a high risk of collision to exist.

Smart Brake Support (SBS) (North America excepted): When travelling in the mid- to high-speed range, this system detects vehicles or obstructions ahead and applies the brakes in two stages.

Smart City Brake Support (SCBS): SCBS helps prevent or soften impact with the vehicle ahead when traveling at slower speeds.

Mazda Radar Cruise Control (MRCC): The system determines the difference in speed and distance separating the new Mazda 3 from the vehicle ahead and automatically adjusts vehicle speed to maintain a safe distance.

Passive safety

The SKYACTIV-BODY efficiently absorbs impact energy from any direction and minimizes the chance of cabin deformation.

Safety features are incorporated to soften the impact and mitigate injury in the event of a collision. This includes dual front airbags, large side airbags, and curtain airbags.
Početak prodaje je kraj 2013 ili početak 2014 godine. Čekamo cijene.
JKD01 is offline  
Old 27.06.2013., 17:12   #2
WOW! Prvi put ju sad vidim i vilica do poda. NICE!
nick_diamond is offline  
Old 27.06.2013., 17:25   #3
nesto mi se čini da neće koštat ispod 150 000 kuna osnovni model...ali lijepo izgleda,bit ce za 15 godina san za seljo tunere
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Old 27.06.2013., 17:39   #4
Tako lijep auto, a izbor motora sprdnja.....
mustang01 is offline  
Old 27.06.2013., 17:43   #5
Sigurno će kasnije doći novi motori, ne vjerujem da će sve ostati na samo 3+1

Također još dolaze 3-vratna izvedba i sedan.
JKD01 is offline  
Old 27.06.2013., 17:54   #6
ima tu puno alfe giuliette izvana, pa cak bih i brere zadnji kraj.... iznutra isto prenesen minimalizam iz giuliette.... ajd dobro, raditi ce sada zajedno novi spider i miatu, pa neka je.... uglavnom dobro izgleda,, a za motore sta se svi brinete? pa nikad u ponudi od pocetka nisu svi motori,, doci ce... uglavnom svida mi se!
badrix is offline  
Old 27.06.2013., 17:55   #7
2.0 120 ks, hm... nisu mogli potegnuti 1.6 do 120 ks?
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 27.06.2013., 17:57   #8
Vanjski izgled odličan, unutrašnjost je slična ovome:



Ili se varam?
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 27.06.2013., 18:03   #9
mislim da su vise kopirali proslu BMW jedinicu iznutra, nego A3
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 27.06.2013., 18:16   #10
Da su kopirali je malo teška riječ. Slučajna sličnost, svejedno puno auta u unutrašnjosti sliče jedan drugome.

Unutrašnjost Mazde je ljepša od A3, još da su maknuli ručnu bilo bi bolje. Gumbi (navigator) kod ručice mjenjača su vidim standard kod svih auta.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 27.06.2013., 18:36   #11
što se čudite? pa toliko je auta napravljeno da je danas nemoguće nešto novo izmislit a da nebude slično nekom drugom...usto i lijepo...
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Old 27.06.2013., 19:22   #12
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
2.0 120 ks, hm... nisu mogli potegnuti 1.6 do 120 ks?
Onda bi bilo i 50Nm manje, na još višim okretajima(a 4000 nije malo).


Mene je zbunio isti moment na istim okretajima kod 120 i 165ks izvedbe, a maksimalna snaga isto na istim okretajima, onda sam vidio da su isti, samo jači ima KERS.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 27.06.2013., 19:33   #13
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Onda bi bilo i 50Nm manje, na još višim okretajima(a 4000 nije malo).


Mene je zbunio isti moment na istim okretajima kod 120 i 165ks izvedbe, a maksimalna snaga isto na istim okretajima, onda sam vidio da su isti, samo jači ima KERS.
nije to kers pravi, kondenzator sprema energiju samo za potrebe trošila u automobilu, ne daje snagu na kotače. On oslobađa motor od alternatora u trenucima ubrzanja, dok na kočenju alternator radi punom snagom i sprema energiju. najviše se dobije na tome da motor u stani kreni vožnji može duže vremena ne raditi.

tako da mislim razlika u snazi nije zbog struje. Trebalo bi vidjeti grafove, jer ako imaju isti moment do 4k, a do 6k ovome mora značajno opast moment. Zanimljivo bi bilo čuti njihove argumente zbog čega su radili 2l 120ks, radi uštede zbog razvoja skyactive?
hrdragovoljac is offline  
Old 27.06.2013., 20:09   #14
Pa pogledaj, oba imaju 210Nm na 4k, a snaga na 6k se razlikuje skoro 40%
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 27.06.2013., 20:23   #15
Jako mi se sviđa. Pošto su sad cijene napuhane sa ovim modelima mazde 3, budimo sigurno da dolaskom ovog modela će se dignut za min. cca 10 000kn osnovnog modela. Iako taj 1.5 od 100 konja je provjeren motor rađen po starom tipu prije kad je imao 88 konja (1.5 16V 1989-2001) e sad taj motor su oni doradili i po performansama nije uopče loš. 10.8 to 100 i max brzina 182 za tih 100 konja to je super stvar. Mene zanima prostranost tog modela.
Tonif is offline  
Old 27.06.2013., 20:49   #16
Sa Mazda.com:
The global engine line-up includes a newly-developed SKYACTIV-G 1.5 liter gasoline engine in addition to 2.0 and 2.5 liter engines and a 2.2 liter clean diesel engine. The line-up will be optimized for each market to meet the diverse needs of a wide variety of customers around the world. A sedan model featuring a hybrid electric powertrain will be available in Japan.
Muljuzator is offline  
Old 27.06.2013., 21:02   #17
Nije im baš neka tehnologija motora kod SKYACTIV-G 1.5, piše da ima 100konja i 150NM, a VW ima motor 1.2 TSI sa 86KS i 160NM. Istina je da je zato Mazdin motor neprimjetnih 0.5sek brži, al zato vuče skuplje obavezno osiguranje zbog 100KS.

Do 66KW - 89.76KS => 3880,47kn
Od 67-84KW -91.12-112.24KS => 4272,61kn

To je skoro 400kn razlike bez bonusa za Zagreb.
A Mazda 3 i Golf 7 budu jednako koštali, istina nisam niti ja baš neki ljubitelj Golfa, al opet svejedno bih dobro nečkao bi nebi uzeo Mazdu 3 pored Golfa 7 koji drži dobru cijenu prodaje i nakon 10 godina.

Inače Mazda 3 izgleda mrak izvana i iznutra, drugim riječima nebih ništa mijenjao.
SAS is offline  
Old 27.06.2013., 21:12   #18
Smile

Da,sas a kad u prvom mjesecu izađeš van a ono -20,30cm snjega,upališ motor a turbina ti na suho počne "šrotat" budeš vidio kak je atmosferac isplativiji
Hoću reći da ima brdo ljudi koji se boje turbine i žifcira ih grijanje ulja 5-10 minuta prije no što mogu bezbrišno po gasu. A 150nm je jebački rezultat za atmosferca,to je u dvici razvaljotka samo takva.
bisi is offline  
Old 27.06.2013., 21:42   #19
Quote:
bisi kaže: Pogledaj post
Da,sas a kad u prvom mjesecu izađeš van a ono -20,30cm snjega,upališ motor a turbina ti na suho počne "šrotat" budeš vidio kak je atmosferac isplativiji
Hoću reći da ima brdo ljudi koji se boje turbine i žifcira ih grijanje ulja 5-10 minuta prije no što mogu bezbrišno po gasu. A 150nm je jebački rezultat za atmosferca,to je u dvici razvaljotka samo takva.
Imam u A1 1.2 TFSI motor 86KS sa 160KS i nebih ga mijenjao, jeftivno me izađe osiguranje zbog manje KS i imam na satu 50 000km bez ikakvih mušica, samo ulje i filteri.
Ugrubo A1 nije za usporedbu sa Mazdom 3 jer je manje dimenzije, al zato ide usporedba sa Golfom 7 kojoj je konkurencija.

A što se tiće općenito mogućih kvarova u to nebih ulazio jer to više ovisi o sreći dali će te pogoditi teži, lakši kvar ili će te kvar jednostavno zaobići.
SAS is offline  
Old 27.06.2013., 22:08   #20
Odična nema šta, samo se čekaju prvi testovi i dojmovi.
dellel is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.