Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2015., 15:40   #6281
Pitanje vlasnicima Mazde 3/6: koliko vremena prođe od trenutka kada autom uđete u tunel (tipa Mala Kapela) do trenutka kada se automatska svjetla upale? U mom Oplu 5 sekundi, baš sam mjerio kad sam išao za Split. Očekivao sam kraći "response time", 5 sekundi nije baš malo, pogotovo kad se vozi 120 km/h (već sam 166 metara u dubini tunela kad se svjetla upale).
RoadRage is offline  
Old 31.08.2015., 16:25   #6282
skoro se trenutno pale, više im treba da se zgase kada izađem iz tunela i da se osvjetljenje displeja vrati u normalu (to me recimo smeta ...) ..... sada brojim 5 sekundi - to je dosta vremena
karolino1 is offline  
Old 31.08.2015., 16:25   #6283
vlasnik sam trojke 2007.

pikiram na novu trojku...crvena zgleda prehebeno...makar sad kad sam malo pročital zadnjih par stranica

to sa lakom sam i sam primjetil na svojoj trojci, na krovu primjetih dve manje hrđe...i to odmah u drugoj godini kak sam ju kupil...dođem kod jurkovića , vele to vam se ptica pokenjala pa nagrizlo lak

nisu priznali pod garanciju(volio bih znat kaj priznaju onda, jer tako mogu za svaku točkicu nać opravdanje)

inače obadvije hrđice nisu se u međuvremeno proširile ni za milimetar,

btw. mislil sam stavit 45k kn...90k km sam prešao...realna cijena ili???

pozdrav svim mazdašima :d
__________________
Što znači biti dinamovac? To je sve. Pripadnost, intima, ne formalna. Način razmišljanja. I ljubav, premda to zvuči malo patetično, ali je tako. Otkad sam počeo misliti, bio sam uvijek dinamovac i svi su moji oduvijek dinamovci". Velimir Zajec, 1982.
Dinamovac_ is offline  
Old 31.08.2015., 16:32   #6284
Quote:
Dinamovac_ kaže: Pogledaj post
btw. mislil sam stavit 45k kn...90k km sam prešao...realna cijena ili???

pozdrav svim mazdašima :d

Koji motor i oprema? Servisna? Stanje?
Brazil is offline  
Old 31.08.2015., 17:26   #6285
Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
Koji motor i oprema? Servisna? Stanje?
1.4 sport 5 vrata...osnovna oprema, plus 4 zimske gume

stanje...hebat ga, znate i sami kak je to u Zagrebu, delam u centru i imam tu i tam koju ogrebotinu, u principu bila bi subjektivna ocjena, normalno da svaki cigo fali svoga konja :d

servisna..prve tri godine servisiran kod jurkovića, ostatak jednom godišnje kod tasta u radioni....imam potvrde,
__________________
Što znači biti dinamovac? To je sve. Pripadnost, intima, ne formalna. Način razmišljanja. I ljubav, premda to zvuči malo patetično, ali je tako. Otkad sam počeo misliti, bio sam uvijek dinamovac i svi su moji oduvijek dinamovci". Velimir Zajec, 1982.
Dinamovac_ is offline  
Old 31.08.2015., 18:10   #6286
Quote:
Knorac kaže: Pogledaj post
Po meni to je cista slucajnost. Senzori prate svjetlost okoline,a ne ulicne rasvjete.
To znaci da kad bi po danu netko imao upaljena svjetla na nadolazecem autu tebi bi se palila kratka svjetla...
Ma naravno da je puka slucajnost..mislio sam da se da razabrat da se salim..sry
Eto, meni bila predobra fora kak se poklopilo..
zac013 is offline  
Old 31.08.2015., 20:29   #6287
Zamijenjene žaruljice interijera (+ od rege) sa LED-icama, naručeno iz Kine. Od sveukupno 9 komada, fale žaruljice za sjenila, i gepek (sedanka) koja mi je bila i najvažnija...

Poslikam prvom prilikom po mraku!

Frend koji ih je mijenjao je inače auto mehaničar/električar u Audiju (AutoZubak Sesvete), i općenito komentira da su slabi (jeftini) materijali unutra, što smo već na forumu odavno apstrahirali.

Nije da se naslađujem (nikad drugom želio nesreću), ali nakon pomne inspekcije, nakon skorom 23k km, 1 god. i 4 mjeseca, niti jedne famozne točkice na haubi!

A znam ja dobro što je to, jer sam na prošlom autu (Seat Ibiza-i) nakon 6 mjeseci vožnje dobio prve, ne točkice, već prohrđane točketine po haubi, i krovu iznad prednje šajbe...
djprco is offline  
Old 31.08.2015., 20:47   #6288
pa kud si stavio onda....ako ih je bilo 9.....

2 na registarsku tablicu
2 na prednje nutarnje svijetlo
1 na stražnje nutarnje svijetlo
2 za sjenila
1 za "fijoku" (pretinac kod suvozača)
1 za gepek



Osobno sam ih sam mijenjao,i ne kužim po čem bi te plastike koje su ispred žaruljica bile slabe il jeftine...kako god

Plastika ko plastika,i u normalnom korištenju,sumnjam da budu ikad pukle....nije da ih svaki dan skidaš i vračaš na mjesto....


Ujedno....si uzeo cool white LEDice?
Marcoone is offline  
Old 31.08.2015., 21:52   #6289
Quote:
RoadRage kaže: Pogledaj post
Pitanje vlasnicima Mazde 3/6: koliko vremena prođe od trenutka kada autom uđete u tunel (tipa Mala Kapela) do trenutka kada se automatska svjetla upale? U mom Oplu 5 sekundi, baš sam mjerio kad sam išao za Split. Očekivao sam kraći "response time", 5 sekundi nije baš malo, pogotovo kad se vozi 120 km/h (već sam 166 metara u dubini tunela kad se svjetla upale).
Meni skoro pa odmah... 2-3sek
Knorac is offline  
Old 31.08.2015., 21:58   #6290
Quote:
Dinamovac_ kaže: Pogledaj post
vlasnik sam trojke 2007.

pikiram na novu trojku...crvena zgleda prehebeno...makar sad kad sam malo pročital zadnjih par stranica

to sa lakom sam i sam primjetil na svojoj trojci, na krovu primjetih dve manje hrđe...i to odmah u drugoj godini kak sam ju kupil...dođem kod jurkovića , vele to vam se ptica pokenjala pa nagrizlo lak

nisu priznali pod garanciju(volio bih znat kaj priznaju onda, jer tako mogu za svaku točkicu nać opravdanje)

inače obadvije hrđice nisu se u međuvremeno proširile ni za milimetar,

btw. mislil sam stavit 45k kn...90k km sam prešao...realna cijena ili???

pozdrav svim mazdašima :d
Kao sto je moj dragi frend Bartulovic odmah prorocanski potvrdio da smo mi krivi za tockice na laku.

Ali lijepo je novinarka na potrosackom kodu rekla kako su oni u Mazdi Hr odmah znali da je nasa krivica bez testiranja...

Jel draga Mazdo Bart, Ivica i ostala strucna ekipa kako znat cija je krivica??? I to bas u vasu korist hmmmm...

Bas mi je drago sta se Ameri sve vise zale na kramp lak. Dvojici je vec samo eksplodiralo sibersko staklo...
Ah taj meksiko je gore smece od japana hi hi arrivvvaa
Knorac is offline  
Old 01.09.2015., 06:14   #6291
Quote:
Marcoone kaže: Pogledaj post
pa kud si stavio onda....ako ih je bilo 9.....

2 na registarsku tablicu
2 na prednje nutarnje svijetlo
1 na stražnje nutarnje svijetlo
2 za sjenila
1 za "fijoku" (pretinac kod suvozača)
1 za gepek
Ajde točno ovako: 2 za regu, 2 za prednje unutarnje svijetlo, 1 za stražnje unutarnje svijetlo, i to e to! 4 ostale viška, čitaj za rezervu.
Btw. Mazda 3 Attraction nema svijetlo za pretinac suvozača...
Pošto mi je za gepek najvažnije, kupit ću ga posebno.

Quote:
Marcoone kaže: Pogledaj post
Osobno sam ih sam mijenjao,i ne kužim po čem bi te plastike koje su ispred žaruljica bile slabe il jeftine...kako god

Plastika ko plastika,i u normalnom korištenju,sumnjam da budu ikad pukle....nije da ih svaki dan skidaš i vračaš na mjesto....
Nitko ne govori za plastiku od žaruljica, već općenito unutrašnji materijali: papirnati strop, dosta je toga učvršćeno plastičnim čepovima, itd.

Quote:
Marcoone kaže: Pogledaj post
Ujedno....si uzeo cool white LEDice?
Tako je, s tim da neke malko vuku na plavu...
djprco is offline  
Old 01.09.2015., 21:31   #6292
Quote:
robi7007 kaže: Pogledaj post
Ta soul red je takvo govno od boje odnosno nije boja kriva lijepa je ali kvaliteta je uzas mislim da bi ja kvalitetnije sprejem pofarbao. Ako itko nakon svega zeli kupit Mazdu nemojte soul red.

A taj kit je neka sprdacina baca na nijansu roze kad zelis popravit nesto. Al pricekaj jos malo pa ces izgubit volju jer ostecenja se sire kao kuga, mene je strah same pomisli na zimu i kamencice vec vidim na sta ce mi licit auto.


Nego hoce li biti sta od tog skupa ementalera
inace mi boja ne bi trebala ali ovu ogrebotinu sam ja zajebo.
nosim komp u auto i ponavljam si na glas "nemoj ogrebat auto....x35" i
ogrebem auto
Tony619 is offline  
Old 01.09.2015., 21:48   #6293
pa koji kuki je onda ta soul red najskuplja (hint--kud baš tu najskuplju )
__________________
Što znači biti dinamovac? To je sve. Pripadnost, intima, ne formalna. Način razmišljanja. I ljubav, premda to zvuči malo patetično, ali je tako. Otkad sam počeo misliti, bio sam uvijek dinamovac i svi su moji oduvijek dinamovci". Velimir Zajec, 1982.
Dinamovac_ is offline  
Old 02.09.2015., 11:35   #6294
robi 7007 ja imam soul red boju. auto je star 11 mjeseci,napravio 9 000 km po raznim cestama,90 % Zagreb i nemam nikakakvih oštećenja na laku.tak da nebi baš generalizirao da je ta boja najgora.da je opčenito kvalitetna baš i nije ak se usporedi sa starijim modelima,ali tako je nažalost danas u auto industriji. štedi se na svemu tak i na laku.
tunger410 is offline  
Old 02.09.2015., 13:03   #6295
ja imam soul red i ne bi ju više nikad, nikad uzimao!

aluminij + zatamljene šajbe i peri! kakav soul red ....
karolino1 is offline  
Old 02.09.2015., 14:31   #6296
dja, dramite oko te soul-red

gledao svoju ovaj vikend i nikakvih tockica na njoj.
mazda3 isporucena u 4mj 2014 i sada ima cca 18k km
a bila po dosta dijelova hrvatske i vidjela ponesto europe.

jedino sto zamijeram soul-red boji je to sto se prlja abnormalno brzo.
toliko brzo da kad operem auto, za 30min ima 'tona' prasine koja se vidi na njoj
kaj ces kad joj dobro stoji crveno :klap:


ovoga, spominjalo se neko druzenje mazdasa u 9mj.
ocemo neki datum ispresavijat u kalendaru za to
velimirladek is offline  
Old 02.09.2015., 23:24   #6297
Niže od ovoga mislim da ne može:-)



2 osobe
pun gepek stvari
vani 36C - klima na maximumu
ruta 250 km podravska magistrala
u naseljenom 60km/h
tamo gdje je dozvoljeo 70 vozim 80km/h
izvan naselja 100 - (ne vrijedi se zaletati jer je odmah tu slijedeće naselje a policije ne nedostaje)
bilo je preticanja kamiona i traktora
Potrošnja 4,0l/100km ==> 36,00kn/100km milina (ako cijena goriva ostane ovakva)

I da, nakon 1,5g i 24000km javlja se neko pucketanje kod suvozača u predjelu krova ili tak nekako u tom dijelu, nemogu odgonetnuti odakle dolazi ali čim se vozi iznad 60 i po neravnoj cesti pucketa za popi...
b&w is offline  
Old 03.09.2015., 09:09   #6298
Quote:
b&w kaže: Pogledaj post

I da, nakon 1,5g i 24000km javlja se neko pucketanje kod suvozača u predjelu krova ili tak nekako u tom dijelu, nemogu odgonetnuti odakle dolazi ali čim se vozi iznad 60 i po neravnoj cesti pucketa za popi...

Imaš možda gore na krovu kod osvjetljenja kabine pretinac za naočale?
Meni se malo čuje taj poklopac pretinca.
krash is offline  
Old 03.09.2015., 10:13   #6299
Jel vama stanu vase naocale u taj pretinac..meni moje ne al su taman za naocale od moje četverogodišnje curice
Za samce i preljubnice/ke moze posluziti da tamo stave kondome, i to za dva paketa cak ima mjesta!

BTW, vec nekoliko puta mi se dogodilo da nakon cekanja na semaforu kad je ukljucen iStop, pritisnem kvacilo, upali se auto i ne mogu staviti u prvu..a jucer na semaforu umjesto da se kod kretanja nakon pritiska na kvačilo auto upali, on se zapravo ugasio..tj, oznaka iStop je postala narančasta..pa sam morao kao da palim ponovo auto..nadam se da to nije naznaka na neki skorasnji kvar..:S Jel jos kome tako ili?

Zadnje uređivanje zac013 : 03.09.2015. at 11:22.
zac013 is offline  
Old 03.09.2015., 15:19   #6300
Quote:
krash kaže: Pogledaj post
Imaš možda gore na krovu kod osvjetljenja kabine pretinac za naočale?
Meni se malo čuje taj poklopac pretinca.
Pogledat cu malo i taj pretinac, ali čini mi se da je dalje od toga. Negdje iznad suvozačevih vrata.
b&w is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.