Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2015., 11:19   #21
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Za obojicu, pošto je automatik, laganije s gasom dok je hladan, jer mu elektronika neda da " se razvrti" dok je hladan! Još od 190ke na automatiku to vrijedi!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
S dužnim poštovanjem, ali ovo je glupost da mu elektronika neda. Svojega kresnem i na hladno palim gume, nema šta elektronika da brani, ovo dečkima šta imaju problema je do nečega drugoga, za početak promjena ulja, filtera, mjenjača, provjera stanja kardana, pa dijagnostika.. Ispravan auto nema kaj cupkat, trzat ili slično..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 12:20   #22
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
S dužnim poštovanjem, ali ovo je glupost da mu elektronika neda. Svojega kresnem i na hladno palim gume, nema šta elektronika da brani, ovo dečkima šta imaju problema je do nečega drugoga, za početak promjena ulja, filtera, mjenjača, provjera stanja kardana, pa dijagnostika.. Ispravan auto nema kaj cupkat, trzat ili slično..
U ponedjeljak cu promjeniti ulje i filter mjenjača( nmg prije),na motoru sam to promijenio , crijevo sam ponovno bio na filteru goriva stegnuo i nije cupkao jucer cijeli dan,dns ponovno cupka-falš zrak ga jebe negdje sigurno,ili eventualno taj indikator temp ,ugl vidjet cu u roku 3-4 dana točno u čemu je problem kod mene,pa javim rezultate da se zna sto je tocno,jer izgleda nisam jedini s tim problemom.
280cdios is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 15:14   #23
Iskreno mislim da nije falš zrak, prije nešto vezano uz elektroniku, mjerač zraka, ili injektori, ili čak turbina, ja bih otišao do ovlaštenog da ga spoje na star pa bi se možda šta vidjelo, to je šestak ne bi on osjetil falš zrak ili curenje, znam po svome..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 08:33   #24
Quote:
Genscher kaže: Pogledaj post
Crijevo koje povezuje filter i dobavnu pumpu(na bregastoj) - ima neku plastičnu kopču koja s godinama pukne i tu uvlači zrak
Hvala kolega, samo treba sada naći majstora koji će htjeti to provjeravati ( ovaj kod kojeg sam bio odmah kaže mjenjač, bla,bla,bla=1200 e)? Kako onda kada se zagrije i crijevo se raširi pa ne pušta, ili? Ja sam isto uzeo Castrol ali 5w30 i za mjenjač mislim Febi Atf 134.

Zadnje uređivanje Draž970 : 30.08.2015. at 08:45.
Draž970 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 10:57   #25
Nije čak ni pitanje u crijevu koje ide na filter goriva već sami filter na "lulici" gore pušta gorivo......
280cdios is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 18:05   #26
Quote:
280cdios kaže: Pogledaj post
Nije čak ni pitanje u crijevu koje ide na filter goriva već sami filter na "lulici" gore pušta gorivo......
Iiiii? Da li ima kakvih poboljšanja? Može li možda biti do grijača jer sam prekjučer primijetio da mi se lampica za grijač upali 10-15 sekundi nakon paljenja i svijetli jedno 2 min? Inače ga supruga ujutro pali i vozi tako da ja to prije nisam vidio.
Draž970 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 08:24   #27
Quote:
Draž970 kaže: Pogledaj post
Iiiii? Da li ima kakvih poboljšanja? Može li možda biti do grijača jer sam prekjučer primijetio da mi se lampica za grijač upali 10-15 sekundi nakon paljenja i svijetli jedno 2 min? Inače ga supruga ujutro pali i vozi tako da ja to prije nisam vidio.
A gledaj i meni su bili grijači u banani isto ,čak njih 5 od 6-sve nove stavio ,medjutim i dalje je cupkao......Ev upravo otac ode kod majstora da mi promjeni i filter nafte,pa ćemo vidjeti-ali svakako je bolje otkako sam prije 2 dana promijenio ulje filter u mjenjaču. Provjeri ta crijeva na filteru nafte i sami filter,jel ima goriva po njemu tj. jel " slini"
280cdios is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 09:39   #28
Joj kakve nebuloze pišete i kramarite te aute, ne trza/cupka zbog grijača sigurno, i koji k.. idete zaobilaznim putem, odete do ovlaštenog i problem riješen..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 10:50   #29
Bas citam i reko necu nis komentirat da me ne.napadnu al eto Nino reagirao si !
Nino u pravu si,terajte u servis kak vam se da s takvim autom vozit svakodnevno i na forumu tražit rjesenje.
Ljepo na dijagnostiku ( 200kn) il 400 u ovlastenom pa cete znat sta mu je!
yoshimura-nipon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 11:57   #30
Quote:
yoshimura-nipon kaže: Pogledaj post
Bas citam i reko necu nis komentirat da me ne.napadnu al eto Nino reagirao si !
Nino u pravu si,terajte u servis kak vam se da s takvim autom vozit svakodnevno i na forumu tražit rjesenje.
Ljepo na dijagnostiku ( 200kn) il 400 u ovlastenom pa cete znat sta mu je!
Ma nisam više mogel izdržat, nek zamjere ako oču

Upravo to, kemijaju, mesare, troše si vrijeme, živce i pare, umjesto da odu do najbližeg ovlaštenoga i za 250kn napravi im se dijagnoza i detektira defekt, pa nek onda mijenjaju di oču defektni dio..

Ne bi pisal da ne vozim taj auto, i mašine su fine, i ne osjete kojekakve sitnice kak slabiji motori, tak da je tu kod njih neš drugo u pitanju a ne neko slinjenje..
Univerzalne dijagnoze mogu pokazat neke greške, ali naravno ne ko i star i to je osnovni razlog zašto ne mogu riješit problem..

A cukanje kod tih šestaka moža dolaziti iz masu stvari kao što sam i napisao; problematična getriba, problematični kardanski dio, mjerač zraka, loše dizne, problem sa turbinom, senzor neki, uglavnom masa stvari..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 14:25   #31
[QUOTE=Nino81;55355155]Ma nisam više mogel izdržat, nek zamjere ako oču

Upravo to, kemijaju, mesare, troše si vrijeme, živce i pare, umjesto da odu do najbližeg ovlaštenoga i za 250kn napravi im se dijagnoza i detektira defekt, pa nek onda mijenjaju di oču defektni dio..

Ne bi pisal da ne vozim taj auto, i mašine su fine, i ne osjete kojekakve sitnice kak slabiji motori, tak da je tu kod njih neš drugo u pitanju a ne neko slinjenje..
Univerzalne dijagnoze mogu pokazat neke greške, ali naravno ne ko i star i to je osnovni razlog zašto ne mogu riješit problem..

A cukanje kod tih šestaka moža dolaziti iz masu stvari kao što sam i napisao; problematična getriba, problematični kardanski dio, mjerač zraka, loše dizne, problem sa turbinom, senzor neki, uglavnom masa stvari..[/


Oprostite što sam Vas zamarao,i što ste se našli prozvani u pitanju na početku,hvala.......
280cdios is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 14:40   #32
Kolega,
U prvom postu pišeš da imaš probleme s autom. Nabrojiš kaj si radio i pitaš za savjet.
Dođe drugi kolega koji ima takav auto i nakon niza naklapanja po temi o čemu se možda radi dobiješ kvalitetan savjet.

I ti na to se ponašaš ko uvrijeđena frajla? Kaj si očekivao da će ti na forumu netko dijagnosticirati točan kvar i da će te sanacija doći 100 kuna? Nemoj se ljutiti na kvalitetan savjet, tko ne plati na mostu, plati na ćupriji.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 14:44   #33
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Kolega,
U prvom postu pišeš da imaš probleme s autom. Nabrojiš kaj si radio i pitaš za savjet.
Dođe drugi kolega koji ima takav auto i nakon niza naklapanja po temi o čemu se možda radi dobiješ kvalitetan savjet.

I ti na to se ponašaš ko uvrijeđena frajla? Kaj si očekivao da će ti na forumu netko dijagnosticirati točan kvar i da će te sanacija doći 100 kuna? Nemoj se ljutiti na kvalitetan savjet, tko ne plati na mostu, plati na ćupriji.
Neljutim se ja niti najmanje,samo sam htio upitati iz prve ruke ako netko zna o čemu se radi,međutim ja sam svoj problem riješio i nema greške više,i nije me koštalo 100 kn nego čitavih 20 (porcija ćevapa) . Nisam kupio ovo vozilo sa zadnjim novcem u zivotu,i nisam cicija za novac,nego ako mogu proći jeftinije naravno da na to gledam,kao i svi ostali-lijep pozdrav .
280cdios is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 14:59   #34
Eto, fino si i napisao u čemu je bio problem i kako ga riješiti kad neto drugi dođe pretraživati forum.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 15:24   #35
A Fishkal, klasika na forumu, nekak ne bi rekel da je riješio problem, ali živi bili pa se čitali

Nit se kome trebam šta opravdavat, nit se treba tko nać uvrijeđen, ali ajmo reći da malo šarafim po autima, pa si i dotični održavam, ali realno kod tak nekih stvari najbezbolnije je otići do ovlaštenoga, ako ne več na popravak onda barem da se utvrdi defektaža..

Naravno da su vremena da se gleda na svaku kunu, ali kod tih novijih vozila večinom je najednostavnije spojit vozilo na orginal dijagnostiku i utvrditi točan defekt, nekada sam i sam išao zaobilaznim putem ali se dešava da se čovjek klači od radione do radione i vuče kvar i na kraju ipak moraš kod ovlaštenog..


Moja namjera nije nikoga vrijeđat, več pomoći, i uvijek gledam da to bude iz nekog vlastitog iskustva a ne rekla/kazala, ali na ovakvim topicima mi se malo digne živac jer si ljude kupe aute iznad svog limita i onda se klače po radionama jer je problem skupit pare za otići do ovlaštenog.

Barem je moj dojam takav, ništa osobno..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 15:38   #36
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
Ma nisam više mogel izdržat, nek zamjere ako oču

Upravo to, kemijaju, mesare, troše si vrijeme, živce i pare, umjesto da odu do najbližeg ovlaštenoga i za 250kn napravi im se dijagnoza i detektira defekt, pa nek onda mijenjaju di oču defektni dio..

Ne bi pisal da ne vozim taj auto, i mašine su fine, i ne osjete kojekakve sitnice kak slabiji motori, tak da je tu kod njih neš drugo u pitanju a ne neko slinjenje..
Univerzalne dijagnoze mogu pokazat neke greške, ali naravno ne ko i star i to je osnovni razlog zašto ne mogu riješit problem..

A cukanje kod tih šestaka moža dolaziti iz masu stvari kao što sam i napisao; problematična getriba, problematični kardanski dio, mjerač zraka, loše dizne, problem sa turbinom, senzor neki, uglavnom masa stvari..
Pa zar forum ne postoji za to da bi od nekoga tko je imao iste ili slične probleme dobiješ neki savjet? Mislim, uz dužno poštovanje ne živimo svi u blizini ovlaštenog servisa i toga sam se i sam mogao sjetiti, ali eto kriv što pitao. A vi koji nemate volje napisati neki savjet osim onog kojeg svi znamo, pa nemojte se javljati, hvala.
usput e220 cdi nije šestak ili možda je?
Draž970 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 15:49   #37
Prvi pokretač teme nije napisao o čemu se radi kad je riješio problem, a dok nije znao je tražio savjete.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 15:50   #38
Quote:
Draž970 kaže: Pogledaj post
Pa zar forum ne postoji za to da bi od nekoga tko je imao iste ili slične probleme dobiješ neki savjet? Mislim, uz dužno poštovanje ne živimo svi u blizini ovlaštenog servisa i toga sam se i sam mogao sjetiti, ali eto kriv što pitao. A vi koji nemate volje napisati neki savjet osim onog kojeg svi znamo, pa nemojte se javljati, hvala.
usput e220 cdi nije šestak ili možda je?
Pa autor je pitao za w211 280cdi 2005godina, kojega i ja imam, redni šestak 130kW, 177ks, ne kužim te?

Moj najbliži ovlašteni je od mene udaljen 50km, trebam šta više reći?

A šta se može napisati, ajmo od pretpostavke da ne valja koja diza i da zbog nje šteka, ajde kak sad to doma riješiti?

Ili ajmo od pretpostavke da ne valja mjenjač, kak to doma riješiti, mjesta ispod imaš kaj jedva se ruka stavi, znači za početak ti treba solidna dizalica..

Šta više pisat, radil sam si pred dva tjedna na svom doma servis i najebal sam se dva sata dok sam samo skinul i vratil zaštitne plastike odispod ( nemam grabu več dizalicu.. Kužiš poantu..

Ako je autor riješio problem za dvadeset kuna, super, meni drago..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 17:06   #39
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
Pa autor je pitao za w211 280cdi 2005godina, kojega i ja imam, redni šestak 130kW, 177ks, ne kužim te?

Moj najbliži ovlašteni je od mene udaljen 50km, trebam šta više reći?

A šta se može napisati, ajmo od pretpostavke da ne valja koja diza i da zbog nje šteka, ajde kak sad to doma riješiti?

Ili ajmo od pretpostavke da ne valja mjenjač, kak to doma riješiti, mjesta ispod imaš kaj jedva se ruka stavi, znači za početak ti treba solidna dizalica..

Šta više pisat, radil sam si pred dva tjedna na svom doma servis i najebal sam se dva sata dok sam samo skinul i vratil zaštitne plastike odispod ( nemam grabu več dizalicu.. Kužiš poantu..

Ako je autor riješio problem za dvadeset kuna, super, meni drago..
Kužim poantu, ali mi nije jasno zašto nisi otišao u ovlašteni servis, oni bi ti to riješili bez problema?
Ako nisi čitao sve postove i ja imam identičan problem a moj je e220 cdi 125 kw redizajn 2008, zato sam to napisao i nemam pojma o autima i nemam 500 eura da zalijepim sviraču na čelo, kao i svaki normalni građanin ove zemlje. Da je nešto ozbiljnije zar ne bi uvijek to bilo a ne samo nakon dužeg stajanja i pokretanja motora 10-15 min i onda besprijekorno radi i ponaša se? Ako ipak na koncu bude trebalo otići u ovlašteni, onda u redu ali prije toga pokušavamo vidjeti druge opcije za koje vjerujem da se smiju potražiti na forumu.
100 ljudi, 100 čudi, 100 razmišljanja.
Draž970 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 19:25   #40
Ti stvarno misliš da je e220cdi auto za prosječnog Hrvatskog građanina?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:50.