Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2015., 09:23   #1
Novi kompakt benzinac

Osnovni model ćelav dali golf 7 , mazda3, najnovija Astra koja uskoro izlazi , 308,
Ili neki mali auto od ova dva Audi A1 , Mini ONE (Cooper)
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 09:33   #2
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Osnovni model ćelav dali golf 7 , mazda3, najnovija Astra koja uskoro izlazi , 308,
Ili neki mali auto od ova dva Audi A1 , Mini ONE (Cooper)
Nisi ga naveo, ali ja bi uzeo novi focus s trend opremom i motorom 1.0 GTDI (100KS). Po cjeniku 114.900kn. Mazda s jednako snažnim motorom dođe 127.000kn, 308-ca sa 18 ks slabijim motorom dođe 117.000, Početnu cijenu astre su najavili 122.000kn... Golfa neću ni gledat... Pretpostavaljam da je oprema slična kod svih navedenih.
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 09:37   #3
Ma focus mi unutra izgleda skučeno poslije mazde i golfa i ona armatura je previše naprijed nabijena na suvozaca i djeluje mi jeftinije u odnosu na ove druge a i vec je model lagano pri kraju vec je par godina na trzistu neznam nije me odusevila unutrasnjost , kad sam sjeo u mazdu bilo je wooow u golfa malo manji wooow , pežo tak tak
Ono mazda mi je bila iznutra veci woow od bmwa e90
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 09:40   #4
Focus, kupio prijatelj, 120tkn, 100ks, turbobenzinac 1.0, auto klima, ok auto, malo losija plastika unutra, ali za te novce i alu felge i maglenke, po meni odlicna kupnja. Nisam ljubitelj forda uopce, ali eto, tesko nadmasit ovu ponudu.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 09:47   #5
Ja pričam o redizajniranom focusu koji ima novu instrument tablu... Plastika je tamo ipak nešto kvalitetnija.

Ja bi onda Mazdu uzeo... sam si rekao da ti unutrašnjost odgovara (i meni je isto super), samo što je nešto malo skuplja, ali možda se ogrebeš za kakav popust. Jedino, što sam zaključio čitajući topic o mazdi 3 je da je očito loš lak i da se dosta primjećuju oštećenja od kamenčića.
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 22:56   #6
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Osnovni model ćelav dali golf 7 , mazda3, najnovija Astra koja uskoro izlazi , 308,
Ili neki mali auto od ova dva Audi A1 , Mini ONE (Cooper)

giulietta. kakav a1 očeš da ti pička izraste?
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 04:13   #7
A da uzmeš Alfu? Izbora koliko želiš.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 06:12   #8
Quote:
MRCINA2102 kaže: Pogledaj post
Ja pričam o redizajniranom focusu koji ima novu instrument tablu... Plastika je tamo ipak nešto kvalitetnija.

Ja bi onda Mazdu uzeo... sam si rekao da ti unutrašnjost odgovara (i meni je isto super), samo što je nešto malo skuplja, ali možda se ogrebeš za kakav popust. Jedino, što sam zaključio čitajući topic o mazdi 3 je da je očito loš lak i da se dosta primjećuju oštećenja od kamenčića.
I ja. Novi focus, kupljen prije mozda mjesec dana. Ma ok je plastika, samo eto, donji dio je bas tvrd. Gornji je malo bolji.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 07:43   #9
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
A da uzmeš Alfu? Izbora koliko želiš.
Da, možeš birati: giuliettu ili giuliettu ili giuliettu ili možda giuliettu... jer to je jedini kompakt kojeg proizvode
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 09:16   #10
Nova astra, iako niti postojeća nije za baciti, dapače. Jedino što me je više oduševilo u kompakt klasi je civic, ali on i košta.
amrko36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 12:19   #11
Quote:
quadrifoglio kaže: Pogledaj post
giulietta. kakav a1 očeš da ti pička izraste?
O jebem ti, ne pamtim kad se ovako ismijao. Padoh sa stolice skoro



E ovako prijatelju, ja bih na tvom mjestu bez imalo razmišljanja uzeo Mazdu 3. Jednostavno dizajnom jede sve oko sebe. Kvaliteta je vrhunska, Japanac je to. ALI ima tu manu s tankim slojem laka. Doduše to se da riješiti za nekih 1.500 kuna s onim premazom za auta koji štiti baš od tankog laka.
Suelureac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 12:49   #12
Još kad bi autor rekao koliko love je spreman ulupati u novi kompakt benzinac, te koji su mu prioriteti (sport, komfor, prestiž, ekonomija...)...???
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 15:21   #13
Bitno da ima dusu.
Bilo bi dobro znati koliko love, koje kriterije imas, itd.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 16:10   #14
Pa do 140k cca ali golf je 131k , ali cuo sam da mazda proškripi ulijterijer, a golfovi se kradu, mazda se guli lak , golf ima turbo , mazda ima veci međuosovinski valjda je i udobnija zato prek ležecih i zg rupa i graba, golf remen na 300kkm, sta je pametnije mazda veca i ljepsa recimo iznutra , ali golf čvršći nakon par godina tak kažu sad sta kupit, golf lakse prodat kasnije i valjda drzi bolje cijenu,
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 16:45   #15
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Pa do 140k cca ali golf je 131k , ali cuo sam da mazda proškripi ulijterijer, a golfovi se kradu, mazda se guli lak , golf ima turbo , mazda ima veci međuosovinski valjda je i udobnija zato prek ležecih i zg rupa i graba, golf remen na 300kkm, sta je pametnije mazda veca i ljepsa recimo iznutra , ali golf čvršći nakon par godina tak kažu sad sta kupit, golf lakse prodat kasnije i valjda drzi bolje cijenu,
meni mazda predivno izgleda,dok mi je golf anemičan....zamjena remena na 300 000km izgleda dobo ,al w motori su u zadnje desetlječe imali dosta raznih problema i to na ne baš velikim kilometražama...možda je to do sad riješeno...pretpostavljam da je mazda 2.0 atmo vs golf 1,2 turbo ....a koliko konja?...možda 1o5ks?....a je si odradio probne vožnje ? kakvi su dojmovi?

mazada sport compact dolazi s 100ks 1,5 motorom...to baš nije nešto....ona sedan mi je predivna i on može doči s 2.0 motorom od 120ks i to bi bila prava mjera...ali mislim da onda ideš na 145 000kn

golf tsi trendline 132 000kn al samo 86ks ,dok je onaj od 110ks, 145 000kn

ako gledaš mazdu od 100ks lako moguče da če golf od 86ks s turbinom biti dinamičniji auto...

Zadnje uređivanje Mahun : 04.09.2015. at 16:57.
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 17:04   #16
Mazda 1,5 105ks 127kkn ili 140kn malo opremljeniji , neznam jel ovaj najjeftini golf s 4 vrata ima natrag diskove ili doboše, pa jel ima multilink ili polukrutu osovinu, ima čelične s ratkapama, mazda je veca ono konkretan auto , ogromna hauba mozda je to mali minus za proguravanje gradskim gužvama jer golf je tu okretniji kompaktniji za slalom , parkiranje i tak
Na prvu je i meni mazda wooow ono kad sam sjeo u nju u salonu rekoh ženi nemamo šta dalje tražiti to je to zvjer od auta osjecaj unutra interijera bolji nego kad sam sjeo u bmw e90 iz 2005g

Ali reko ajmo jos sjesti u golfa7 puga 308 i focusa , i golf me je isto iznutra opcinio ne kao mazda ali na drugi nacin ono na njemacki nacin , drukcija ugoda sjedenja i okoliša ušušan utegnut ergonomski izgleda okretno kad gledam iz njega , visok sam 192 imam super mjesta

A opet sto govore kvalitet vw-a ovo ono pa i na podsvjesnoj razini me privukao mada sam do sad vozio Alfu, pa ono sad golf oprečno totalno,

Ali kad g svi hvale pa reko ajde da probamo i to čudo



Focus mi nije nesto neznam zasto dizajn interijera mi je malo nabijen previse na vozaca i suvozaca previše mjesta zauzima ta napuhana armatura i djeluje mi plastika malo jeftinija od golfa i mazde ali ipak je on stariji model bez obzira sto je Redizajn
Nemora imati automatsku klimu ni naslon za ruku ni alu felge ni kozni mjenjac
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 17:17   #17
slažem se za fokus da je interijer malo hmm,al auto izvana jako lijepo izgleda...

daj dojmove s vožnje
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 18:23   #18
Nisam jos vozio , kad su ovi u salonu bezveznjaci rekli se javiti pa niš
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 07:18   #19
Pricekaj jos koji mjesec i kupi novu Astru..
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 11:11   #20
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Focus, kupio prijatelj, 120tkn, 100ks, turbobenzinac 1.0, auto klima, ok auto, malo losija plastika unutra, ali za te novce i alu felge i maglenke, po meni odlicna kupnja. Nisam ljubitelj forda uopce, ali eto, tesko nadmasit ovu ponudu.
Jesi siguran za felge? Viđam ih po gradu, baš te 1.0., ali svi su na crnim čeličnjarama i nekom ružnom ratkapom

Ja b' ček'o Astru, ili Alfu.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:00.