Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2007., 19:27   #41
Kak je netko spojil topice. Dokazao sam si da se nesvjesno ponavljam. Primjetite post na prvoj stranici. Nisam ni znao da sam ga napisao. A možda to ima neke veze s podsvjesnim. Naime, to mi se događa u zadnje vrijeme.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 19:29   #42
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Kak je netko spojil topice. Dokazao sam si da se nesvjesno ponavljam. Primjetite post na prvoj stranici. Nisam ni znao da sam ga napisao. A možda to ima neke veze s podsvjesnim. Naime, to mi se događa u zadnje vrijeme.
primijećeno
možda si previše popio pa se ne sječaš
amrandov klon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 08:35   #43
Quote:
amrandov klon kaže: Pogledaj post
primijećeno
možda si previše popio pa se ne sječaš

Teško.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 13:08   #44
stari iskušani recept: prije spavanja popiti c vitamin (može i multivitamin) i neki painkiller
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 16:21   #45
Question MAMURLUK

evo bila sam sinoc vani...malo popila i ujutro se probudila i mislila sam da cu trebat na hitnu da mi daju koju inekciju pencilina koliko mi se mantalo...a nisam uopce puno popila nego mi nije dobro palo na zeludac ni glavu haha

i onda sam se lijepo dignula iz kreveta i stvar nije bila toliko losa koliko sam mislila,nije mi bilo toliko zlo,al me malo mantalo i malo mi je bilo mucno.

otisla sam do ducana na svjezi zrak i do ljekarne.pojela krafnu od koje mi je bilo jos gore btw al sam u ljekarni kupila neofen forte i supradyn sumece tablete za energiju i nemogu vjerovat koliko me taj supradyn spasio! vratilo mi energiju,i nije mi bilo lose!

al inace....htjela sam pitat sta vi radite kad vam se tako nesto slicno dogodi?osim tusiranja mlakom vodom...bla..bla:ziv ili:
studentica_budalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 18:51   #46
Quote:
studentica_budalica kaže: Pogledaj post
evo bila sam sinoc vani...malo popila i ujutro se probudila i mislila sam da cu trebat na hitnu da mi daju koju inekciju pencilina koliko mi se mantalo...a nisam uopce puno popila nego mi nije dobro palo na zeludac ni glavu haha

i onda sam se lijepo dignula iz kreveta i stvar nije bila toliko losa koliko sam mislila,nije mi bilo toliko zlo,al me malo mantalo i malo mi je bilo mucno.

otisla sam do ducana na svjezi zrak i do ljekarne.pojela krafnu od koje mi je bilo jos gore btw al sam u ljekarni kupila neofen forte i supradyn sumece tablete za energiju i nemogu vjerovat koliko me taj supradyn spasio! vratilo mi energiju,i nije mi bilo lose!

al inace....htjela sam pitat sta vi radite kad vam se tako nesto slicno dogodi?osim tusiranja mlakom vodom...bla..bla:ziv ili:
Jooooj kad se ja sjetim kako je mene skršio jedan koktel prije par godina i to u dozi od 2 male čaše. Užasno mi se vrtilo i povraćalo. Nema tu pomoći. Najbolje je izbaciti iz sebe što se može i piti puno tekućine, čaja po mogućnosti i mirno sjesti u kut i čekati da prođe. Svakako izbjegavati masnu i prženu hranu-s toga zaboravi na krafne u tim situacijama.
Nikad ne pij na prazan želudac, sam, a kad se napiješ (ako baš moraš), posebno kad povraćaš neka uvijek uz tebe bude neko trijezan.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 19:01   #47
Ooooo tu se mogu ja zaista javiti kao specijalist zato...
Kao 1. ovisi koliko si pila,i dali si mješala ili ne!
Inače,ako ti je slabo (drugo jutro) obavezno si popij mlijeka malo! Ozbiljno! Isprobao i vjeruj mi djeluje! Nikako nemoj jesti masnu i slatku hranu!
Tablete i to ne pomažu (bar ne meni!) i zato pusti to!
Hladan tuš (dugo stajanje pod hladnim tušem isto pomaže)!
I da,a ako ti se povrača a nemožeš povratiti popij si malo tople vode (onako mlake,najmanje 1-2 dcl na eks) i vjeruj mi odmah rigoleto....
To je isprobano!
I da,ovisi jako o piću koje si pila...
Ako piješ npr. Votku,Amaro ili tako nešto (pomješano s nečim mamurluk je zajamčen)
Evo,ja ti u zadnje vrijeme prakticiram ovo s Colom,i popije se u enormnim količinama,ali nemam baš problema s mamurlukom drugi dan....
Maicusich is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 00:59   #48
Najbolje je prije spavanja popiti dvije čaše vode. To može završiti na dva načina: ili spriječavanjem mamurluka ili povračanjem, koje će izbaciti onaj ostatak alkohola iz želuca, pa onda pokušati opet bar jednu čašu vode.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 14:21   #49
To je vrlo kompleksno pitanje. Kao prvo treba tom problemu prici sa vise strana. Naime dva dana prije subote (uzmimo subotu kao primjer jer se tada najcesce izlazi, slavi itd) konzumirati magnezij (najbolje Donat) u malo vecim kolicinama. U subotu slobodno jesti malo masniju hranu jer je masnoca najbolja u borbi protiv brzog opijanja. Dakle, treba se pripremiti. Pijte puno vode, ako mozete, izmedju alkohola. Ako vas pak uhvati mamurluk popiti tecnog jogurta .. Ja imam svoj mix koji obavezno popijem ujutro nakon pijenja (bez razlike imao mamurluk ili ne)..
Dakle, hladno mlijeko, banana, med i puter od kikirikija.... Sve u blender i uzivajte
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 14:35   #50
Quote:
studentica_budalica kaže: Pogledaj post
evo bila sam sinoc vani...malo popila i ujutro se probudila i mislila sam da cu trebat na hitnu da mi daju koju inekciju pencilina koliko mi se mantalo...a nisam uopce puno popila nego mi nije dobro palo na zeludac ni glavu haha

i onda sam se lijepo dignula iz kreveta i stvar nije bila toliko losa koliko sam mislila,nije mi bilo toliko zlo,al me malo mantalo i malo mi je bilo mucno.

otisla sam do ducana na svjezi zrak i do ljekarne.pojela krafnu od koje mi je bilo jos gore btw al sam u ljekarni kupila neofen forte i supradyn sumece tablete za energiju i nemogu vjerovat koliko me taj supradyn spasio! vratilo mi energiju,i nije mi bilo lose!

al inace....htjela sam pitat sta vi radite kad vam se tako nesto slicno dogodi?osim tusiranja mlakom vodom...bla..bla:ziv ili:
Ma daaaj, mamurluk od jednog dana...kao prvo od tableta će ti bit još gore...taj dan ti je najbolje preležat...zavisi šta si pila u skladu s tim treba i jest...ako si mješala svašta... šta god jela bit će ti zlo...u svakom slučaju i dobro je da se ispovraćaš....za glavobolju malo crne gorke kave s limunom....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 18:31   #51
Bez mamurluka

Kako ne postoji tema na ovom forum za moj problem, posto ima dosta veze sa zdravljem odlucio sam je staviti ovdje. A i cini mi se da je ekipa ovdje puno ozbiljnija.
Ovako, svi mi izlazimo van i kako bi nam vecer bila sto zanimljivija i opustena ili kako bi imali vise energije za ples do jutra vecina nas konzumira alkohol, duhan, energetska pica, a poneki se opredjeljuju i za odredene stimulanse.
Moj problem nije u toj veceri, nego sutradan. Bez obzira da li konzumirao alkohol ili energetska pica, drugi dan sam kao zguzvana krpa i nisam za nista, mozak mi uopce ne funkcionira i cijelodnevni sam gost na wc-u, totalni mamurluk.
Probao sam izlazit tako da pijem samo sokice, ali vec nakon dva sata plesa zijevam i kao da su mi noge odsjecene, pocinjem tlacit i zelim spavat doma.
Stoga moje pitanje je, kako izdrzati cijelu noc bez ovih stvari? Da li moram preko dana se naspavat, pit cedevitu, postoji li neka formula ili sto vec...ili je jednostavno sve u glavi.
Hvala
Lars Petersen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 22:40   #52
Quote:
Lars Petersen kaže: Pogledaj post
Kako ne postoji tema na ovom forum za moj problem, posto ima dosta veze sa zdravljem odlucio sam je staviti ovdje. A i cini mi se da je ekipa ovdje puno ozbiljnija.
Ovako, svi mi izlazimo van i kako bi nam vecer bila sto zanimljivija i opustena ili kako bi imali vise energije za ples do jutra vecina nas konzumira alkohol, duhan, energetska pica, a poneki se opredjeljuju i za odredene stimulanse.
Moj problem nije u toj veceri, nego sutradan. Bez obzira da li konzumirao alkohol ili energetska pica, drugi dan sam kao zguzvana krpa i nisam za nista, mozak mi uopce ne funkcionira i cijelodnevni sam gost na wc-u, totalni mamurluk.
Probao sam izlazit tako da pijem samo sokice, ali vec nakon dva sata plesa zijevam i kao da su mi noge odsjecene, pocinjem tlacit i zelim spavat doma.
Stoga moje pitanje je, kako izdrzati cijelu noc bez ovih stvari? Da li moram preko dana se naspavat, pit cedevitu, postoji li neka formula ili sto vec...ili je jednostavno sve u glavi.
Hvala
nešto je i u godinama.
ni ja ne mogu više izdržati takve provode. a nekad sam mogla bez problema.

čisto sumnjam da možeš ikako izbjeći mamurluk, i bit skroz normalan sutradan!
ja npr. pijem samo jednu vrstu pića. ne miješam ništa. čak sutradan ni ne povraćam.
*SpHeRe* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 22:46   #53
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Jooooj kad se ja sjetim kako je mene skršio jedan koktel prije par godina i to u dozi od 2 male čaše. Užasno mi se vrtilo i povraćalo. Nema tu pomoći. Najbolje je izbaciti iz sebe što se može i piti puno tekućine, čaja po mogućnosti i mirno sjesti u kut i čekati da prođe. Svakako izbjegavati masnu i prženu hranu-s toga zaboravi na krafne u tim situacijama.
Nikad ne pij na prazan želudac, sam, a kad se napiješ (ako baš moraš), posebno kad povraćaš neka uvijek uz tebe bude neko trijezan.
Koliko sam ja shvatila u svom alkoholičarskom stažu, ti kokteli i slične stvari su najgore zlo. Svi neki slatkasti okusi.
Nikad u životu nisam tako rigala kao nakon neke voćne votke. I to nešto malo posto alkohola. A popila jednu punu čašu. Cijeli sam dan bila u krevetu u očajnom stanju. Dok zanimljivo, mogla sam stući 10-15 Jägera, i sutradan ko nova.
__________________
A kiss is a lovely trick designed by nature, to stop speech when words become superfluous...
Doll House is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 23:07   #54
iz svog prilično bogatog i dugovremenog cugerskog staža, mogu reći da nema lijeka za mamurluk.

istina ima tu raznih faktora ovisno o konstituciji osobe i kondicije u cuganju; neko je tako pravljen da bolje podnosi alkohol od drugih
ali univerzalno je pravilo ne miješati pića, ne piti na prazan stomak ali niti na svježe natrpan hranom, obojena i slatka pića ga prije izazivaju i gora su

kada dođe do opijanja tj kada se napijemo-odn ujutro se moramo probuti sa mamurlukom,on je neizbježan ima tu trikova dok ne nastupi,najdjetvoriji je ispijanje vode pred spavanje-što više to bolje,ali osjećaj da te nešto satralo je neizbježan,naravno govorim o stanju pijanstva , nekome će do toga trebati 1/2 l votke nekome par piva ili par čašica..ali i tu važi što se više nacuclaš tijelu treba duže za regenaraciju.

jedan je lijek izvjestan a to je preventiva-ne piti,sve ostalo su tlapnje.
4pauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 15:24   #55
Je li normalno da mi 3 dana nakon odvratnog alkoholiziranja nije dobro?
Ako računam da je prvi dan dan kad bi trebao nastupiti mamurluk, dakle nakon večeri alkoholiziranja, bilo mi je neviđeno loše, povraćala sam stalno, nakon što sam odspavala mi je bilo mrvicu bolje, uspjela sam pojesti juhu i to isto povratila, uglavnom nekak sam preživjela.
Drugi dan puno bolje ali još uvijek mučnina, drhtavica, napadi panike (i inače sam anksiozna, alkohol samo pogoršava situaciju za tisuću), ali mogla sam jesti normalno, nije bilo onak kriminalno loše ali sam osjećala da nisam još uvijek svoja.
I sad treći dan trebam opet normalno funkcionirat, radit itd. ali i dalje osjećam slabost, anksiozna sam i dalje, želudac boli, spava mi se, ne mogu pušit...a ništa drugo ni nisam radila ova tri dana osim ležala i preživljavala.
Napominjem da inače ne pijem nikad, zadnji put prije pola godine, prije toga se ni ne sjećam kad. Ovaj put sam popila par litara gemišta s dosta jakim vinom, već nakon 3 čaše sam se ljuljala.
Strah me da sam se otrovala alkoholom u toj mjeri da mi je još uvijek ugrožen život, iako kažu da je par sati nakon konzumacije ustvari kritično, kod velikih količina.
Jel moguće da samo nisam u formi jer rijetko pijem a sad sam baš pretjerala, ili da ipak dižem uzbunu? Mogu shvatit ovo da se teško krećem jer sam jako natučena i pola tijela mi je plavo, ali ne shvaćam ostale tegobe. Jako sam uplašena
EDIT: i ispričavam se što dižem ovak staru temu
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 00:14   #56
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Je li normalno da mi 3 dana nakon odvratnog alkoholiziranja nije dobro?
Ako računam da je prvi dan dan kad bi trebao nastupiti mamurluk, dakle nakon večeri alkoholiziranja, bilo mi je neviđeno loše, povraćala sam stalno, nakon što sam odspavala mi je bilo mrvicu bolje, uspjela sam pojesti juhu i to isto povratila, uglavnom nekak sam preživjela.
Drugi dan puno bolje ali još uvijek mučnina, drhtavica, napadi panike (i inače sam anksiozna, alkohol samo pogoršava situaciju za tisuću), ali mogla sam jesti normalno, nije bilo onak kriminalno loše ali sam osjećala da nisam još uvijek svoja.
I sad treći dan trebam opet normalno funkcionirat, radit itd. ali i dalje osjećam slabost, anksiozna sam i dalje, želudac boli, spava mi se, ne mogu pušit...a ništa drugo ni nisam radila ova tri dana osim ležala i preživljavala.
Napominjem da inače ne pijem nikad, zadnji put prije pola godine, prije toga se ni ne sjećam kad. Ovaj put sam popila par litara gemišta s dosta jakim vinom, već nakon 3 čaše sam se ljuljala.
Strah me da sam se otrovala alkoholom u toj mjeri da mi je još uvijek ugrožen život, iako kažu da je par sati nakon konzumacije ustvari kritično, kod velikih količina.
Jel moguće da samo nisam u formi jer rijetko pijem a sad sam baš pretjerala, ili da ipak dižem uzbunu? Mogu shvatit ovo da se teško krećem jer sam jako natučena i pola tijela mi je plavo, ali ne shvaćam ostale tegobe. Jako sam uplašena
EDIT: i ispričavam se što dižem ovak staru temu
Dugo traje, no, nije neočekivano s obzirom na navedeno.
Međutim, dodatnu zabrinutost pobuđuje navod kako ti je pola tijela plavo od natučenosti. Mehanizam ozljede? Udarac u glavu pri tom? Gubitak svijesti? Sjećaš se svega što se događalo?
Svakako imaš dovoljno razloga za konzultirati svog liječnika čim prije, bar klinički pregled i temeljnu lab.obradu+pp proširiti dijagnostiku.
Btw, uvodi se novo pravilo-za dizanje tak stare teme, obavezna konzultacija nadležnog liječnika
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 00:22   #57
Nek sad piše tko što hoće, al ja sam jednom bio tako pijan da sam sve gore navedene simptome imao 5 dana. Da, punih 5 dana.Normalnu stolicu sam imao tek 7. dan, a jeo sam skoro ništa. Ubio se! Nikad više! Lagani čajevi, slani štapići i malo dvopdka i stvar će proć. Ne bi bilo loše i medicinskog ugljena da čisti toksine iz organizma.
__________________
WHO DARES WINS! Life's short, play more!
Jose L Torrente is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 21:14   #58
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Dugo traje, no, nije neočekivano s obzirom na navedeno.
Međutim, dodatnu zabrinutost pobuđuje navod kako ti je pola tijela plavo od natučenosti. Mehanizam ozljede? Udarac u glavu pri tom? Gubitak svijesti? Sjećaš se svega što se događalo?
Svakako imaš dovoljno razloga za konzultirati svog liječnika čim prije, bar klinički pregled i temeljnu lab.obradu+pp proširiti dijagnostiku.
Btw, uvodi se novo pravilo-za dizanje tak stare teme, obavezna konzultacija nadležnog liječnika


Udaraca u glavu nije bilo, ne sjećam se možda 50% večeri. Problem je što smo dosta dugo pili, ustvari skoro cijeli dan, i pred kraj toga svega sam izgubila film i sjećam se samo detalja, nailazi mi svaki dan nova slika
Plave su mi noge i oba gležnja su natučena, ustvari bole me samo ekstremiteti, trup je manje više ok, glava je ok.
Svijest nisam gubila osim što sam zaspala (valjda?) kad sam prestala povraćati negdje 2h nakon što sam prestala piti. I odspavala sam cijelu noć bez problema, ujutro je nastupio totalni kaos.
Dakle teško mi je reći što se točno događalo jer se ne sjećam puno toga.
Uglavnom, danas sam već puno bolje, noge me i dalje luđački bole, i želudac baš ne prima najbolje hranu ali bolje je. Živa sam
Jose L Torrente utješno je pročitati da je još netko imao ovakve tegobe
Imam ogromne razmake između konzumiranja alkohola, prođe pola godine da ne popijem ništa alkoholno i onda se u jednom danu tak ubijem od par litara.
Ne ponovilo se
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 22:40   #59
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Je li normalno da mi 3 dana nakon odvratnog alkoholiziranja nije dobro?
Ako računam da je prvi dan dan kad bi trebao nastupiti mamurluk, dakle nakon večeri alkoholiziranja, bilo mi je neviđeno loše, povraćala sam stalno, nakon što sam odspavala mi je bilo mrvicu bolje, uspjela sam pojesti juhu i to isto povratila, uglavnom nekak sam preživjela.
Drugi dan puno bolje ali još uvijek mučnina, drhtavica, napadi panike (i inače sam anksiozna, alkohol samo pogoršava situaciju za tisuću), ali mogla sam jesti normalno, nije bilo onak kriminalno loše ali sam osjećala da nisam još uvijek svoja.
I sad treći dan trebam opet normalno funkcionirat, radit itd. ali i dalje osjećam slabost, anksiozna sam i dalje, želudac boli, spava mi se, ne mogu pušit...a ništa drugo ni nisam radila ova tri dana osim ležala i preživljavala.
Napominjem da inače ne pijem nikad, zadnji put prije pola godine, prije toga se ni ne sjećam kad. Ovaj put sam popila par litara gemišta s dosta jakim vinom, već nakon 3 čaše sam se ljuljala.
Strah me da sam se otrovala alkoholom u toj mjeri da mi je još uvijek ugrožen život, iako kažu da je par sati nakon konzumacije ustvari kritično, kod velikih količina.
Jel moguće da samo nisam u formi jer rijetko pijem a sad sam baš pretjerala, ili da ipak dižem uzbunu? Mogu shvatit ovo da se teško krećem jer sam jako natučena i pola tijela mi je plavo, ali ne shvaćam ostale tegobe. Jako sam uplašena
EDIT: i ispričavam se što dižem ovak staru temu
Dobili ste ono što ste htjeli.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 11:21   #60
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Dobili ste ono što ste htjeli.
hrvoje dr. strog kao i uvijek ali istinu zborite...kažu da moramo isprobati neke stvari u životu da bi znali šta više nikad nećemo raditi, eto ovo je jedna od tih stvari
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.