Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2007., 17:38   #201
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
budući da ne vjerujem da neobanned neće barem malo škicnuti na ovaj forum moram mu napisati. (ako se nešto MORA onda je to "neuroza prisile" ili !?)

-nije ovo jedini forum gdje si popljuvao ljude i njihove probleme.
što te tjera (osim "sile nečiste!") da to radiš ?
-zašto si uzimaš za pravo suditi ljudime i praviti sprdačinu o bolesti o kojoj znaš malo ili ništa? možda misliš da su depresivci, sorry "mentalni tinejđeri" iznad tvog IQ jer čitaju "filozofske knjige" - ili ti to nije bitno?
-radiš li ti teško na selu? ja živim i to teško nije više tako teško. krave pomuzeš u roku tren jer svi imamo muzilice, kopanje ? koje? to rade traktori. nabacuješ se sa starim otrcanim parolama koje pomalo sliče natpisima na konc. logorima "arbeit macht frei"

- na forumu si od aprila 2007. i imaš (po sadašnjoj evidenciji) 19,98 postova po danu skriven iza nekog naziva, imena, nicka
što bi se pokojni Freud veselio - potvrdio bi mnoge svoje postavke

mi ostajemo na forumu psihologija, a ako je tebi ludnica bliža -izvoli- ali bez nas
na forumu sam od travnja :d
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 17:54   #202
pa svi imaju probleme ko ih nema laže samo je stvar u veličini problema i nošenju s istim
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 06:50   #203
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
a ako imate nekih teskih problema, koja vas sila necista tjera da dolazite tu na forum i pokusavate naci virtualne prijatelje.. se bojite pravih ljudi?


moja sila necista je dosada i interes, financijski interes.. i odredjena doza frustracije poslom..
pozdrav svima vama i stvarno bolesnima sto brze ozdravljenje zelim..
odakle ti da nemamo prave prijatelje?tako površan zaključak i glup
i,mi tebi želimo što skorije bogaćenje i dobru zabavu ne kvari je nama ovdje
__________________
lajf šouz no mrsi
back to black is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 16:18   #204
donedavno nisam znala da mi se trnci u lijevoj ruci, gornjoj usni i na tjemenu, te nedostatak zraka u prsnom košu događaju upravo zbog stresa i panike u određenim situacijama.
nisam neka prevelika paničarka, barem sam ja tako mislila...tak da mi je bilo čudno kad sam od strane stručnih ljudi čula da su to čisti simptomi paničarenja
trenutno sam si natovarila toliko stvari na vrat da jednostavno nemogu sve napraviti onak kak bi ja to htjela-savršeno...i to je jednostavno razlog zbog kojega ponekad (baš kad me stisne tjeskoba, nemoć, nedostatak vremena,ect.) popijem normabel (ne pijem ga ni često ni kontinuirano, nego onda kad osjećam da mi je stvarno neophodno potreban).
no uvijek je dobro porazgovarati sa psihologom ili psihijatrom...sat vremena se uvijek može odvojiti....

 
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 18:53   #205
ja bi svakome prije ikakvih tableta i pilula preporucio biljku cannabis sativa.
Esoterian is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 21:34   #206
Los ti je savjet jer cannabis ne djeluje bas na serotonin...
Cannabis se preporuca za smanjenje boli (recimo kod raka) ili za multiplu sklerozu, ali ne i za depresiju.... Cak mislim da moze i pogorsati stanje.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 21:43   #207
društvo, moram vam reći da sam vrlo zadovoljna sa razvojem situacije vezano za osobe koje "neće više ni pogledati" forum psihologija, jer smo mi "ludnica". zapravo jadnik neobanned je iskompleksiran i onda onako "samo da vidim što se to na tom forumu događa", onda se isprazni u bezobrazlucima, ali muči ga da li netko o njemu ima što za reći - i evo ga opet. toliko o njemu i neću više, osim ako jako ne krene.
@esoteriane, ja sam kupila sjeme kanabisa, (imam vezu u policiji pa mi neće doći gledati polja) pa kad bude za uporabu, poslat ću ti da se imaš čime zabavljati i prestaneš srati na forumu koji je vrlo ozbiljan i na kojem su ljudi koji žele živjeti normalnim životom.
svi vi koji pljujete po svemu, pa i po ljudima, životni ste luzeri, ali to ne želite priznati ni sebi ni drugima, već je puno lakše rugati se.
ovdje želimo razgovorom, tj. dopisivanjem postići kvalitetniji život, dati svrsishodnost životu, živjeti sa veseljem - ne nafiksanim -

vjerujem da ćete me razumjeti što reagiram sa tolikom žestinom na ovakove tipove, jer prošla sam tako teške trenutke, u kojima sam bila i hipohondar, i lijenčina i neradnik i ne znam što sve ne, a zapravo samo sam tražila da me netko ČUJE. slušali su me ali me nisu čuli. to me je dovodilo u stanja koja su mi se davala dojam besmislenosti postojanja, besmislenosti življenja jer nisam mogla zadovoljiti ono što se od mene očekivalo. konačno sam pronašla psihijatra koji me jako ČUO i godinama sam išla k njemu na razgovore. meni osobno nije bilo svejedno tko je moj psihijatar, jer sam vrlo zahtjevna osoba i ako psihijatar skiksa na nekim, nazovimo to glupim stvarima, iz opće kulture ili sl. ja sam ga otpisala, jer mislim da dobar psihoterapeut mora imati i vrlo široko znanje sa svih područja. no to je bio moj uvjet za ostati kod nekod psihoterapeuta ili ne. danas je to uglavnom ok. osim što "poludim" kad netko nekoga omalovažava, tek toliko, zabave radi.
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 22:06   #208
Chateauxdeif...za te needucirane luzere mi ćemo ionako uvijek biti hipohondri koji umišljaju da su bolensi, a ne znaju upotrebljavati svoj mozak da bi se sami izvukli.
Mene je lani jako povrijedilo kad mi je mamu napala njena frendica (mama moje prijatelkjice) govoreći joj kako samo iskorištavam svoje roditelje jer kao studiram, a ništa ne radim. Žena me nije vidjela niti razgovarala samnom valjda godinu dana, a daje si za pravo suditi o tome da ja ništa ne radim dok sam ja upadala u ogromne krize iz kojih nisam nalazila izlaza. A kako sa sobom nekako uvijek povučeš i najbliže ljude u smislu da ni njima nije lako da te gledaju u takvom stanju, mojoj je mami još samo ova falila s takvim komentarom.

Anyway, htjela sam reći da se takvim luzerima koji dođu ovdje samo da nam kažu koliko smo jadni i da nam spočitaju što uživamo u takvom stanju ne trebamo opterećivati jer ionako nemaju pojma o čemu pričaju.
A ako budu imali sreće neće nikada ni znati kakvo je to odvratno stanje.
-Andain- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 20:13   #209
Ja pijem Xeroxat od 20 mg, ali nevidim neki učinak.Zapravo, čini mi se da na mene uopće ne djeluje, tko da me zanima kako bi zapravo trebao djelovati.
__________________

ruther is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 00:08   #210
Quote:
ruther kaže: Pogledaj post
Ja pijem Xeroxat od 20 mg, ali nevidim neki učinak.Zapravo, čini mi se da na mene uopće ne djeluje, tko da me zanima kako bi zapravo trebao djelovati.
Koliko dugo ga pijes?
Prvih par tjedana je navikavanje, dakle, samo nuspojave, poslije bi polako trebalo ici nabolje. Tek poslije mjesec-dva ces primjetiti vece pomake naprijed.
Pa, djeluje tako sto smanjuje simptome anksioznosti i depresije, ono, poboljsana koncentracija, san, smanjena nervoza, crne misli...
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 11:08   #211
Pijem ga dva mjeseca, redovito,1 tabletu 20 mg ujutro. Osim njega pijem 1-0-1 Xanax, a po potrebi Sanval kad ne mogu zaspati. Meni se čini da umjesto da mi se poboljša koncentracija, meni je zapravo sve ravno.
__________________

ruther is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 13:15   #212
Quote:
ruther kaže: Pogledaj post
Pijem ga dva mjeseca, redovito,1 tabletu 20 mg ujutro. Osim njega pijem 1-0-1 Xanax, a po potrebi Sanval kad ne mogu zaspati. Meni se čini da umjesto da mi se poboljša koncentracija, meni je zapravo sve ravno.
Nije ni meni Seroxat djelovao bar ne na bolje bila sam na slicnoj terapiji kao ti samo sta sam pila 1 Xanax SR dnevno. Od koncentracije bas nista, Xanax me nakon nekog vremena cinio ravnom, ali samo u smislu da se nisam pretjerano uzrujavala, ostale emocije su bile prisutne. Sada su me prebacili na druge tablete jer nije vise imalo smisla. A vec vidim da cu opet morat mijenjat terapiju jer mi opet nije dobro.
Dal pije tko po dva antidepresiva?
Meni su sad dali takvu terapiju, ujutro i popodne pijem pola Eglonyl forte, a navecer Fevarin. Uzasno mi je, po noci sam budna kao usred dana i ne spavam uopce, naravno posljedica je ta da sam skroz luda preko dana. I zivcana sam tako da ne mogu biti na miru 5 minuta.
__________________
Remember my name because you'll be screaming it later...
vision6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 20:20   #213
Quote:
ruther kaže: Pogledaj post
Pijem ga dva mjeseca, redovito,1 tabletu 20 mg ujutro. Osim njega pijem 1-0-1 Xanax, a po potrebi Sanval kad ne mogu zaspati. Meni se čini da umjesto da mi se poboljša koncentracija, meni je zapravo sve ravno.
Da je bar meni sve ravno. Ja krkam 1 Cipralex 10 mg ujutro i uredno se obrecavam na ljude koji mi se obrate (dobro, možda zato kaj sam živčana jer imam ispit za koji sam prekasno počela učit).
Uzimala sam i Prozac i Seroxat, i nisam primjetila nikakav učinak osim kaj sam možda na Seroxatu malo rjeđe pop*.
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 23:11   #214
Pijem Eglonyl pola tablete dnevno, Aktivin H, Xanax i ako nemogu spavati onda Sanval.

Eglonyl me malo zabrinjava. Znam da mi je doktorica kada mi je recept pisala komentirala da nezna zašto mi je taj lijek potreban, da je to jak ljek i sl.
Dolazi i u čudnoj staklenoj bočici s par tabletica i vatom unutra.
Ni papirić unutar kutijice mi nije budio samopouzdanje.
Strah me je tog lijeka
Skoro nikada u zivotu nisam bio bolestan i nikada nisam uzimao nikakve ljekove i tablete.

I jedno glupo pitanje
Što to znači recimo: Aktivin H caps 1,0,1
Što to "1,0,1" znači?
Pretpostavljam da je to doziranje ali dobro se sječam da mi je psihijatar rekao da jednu dnevno uzmem ujutro.

Tek sam jučer dobio sve te tablete.
HexMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 12:15   #215
1,0,1 ti je ujutro-popodne-navečer. Znači 1 ujutro, ništa popodne i 1 navečer. Ne znam zašto ti je napisao 1,0,1 ako ti misli dat 1 dnevno.
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 15:27   #216
Quote:
HexMaster kaže: Pogledaj post
Pijem Eglonyl pola tablete dnevno, Aktivin H, Xanax i ako nemogu spavati onda Sanval.

Eglonyl me malo zabrinjava. Znam da mi je doktorica kada mi je recept pisala komentirala da nezna zašto mi je taj lijek potreban, da je to jak ljek i sl.
Dolazi i u čudnoj staklenoj bočici s par tabletica i vatom unutra.
Ni papirić unutar kutijice mi nije budio samopouzdanje.
Strah me je tog lijeka
Skoro nikada u zivotu nisam bio bolestan i nikada nisam uzimao nikakve ljekove i tablete.

I jedno glupo pitanje
Što to znači recimo: Aktivin H caps 1,0,1
Što to "1,0,1" znači?
Pretpostavljam da je to doziranje ali dobro se sječam da mi je psihijatar rekao da jednu dnevno uzmem ujutro.

Tek sam jučer dobio sve te tablete.
Mozda su ti u apoteci napisali krivo jer se inace tako uzima, slusaj doktora. I meni su znalo krivo u ljekarni napisati.
Takoder me zabrinjava Eglonyl i papiri uz njega sam okus tablete a najvise jer ga osjecam sto po meni ne bih trebala zato sta ako pijem neki lijek s ciljem da mi bude bolje mislim da ga ne bi trebala osjecati znaci ako ga osjecam-prejak mi je. Tako mi je s ova dva svaku tabletu osjecam kad pocne djelovati i to mi je grozno. Bas skuzim da mi je u glavi i zivcima. Xanax ne osjecam na taj nacin nego kuzim da se ne uzrujavam kao inace i da sam smirenija tj. da se mi ne skoci tlak na 500 za bezveze nego reagiram normalno, a da opet ne bi sama sa sobom bila u zabludi tu su i ljudi s kojima komunicirama pa i oni vide kako se na kojoj terapiji ponasam i po njihovim komentarima znam kada sam "normalna", a kada pod utjecajem nekog lijeka. Zato me i smeta saltanje terapije sa saltanjem doktora jer me nitko ne vidi svaki dan cijeli dan da bi znao kako se osjecam ili ponasam po kojem lijeku.
__________________
Remember my name because you'll be screaming it later...
vision6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 17:02   #217
Valjda najviše što se bojim kod tih tableta je ovisnost.
Bojim se da ako uzimam te tablete pa ih prestanem uzimati da cu biti u gorem psihičkom stanju nego što sam bio prije nego sam ih počeo uzimati.
A ne mislim ih piti cijeli život
HexMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 18:23   #218
Quote:
HexMaster kaže: Pogledaj post
Pijem Eglonyl pola tablete dnevno, Aktivin H, Xanax i ako nemogu spavati onda Sanval.

Eglonyl me malo zabrinjava. Znam da mi je doktorica kada mi je recept pisala komentirala da nezna zašto mi je taj lijek potreban, da je to jak ljek i sl.
Dolazi i u čudnoj staklenoj bočici s par tabletica i vatom unutra.
Ni papirić unutar kutijice mi nije budio samopouzdanje.
Strah me je tog lijeka
Skoro nikada u zivotu nisam bio bolestan i nikada nisam uzimao nikakve ljekove i tablete.

I jedno glupo pitanje
Što to znači recimo: Aktivin H caps 1,0,1
Što to "1,0,1" znači?
Pretpostavljam da je to doziranje ali dobro se sječam da mi je psihijatar rekao da jednu dnevno uzmem ujutro.

Tek sam jučer dobio sve te tablete.
eglonyl je lijek koji podiše raspoloženje. ako si bezvoljan onda bi to trebao biti lijek za tebe. kod mene je u početku djelovao,a kasnije se sve vratilo na isto makar mi je doktorica podigla dozu na 2*200 mg.
da, izazivaju ovisnost nakon nekog vremena, ali relativno lako se od njih odviknut
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 18:41   #219
Sta antidepresivi ne bi trebali ne izazivati ovisnost?
Mene lijece od ovisnosti i zato sam na dva antidepresiva jer su mi xanax s tim razlogom maknuli (ovisnost o anksioliticima).
Neku bezsnenu noc me oprao bed oko toga sta mi rade ovi lijekovi pa sam se tjesila bas time da antidepresivi ne izazivaju ovisnost i da ce sve biti ok iako mi je u to tesko vjerovati kad ih tako osjetim. Koje moguce posljedice mogu ostaviti onda ad-i?
Sad na svoju ruku pijem englonyl forte i xanax jer fevarin ne mogu zbog nespavanja, uzasne nervoze i agresivnosti, a tek za par dana mogu doktoru. I ovako mi je super za razliku od kombinacije samo ad-a.
__________________
Remember my name because you'll be screaming it later...
vision6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 10:37   #220
Ljudi, oprezno sa eglonylom. Ja sam ga dobila zbog vrtoglavica, i prošli tjedan mi reče jedan dr. da budem s njim oprezna , tj. da ga ne uzimam duže od 2 mjeseca jer da može izazvati hormonalne promjene kod žena, ono poremeti se mjesečnica i nekim ženama dođe do pojave mlijeka iako nisu trudne. Ako imate slične simptome, to je to.
xanas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.