Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2010., 08:48   #61
ok, neka ste mi premjestili temu, poštujem.....
ali u svemu navedenom do sada u ovoj temi nisam pročitala ono što mene zanima.....Stečaj je završen, dakle, sve oko što ste napisali za prijave u trg. sudu i registru je završeno. Taj dio je odrađen, sve je obavljeno papirnato, firma ne postoji više. mene zanimaju knjiženja i bilanca!! Može li mi oko toga netko pomoći??
teddy78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 20:26   #62
zatvaranje firme (d.o.o.)

koji je postupak zatvaranja firme koja je u dugovima?gdje prvo krenuti,kolko traje postupak i najvažnije od svega - plaća li se?
brijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 20:36   #63
Quote:
brijac kaže: Pogledaj post
koji je postupak zatvaranja firme koja je u dugovima?gdje prvo krenuti,kolko traje postupak i najvažnije od svega - plaća li se?
au, koliko se ja sjećam kad sam radila i direktor to htio napraviti - traje dugo, plaća se i ne isplati se ni malo. Također se treba u nn objavljivati zatvaranje firme, mislim 3 puta kroz godinu dana, da se izvrše potraživanja prema firmi a ako ima dugove kako kažeš - mislim da ih moraš prvo platiti. Firmu zato bolje stavi u status mirovanja (svejedno moraš plaćati obveze). Imaš knjigovođu? Ona će ti dati najbolji odgovor, možda je sada drugačija/jednostavnija procedura.
Beata Kahlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 20:47   #64
Quote:
Beata Kahlo kaže: Pogledaj post
au, koliko se ja sjećam kad sam radila i direktor to htio napraviti - traje dugo, plaća se i ne isplati se ni malo. Također se treba u nn objavljivati zatvaranje firme, mislim 3 puta kroz godinu dana, da se izvrše potraživanja prema firmi a ako ima dugove kako kažeš - mislim da ih moraš prvo platiti. Firmu zato bolje stavi u status mirovanja (svejedno moraš plaćati obveze). Imaš knjigovođu? Ona će ti dati najbolji odgovor, možda je sada drugačija/jednostavnija procedura.
zaposlio sam se kao šljaker u drugoj firmi,nemam love za plaćanje i nebih želio da se još više nabijaju postojeći dugovi...-nemam za kruh,otkud mi 30000kn da platim porez???
brijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 14:46   #65
Koji je postupak "gašenja" firme koja već par mjeseci ne posluje.. Obveze će biti podmirene u roku par dana što znači da neće biti ni dugovanja niti potraživanja...Oprema će biti prodana tako da niti imovine neće biti baš nešto puno, možda ništa... Pisalo se o tome na ovom topicu ali prošle godine pa ako netko ima novijih saznanja molila bih za informaciju..
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 14:53   #66
Nema nikakvih novosti.
Sve kao i do sad. Otvoriti postupak likvidacije, tri javne objave i godinu dana nakon treće dovršiti postupak likvidacije brisanjem iz sudskog registra.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 15:18   #67
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Nema nikakvih novosti.
Sve kao i do sad. Otvoriti postupak likvidacije, tri javne objave i godinu dana nakon treće dovršiti postupak likvidacije brisanjem iz sudskog registra.
BTW, jel ko radio skraćeni postupak??? koji su uvjeti da bi se skraćeni uopće mogao provesti?

Imam jednu firmu, nema imovine ni novaca, nešto sitno dugova prema državi (ali i preplatu iz koje se dug može pokrit) i nešto dugova prema dobavljačima... vlasnik je preminuo... sad direktor kojem je ostalo vruće kestenje da vadi iz vatre hoće to likvidirat
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 07:53   #68
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Nema nikakvih novosti.
Sve kao i do sad. Otvoriti postupak likvidacije, tri javne objave i godinu dana nakon treće dovršiti postupak likvidacije brisanjem iz sudskog registra.
Postupak likvidacije se otvara na trgovačkom sudu? Ako sam u pravu ta procedura košta oko 6.000,00 kn?
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 10:41   #69
Točno.
Postupak kao i kod otvaranja. Za sad je poduzeće pltilo 4.000,00 kn - javni bilježnik i objave. Baš smo u završnoj fazi i ne znam koliko će do kraja koštati jer su se mjenjale neke sudske pristojbe. Javim kad zgotovimo tu priču.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 01:03   #70
Podižem malo temu.
Dakle, i mene bi zanimao skraćeni postupak gašenja firme? Da li je moguće da je kraće od te godine dana koja mora proći od treće objave?
Firma nema zaposlenih, nema dugova prema državi niti potraživanja, jedino što ima je nešto zaliha, pa me zanima što sa zalihama ako se krene u postupak gašenja firme tj. da li se može ugasiti firma ako postoje nerasprodane zalihe i na koji način to rješiti? Na žiru ima novaca, da li se može taj novac podignuti tj. da li se može vratiti pozajmica vlasniku firme koja još nije vraćena budući je firma jako kratko poslovala?

Mota mi se po glavi jedino ta varijanta gašenja firme ili pak prodaja firme tj. da netko drugi preuzme firmu, pa me zanima u tom slučaju kako se određuje cijena odnosno, da li mi osoba isplaćuje novac koji je na računu i zalihe koje postoje, a ja npr. platim prebacivanje društva na nju? Kakav je običaj po tom pitanju?

Hvala!!!
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 13:44   #71
Postoji li netko da je krenuo s likvidacijom poduzeća i odlučio iz vrlo opravdanih razloga da mu ipak ne odgovara zatvoriti poduzeće, odnosno da će zatvoriti firmu nakon što rješi određene probleme, možda mjesec, možda 5 godina, ne zna se? Što napraviti budući da je postupak likvidacije pri kraju, a vlasniku ne odgovara da firma bude brisana iz registra, ne još?
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 15:46   #72
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Nadam se da sam pogodila temu...
Ukratko: postoji jedan d.o.o. koji je u blokadi vec pet godina, duzan je drzavi (doprinosi, porezi,...) duzan je vjerojatno i drugima (nekakve komore, naknade banci za vodjenje racuna i sl), imovine i zaposlenih nema.
Drzava se nije drzala onog roka za pokretanje stecaja, iako je to po slovu zakona odavno trebala, a vlasnik ne moze sam pokrenuti stecaj niti likvidaciju jer je preduvjet da prvo podmiri dugove za sto novaca nema.
Dodatno: nisu predavani nikakvi papiri tih 5 godina (ni PDV, ni racun dobiti i gubitka, ... nista), bivsi knjigovodja je pokojni a njegov servis zatvoren. Dokumentacija o psolovanju zadnjih 5 godina je blizu nikakve ili nikakva.
Sad je porezna pocela prekrsajno kaznjavati vlasnika firme zbog nepodnosenja papira, i to ne da bi odjednom dali kaznu za cijeli period nego fino za najstarijih par mjeseci - 4.000kn, pa opet jos 4.000kn, pa valjda slijedi jos 4.000 kn > uglavnom vec prijete ovrhom.
U poreznoj ispostavi kazu da ako zelimo da prestanu stizati kazne treba predati sljedece papire:
- PDV-K za 2005-09
- Obracun dobiti i gubitka za 2005-09
- PDV za ovogodisnje kvartale
- zahtjev za ispis iz sustava PDV-a
S obzirom na gore opisanu situaciju, gotovo je nemoguce naci knjigovodstveni servis koji bi se sluzbeno htio pozabaviti sastavljanjem ovih papira, tako da je vlasnik spreman predati ih kao da ih je on sastavio.

Pitanja:
- Sto treba prikupiti od dokumentacije da bi se ovo gore moglo sastaviti?
(meni pada na pamet otici u poreznu dobiti kopije zadnjeg racuna dobiti i gubitka te prijave poreza od tada ako ih je bilo, te u banci dobiti izlist prometa za to razdoblje)
- Ima li koja preporuka za dobru knjigu/site s uputama kako to sve sastaviti?

HVALA UNAPRIJED!!!
Evo stigla i 2012-a

Mi nasli super knjigovodju jos te 2010, predali sve zaostatke, poslali hrpu dopisa razno-raznim institucijama, konzultirali se s odvjetnikom, placali, placali i placali iz vlastitog dzepa (takse, biljege, bogtepitajkajsvene i naravno knjigovodju) - ali jos uvijek nije firma otisla u stecaj U medjuvremenu vlasnik skoro zavrsio u zatvoru (neplacena kazna zbog nedostavljenih PDV obrazaca) ali je ipak iskesiro tih 10-ak kkn kazne.

Sad se nadamo da ce se rijesiti po nekakvim novinama u zakonu, ne znam vise ni sama svega mi je vec pun kufer... Koliko parazita radi u drzavnoj upravi a ne mogu provest najobicniji stecaj glupog d.o.o. koji je duzan nesto doprinosa i onih clanarina i to vec toliko godina da je vecina odavno u debeloj zastari... Ali zato salju nove zahtjeve za dodatnom dokumentacijom koja im je vec prije dostavljena, sad je valjda idu revidirati
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 19:45   #73
Kad se gasi firma, da li knjige idu u poreznu na pregled? Nema nikakvih dugovanja prema nikome
Usamljena33ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 21:14   #74
Ne. Trebalo bi ih arhivirati na sud, ali kod nas ih ne primaju
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 22:13   #75
pozdrav svima...mene zanima likvidacija zadruge... naime došlo usklađivanje sa novim zakonom i to mi nikako nije izvedivo te preostaje likvidacija ili šta već...

koji su koraci? pojasnite mi malo... Hvala!
__________________
<< Vlak je uvijek brži ! ! ! >>
Darude1506 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 09:39   #76
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Ne. Trebalo bi ih arhivirati na sud, ali kod nas ih ne primaju
zato kod nas primaju... sunce im njihovo... čovjek prije 2 godine vozio pun kombi papira i registratora... ali fala bogu, barem to netreba kod sebe čuvat...)))
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 22:18   #77
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
zato kod nas primaju... sunce im njihovo... čovjek prije 2 godine vozio pun kombi papira i registratora... ali fala bogu, barem to netreba kod sebe čuvat...)))
Oprosti, gdje to kod vas?
Usamljena33ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 02:29   #78
Quote:
Usamljena33ZG kaže: Pogledaj post
Oprosti, gdje to kod vas?
zagreb... da krivo ne shvatiš, nije vozio knjige na pregled nego u pohranu na sud
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 22:52   #79
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
zagreb... da krivo ne shvatiš, nije vozio knjige na pregled nego u pohranu na sud
Dajte mi pliz objasnite šta znači "knjige"? Jesu to sve URE i IRE koje je skupio kroz godine, svi izvodi, sve uplatnice, isplatnice, blagajnički izvještaji koji su napisani kroz godine, TSI, GFI, PD...??? Što sve spada u to???
Usamljena33ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 13:57   #80
UPOMOĆ

ovo je jedna duga i tužna priča... ukratko molim molim molim pomoć ako mi itko može pomoći... suprug je u očevoj firmi bio postavljen za direktora i sa 18 godina je potpisao bianco mjenicu kao jamstvo za kredit koji je otac digao u banci... otac spiskao lovu, nije ništa vraćao banci, banka je sada aktivirala tu mjenicu na iznos od nekoliko mil. kuna i sjela suprugu ovrhom na plaću...1/3 plaće do kraja života.... otac se ne javlja i ne želi pomoći u rješavanju problema.... kome da se obratim i dal ima ikakvog izlaza iz toga.... hvala unaprije
gaby-lilalo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:43.