Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2013., 21:54   #121
nedostatak vitamina A

danas sam bio u bio&bio, bila je tamo zena koja mjeri razine vitamina i minerala (onim njezinim alatom..)
ugl. svi rezultati su mi bili ok (super ubiti), osim vitamina A.
To mi jedino kao nedostaje u organizmu pa mi je preporucila da uzemem kapsule kao nadoknadu..kostaju oko 150kn, piju se 3 mj..
E sad sam malo u dilemi..
1. pocijem misliti da me mozda preveslala samo da mi utopi njezin proizvod jer zastupa marku "solgar", i zato jer mi je fakat cudno da mi fali bas vit.A koji je lako dostupan u hrani, unosi se u malim kolicinama, kad se unosi dugo ostaje pohranjen u jetri i sl. a ja pazim sto jedem jedem sve one proizvode gdje je on zastupljen + pio sam beta karoten proslo ljeto i sl.
2. ako i odlucim za kupnju da li da uzmem smo kpsule A vitamina tamo je jak koncentrat pa mi je zato preporucila njih posebno ili da uzem beta karoten onaj od naturala 10 000 IJ. Dode me jeftiniji a isto je u njemu zastupljeno mnogo vit.A tj, on se u njega apsorbira u organizmu..
+ sto mi je onda najbolje piti pred ljeto za pripremu za sunce ako cu sad se vec kljukati time..
malo pojasnjenja oko ovoga molim!

ps.samo neka neki znalac odg.na ovo da skratimo pricu
__________________
it's my life, I'll take consequences...
Down Under is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 07:36   #122
Quote:
Down Under kaže: Pogledaj post
danas sam bio u bio&bio, bila je tamo zena koja mjeri razine vitamina i minerala (onim njezinim alatom..)
ugl. svi rezultati su mi bili ok (super ubiti), osim vitamina A.
To mi jedino kao nedostaje u organizmu pa mi je preporucila da uzemem kapsule kao nadoknadu..kostaju oko 150kn, piju se 3 mj..
E sad sam malo u dilemi..
1. pocijem misliti da me mozda preveslala samo da mi utopi njezin proizvod jer zastupa marku "solgar", i zato jer mi je fakat cudno da mi fali bas vit.A koji je lako dostupan u hrani, unosi se u malim kolicinama, kad se unosi dugo ostaje pohranjen u jetri i sl. a ja pazim sto jedem jedem sve one proizvode gdje je on zastupljen + pio sam beta karoten proslo ljeto i sl.
2. ako i odlucim za kupnju da li da uzmem smo kpsule A vitamina tamo je jak koncentrat pa mi je zato preporucila njih posebno ili da uzem beta karoten onaj od naturala 10 000 IJ. Dode me jeftiniji a isto je u njemu zastupljeno mnogo vit.A tj, on se u njega apsorbira u organizmu..
+ sto mi je onda najbolje piti pred ljeto za pripremu za sunce ako cu sad se vec kljukati time..
malo pojasnjenja oko ovoga molim!

ps.samo neka neki znalac odg.na ovo da skratimo pricu
hmm mislim da je to sve prevara, zasto bi se inace moralo vaditi krv da se vidi sto ti u tijelu fali ako ona to sve moze napraviti sa onom spravicom..
tak je i meni zena u ljekarni na promociji (ne sjecam se sad vise cega) izmjerila i kao sve je super osim cinka i rekla da moram piti 3 mjeseca te neke tablete. ja se naravno prepala i odmah kupila tablete.. pila sam ih tjedan dana i jedino sto sam s njima dobila je proljev cim sam ih izbacila sve je bilo ok
tak da ne vjerujem previse tim stvarima.. ako bas zelis pravu preporuku najbolje ti je izvaditi krv i vidjeti sto ce lijecnik reci a ne tamo neka medicinska sestra koja promovira proizvode..

ono sto znam je da sa vitaminom A treba biti oprezan kod unošenja jer najvece probleme u tijelu vitamin A moze izazvati prevelikim unošenjem.Tada dolazi do brojnih toksičnih učinaka praćenim poremećajima u probavi, na koži, kostima i zglobovima.. dnevni unos treba biti 5000IJ vitamina A (kod odrasle osobe), sve vece doze se uzimaju uz nadzor liječnika.
pa eto ako vec sumnjas na nedostatak definitivno prvo kod liječnika napraviti pretrage i on ce ti preporuciti dozu,ukoliko je potrebno.
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 12:50   #123
Quote:
yogalove kaže: Pogledaj post
hmm mislim da je to sve prevara, zasto bi se inace moralo vaditi krv da se vidi sto ti u tijelu fali ako ona to sve moze napraviti sa onom spravicom..
tak je i meni zena u ljekarni na promociji (ne sjecam se sad vise cega) izmjerila i kao sve je super osim cinka i rekla da moram piti 3 mjeseca te neke tablete. ja se naravno prepala i odmah kupila tablete.. pila sam ih tjedan dana i jedino sto sam s njima dobila je proljev cim sam ih izbacila sve je bilo ok
tak da ne vjerujem previse tim stvarima.. ako bas zelis pravu preporuku najbolje ti je izvaditi krv i vidjeti sto ce lijecnik reci a ne tamo neka medicinska sestra koja promovira proizvode..

ono sto znam je da sa vitaminom A treba biti oprezan kod unošenja jer najvece probleme u tijelu vitamin A moze izazvati prevelikim unošenjem.Tada dolazi do brojnih toksičnih učinaka praćenim poremećajima u probavi, na koži, kostima i zglobovima.. dnevni unos treba biti 5000IJ vitamina A (kod odrasle osobe), sve vece doze se uzimaju uz nadzor liječnika.
pa eto ako vec sumnjas na nedostatak definitivno prvo kod liječnika napraviti pretrage i on ce ti preporuciti dozu,ukoliko je potrebno.
slazem se s tobom..jedino istinito mjerenje je vadenjem krvi, pa cu to i uciniti.
Ujedno ako i kupim nešto za dopunu A vitamina biti ce to beta karoten koji mi je najsigurniji jer se njime ne mogu predozirirati
__________________
it's my life, I'll take consequences...
Down Under is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 08:24   #124
Quote:
Down Under kaže: Pogledaj post
slazem se s tobom..jedino istinito mjerenje je vadenjem krvi, pa cu to i uciniti.
Ujedno ako i kupim nešto za dopunu A vitamina biti ce to beta karoten koji mi je najsigurniji jer se njime ne mogu predozirirati
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 15:53   #125
http://www.forever-young-uk.co.uk/ep...iser-104-p.asp

Meni je ovaj fluid savršen! Trošim već drugu boćicu i lice mi je super hidratizirano i borice oko očiju su se zagladile i ne vide se više. Mažem se do cica s time svaku večer i traje mi malo više od mjesec dana. Cijena je smiješna....a učinak odličan!!!!!
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 18:16   #126
Quote:
lida kaže: Pogledaj post
http://www.forever-young-uk.co.uk/ep...iser-104-p.asp

Meni je ovaj fluid savršen! Trošim već drugu boćicu i lice mi je super hidratizirano i borice oko očiju su se zagladile i ne vide se više. Mažem se do cica s time svaku večer i traje mi malo više od mjesec dana. Cijena je smiješna....a učinak odličan!!!!!
super zvuči. Molim ako će netko naručivati da mi se javi da se ubacim za jednu narudžbu. hvala puno
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 18:35   #127
Quote:
lida kaže: Pogledaj post
http://www.forever-young-uk.co.uk/ep...iser-104-p.asp

Meni je ovaj fluid savršen! Trošim već drugu boćicu i lice mi je super hidratizirano i borice oko očiju su se zagladile i ne vide se više. Mažem se do cica s time svaku večer i traje mi malo više od mjesec dana. Cijena je smiješna....a učinak odličan!!!!!
A kakvu kožu inače imaš? Jel krema komedogena ili nemaš problema s tim?
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 21:36   #128
Koža mi je mješovita, osjetljiva i dehidrirana(bila) više nije tak jako.
Sklona sam komedonima užasno ali od ove kreme mi nije ništa nikad izbilo niti se začepilo. Predobra kao podloga nekoj vulgaris hidratantnoj kremi jer se odmah upije a koža je vidno nahranjena i glađa. Ja ju koristim samo navečer jer ujutro stavim njihov C vitamin serum i aminoderm kremu preko njega. I još gore bb kremu i uopće nisam masna niti se lice sjji tokom dana.... Ja sam jaaaako zadovoljna.
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 22:32   #129
^^ super recenzija, hvala ti. Takva je i moja koža, mogla bih ju kupiti.
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 14:01   #130
Hey mene nešto zanima u vezi D vitamina! Ugl.. ja inače imam akne po leđima već 10 godina i po licu da je to strašno al po licu manje e mene sad zanima dali su kapi D vitamina dobre ugl željela bih to isprobat! probala sam svašta niš ne pomaze tj pomogne al se sve vrati ... -.-
Senorita555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 14:05   #131
Unhappy

Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
^^ super recenzija, hvala ti. Takva je i moja koža, mogla bih ju kupiti.

Hey mene nešto zanima u vezi D vitamina! Ugl.. ja inače imam akne po leđima već 10 godina i po licu da je to strašno al po licu manje e mene sad zanima dali su kapi D vitamina dobre ugl željela bih to isprobat! probala sam svašta niš ne pomaze tj pomogne al se sve vrati ... -.-
Stvarno mi treba savjet
Senorita555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 21:58   #132
kakav je to anti wrinkle tretman od roca ???
trazim na netu ali nemogu naci da odgovara opisu kojeg su cure s prvih stranica dale...

mozete mi reci gdje to mogu kupiti i kolika je cijena ?
hvala
Dominion88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2021., 07:11   #133
Drage djevojke, je li ijedna od vas na licu upotrebljavala D3 kapi za bebe i kakva su iskustva?
acyluky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2021., 16:43   #134
Quote:
yogalove kaže: Pogledaj post
hmm mislim da je to sve prevara, zasto bi se inace moralo vaditi krv da se vidi sto ti u tijelu fali ako ona to sve moze napraviti sa onom spravicom..
tak je i meni zena u ljekarni na promociji (ne sjecam se sad vise cega) izmjerila i kao sve je super osim cinka i rekla da moram piti 3 mjeseca te neke tablete. ja se naravno prepala i odmah kupila tablete.. pila sam ih tjedan dana i jedino sto sam s njima dobila je proljev cim sam ih izbacila sve je bilo ok
tak da ne vjerujem previse tim stvarima.. ako bas zelis pravu preporuku najbolje ti je izvaditi krv i vidjeti sto ce lijecnik reci a ne tamo neka medicinska sestra koja promovira proizvode..

ono sto znam je da sa vitaminom A treba biti oprezan kod unošenja jer najvece probleme u tijelu vitamin A moze izazvati prevelikim unošenjem.Tada dolazi do brojnih toksičnih učinaka praćenim poremećajima u probavi, na koži, kostima i zglobovima.. dnevni unos treba biti 5000IJ vitamina A (kod odrasle osobe), sve vece doze se uzimaju uz nadzor liječnika.
pa eto ako vec sumnjas na nedostatak definitivno prvo kod liječnika napraviti pretrage i on ce ti preporuciti dozu,ukoliko je potrebno.
I meni logika govori da je to mjerenje tom spravicom prevara, ali bome svaki put mi ispadne drugacije, i ako sam pazila na unos odredjenih vitamina i minerala (ili bar na suplementaciju) bome mi vise nije pokazivalo manjak.
Jednom u fazi kad sam se bas zdravo hranila, ispalo mi da bas svega imam dovoljno i nije mi zenskica nista htjela uvaliti

Rado bih isla na prave pretrage iz krvi, ali sumnjam da bi moja mi doktorica dala, a ne znam koliko kosta privatno

Sto se tice vitamina u kremama za lice...derivati a vitamina definitivno nisu papilova...
Za ostale ne mogu reci ni da ni ne.

Zato sam se ja opametila pa ne letim za reklamama vise, trudim se kupovat unutar nekog razumnog budgeta (a sad stvarno ima hrpa povoljnih inovativnih brendova kao the Ordinary, dok npr. skuplji kao Filorga cesto imaju dobre akcije...). Tako ako pomogne, super, ako ne, nije bed

A da je najbitnije ono sto nam dolazi iznutra, to svakako...
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.