Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2005., 15:31   #1
Rivotril

je li koristi neko rivotril (clonazepam) protiv anksioznosti ili panicnih napada?
koliko mg i koliko cesto i kako ste zadovoljni/nezadovoljni njim?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 16:36   #2
ja koristim zyprexu i amyzol i bolje mi je
 
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 20:21   #3
Quote:
enter kaže:
ja koristim zyprexu i amyzol i bolje mi je
drago mi je da ti dobro od njih, mene interesuje rivotril.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 15:54   #4
Quote:
Cinnamon Girl kaže:
drago mi je da ti dobro od njih, mene interesuje rivotril.
Rivotril/clonazepam je veoma dobar i u nekom slucajevima jedini lijek za anxiety, panik attacke, inace je to lijek za epilepsiju...
isto se proba koristiti u kronicnim bolovima.

Ja sam na njemu u kombinaciji sa antidepresantom, imam slobodne ruke koliko uzimam, radi mojih bolestih...obicno se uzima 2mcg do 3 mcg (micrograma)...ja ga trosim 13 godina i bez njega ne bi mogao da kontroliram svoj zivot...jedino je ali ne za sve pacijente tesko jer dodaje na zamorenost, isto kao i nesposobnost sa upravljanjem i voznjom automobila ...ali zavisi o osobi i kolicini drugih sedativa ili medicine.

U mojem slucaju djeluje na disanje jer opusta /smiruje misice u grlu ,a ja imam Apneu i koristim mashinu za disanje, specijalista za pluca ne voli da uzimam ali znade da ne mogu biti bez njega radi anxiety.

Clonazepam isto ide dobro i sa kombinacijom valiuma /diazepama,
koji ja uzimam 30 godina radi misicnih problema, koji su povezani sa operacijom na kicmi.

Sretno, ukoliko trebate vise informacije javite se.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 16:37   #5
hm, ti ga jako dugo koristis i kazes upravo to cega sam se plasila da ces reci: ne bih mogao bez njega.

uzasno se bojim te velike ovisnosti koju rivotril vuce sa sobom, iako je jako dobar lijek.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 11:03   #6
Ja uzimam rivotril nekoliko mjesec. Onda sam naglo prekinuo ( razgovarao sam povišenim tonom sa liječnicom opće prakse) i ona mi je uskratila lijek (2mg). Najprije sam se osjećao dobro, a onda sam nakon nekoliko dana počeo osjećati tremor. Nedugo zatim se pojavila blaža fobija, a onda je došlo do pravog napada panike i dobio sam epileptični napad. Inače ga uzimam 2mg ujutro, 1 mg u podne i 1 mg na večer. Sporo djeluje ali ne smije ga se potcijeniti.
Hektor_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 12:53   #7
Rivotril je antiepileptik,anksiolitik i još mnogo štošta. Nema neku paralelu kao zamjenu. Iz mog iskustva mogu reći da je jako dobar lijek.Djeluje neprimjetno ali djeluje i nema neke jake nuspojave. Isto tako ne izaziva debljanje, mršavljenje i slično. Grčeve u nogama rješavam magnezijem u kombinaciji sa cinkom i kalcijem. Malo je skupo, ali je dobro.
Hektor_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 12:57   #8
Rivotril je antiepileptik,anksiolitik i još mnogo štošta. Nema neku paralelu kao zamjenu. Iz mog iskustva mogu reći da je jako dobar lijek.Djeluje neprimjetno ali djeluje i nema neke jake nuspojave. Isto tako ne izaziva debljanje, mršavljenje i slično. Grčeve u nogama rješavam magnezijem u kombinaciji sa cinkom i kalcijem. Malo je skupo, ali je dobro.
Hektor_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 13:48   #9
Rivotril je antiepileptik,anksiolitik i još mnogo štošta. Nema neku paralelu kao zamjenu. Iz mog iskustva mogu reći da je jako dobar lijek.Djeluje neprimjetno ali djeluje i nema neke jake nuspojave. Isto tako ne izaziva debljanje, mršavljenje i slično. Grčeve u nogama rješavam magnezijem u kombinaciji sa cinkom i kalcijem. Malo je skupo, ali je dobro.
Hektor_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 14:08   #10
Quote:
Hektor_5 kaže: Pogledaj post
Ja uzimam rivotril nekoliko mjesec. Onda sam naglo prekinuo ( razgovarao sam povišenim tonom sa liječnicom opće prakse) i ona mi je uskratila lijek (2mg). Najprije sam se osjećao dobro, a onda sam nakon nekoliko dana počeo osjećati tremor. Nedugo zatim se pojavila blaža fobija, a onda je došlo do pravog napada panike i dobio sam epileptični napad.
A prije nikad nisi imao napade ili?
Betty D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 23:38   #11
Ja sam od otorinolaringologa dobila rivotril zbog sindroma pekućih usta. Budući da je to antiepileptik bila sam zbunjenja prepisanim lijekom.
Ali budući da je moj problem psihičke prirode, i da mozak odašilje takve signale na završetke živaca u moja usta, dr. je smatrao je to najbolji lijek koji će mi ublažiti pečenje. Zanima me ima li još netko sličan problem? Kako ga liječi? Gdje ga liječi, sve me zanima, jer naši dr. ne znaju sa sigurnošću kad ću biti izliječena, kad će to prestati, niti kako je to počelo.
s t e f a n i is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 11:13   #12
Question

Vidim da je ova tema veoma stara, ali se nadam da ce imati ko da i meni odgovori. I ja se brinem da li je moguce navuci se na rivotril ako ga pijes 6 dana uz Eliceu? Dobila sam terapiju koja ukljucuje 6 dana rivotrila - cetvrtina ujutru i polovina uvece. Doktorka mi je rekla da posle pijem po potrebi, ali se bojim da cu se i posle tih 6 dana navuci. Mnogo se plasim lekova, jako dugo sam zato odlagala resenje svog problema sa anksioznoscu, nisam isla kod psihijatra nego trpela kad osetim paniku, zvala decka svaki cas itd. Brine me rivotril jer vidim da se ljudi tesko odviknu od njega, da li ima nade za mene?
Slamcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 23:01   #13
Quote:
Slamcica kaže: Pogledaj post
Vidim da je ova tema veoma stara, ali se nadam da ce imati ko da i meni odgovori. I ja se brinem da li je moguce navuci se na rivotril ako ga pijes 6 dana uz Eliceu? Dobila sam terapiju koja ukljucuje 6 dana rivotrila - cetvrtina ujutru i polovina uvece. Doktorka mi je rekla da posle pijem po potrebi, ali se bojim da cu se i posle tih 6 dana navuci. Mnogo se plasim lekova, jako dugo sam zato odlagala resenje svog problema sa anksioznoscu, nisam isla kod psihijatra nego trpela kad osetim paniku, zvala decka svaki cas itd. Brine me rivotril jer vidim da se ljudi tesko odviknu od njega, da li ima nade za mene?
stvarno sumnjam da se budes navukla nakon 6 dana, pogotovo ne uz toliko malu dozu, to je manje od 1mg. I ja sam na početku Elicee pila dodatne tablete za smirenje i nakon tih prvih tjedan-dva nisam imala nikakvih problema. A Rivotril sam dalje pila po potrebi, što je ponekad bilo svakodnevno na kraće periode (tjedan-dva) i nikad nisam osjetila nikakve simptome odvikavanja. I nema potrebe plasiti se lijekova, znam da sve to zvuči strašno, ali meni su promijenili život i sad ih više ne pijem (osim po potrebi, jednom na nekoliko mjeseci) i puno sam bolje nego prije terapije
ferretfreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 18:42   #14
Draga Stefani,mene peče u ustima,a bwwwol je u zgIobu
I vrućina u zubima,ima li pomoći?r,
megi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 08:32   #15
Inače,rivotril je jako dobar protiv fantomske boli.Ta bol se javlja nakon amputacije udova,Jako mnogo ljudi poslije amputacije pati još mjesecima od neizdrživih bolova npr. u nogi koja je amputirana.Najbolji je od takovih lijekova za bol,a da nije na bazi opijata. Inače što se tiče dužeg uzimanja lijeka,često dolazi do ustezanja ili sindroma apstinencije.Vidim da je mnogima to veliki problem,ali rivotril je vrlo daleko od morfija,metadona ili heroina gdje je problem apstinencije takav da se praktički ne možete brinuti sami za sebe najmanje mjesec dana(od metadona je vrijeme apstinencijskog sindroma mnogo duže nego od morfija ili heroina).Sa rivotrilom se taj osječaj ustezanja i ne osjeti,jer 2-3 tjedna prije kraja uzimanja lijeka počinjete ga uzimati u smanjenim količinama(svaka 2-3 dana smanjujete dozu lijeka za 10-15% tako da na kraju niti ne možete imati krizu,zbog vrlo male koncentracije lijeka u organizmu!!!
goran22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.