Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2007., 01:13   #1
Unhappy Ne mogu se nositi s obvezama

Znam da, u usporedbi s drugim problemima, nije velik problem ali sam u potpunosti zbunjena...

Nemogu se organizirat.Npr. imam dva kontrolna u jednom tjednu i pokušavam si organizirat vrijeme za učenje ali jednostavno nemogu učit:Nemog izdržat bez glazbe ni sekundu,ni bez slakog,a nemogu mirno sjedit na stolici ni par minuta. Kad uspijem sjest i učit na miru i imam vremena za to koncentracija mi bježi jer me svaka 10. riječ u knjizi posjeti na neki događaj.Ove godine sam krenula u gimnaziju a jedva sam se sređivala i u osnovnoj,a sad je nepodnošljivo,mam me tjera da učim cijeli dan viče na mene da ne učim. Koncentraciju mogu zadržat samo ako je riječ o medicini ili nečemu ful zanimljivom ali inače počinjem ludit.
Rekla sam staroj da mi kupi neki ljek za bolju koncentraciju a ona mi je stavila ružmarin na stol jer to kao pojačava koncentraciju i tad sam se iz nepoznatog razloga rasplakala.
Čim počme škola,tikovi mi postanu češći i grizem dugo uzgajane i uređivane nokte od nervoze.
Još nešto-užasno sam zaboravljiva i par sam puta skoro zapalila kuću grijući mlijeko i uopće nemogu povezat neke jednostavne stvari kada su se zbile...što je bila realnost a što snovi?
U školi jenostavno kad odgovaram mi se zablokira mozak i počmem govorit uvrnute stvari npr.: filtracija je odvajanje većih tvari na manje i jednom sam tipu rekla da mu nedam keks jer je slovenac, a oni su škrti-to nema smisla i neznam šta mi je bilo kad sam to rekla...glupa besmislena asocijacija...
na testu inteligecije sam u školi postigla drugi najbolji rezultat -dakle nisam glupa,
ne kužim šta mi je?
...pa čak ni ovaj tekst nisam uspjela organizirat?

U čemu je problem?
__________________
I am fucking done with people treat me badly. Happiness will be my revenge.
Itchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:19   #2
u pubertetu si

stavi si laganu muziku u pozadinu, npr. Air....
stavi čokoladu kraj sebe i grickaj dok učiš.....
i tako polako, stranicu po stranicu. učenje je vještina koja se također uči. mene je npr. tome naučila mama, a neki ljudi nisu imali tu sreću pa se snalaze uz pomoć vlastite inteligencije, strpljenja, staloženosti, koncentracije. ako ti fale te karakteristike, potraži pomoć onih koji znaju učiti, a ako misliš da iza tog problema stoji neki dublji problem, potraži psihologa s kojim ćeš o tome razgovarati.
poznata je stvar da ljudi koji ne mogu učiti imaju drugih problema na pameti koji ih u tome koče i sprječavaju (npr. obiteljskih, ljubavnih, osobnih..)

sretno!
cherryblossomgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:30   #3
Možda nije do puberteta?
Mene je slično pratilo cijeli studij. Jednostavno mi je prirodnije lajsati nego sjediti satima za knjigom.
Utješno je što sam sve skupa privela kraju Napokon više ne moram sjediti i učiti

Itchy, možda će pomoći ako se fizički baviš nečim. Pokušaj. Ili će te jednostavno natjerati deadline, kao što je mene tjerao.

Nemoj se tjerati učiti poput drugih ili "kako treba". Nemoj na silu raditi schedule, nemoj kupovati rokovnike. Ja sam ih 10 kupila U svakom je ispisano tek nekoliko stranica.

Hodaj s knjigom u krug. Odi u park na klupu učit. Mijenjaj stolove, fotelje i sobe. Radi puno pauzi. Uči u nekom kafiću uz čaj dok čekaš prijateljicu. Čitaj u tramvaju kad ideš u grad. Dođi ranije u školu i ponavljaj u praznoj učionici. Zvuči suludo, ali ja sam jedino na te načine i mogla nešto naučiti. Od svih lokacija stol me najmanje vidio
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:31   #4
Quote:
cherryblossomgirl kaže: Pogledaj post
u pubertetu si

stavi si laganu muziku u pozadinu, npr. Air....
stavi čokoladu kraj sebe i grickaj dok učiš.....
i tako polako, stranicu po stranicu. učenje je vještina koja se također uči. mene je npr. tome naučila mama, a neki ljudi nisu imali tu sreću pa se snalaze uz pomoć vlastite inteligencije, strpljenja, staloženosti, koncentracije. ako ti fale te karakteristike, potraži pomoć onih koji znaju učiti, a ako misliš da iza tog problema stoji neki dublji problem, potraži psihologa s kojim ćeš o tome razgovarati.
poznata je stvar da ljudi koji ne mogu učiti imaju drugih problema na pameti koji ih u tome koče i sprječavaju (npr. obiteljskih, ljubavnih, osobnih..)

sretno!
Problemi mi tada uopće nisu na pameti,jednostavno odlutam u neki svoj svijet,tu je i bezvoljnost i uopće nemam straha od toga što ću dobit lošu ocjenu,a kad je dobije sam shrvanajednostavno ne mogu zapamtit tekst koji piše u knjizi-ako se ne umorim dok ga pročitam ili mi sjedenje postane nezamislivo i počmem pjevat iz sveg glasa...
__________________
I am fucking done with people treat me badly. Happiness will be my revenge.
Itchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:32   #5
Quote:
cherryblossomgirl kaže: Pogledaj post
poznata je stvar da ljudi koji ne mogu učiti imaju drugih problema na pameti koji ih u tome koče i sprječavaju (npr. obiteljskih, ljubavnih, osobnih..)

sretno!
Da, crve u guzici
Mislim da je krajnje vrijeme za praktične škole koje isključuju buljenje u knjižurine.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:33   #6
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Možda nije do puberteta?
Mene je slično pratilo cijeli studij. Jednostavno mi je prirodnije lajsati nego sjediti satima za knjigom.
Utješno je što sam sve skupa privela kraju Napokon više ne moram sjediti i učiti

Itchy, možda će pomoći ako se fizički baviš nečim. Pokušaj. Ili će te jednostavno natjerati deadline, kao što je mene tjerao.

Nemoj se tjerati učiti poput drugih ili "kako treba". Nemoj na silu raditi schedule, nemoj kupovati rokovnike. Ja sam ih 10 kupila U svakom je ispisano tek nekoliko stranica.

Hodaj s knjigom u krug. Odi u park na klupu učit. Mijenjaj stolove, fotelje i sobe. Radi puno pauzi. Uči u nekom kafiću uz čaj dok čekaš prijateljicu. Čitaj u tramvaju kad ideš u grad. Dođi ranije u školu i ponavljaj u praznoj učionici.
Zvuči suludo, ali ja sam jedino na te načine i mogla nešto naučiti. Od svih lokacija stol me najmanje vidio
...sve sam probala,ali nije bitno gdje mi je tijelo kad je duh odsutan...
__________________
I am fucking done with people treat me badly. Happiness will be my revenge.
Itchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:34   #7
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Da, crve u guzici
to su mi oduvijek govorili
__________________
I am fucking done with people treat me badly. Happiness will be my revenge.
Itchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:37   #8
Quote:
Itchy kaže: Pogledaj post
...sve sam probala,ali nije bitno gdje mi je tijelo kad je duh odsutan...
Očito stvarno ne voliš učiti, kao što ni ja nisam voljela.
Možda imaš otpor prema autoritetu (tj. onome što "moraš")?

Što god bilo, nažalost nema druge nego uprijeti kako najbolje znaš. Barem dok se ne promjeni sustav.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:41   #9
Imao isti problem i riješio ga uz pomoć sporta, fizičke aktivnosti, trčanja.
Ljudsko tijelo nije napravljeno za sjedenje za stolom već za kretnju.
pantigana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:47   #10
Thumbs down

Quote:
pantigana kaže: Pogledaj post
Imao isti problem i riješio ga uz pomoć sporta, fizičke aktivnosti, trčanja.
Ljudsko tijelo nije napravljeno za sjedenje za stolom već za kretnju.
U osnovoj sam isto imala taj problem i trenirala odbojku i rolala se svaki dan...sjednem na stolicu-uvijek ista priča...
__________________
I am fucking done with people treat me badly. Happiness will be my revenge.
Itchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:49   #11
Quote:
Itchy kaže: Pogledaj post
U osnovoj sam isto imala taj problem i trenirala odbojku i rolala se svaki dan...sjednem na stolicu-uvijek ista priča...
Pa zato kaj bi najradije stalno lajsala i(li) bavila se stvarima koje su ti u tom trenutku zanimljivije

Vjerojatno ćeš imati taj problem i kroz daljnje školovanje, ali to te ne mora spriječiti da položiš sve testove
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:51   #12
Quote:
pantigana kaže: Pogledaj post
Imao isti problem i riješio ga uz pomoć sporta, fizičke aktivnosti, trčanja.
Ljudsko tijelo nije napravljeno za sjedenje za stolom već za kretnju.
slazem se. s tim da ja predlazem ekipne sportove.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:51   #13
Quote:
pantigana kaže: Pogledaj post
Imao isti problem i riješio ga uz pomoć sporta, fizičke aktivnosti, trčanja.
Ljudsko tijelo nije napravljeno za sjedenje za stolom već za kretnju.
Da, al ne previše.
Ako se previše prenapregne, mogla bi se skljokat u krevet od umora.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:51   #14
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Pa zato kaj bi najradije stalno lajsala i(li) bavila se stvarima koje su ti u tom trenutku zanimljivije

Vjerojatno ćeš imati taj problem i kroz daljnje školovanje, ali to te ne mora spriječiti da položiš sve testove
imaš pravo...ali ovo sa zaboravljanjem mi nije jasno
__________________
I am fucking done with people treat me badly. Happiness will be my revenge.
Itchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:52   #15
Quote:
Itchy kaže: Pogledaj post
imaš pravo...ali ovo sa zaboravljanjem mi nije jasno
Kakvo zaboravljanje
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:54   #16
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
slazem se. s tim da ja predlazem ekipne sportove.
nije to za mene (mislim sportovi općenito) odbojku sam trenirala 4 god i dok sam u terenu ne surađujem s timom i odlutaju mi misli i trener stalno viče na mene Protivnik servira ja tebam obranit loptu ali ja zaboravim da se igra nešto sam zamišljena i lopta padne kraj mene...koliko već treniram a nikad neznam kad se trebamo svi rotirat
__________________
I am fucking done with people treat me badly. Happiness will be my revenge.
Itchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:55   #17
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Kakvo zaboravljanje
piše u prvom postu sam editirala možda kasnije nego što si ga pročitala...
__________________
I am fucking done with people treat me badly. Happiness will be my revenge.
Itchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:56   #18
Quote:
Itchy kaže: Pogledaj post
nije to za mene (mislim sportovi općenito) odbojku sam trenirala 4 god i dok sam u terenu ne surađujem s timom i odlutaju mi misli i trener stalno viče na mene Protivnik servira ja tebam obranit loptu ali ja zaboravim da se igra nešto sam zamišljena i lopta padne kraj mene...koliko već treniram a nikad neznam kad se trebamo svi rotirat
Ti si onda odsutna. E, to je problem
Bojiš li se neuspjeha?
Kako primaš kritike?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:57   #19
Quote:
Itchy kaže: Pogledaj post
nije to za mene (mislim sportovi općenito) odbojku sam trenirala 4 god i dok sam u terenu ne surađujem s timom i odlutaju mi misli i trener stalno viče na mene Protivnik servira ja tebam obranit loptu ali ja zaboravim da se igra nešto sam zamišljena i lopta padne kraj mene...koliko već treniram a nikad neznam kad se trebamo svi rotirat
e draga moja onda moras vjezbati koncentraciju.
upisi neku meditativnu borilacku vjestinu, tipa kempo.
tu ces nauciti usmjeravati energiju.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:57   #20
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ti si onda odsutna. E, to je problem
Bojiš li se neuspjeha?
Kako primaš kritike?
mozda ju jednostavno ne zanima ni odbojka ni ucenje.
itchy, sto te zanima?
decki?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.