Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2007., 11:59   #41
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Slično, ja sam u Zagrebu klincu oficiruše rekla kad je tražio da zatvori prozor jer mu duva, da ovdje ne duva nego puše. I roditelje u školu, a ja sam 7 godina imala i primjedba je bila totalno altruistička.
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
... inžinjerska ...




svaka cast na racunalu 1978.
svog prvog commodorea dobio sam tek 1988. godine (iako sam ga zarko zelio vec par godina ranije)

Zadnje uređivanje WRITER1989 : 12.07.2007. at 12:04. Reason: Skretanje sa teme.
stagediver is offline  
Old 12.07.2007., 12:06   #42
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
svaka cast na racunalu 1978.
svog prvog commodorea dobio sam tek 1988. godine (iako sam ga zarko zelio vec par godina ranije)
Krivo si povezao, spektrum je izišao 84, mi smo ga kupili 85-te. I to ti je morao dovest neki gastarbajter.
d@d@ is offline  
Old 12.07.2007., 12:37   #43
Internet i mobilni

E sad cu govoriti ali o 80-tima jer sam tada vec poceo sto sta ozbiljno da shvacam.

Nije bilo ok ulje, kava na bonove, restrikcije struje, par nepar voznja automobila, nedostatak demokracije, seljacine u uniformama
Bilo je ok : zdravstveno su svi bili zbrinuti (kako tako , ali svi), lakse je bilo preko firme doci do stana (koliko ljudi je na takav nacin d0bilo svoje sadasnje stanove), kakav takav odlazak na more u odmaralista preko firme i tako to..
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Old 12.07.2007., 13:13   #44
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Krivo si povezao, spektrum je izišao 84, mi smo ga kupili 85-te. I to ti je morao dovest neki gastarbajter.
za gastarbajtere znam
84. je i meni logicnija za spektrume
zazujao sam na 1977. koju je netko spomenuo
stagediver is offline  
Old 12.07.2007., 14:18   #45
nije morao dovesti nikakav gastarbajter. dovoljno je bilo dat rojsu da vam to prosverca.
1987. sam isao u Munchen. tamo smo mogli kupiti sto smo htjeli i onda to donijeti. gastarbajteri su to donosili jer su imali vise para. ono... ujaci, striceci i to.
1977.? jos nije ni atari na kartridge izasao. z80 se mogao donijeti vec 1981.

ni sam kuzim zasto je onaj sustav sprjecavao uvoz tih kompova pa smo morali ici vanka to kupit. debilno. mogli su uzimat pinku ko ovi danas...
goldietrickz is offline  
Old 12.07.2007., 14:45   #46
Quote:
USS Defiant kaže: Pogledaj post
Mozda zato sto smo bili nesvrstani? Vadis stvari van historijskog konteksta... zamisli da ste u najzescem jeku Hladnog rata uspostavili "veze" sa vama kompatibilnim zapadom
Usput, zemlje treceg svijeta su SFRJ bile najvece trziste za prodaju "domaceg" oruzja. Nisu nesvrstani osnovani bezveze.
Mogu zamisliti...sada bi bili u najmanju ruku na razini Grcke ili Spanjolske...a mozda i Irske....i to kao "prastare clanice EU". Sto se tice nesvrstanih...nemam nista protiv toga da su se te zemlje smatrale prijateljima i da se suradjivalo sa njima...medjutim oko toga je dignuta tolika pompa da je to pomalo gadljivo. Neki jos i dan danas misle da je Juga bila politicka velesila!!
Quote:
USS Defiant kaže: Pogledaj post
A sad ontopic: , iz Bosne sam pa bi mi najprikladniji odgovor bio da bih volio da sam zavrsio zivot u Jugi, a ne da zivotarim u ovom kvazi-smecu od drzave. Umro bih sretan i sa vjerom u ljudsku normalnost i dobrotu. Ovo sad je sranje, na stranu i najcrnju fazu kapitalizma, ljudi vise nisu ono sto su nekad bili. Svako te odmjeri par puta prije nego uopce progovori s tobom. (da procijeni kojeg si nacionalnog "okusa"). I to u poslovicno prijateljskoj bosni
Odmah cu ti kazati da vjerujem da je u BiH generalno bilo bolje za vrijeme Juge....mada ne svima!..nezaboravi koliko je ljudi u to vrijeme napustilo BiH...samo je u Hrvatsku iselilo 300-400,000...o Njemackoj da ne pricam.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 12.07.2007., 14:48   #47
Quote:
fanny kaže: Pogledaj post
Da se odmah razumijemo: ovo nije neki nostalgicarski post?
Dakle, molim recite argumentirano ono sto mislite.
Dakle, mislite li da u toj drzavi bas nista nije valjalo i da vam je sada bolje?
Sto je to sada bolje i sto je ono sto u Jugi niste mogli/imali?
Naravno, moje se pitanje odnosi na eru prije pojave Slobodana Milosevica.
Sve se imalo,i para i kredita za kucu i para za trosenje ali se nije imalo ono da se moze drati i govoriti protiv rezima a sada se ima drati a nema se nista
 
Old 12.07.2007., 15:37   #48
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Neki jos i dan danas misle da je Juga bila politicka velesila!!
Velesila nije bila ni u kom slucaju. Ali drzave nastale raspadom SFRJ nemaju ni 2% politickog utjecaja koji smo nekad imali. Sto bi se reklo, bili smo kakav-takav faktor

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Odmah cu ti kazati da vjerujem da je u BiH generalno bilo bolje za vrijeme Juge....mada ne svima!..nezaboravi koliko je ljudi u to vrijeme napustilo BiH...samo je u Hrvatsku iselilo 300-400,000...o Njemackoj da ne pricam.
U Bosni je bolje mozda samo onih 10% stanovnistva koje se smjestilo u stranke i sad muzu 60% drzavnog budzeta. Srednja klasa (kojoj na svu srecu pripadam i pripadao sam u Jugi) danas je skoro unistena, a ostatak zivotari na desetak kredita koje ce otplacivati i njihovi praunuci. Ali eto, sad se mozemo derati kako smo bosnje, ici u dzamije napravljene na mjestima gdje bi trebala biti igralista, srati po haretu, sulji i zlayi dok gledamo kako cemo od "raje" iskamcijati markicu da odemo na kaficu...
__________________
Sema je u igri
Takodjer ponosni nosilac JBFC certifikata "Retaj-9001"
USS Defiant is offline  
Old 12.07.2007., 15:42   #49
Quote:
USS Defiant kaže: Pogledaj post
Velesila nije bila ni u kom slucaju. Ali drzave nastale raspadom SFRJ nemaju ni 2% politickog utjecaja koji smo nekad imali. Sto bi se reklo, bili smo kakav-takav faktor
Nije ga imala ni Jugoslavija...ona se samo pravila da ima utjecaja!! Slicno kao sto se pravila da raspolaze nepresusnim rudnim bogatstvima i vrijednim ljudima...iako je bila jedna od najsiromasnijih zemalja u europi.
Quote:
USS Defiant kaže: Pogledaj post
U Bosni je bolje mozda samo onih 10% stanovnistva koje se smjestilo u stranke i sad muzu 60% drzavnog budzeta. Srednja klasa (kojoj na svu srecu pripadam i pripadao sam u Jugi) danas je skoro unistena, a ostatak zivotari na desetak kredita koje ce otplacivati i njihovi praunuci. Ali eto, sad se mozemo derati kako smo bosnje, ici u dzamije napravljene na mjestima gdje bi trebala biti igralista, srati po haretu, sulji i zlayi dok gledamo kako cemo od "raje" iskamcijati markicu da odemo na kaficu...
Pa ne mislim ne te....vec mislim da je za barem 20% BiH svejedno...i prije i sada su bili sirotinja.
Vec ti spomenuh da je BiH napustilo 60-tih, 70-tih i 80-tih sigurno preko 400,000 ljudi...u potrazi za kruhom.

Medjutim za samu BiH je Jugoslavija bila sretno rijesenje...jer je to zemlja koju ne zovu uzalud "bacva baruta". Jugoslavija je uspjevala odrzavati unutrasnju ravnotezu.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 12.07.2007., 16:32   #50
najgore od svega je potpuni nedostatak ekonomske slobode. imaš ideju, imaš i nešto novaca, investirao bi, pokrenuo bi neki posao. nema. moš samo imat obrt do 5 zaposlenih.
a ono s nema struje svako malo, pa nema benzina, pa nema praška, pa nema traperica, pa nema maragrina, pa sve što donese neki gastarbeiter sa zapada, a mi gledmao kao da je od zlata, pa nemoš kupit normalan auto nego neku kantu koju čekaš pola godine nakon što si je platio. užas od sistema. i moraš stalno trčat šverceru kupit devize, odvratno. a najgore od svega mi je bilo ić van kod rodbine, pa kad me na šentilju dočeka garavi brko s petokrakom i kaže: "dobra veče". od toga mi se želudac okretao.
divizija is offline  
Old 12.07.2007., 16:32   #51
Juga je sa svim svojim manama, teskim nasledjem iz proslosti a posebno iz WW2, kao i nedemokratskim rezimom na vlasti, bila ipak daleko ispred ostalih drzava Istocnog bloka. Ne samo po standardu stanovnistva, vec i ljudskim pravima, obrazovanju i kvalitetu zivota. Verujem da je 1945 na rusevinama Evrope bila jedina koliko-toliko prihvatljiva alternativa na ovim prostorima. Ako neko misli da je moglo i drugacija, molim da objasni.
Danas su skoro sve drzave bivseg Varsavskog pakta daleko ispred i to je pravi paradox, da ne upotrebim neki tezi izrarz. Ja mislim da su razlozi sledeci:

1. Kesnofobija
2. Mitomanija
3. Netolerancija svake vrste (nacionalna, verska, socijalna...)
4. Zatucansot
5. Osvetoljubivost
6. Sadizam

U Jugi su sve ove pojave, ako nista drugo, potiskivane i suzbijane. I to je recimo jedna od boljih stvari. Na zalost u tome se nije uspelo, drzava nije uspela da se transormise u drustvo modernijeg evropskog tipa i onda se sve zavrsilo kao najstrasnija nocna mora.
dr Mebius is offline  
Old 12.07.2007., 17:45   #52
Quote:
misemefhein kaže: Pogledaj post
E, sad mi puce zuc:

Ah, Crnogorci. Imao sam vikendicu malo iznad Herceg Novog, u Podima. Tada su starosedeoci govorili da su oni Bokelji, a oni iza brda Srbini. Sad su oni u vecini Srbi, a vi Crnogorci. Kad vas stisnemo preko Rusa za koju godinu, svi cete opet biti Srbi. Gospode Boze.
Ja vas ne bih stiskao ni za sta nikad vise, ali interesi su interesi… kolonija je kolonija. Mada taj dil sa Rusima da vam sve kupuju da bi vas opet vezali za nas je jedan tuzan primer realpolitike… Moje licno misljenje o vama je da ste izdajice i da vam se kosti predaka u grobovima prevrcu i izvinjavam se na jacini reci, ali mi je to misljenje. Good riddance. A i nagledao sam se vaseg prostakluka, osnovac pa pita mamu posle dva meseca svake bozje godine : Mama, kad cemo kuci u civilizaciju? Sreca pa smo je preglasali na porodicnom glasanju kad je bila prodaja vikendice u pitanju.

Da stavim svoj primer, Lala, dakle po definiciji starosedelac Srbin iz Banata, jos i pre Velike Seobe. Ne vidim kako bi me iko ikad mogao ubediti da postanem Vojvodjanin i da zivim u zemlji Vojvodini i pricam vojvodjanski, koji ce od srpskog biti razlicit po tome sto cu umesto dorucak da kazem frustuk, umesto gde, di itd…

I onda negde krajem osamdesetih kaze tata, da mi ovo prodajemo, ovi brdjani ce se poklati, idemo u nasu ravnicu. I kupimo vikendicu u Deliblatskoj Pescari i Bog da nas vidi.

Jeste, imam predrasude. A ko ih nema?

Pa,ovako,dragi komso.Kao sto vidim ti si jos jedan Srbo-Cetnik koji smatra Crnu Goru kolonijom,i velis preko Rusa cete nas opet pokoriti??
A,sto toliko zelite da nas pokorite,ili kako ti kazes da nas stisnete?
Nista novo,to slusamo jos od kad smo stali na svoje noge.
Znam da je vasa ljubav velika i da stalno zelite da prigrabite jos koje parce ex-yu teritorije,bas razmisljam cime cete nadoknaditi gubitak Kosova.

''misemefhein'' - ''Moje licno misljenje o vama je da ste izdajice i da vam se kosti predaka u grobovima prevrcu''

Sigurno je da se kosti predaka prevrcu,to sigurno,pogotovo kad vide kako su im na prevaru jednom,oteli tesko stvorenu drzavu...

A,sto smo izdajice?
Sto smo se sredinom devedesetih napokon otrijeznili i okrenuli ledja velikosrpskoj politici?

Sto smo se izvinuli za sve zlocine Hrvatima i Bosancima,i postavili temelj za normalizaciju odnosa?

Sto izrucujemo odgovorne za zlocine?


Kazes da smo svi nekad bili Srbi?
A,znas li ti sta se radilo Crnogorcu i njegovoj porodici,koji se ne bi izjasnili da su Srbi,poslije 1918.?

Danas kazete da ste najugrozeniji narod u Crnoj Gori?

Danas Srbi u Crnoj Gori imaju svoj jezik i svoju crkvu,a Crnogorci nemaju.

Ma,bas ste ugrozeni,to je strasno...
__________________
Ti si zadnji romantik na ovom svijetu,sto se sporo krece i ceka raj...
Wolf_MNE is offline  
Received Infraction
Old 12.07.2007., 17:56   #53
Quote:
Wolf_MNE kaže: Pogledaj post

Danas Srbi u Crnoj Gori imaju svoj jezik i svoju crkvu,a Crnogorci nemaju.

Ma,bas ste ugrozeni,to je strasno...
Ma kako nisu? Ugroženi su jer ne gazduju. Pokušali su gazdovati diljem bivše juge i od svukud dobili šup kartu, i postali ugroženi Najviše ih boli ova crnogorska šup karta, jer su mislili da su Crnu goru odavno već riješili i da je zauvijek njihova
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Received Warning
Old 12.07.2007., 19:34   #54
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
pa npr. u mom mjestu nitko nije imao telefon!..danas svi imaju.
npr. obitelji su imale u prosjeku jedan automobil...i to neke kante. Danas u prosjeku 2-3
pa npr. ja osobno kao dijete nisam imao nogometnu loptu ( smrc ).
pa npr. imali smo jedan TV a danas imamo 3.
pa npr. imali smo jedan komp. ( jedini u susjedstvu ) a danas svaka kuca ima po 2.
pa npr. nitko nije imao video-rekorder...danas svatko ima po 2-3 DVD playera.

jeli trebam nastaviti...ili?


btw. govorim o stvarima koje su u to vrijeme bile normalne na zapadu i koje je svaki gastabajter imao.

....A prije 91 je slicna situacija bila i u sa kompjuterima, televizorima.

Moja porodica je imala dva televizora i jedan video (jos 88-9), nekada jedan nekada dva auta zavisi od starog. Ljeti se islo na ljetovanje, zimi na zimovanje. Van grada se imala vikendica za basticom koju su starci obilazili vikendom, stan drustveni jel'te. Sve se to steklo za nekih 15-20 godina posto kad su se uzeli starci nisu imali nista. E da imao sam i kosarkasu i odbojkasku a bogami i nogometnu loptu.
__________________
...sve te tisuce, hiljedarke, konjanici i rudari, stavljani davno u stranu za neki san da se ostvari.
Nestali u brojkama, brojke kao snjeg okopnile...

Zadnje uređivanje WRITER1989 : 13.07.2007. at 13:48. Reason: "Trollanje"
Karlovcanin is offline  
Old 12.07.2007., 19:51   #55
Quote:
Wolf_MNE kaže: Pogledaj post
Pa,ovako,dragi komso.Kao sto vidim ti si jos jedan Srbo-Cetnik koji smatra Crnu Goru kolonijom,i velis preko Rusa cete nas opet pokoriti??
A,sto toliko zelite da nas pokorite,ili kako ti kazes da nas stisnete?
Nista novo,to slusamo jos od kad smo stali na svoje noge.
Znam da je vasa ljubav velika i da stalno zelite da prigrabite jos koje parce ex-yu teritorije,bas razmisljam cime cete nadoknaditi gubitak Kosova.

''misemefhein'' - ''Moje licno misljenje o vama je da ste izdajice i da vam se kosti predaka u grobovima prevrcu''

Sigurno je da se kosti predaka prevrcu,to sigurno,pogotovo kad vide kako su im na prevaru jednom,oteli tesko stvorenu drzavu...

A,sto smo izdajice?
Sto smo se sredinom devedesetih napokon otrijeznili i okrenuli ledja velikosrpskoj politici?

Sto smo se izvinuli za sve zlocine Hrvatima i Bosancima,i postavili temelj za normalizaciju odnosa?

Sto izrucujemo odgovorne za zlocine?


Kazes da smo svi nekad bili Srbi?
A,znas li ti sta se radilo Crnogorcu i njegovoj porodici,koji se ne bi izjasnili da su Srbi,poslije 1918.?

Danas kazete da ste najugrozeniji narod u Crnoj Gori?

Danas Srbi u Crnoj Gori imaju svoj jezik i svoju crkvu,a Crnogorci nemaju.

Ma,bas ste ugrozeni,to je strasno...
Avaj, dobri ljudi me banovali zbog iskrenosti, mozda ce i opet, nadam se da nece, te kasno stizem da odgovorim.

Ja licno kazem: ne bih voleo da Crna Gora bude deo Srbije. Budite sta god hocete and good riddance. Mislio sam da je moje misljenje iz proslog posta jasno.

Ostalo su ti samo retoricka pitanja i besramne samopohvale, pa necu odgovoriti.

Nema nikakve potrebe da se jedis, jer ja vise u CG necu ici. Ali nemoj ni ti u moj Banat, niti tvoji rodjaci, ne volimo vas vise i ne trebate nam.

Srbo-cetnik nisam, ali kad jedina stvar zbog koje bih istrpeo da budem cetnik (i to jedva) bi bilo da dobijem neku lepu titulu i da onda mogu vise da na porodicni grb da stavim "supporters", ovako samo imam burgerwapen... ali je mnogo lep.
 
Received Infraction
Old 12.07.2007., 20:39   #56
Quote:
fanny kaže: Pogledaj post
Da se odmah razumijemo: ovo nije neki nostalgicarski post?
Dakle, molim recite argumentirano ono sto mislite.
Dakle, mislite li da u toj drzavi bas nista nije valjalo i da vam je sada bolje?
Sto je to sada bolje i sto je ono sto u Jugi niste mogli/imali?
Naravno, moje se pitanje odnosi na eru prije pojave Slobodana Milosevica.
Dobro, ne gledajući blagodati kapitalizma (satelitska i kabelska tv,kompjuteri, auti, mcdonalds,silikoni ), koji bi ionako došli i u Jugoslaviju,
to je bila nedemokratska zemlja, gdje je 3(% Srba činilo 60 %, barem trećinu polcajaca u Hrvatskoj (od 12% Srba u Hrvatskoj).

Komunistička partija Hrvatske je još 1990. imala TREĆINU Hrvata, TREĆINU Srba, i TREĆINU Jugoslovena (koji su se većinom zvali Aleksandar,Stevo i sl.)

Hrvati nisu smjeli isticati svoju nacionalnu pripadnost i bio im je nametnut teret stida zbog ustaša, dok isto Srbi nisu morali zbog Nedića i četnika...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 12.07.2007., 20:45   #57
Malo me cude ove izjave ovdje koje se odnose uglavnom na materjalno.

Ocekivao sam vise da se spominje sloboda govora, demokratija, pluralizam, stigmatizacija Hrvata, posrbljavanje vojske, skolstva, politike, policije,... iskrivljena slika historije, monopol nad istinom,....

Kad ono video rekorderi, auta, traperice, ....


Drzavu u kojoj zivis prihvatas ili ne, vrlo jednostavno. Sa svim materijalnim iskusenjima koja uz to idu idu, pa niko se nije preko noci obogatio. Pitam se dali bi voljeli Hrvatsku danas da je slucajno ekonomska kriza i da fali video rekordera, traperica,....
Ja volim BiH(ima tu malo i mazohizma) iako je ekonomija u qrcu. Da je vise gradjanskih sloboda i manje antagonizama, bilo bi mi draze makar ne imao nijednog video rekordera, traperica, i vozao Jugu.



Sad iz ove perspektive je lako govoriti o bivsoj drzavi jer smo dozivjeli da je iznjedrila cudoviste. Ai onda kada smo zivjeli u njoj nismo bili ove pameti. Mnogo negativnih stvari nismo ni primjecivali, bili smo zadovoljni nekim prividom mira i sigurnosti. Cast izuzecima, ali to se odnosi na vecinu nas. Kritika jednoumlja i ofucane terminologije, simbolike,... je postojala medju mladima svih nacija,.. ali nije bila revolucionarna. Sve u svemu dobro osmisljen projekat u svom izvornom sadrzaju, ali lose izveden jer se dao prostor svakakvoj bagri da odlucuje a jugoslovenstvo na kraju ispade naefektivnija velikosrpska politika do sada. Da nebi afirmacije cetnistva, svetosavlja, srpskog romantizma, SANU, zveckanja oruzjem,... osamdesetih, mozda bi i uspjeli u svojoj namjeri.
Hantraga is offline  
Old 12.07.2007., 20:54   #58
A kako će ti falit nešto što nikad nisi imao? Tek sad učimo kako se barata sa slobodom govora.

Ljudi su jednostavna bića, trebaju jest, pit, radit i družit se. Kad imaju vremena i novaca za sve to onda su relativno zadovoljni, ali žulja ih ako im birtijaški pajdaš zaglavi zbog dugog jezika, ako ih neki propis ograničava u trošenju onog za što su hrmbali, ako ne mogu na more u subotu jer je pala na parni datum nego ili trči u petak ili čekaj nedilju.

Oni kojma se ražim posebno "posvetio" su i tako otišli van, jer doma nisu mogli opstati ni u tim osnovnim uvijetima, i svima im je bilo žao, i svi su patili od nostalgije.
d@d@ is offline  
Old 12.07.2007., 21:00   #59
Quote:
Hantraga kaže: Pogledaj post
Sve u svemu dobro osmisljen projekat u svom izvornom sadrzaju, ali lose izveden jer se dao prostor svakakvoj bagri da odlucuje a jugoslovenstvo na kraju ispade naefektivnija velikosrpska politika do sada. Da nebi afirmacije cetnistva, svetosavlja, srpskog romantizma, SANU, zveckanja oruzjem,... osamdesetih, mozda bi i uspjeli u svojoj namjeri.
Zapravo da. Da se jedan narod, zato što je bio najveći, nije na silu i primitivno pokušao nametnuti drugima u samom startu, moglo je drugačije završiti.
Danas je sasvim normalno da neko veli ja sam Slavonac - Hrvat. Dalmatinac- Hrvat.
Možda bi, da nije bilo velikosrpskih sranja i revolta kojeg su ta sranja izazivala, nakon sto godina zajedničkog života bilo normalno reči- Ja sam Hrvat- Jugoslaven. Makedonac Jugoslaven.
Amerika je poazala da se talionica naroda može napraviti.
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Old 12.07.2007., 21:11   #60
1.Kad si se zaposlio ako si bio korektan imao si siguran posao.-Danas u najvećem broju poslodavci zapošljavaju na određeno.
2.Kad si bio zaposlen imao si mogućnost dignut kredit jer si bio siguran da ćeš ga moći vraćat.-Danas rijetki to mogu,ali ih ima puno koji su ostali bez kuće ili stana jer kad su ostali bez posla nisu mogli vraćat kredite.
Postojao je sud udruženog rada na kojem su se sporovi između poslodavca i obespravljenog radnika vodili ,a pravnu zaštitu radnik je dobio besplatno.-Danas radnik samo ako ima love vodi sud na redovnom sudu i to tak traje dok ne pređe u zastaru.
3.Ako si radio prekovremeno bio si plaćen50%za prekovremeni rad ,a nedjelje i državni praznici bili su plaćeni 100%.
Ljekove i bolničko ljećenje imao si takođe besplatno.-Danas se većina toga plaća
Nije se moglo dogodit da radnik radi,a da mu firma ne uplati mirovinsko ,zdrastveno što danas puno poslodavca ne ćine.
__________________
Učini dobro,ne kaj se.učini zlo nadaj se
gmlina10@netht-dsl is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:40.