Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2008., 22:24   #201
znaš kako vinogradska zove pojam homozigot? divlji gen

Divlja sam po cijelom tijelu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 22:37   #202
Ja sam heterozigot na genu MTHFR, a na PA1-1 sam zaboravila što sam, moram pogledati papire. Sigurna sam da i ja imam nešto divlje u sebi.
doroty is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 22:42   #203
Quote:
doroty kaže: Pogledaj post
Ja sam heterozigot na genu MTHFR, a na PA1-1 sam zaboravila što sam, moram pogledati papire. Sigurna sam da i ja imam nešto divlje u sebi.
linkam tvoj post sa prve stranice:

Faktor V Leiden- homozigot
Faktor II - homozigot
MTHFR - heterozigot
PAI-1 - prisutan 4G polimorfizam na jednom alelu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 22:43   #204
znači V leiden i Faktor II si homozigot a PAI i MTHFR si heterozigot
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 23:03   #205
Hvala što si našla, sada se sjećam.
doroty is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 23:07   #206
daj svrati koji put..nema te uopće više tu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 23:13   #207
Svašta mi se događalo pa sam bila zauzeta (dala otkaz u "sigurnoj" firmi i otvorila slobodnu djelatnost, sutra mi je prvi dan).
doroty is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 23:15   #208
uf... ja ti želim sutra sreću na svom prvom radnom danu...

biti će sve ok... samo hrabro i nemoj se dati smesti nikome.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 23:21   #209
Hvala, sigurna sam da će biti dobro jer su mi se sva vrata kao nekim čudom počela otvarati.
doroty is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 23:24   #210
Quote:
doroty kaže: Pogledaj post
Hvala, sigurna sam da će biti dobro jer su mi se sva vrata kao nekim čudom počela otvarati.
ma bravo .top:

to je dobar znak... dolazi tvojih 5 minuta..iskoristi ih
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 23:36   #211
Bio je i red nakon ovih turbulentnih trudnoća. Možda je sada vrijeme za još jednu .
doroty is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 23:52   #212
Čitam topić već drugi put od početla do kraja i neznam šta bi vam pametno rekla.
Žao mi je zbog vaših bebica puno,al ne razumijem zašto žene moraju imati nekoliko spontanih da bi se napravila kompletna obrada,po meni trbala bi se raditi kompletna obrada nakon prvog.Pa za šta se doktori godinama školuju?
Neznam dali sam u pravu ali iz svega pročitanog čini mi se da smo beba i ja imali puno,puno sreće da je sve prošlo dobro,sada mi to djeluje kao neko čudo da se desilo jer hvala Bogu nije došlo do spontanog,a koliko vidim to je nažalost jako čest slučaj.
Lara,u tvom postu sam pročitala da hematolog mora prisustvovati na porodu,i da porod bude carski.
Moj je porod bio prirodan,rekli su da je to najbolje,epiduralna zabranjena,bila kod anesteziologa na savjetovanju,a i on je rekao da porod mora biti prirodan.Da na carski mogu jedino u slučaju komplikacija,beba se na vrijeme okrenula na glavicu,bila je na zadak.
Hematolog na porodu nije bio,jedino su se ginekolozi savjetovali sa njima.
Netko je tu spominjao da ide na sv.duh kod hematologa,pa me zanima kojega?
Svim sadašnjim i budučim trudnicama želim puno zdravlja i mislim da bi ih svi trebali držati kao kap vode na dlanu,pogotovo sa ovakvim i sličnim problemima jer tko ne proba nezna koje su to strepnje i strahovi.
viktoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 00:00   #213
A da,na zadnjem ultrazvuku prije poroda dr.je rekao da mi je posteljica slabije prokrvljena,ali da to danas nije problem.
Zanima me dali mi tu rečenicu može tko objasniti,jer od staha nisam pitala tada već sam se tješila da to nije problem.
viktoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 00:02   #214
Mene je sve to toliko iscrpilo da sve više razmišljam da odustanem od trudnoće, iako potajno želim.
doroty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 00:06   #215
Prokrvljenost posteljice je i kod mene oba puta bila problematična. Pretpostavljam da se to da riješiti heparinom.
doroty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 00:09   #216
Znam,ja svima govorim da nesmijem više rađati,a dr.da ne planiram više dijecu,jer ipak je to njihova preporuka,a u sebi se nadam i planiram za koju godinu kad se malo oporavim.
viktoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 00:11   #217
Heparin sam i primala pa mi zato nije jasno,na kojoj terapiji si ti bila?
viktoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 00:17   #218
Ja uopće nisam bila na terapiji jer nisu znali o čemu se radi. Poslije poroda sam bila nešto kratko na marivarinu U kojem točno tjednu si rodila?
doroty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 01:53   #219
Ovo mi je pisalo na uputnici za obradu kod trombofilije: PAI-1, ACE, MTHFR, Protein c i S, Faktor V i Faktor II - za one koje su iz Splita, vadi se na Patologiji. Za dva do tri tjedna bi trebala dobit nalaze.
vista is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 11:41   #220
Ja sam bila kod hematologa na Sv Duhu, doktorica se zove Gina Frković Solomun i ženska me oduševila, tako jedna normalna i pristupačna osoba, prva koja mi je sve lijepo objasnila i popričala sa mnom kao čovjek.
Sutra ujutro idem kod Đelmiša, moj mi ga je ginekolog toplo peporučio i dao mi jutros uputnicu. Rekao mi je da je po njemu glavni problem i uzrok moja krv (dakle trombofilija) i kada se konzultiram sa Đelmišom da mogu na slijedeću trudnoću.
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:08.