Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2008., 00:36   #1
Kanada-Zdravstvo

Da li se to meni samo cini ili je zdravstveno osiguranje u Kanadi (Alberti) nije bas tako dobro kao sto se reklamira na imigracionim seminarima?
Naime prije mjesec dana moj family doctor me narucio kod interniste zbog hiperativnosti tiroidne zlijezde, navodno internista ce me nazvati da zakazemo termin....????? Odem dana sopet kod mog juznoafrikanca (family doctor) da ga pitam koliko jos moram cekati, te on mi rece pa "nadam" se da ces doci na red za jedno 4 tjedna! Samo ti cekaj na poziv kaze on....
Pitam j anjega sto je toliko velika lista cekanja i on kaze pa sta ti mislis u Fort McMurriu zivi oko 90.000 osoba i samo imamo dva internista!
Pa tim tempom necustic na red ni do bozica! he he he
E sad da li je to tako grozno samo ovdje u fort Mc ili u osalim dijelovima Alberte (kanade)...? koji ce mi kurac besplatno zdravstevno osiguranje ako se moram oteliti dok dodem do specijaliste ?
Jedan kolega sa posla morao je cetiri mjeseca cekati na ultrazvik stomaka zbog velikih bolova ( to je jos rekao doktoru da mu je sestra umrla od raka stomaka).....Znaci ako je prvi stepen raka u pitanju i moras cekati toliko ka dodes na red sav si truo iznutra.......jebes ti ovakvu zemlju.........
Croamerican is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 01:54   #2
Pa to ti je ka u Hrvatskoj onda tako se isto ceka do vjecnosti na neke preglede, posebno za stitnjacu,,a jel mozes do edmontona na pregled
jake is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 02:25   #3
@Croamerican re: Zdravstveno osiguranje u Kanadi .

Pa vjerojatno mozes kao i mi u Australiji umjesto cekati godinu dana otici privat doktoru i platiti pregled.
Ja to uvijek radim, osim sta "neurogologisti i ortopedi nece da te vide ako nemas Private bolnicu kover".

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 02:27   #4
Pa mogu. Nego bas sam htio znati da li uopste vrijedi pokusavati u Edmontonu. Da li je to samo ovdje u Fort Mc jako sporo (mi smo na sjeveru 500 km od civilizacije) ili je isto bilo gdje....
Croamerican is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 03:21   #5
Nemaš štelu, dečko! U tome je problem...
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 06:52   #6
Znam da je nedavno u Newfoundlandu bio skandal jer su sva 3 ginekoloska onkologa zaprijetila napustanjem provincije zbog nemogucih uvjeta rada i malih primanja. Tek kad je sve izaslo u javnost, vlasti su popustile zahtjevima specijalista i onda su oni odlucili ostati u NF do kraja ove godine.

Sto ce biti dalje, ne zna se. Ljudima ovisi zivot o tim specijalistima a ni vlast a ni oni sami (doktori) imaju neke druge prioritete. (Organizacijske i materijalne).
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 14:08   #7
Lista cekanja je duga svugdje, to ti je strasno ovdje.
Jedino u slucaju hitnosti radi se brze. Pa mene i moju kcer su po porodu otpustili dan kasnije iz bolnice nego sto je trebalo, rekli mi otvoreno nema pedijatra da pregleda i otpusti dijete taj dan

Ja se iskreno nadam da ce se stvari promijeniti nabolje u nadolazecim godinama, hoce li oni poceti zaposljavati imigrante zdravstvene radnike ili omoguciti medicinsko skolovanje vecem broju ljudi, ne znam, samo da se to rijesi.
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 17:25   #8
Pa sta se onda kuka protiv privatnog zdravstva?
bijesna glista is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 02:51   #9
vamo sto je toga to je s.... da kazem po ovdje u kanadu cekas po 10 sati da bi doso na red doktora da vidis znam o cemu pricam bila sam jednom cjeli dan u bolnici sjedis i cekas ko budala dok dodzu do tebe mores umrjeti vala
TvoJaMaLa88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.