Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2014., 18:41   #61
Da pokušam malo da objasnim razliku između "Nigarija" (posebno onog Japanskog) i Magnezijevog klorida heksahidrata (npr. od "DietFood"_a koji se također može nabaviti u Hrvatskoj. Činjenica je da su oba Magnezijev klorid, ali, Nigari je registriran kao aditiv u proizvodnji hrane (prije svega - tofua), a "DietFood" Magnezijev klorid je registriran kao dijetetski suplement. Nije to samo stvar troškova jedne ili druge registracije već prije svega stvar laboratorijskih ispitivanja koja su prošli. Aditivi prolaze samo površno ispitivanje na zdravstvenu ispravnost (uglavnom test na biološku ispravnost - kao pijaća voda), dok dijetetski suplementi moraju, osim zdravstvene ispravnosti, proći ispitivanja na teške metale, na prisustvo radioaktivnosti. Možda je baš ovo posljednje i najveći razlog zašto nitko do sada nije registrirao "Nigari" kao dijetetski suplement. Već je "vellcome" pominjala okruženje iz koga dolazi "Nigari", a neki glasovi, "pobjegli" iz Japana, govore da je u Tokiju i zemlja u parkovima radioaktivna a kakvo im je tek more kad se sve sliva u njega. Ne znam da li sam bio od pomoći ali, kako i sam distribuiram Magnezijev klorid htio sam pojasniti razliku u odnosu na "Aditive" i kako se dolazi do registracije "dijetetski suplement".
__________________
Ima lijeka i u Hrvatskoj
dietfood is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 09:28   #62
recept

Quote:
chani kaže: Pogledaj post
http://istineilaziohrani.blogspot.co...-magnezij.html
Zanima me kako napraviti idealan omjer da ispadne tzv. magnezij ulje?
Da li je tko isprobao mazati se time kod išijasa i sl.problema?
zz..društvo,ja se nisam baš javljao ali sad imam zašto,naime dobio sam magnezij-klorid,Sallant.stavlja se 2,5 g na litru vode,ja sam ju i prokuhao.Ono što mi nije jasno da sam nakon jedne litre osijetio ,zapravo nestalo je jakih bolova,očekivao sam reakciju u početku ali mene je tako bolilo da sam više puta ostao u krevetu,nepokretan a do dučana sam išao stopalo za stopalom,kao da mi je 120 god. Imam 50 i redikulopatiju-išijas,boli me bedro,koljeno i kičma,sada još samo malo koljeno,bedro ni ne osiječam ali nema više ni probadanja u bedru,uz išijas se liječim na psihijatriji,tako da imam ,zapravo psiho somatske bolesti,kronični gastritis i čir,to je normalno.
Pijem manje od deci ujutro i navečer i nadam se da to nije samoizlječenje,odnosno,sve je to u glavi.U svakom slučaju preporučujem:klap:
kzimsek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 18:07   #63
magnezij

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Išijas je uklještenje živca pa tu nikakav magnezij klorid ne pomaže. Jedino što može pomoći je nekakav analgetik koji će smanjiti bol.
Najdjelotvornije rješenje kod išijasa je kiropraktika. Nađite nekog dobrog kiropraktičara koji će vas namjestiti.
Pomaže još jedna stvar - gavez. Ja sam napravio gavezovo ulje...i djelotvorno je.
zz..vidiš kak je to induvidualno,mene je nakon litre prestalo boliti,boliti,onaj tko je imao takve bolove zna da boli stalno,samo smo navikli,osim probadanja u bedro,pa mi nije jasno,da je mene prvo prestalo boliti,ljudi kao mladić sam skakao,pa me sad počelo opet,ne jako ali nemogu stajati na mjestu,strašno sam znatiželjan,kaj bu ispalo od svega toga i do kad se pije magnezij i kolko treb litara popiti.a fizikalna,na koju sam išao 5,6 god. samo mi je pogoršalo stanje
kzimsek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 09:40   #64
Dobar dan,

stigao mi MgCl hexahidrat, laboratorijski cist uvoz njemacka, zna li netko koliko je preporucena dnevna doza, tj. koliko ga treba otopiti u litri vode..500gr s dostavom 190kn, povoljnije nego kod nas..zasto je drugdje sve pa I magn. klorid jeftiniji, imamo li toliko pohlepne trgovce, nabavljace?
tongaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 13:18   #65
Quote:
tongaa kaže: Pogledaj post
Dobar dan,

stigao mi MgCl hexahidrat, laboratorijski cist uvoz njemacka, zna li netko koliko je preporucena dnevna doza, tj. koliko ga treba otopiti u litri vode..500gr s dostavom 190kn, povoljnije nego kod nas..zasto je drugdje sve pa I magn. klorid jeftiniji, imamo li toliko pohlepne trgovce, nabavljace?
33grama u litru demineralizirane vode ili bunarske prokuhane pa ohlađene.
Moje ujerenje da je magnezijev klorid kupit u ljekarni potpuno kemijski ispravan, jer kao neispravan tamo se sigurno nebi mogao prodavati i uz to je jeftiniji 200grama stoji 16kn a i to je puno za ishlapitu morsku vodu, Crvenog ili mrtvog mora.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 09:42   #66
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
33grama u litru demineralizirane vode ili bunarske prokuhane pa ohlađene.
Moje ujerenje da je magnezijev klorid kupit u ljekarni potpuno kemijski ispravan, jer kao neispravan tamo se sigurno nebi mogao prodavati i uz to je jeftiniji 200grama stoji 16kn a i to je puno za ishlapitu morsku vodu, Crvenog ili mrtvog mora.
Gdje to 200 grama kosta 16 kn?
Odmah ga idem kupiti za te novce
Berinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 19:07   #67
magnezijev klorid

Quote:
Berinjo kaže: Pogledaj post
Gdje to 200 grama kosta 16 kn?
Odmah ga idem kupiti za te novce
prošlu jesen sam kupovao po 16kuna 200 grama a sada je 42 kn 200 grama u ljekarnama zubović
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 12:46   #68
Naletio sam na ovu temu guglajući o magnezij kloridu. Uglavnom se svi, pa tako i ja, pitaju koji magnezij uzeti....

U oxide obliku se slabo apsorbira u tijelo, samo 5%. Citrat je navodno učinkovit i dobro se apsorbira, a klorid oblik je izgleda podjednako, ako ne i još bolji po tom pitanju, jer je prirodniji oblik.

Svi pokušavaju izbjeći magnezij klorid koji je iz japana (Nigari), neki naručuju izvana, jer kod nas baš i nema alternative tom japanskom.

Naletio sam u jednoj manjoj ljekarni na Mg Klorid od Nutrimedica, 400g samo 30 kn. Još je jeftiniji od Nigarija, a čišći Na poleđini mu piše da se može i rastopiti u vodi pa tako konzumirati. Zemlja podrijetla je Kina. :

http://www.mojkvart.hr/Zagreb/Tresnj...rid-400g-46443

http://www.terra-organica.hr/magnezi...ti-cijena.html

http://planetzdravlja.com/webshop/in...product_id=700

Najbolje je dnevnu dozu raspodijeliti u 3 puta tijekom dana da se bolje apsorbira u tijelo.....u suprotnom, ako se više popije odjednom može doći do proljeva, što znači da se nije dovoljno apsorbirao, već je produžio u crijevo.

Zadnje uređivanje nećeš me jahati : 16.01.2016. at 12:57.
nećeš me jahati is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 14:41   #69
Quote:
nećeš me jahati kaže: Pogledaj post
Naletio sam na ovu temu guglajući o magnezij kloridu. Uglavnom se svi, pa tako i ja, pitaju koji magnezij uzeti....

U oxide obliku se slabo apsorbira u tijelo, samo 5%. Citrat je navodno učinkovit i dobro se apsorbira, a klorid oblik je izgleda podjednako, ako ne i još bolji po tom pitanju, jer je prirodniji oblik.

Svi pokušavaju izbjeći magnezij klorid koji je iz japana (Nigari), neki naručuju izvana, jer kod nas baš i nema alternative tom japanskom.

Naletio sam u jednoj manjoj ljekarni na Mg Klorid od Nutrimedica, 400g samo 30 kn. Još je jeftiniji od Nigarija, a čišći Na poleđini mu piše da se može i rastopiti u vodi pa tako konzumirati. Zemlja podrijetla je Kina. :

http://www.mojkvart.hr/Zagreb/Tresnj...rid-400g-46443

http://www.terra-organica.hr/magnezi...ti-cijena.html

http://planetzdravlja.com/webshop/in...product_id=700

Najbolje je dnevnu dozu raspodijeliti u 3 puta tijekom dana da se bolje apsorbira u tijelo.....u suprotnom, ako se više popije odjednom može doći do proljeva, što znači da se nije dovoljno apsorbirao, već je produžio u crijevo.
Prije dvije i tri godine sam konzumirao oralno i nisam primjetio promjenu jer ponekim studijama oralno se apsorbira samo 4% magnezija. Od tada do danas napravim ulje i utrljavam lokalno u kožu. Sad istek vidim sam na sebi napredak. Labolatorijski nalazi su pre skupi da vidim sad kako je stanje u krvi ali nekih simptoma više nemam.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 17:47   #70
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Prije dvije i tri godine sam konzumirao oralno i nisam primjetio promjenu jer ponekim studijama oralno se apsorbira samo 4% magnezija. Od tada do danas napravim ulje i utrljavam lokalno u kožu. Sad istek vidim sam na sebi napredak. Labolatorijski nalazi su pre skupi da vidim sad kako je stanje u krvi ali nekih simptoma više nemam.
probat ću i mazati na kožu. tada treba gušća otopina, skoro pola vode pola mg klorida ili ? Ja ne bi tako jaku....možda veliku žlicu mg-a, i 2 dcl vode, eto, rekao bih da je to itekako dovoljno.....negdje sam pročitao da si je neka cura mazala kožu samo mrvicu jačom koncentracijom nego li je ona za piće, i da je jako dobro djelovalo na kožu, omekšalo ju, izgladilo.
nećeš me jahati is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 07:18   #71
Da li bi se taj MgCl u listićima mogao stavljati u kupke i koliko bi ga se moglo staviti?

Znam da je preporučljivo kupati se u magnezijevom sulfatu (epsom salt, gorka sol), ali nigdje je ne mogu kupiti osim kao paketić od par grama za puno novaca, a to ljekarne prodaju kad se moraš pripremiti za čišćenje pred kolonoskopiju.
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 11:16   #72
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Da li bi se taj MgCl u listićima mogao stavljati u kupke i koliko bi ga se moglo staviti?

Znam da je preporučljivo kupati se u magnezijevom sulfatu (epsom salt, gorka sol), ali nigdje je ne mogu kupiti osim kao paketić od par grama za puno novaca, a to ljekarne prodaju kad se moraš pripremiti za čišćenje pred kolonoskopiju.
Može se stavljati i u kupke nogu ali je puno korisnije napraviti ulje 50ml vode sa50ml magnezijevog klorida pa utrljavati u kožu, više će se apsorbirati u tijelu.Nemojte zaboraviti uz magnezij i kalcij da gatijelo ne izvlači iz kosti.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 11:55   #73
Hvala na odgovoru Znam otprije za magnezijevo ulje, ali htjela sam pokušati sa kupkama prvo. Mislim da ću uskoro probati i ulje napraviti.
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 19:40   #74
Ako je netko u potrazi za magnezij kloridom u obliku heksahidrata, ja danas kupila u:
http://www.adiva.hr/ljekarna-dubravka-stimac.aspx

Proizvođač: Esensa d.o.o, Beograd.
Pakiranje od 15 vrećica (doziranje 1 vrećica od 3,14 g dnevno) po cijeni: 45 kn.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 13:36   #75
Pošto sam bio na bolničkom lječenju dobio sam priliku da provjerim stanje magnezija u organizmu koji je 100% u granicama normale točno na sredini poželjnih referenci. Magnezij sam unosio lolalno magnezijevim kloridom izrađujući takozvano ulje, prezasićenu količinu sa 50% vode i 50% magnezijevog klorida utrljavajući po koži a naj više pod pazuhe i stopala a to su mjesta gdje se čovjek naj više znoji i tu se naj bolje apsorbira u organizam
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 10:04   #76
Meni je od mag ulja jos bolji Mag a hol
(u deci votke rastopite 100 grama mag klorida)
.

Inace uzimanje magnezija su malo temeljitije istrazile razne fb grupe.
Tko zna engleski, ova stranica nije losa
http://my-magnesium.com/

Ali sto mi je zanimljivo, da bi magnezij usao u stanicu potreban je B6 (po mogucnosti iz prirodnog izvora stila pivski kvasac ili cvjetni prah) i boron (datulje, grozdjice,sljive,visnje) te bikarbonat (taj dio jos nisam istrazila, moze da radis sam svoju mineralnu s magnezijem ,kupis Mivelu,Donat ili preko kupki).

Napomena, neki oblici umjetnog B6 mogu uzrokovati neuropatiju i sl. toksican je...

Cvjetni prah ili pivski kvasac pokrivaju sve potrebe osim b12.
A b12 dobijete ok kolicinu ako jednom tjednu jedete teleca jetrica.

Slucajno sam naisla i da niacin uz mag jako snizava kolesterol u krvi.

A jos zanimljivije je da magnezij rusi nivo kalija i natrija u organizmu i zbog toga je preporucljivo uzimati adrenalni koktel barem 2x dnevno
(nivoi su obicno jako niski oko 10 ujutro i oko 15 h popodne).

Imaju razne recepture, jedna od njih je da u sok od narance stavite cetvrt zlicice kalija i cetvrt zlicice nerafinirane soli (himalajska, keltska,cvijet soli...).

With excess calcium, which many have, a relative magnesium deficiency is created - and, "in its need for more magnesium, your body has to suppress adrenal function in order to retain more magnesium to compensate for the high calcium. This adrenal suppression causes a continuous loss of sodium and potassium in your urine..."

Magnesium acts like a spark plug for the adrenal glands and for the energy system of every cell in the body. It is essential to the enzyme and energy generation necessary for the adrenal hormone cascade that produces hormones like cortisol to deal with stress. Together with vitamin C and pantothenic acid, magnesium helps adrenal activity reach its full potential.

Several of the steps that create energy in every cell, and especially in the adrenal glands, are so dependent on the presence of magnesium that it is a specific for adrenal recovery.

When there is not enough magnesium present, the stress response can be triggered with less provocation, leading to increased irritability and reactivity.

Isto tako,
magnezij pomaze kod osteoporoze,
ali ne smijete uzimati d kapi i kalcij.


D dobijete suncem i iz ulja jetre bakalara.

Stop taking isolated vitamine D. It blocks the absorption of Retinol A in the liver and tanks ceruloplasmin, magnesium and potassium and raises calcium in the soft tissues and organs.

Uz to obavezno boron uzimati koji je dobar i za artritis bolove
te silicij (npr. extract preslice, jesti debele stapke persina,celera i sl.),kuhat temeljac juhu...
recept za juhu:
You can use all kinds of bones I usually mix mine.the ammount of bones depends on the size of the pot, I use a large crock pot.place bones in a roasting tin, pour acv over the bones about .25 cup or so, roast bones at 400 deg for 40 mins, you also can roast veggies at the same time place bones in the slow cooker and cover with good water one inch above bones cook for at least six hours on low and overnight if you do not have an issue with glutamates.
Strain off the bones let the broth cool a bit and transfer to glass jars, keep the bones for re-use and until they become soft.
The broth will keep for three weeks in the fridge as long as the fat cap is on after that freeze it.
I season mine as I plan to drink it sea salt pepper, turmeric, ginger, garlic are all good.

Naisla sam na zanimljive stvari sto se tice dizanja zeljeza u krvi,
da ustvari postoji bound i unbound zeljezo, da ne bi smjeli uzimati kupovno ono zeljezo s vitaminom c...

Da unbound zeljezo radi stetu po tijelu i trenutno sam naletila da detox od takvog se postize uzimanjem ulja crnog kima.
Imaju sve dokumentirano s medicinskim studijama.

http://bmcmedgenomics.biomedcentral..../1755-8794-2-2
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10516373

To imate objasnjeno i na stitnjaca grupi kao prica o bakru.

Zadnje uređivanje chani : 02.10.2016. at 10:31. Reason: recept
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 10:52   #77
Vaznost magnezija za zeljezo

Jednostavnije objasnjenje za dizanje zeljeza je uzimanje wholefood vit C (npr. camu camu prah uz magnezij protokol - magnezij uz b6,boron i bikarbonat mineralnu te obavezni adrenalni koktel)

Nikako ne uzimati dodatke zeljeza.

Vitamin C to improve Ferritin and Iron

When your Ferritin is low or you think your iron may be low, do not take Iron!

What you really need is wholefood Vit C, which activates the iron absorption protein in the intestine.

And how does that work?
Well, the whole C molekule has a Copper ion at its core
(inside the Tyrosinase enzyme) which is essential for Iron to work.

Potassium is important,as is MAGnesium,which regulates the flow of the of Na/K (via Mg Atpase Pump) and activates the Vit C above mentioned.

Iron sulfate is very toxic to the liver and caused Mg loss in efforts to deal with it.

To inace ima cijela prica o ceruloplasminu,promjeni prehrane i sl.
Pretpostavljam da je ok jer pomaze ljudima, ali zanimljivo da je vecina svega ovoga kontra onoga sto nam doktori savjetuju.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.