Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2014., 12:22   #1141
Quote:
kiko 57 kaže: Pogledaj post
Idem u gimnaziju i zanima me upis na PMF, nastavnicki smjer Geo-Pov.
da li je obavezno upisati visu razinu engleskog jer mi stvarno ne ide tako dobro da bi isao na visu razinu, i napr da prijavim nizu mogu li te bodove nadoknadit nekim drugim predmetom tipa biologijom ili necu moci nikako upisati fax?
Hvala puno unaprijed
Obvezna je A razina stranog jezika. Ako ti je želja to studirat, radi neke pripreme, idi na instrukcije da skupiš za dvojku nekako, pa nadoknadi boljom ocjenom na ostalim predmetima, uzmi izborne i sl.
lukica1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 16:32   #1142
eee, sad za prvu god je od 22 do 26.9 nekakav Mosni kolegij Srednjoškolska geografija – repetitorij za studente geografije ,, uglavnom ja se nisam prijavio za to jer sam tek danas vidio to (mislim objavili su tu obavijest 17.rujna a trebalo se mailom prijavit do 19.rujna ,,,hahha pa necu svaki dan gledat njihovu str. :SSSS)

ugl. je l to bilo i proslih godina ,i jesam li puno propustio sto nisam otiso na to ???

po ovim natuknicama mi se cini da jesam
Program kolegija:
- Pravila studiranja na PMF-u
- Organizacija PMF-a i Geografskog odsjeka
- Nastava na Geografskom odsjeku (vrste nastave, trajanje, prava i obveze studenata)
- Nastavni planovi i programi preddiplomskog sveučilišnog studija Geografija, smjer: istraživački i integriranog preddiplomskog i diplomskog sveučilišnog studija Geografija i povijest, smjer: nastavnički
- Plan studiranja i strategije učenja
- Komunikacija s nastavnicima, suradnicima, administrativnim i tehničkim osobljem i međusobna komunikacija studenata
- Portfolio osobnog razvoja
- priprema za predmet Uvod u geografiju
- priprema za predmet Statističke i grafičke metode u geografiji
- priprema za predmet Kartografija
- priprema za predmet Klimatologija
- priprema za predmet Hidrogeografija
- priprema za predmet Geologija
- priprema za predmet Demogeografija
- priprema za predmet Geografija mora
__________________
_______________________________
TikiFiesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 20:37   #1143
Quote:
kiko 57 kaže: Pogledaj post
Idem u gimnaziju i zanima me upis na PMF, nastavnicki smjer Geo-Pov.
da li je obavezno upisati visu razinu engleskog jer mi stvarno ne ide tako dobro da bi isao na visu razinu, i napr da prijavim nizu mogu li te bodove nadoknadit nekim drugim predmetom tipa biologijom ili necu moci nikako upisati fax?
Hvala puno unaprijed
Ako ideš u gimn a neide ti eng,,ma svejedno možeš dobit 2 iz više ,engleski ionako nosi 5 % tako da ti je bitno samo proc tu višu razinu ,a to možeš bez priprema
__________________
_______________________________
TikiFiesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 09:05   #1144
Hvala vam na odgovorima. Nije nesto da mi savrseno ide, imam nekakvu tricu pa eto nadam se uz malo spremanja da cu uspit izvuc 2.
Zanima me vi koji ste imali drzavnu maturu koliko rano ste se poceli spremati?
kiko 57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 09:23   #1145
Quote:
TikiFiesta kaže: Pogledaj post
eee, sad za prvu god je od 22 do 26.9 nekakav Mosni kolegij Srednjoškolska geografija – repetitorij za studente geografije ,, uglavnom ja se nisam prijavio za to jer sam tek danas vidio to (mislim objavili su tu obavijest 17.rujna a trebalo se mailom prijavit do 19.rujna ,,,hahha pa necu svaki dan gledat njihovu str. :SSSS)

ugl. je l to bilo i proslih godina ,i jesam li puno propustio sto nisam otiso na to ???

po ovim natuknicama mi se cini da jesam
Program kolegija:
- Pravila studiranja na PMF-u
- Organizacija PMF-a i Geografskog odsjeka
- Nastava na Geografskom odsjeku (vrste nastave, trajanje, prava i obveze studenata)
- Nastavni planovi i programi preddiplomskog sveučilišnog studija Geografija, smjer: istraživački i integriranog preddiplomskog i diplomskog sveučilišnog studija Geografija i povijest, smjer: nastavnički
- Plan studiranja i strategije učenja
- Komunikacija s nastavnicima, suradnicima, administrativnim i tehničkim osobljem i međusobna komunikacija studenata
- Portfolio osobnog razvoja
- priprema za predmet Uvod u geografiju
- priprema za predmet Statističke i grafičke metode u geografiji
- priprema za predmet Kartografija
- priprema za predmet Klimatologija
- priprema za predmet Hidrogeografija
- priprema za predmet Geologija
- priprema za predmet Demogeografija
- priprema za predmet Geografija mora
Ovo ti je novo. Mi to lani nismo imali, a moja preporuka je da stvarno pokušaš što češće gledat web stranicu jer nekad se desi da važne obavijesti dođu u zadnji čas. Ova je došla na vrijeme, al ima stvarno svakakvih slučajeva. A sad el si puno propustio, ne mogu ti ja reć nego netko s tvoje godine....
lukica1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 09:24   #1146
Quote:
kiko 57 kaže: Pogledaj post
Hvala vam na odgovorima. Nije nesto da mi savrseno ide, imam nekakvu tricu pa eto nadam se uz malo spremanja da cu uspit izvuc 2.
Zanima me vi koji ste imali drzavnu maturu koliko rano ste se poceli spremati?
Ja sam kreno pod zimskim praznicima pripremat, prvo geo pa onda i ostalo.
lukica1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 11:52   #1147
Quote:
lukica1994 kaže: Pogledaj post
Ja sam kreno pod zimskim praznicima pripremat, prvo geo pa onda i ostalo.
Pa da, to je dovoljno vremena za sve. A kad na kraju studija steknes zvanje magistar edu. Geografije i povijesti, da li mogu napr. Predavat samo geo ili samo pov ili se mogu javljat samo na natjecaje gdje se trazi nastavnik geo i pov?
kiko 57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 14:19   #1148
Quote:
lukica1994 kaže: Pogledaj post
Ovo ti je novo. Mi to lani nismo imali, a moja preporuka je da stvarno pokušaš što češće gledat web stranicu jer nekad se desi da važne obavijesti dođu u zadnji čas. Ova je došla na vrijeme, al ima stvarno svakakvih slučajeva. A sad el si puno propustio, ne mogu ti ja reć nego netko s tvoje godine....
Aa da skuzio sam to za straniccu sad ,,aha onda cu morat pitat nekog kad počne faks ,ma čak mi je i drago da to nisqm vidio nekqko mi se neda ić na to jer nikog ne znam haaha
__________________
_______________________________
TikiFiesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 22:21   #1149
Quote:
kiko 57 kaže: Pogledaj post
Pa da, to je dovoljno vremena za sve. A kad na kraju studija steknes zvanje magistar edu. Geografije i povijesti, da li mogu napr. Predavat samo geo ili samo pov ili se mogu javljat samo na natjecaje gdje se trazi nastavnik geo i pov?
Pa ja vjerujem da ćemo moći predavati i samo jedno od toga ako će se tako tražiti u natječaju, ali se nadam da ima posla za oba predmeta jer treba skupit satnicu.
lukica1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 20:26   #1150
posao poslije?

Pozdrav ljudi !
Evo ovako,znači 4. sam razred opće gimnazije i odlican sam ucenik sve 3 godine ,i ove cu nadam se bit tu negdje i imam zelju upisat geografiju istraživački smjer .To će mi biti prvi izbor ,maturu cu bez problema ja mislim,uzet cu i povijest i biologiju tako da mislim da nece bit problema oko upada na PMF.
No,sad me zanimaju neke informacije po mogucnosti iz prve ruke.
Ima li smisla ici na taj faks odnosno mogu li naci posao poslije faksa,i da mi neko objasni ako nije problem ove smjerove na diplomskom,sta je najbolje uzet za zaposlit se.

hvala lijepo unaprijed
Ywo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 17:45   #1151
Ja sam student 4godine (4+1) PMF-a u Sarajevu (Geografija-Regionalno i prostorno planiranje). Eh sa zavrsetkom ove godine namjeravam upisati GIS na Geografiji u Zagrebu.Zanimaju me vaša iskustva sa ovim smjerom i moguće preporuke LP
aDown92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 16:49   #1152
Quote:
Ywo kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi !
Evo ovako,znači 4. sam razred opće gimnazije i odlican sam ucenik sve 3 godine ,i ove cu nadam se bit tu negdje i imam zelju upisat geografiju istraživački smjer .To će mi biti prvi izbor ,maturu cu bez problema ja mislim,uzet cu i povijest i biologiju tako da mislim da nece bit problema oko upada na PMF.
No,sad me zanimaju neke informacije po mogucnosti iz prve ruke.
Ima li smisla ici na taj faks odnosno mogu li naci posao poslije faksa,i da mi neko objasni ako nije problem ove smjerove na diplomskom,sta je najbolje uzet za zaposlit se.

hvala lijepo unaprijed
Ako budeš razmišljao na način ima li ili nema smisla ići na neki fax, onda ćeš vjerojatno krivo procijenit i upisat nešto što te manje zanima, a možda ti donese više novaca i prije ćeš nać posao, al ćeš se cijeli život bavit nečim što ti nije najdraže. Ruku na srce, danas geografija nije pretražena i nije da će se ljudi trgat za tebe, kao ni za mene, ali ako to voliš i zanima te, upiši to, a ne gledaj samo što će biti za 5,6 godina i gdje ćeš radit. Prilično sam siguran da nitko na prvoj godini ne zna koji će dipomski smjer upisat jer ti se kroz studij svašta u glavi promijeni i shvatiš u čemu si bolji ili što sigurno nećeš upisat. Da sam upisao straživački smjer, prema sadašnjem razmišljanju (2. sam godina), upisao bih nastavnički ili baštinu i turizam. Iako su profesori premalo plaćeni u RH, to me ne odbija da bi možda to upisao. Baština i turizam na prvu zvuči dobro budući da smo zemlja turizma, ali da je dobro imat kakvu vezu u nekom nacionalnom parku ili slično, je, dobro je. GIS smjer mene ne zanima osobno, ali zvuči kao budućnost čim je računalna tehnologija u pitanju s geografijom. Za ostala dva smjera ne znam šta bi ti rekao, možda da se javi netko tko je na nekom od diplomskih smjerova. Al poantu sam rekao na početku. Dobro razmisli šta planiraš radit u životu, ipak je životna odluka pred tobom.
lukica1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 18:36   #1153
Imas pravo lukica1994 ,razmisljao sam malo i zakljucio sam da nista gdje ima zemljopisa nece biti biti problem raditi,ali sto ti mislis gdje iman perspektvniju buducnost glede zaposljavanja,upisom na nastavnicki ili istrazivacki studij???
I kada zavrsim istrazivacki studij jesam li ja kvalificiran za rad u skolama ili moram proc ako je uopce moguce neku dodatnu obuku na podrucju pedagogije,psihologije tj.nacina na koji se pristupa ucenicima?
Ywo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 08:26   #1154
Quote:
Ywo kaže: Pogledaj post
Imas pravo lukica1994 ,razmisljao sam malo i zakljucio sam da nista gdje ima zemljopisa nece biti biti problem raditi,ali sto ti mislis gdje iman perspektvniju buducnost glede zaposljavanja,upisom na nastavnicki ili istrazivacki studij???
I kada zavrsim istrazivacki studij jesam li ja kvalificiran za rad u skolama ili moram proc ako je uopce moguce neku dodatnu obuku na podrucju pedagogije,psihologije tj.nacina na koji se pristupa ucenicima?
U cca zadnjih godinu dana dok ljudi ispituju na ovom i na forumu drzavna-matura o geografiji, svi su okrenuti ka istraživačkom smjeru, izuzetak je jedna osoba. Ne znam jel to zato sta nikog ne zanima povijest ili jednostavno misle da ce s istrazivackim prije naci posao. Tesko je reci sta je u ovom trenutku bolje. Sigurno da ti se veci opus posla nudi ukoliko zavrsis istrazivacki, jer si osposobljen za rad u raznim ustanovama kako pise u opisu smjera. S druge strane, za nastavnicki pise samo za rad u obrazovnim institucijama, medutim, ne mogu tvrdit u ovom trenutku hoce li mi netko ili nece dozvolit da radim na mjestu za koje je mozda istrazivac bolje kvalificiran. Sta se tice zaposljavanja u skoli, ti ako hoces biti profesor s istrazivackim, to vrijedi samo za predavanje geografije u skoli i morao bi upisati diplomski smjer nastavnicki, (taj diplomski se nudi uz jos 4) pa bi tako dobio titulu magistra edukacije geografije kako se to sada zove. A sad jel se moze sta sa strane poloziti da bi bio profesor ako ne zavrsis nastavnicki smjer geografije, to ne znam kako funkcionira. Nemoj da te moje rijeci obeshrabre ili upute na krivi put. Ne znam ni ja puno za svoje godine, ali sam razmisljao vise srcem, nego glavom, dok sam upisivao fax, jer ne vidim smisao bavljenja onim stvarima u zivotu koju su dobro placene, a nece me cinit sretnim i zadovoljnim.
lukica1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 22:04   #1155
Maturant sam i zelio bih upisati istrazivacku geografiju...Prosjek ocjena ce mi biti oko 4.1 od sve cetiri godine. Matematika i geografija mi idu jako dobro, a s druge strane hrvatski i engleski mi nejdu bas. Oce mi biti dovoljno na maturi barem 80% mat i geo za upis(mozda sam malo optimistican al recimo ajd). I jel ima neko na forumu ko bi htio upisat ovaj faks sljedece god :P
slimshady4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 21:05   #1156
Quote:
slimshady4 kaže: Pogledaj post
Maturant sam i zelio bih upisati istrazivacku geografiju...Prosjek ocjena ce mi biti oko 4.1 od sve cetiri godine. Matematika i geografija mi idu jako dobro, a s druge strane hrvatski i engleski mi nejdu bas. Oce mi biti dovoljno na maturi barem 80% mat i geo za upis(mozda sam malo optimistican al recimo ajd). I jel ima neko na forumu ko bi htio upisat ovaj faks sljedece god :P
Što se tiče upada, teško ti je to procijeniti kad se bodovni prag za upis na bilo koji fakultet s godinama mijenja, ovisno o generaciji...ovo ljeto je prag bio 30-40 bodova niži nego prošle godine, a to nije beznačajno.
lukica1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 23:02   #1157
Quote:
slimshady4 kaže: Pogledaj post
Maturant sam i zelio bih upisati istrazivacku geografiju...Prosjek ocjena ce mi biti oko 4.1 od sve cetiri godine. Matematika i geografija mi idu jako dobro, a s druge strane hrvatski i engleski mi nejdu bas. Oce mi biti dovoljno na maturi barem 80% mat i geo za upis(mozda sam malo optimistican al recimo ajd). I jel ima neko na forumu ko bi htio upisat ovaj faks sljedece god :P
Ako usitinu budeš imao toliko bodova upadaš sigurno,samo nemoj se zavaravat matura iz geografije je vjerojatno jedna od najtežih,ja sam sa 75 posto bio negdje 15. od 500-tinjak ljudi sto ju je pisalo..Nije lako skupit 80 posto,to je bit..Al evo reci cu ti ovako,ja sam imao hrvatski 80 posto engleski 90 matematiku 67 posto i geografiju 75 posto,prosjek točno 4.0 i bio sam oko 20. mjesta ne sjecam se tocno.
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 16:12   #1158
Dobar dan...jako me zanima geografija i htio bi je studirati ali treba eng A razina a neznam dal ću proći B jer fkt mi jako loše ide..ima kakvog zaobilaznog načina?
mihaeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 20:19   #1159
Quote:
mihaeld kaže: Pogledaj post
Dobar dan...jako me zanima geografija i htio bi je studirati ali treba eng A razina a neznam dal ću proći B jer fkt mi jako loše ide..ima kakvog zaobilaznog načina?
Ako faks traži A razinu, ti ju moraš polagati inače ne možeš ni prijaviti taj studij. Ako ti je engleski toliki problem, probaj geografiju u Zadru, oni traže B razinu.
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 10:06   #1160
slimshady4 ,ja takoder mislim upisati istrazivacki smjer geografije

samo,ima li tko na forumu da je vec upisao to
Ywo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:10.