Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2017., 09:29   #21
Ne kupovati satove osobama s kojima mislite ostati

Praznovjerje, da vam je vrijeme odbrojano, ali u mom slučaju se pokazalo točnim Ne vjerujem baš u takve stvari, ali 2/2 je dobar za našaliti se na račun toga
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 10:35   #22
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ne kupovati satove osobama s kojima mislite ostati

Praznovjerje, da vam je vrijeme odbrojano, ali u mom slučaju se pokazalo točnim Ne vjerujem baš u takve stvari, ali 2/2 je dobar za našaliti se na račun toga
Onda možda automatik ili kinetik ?
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 12:24   #23
Ja mislim da ako nije baš neka posebna frikuša s drugog planeta, ne možeš fulati s izborom, jer je to najmanje bitno. Niti načinom i prilikom koji su romantični na neki već vaš način. Jest da su dijamanti najbolji djevojčini prijatelji, ako je mogućnost takva, ali to zbilja ne obvezuje!
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 13:09   #24
Quote:
duje888 kaže: Pogledaj post
Evo par pitanja vezana za zaruke pa je svaki savjet itekako dobrodosao.
Naime namjeravam zaprosit djevojku pa me zanima vas iskustva, i muška i ženska. Koliko ste platili prsten, tko vam je pomogao, kako ste odabrali tajming itd.????
Zaprosio ju u njenom stanu nakon ručka i stresnog dana. Iz vedra neba, bez nekog prevelikog razmišljanja. Niti sam imao prsten, niti je bio neki fancy restoran u pitanju, niti je bio neki poseban dan (srijeda usred tjedna)...

Najbolja stvar koju sam napravio u životu.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 16:09   #25
Quote:
Elektrasex kaže: Pogledaj post
mi se nismo zarucivali........odlucili smo se ozeniti i to je to, nikakvo zarucnicko prstenje ni slavljenje odluke zenidbe, ne znam koji je uopce smisao toga? da ti buduca zena ili muz ne pobjegnu? mogu pobjeci ovako onako, zaruke ih nece sprijeciti
Eee ovo mi se sviđa! Nikad nisam nijednu curu čula da ovako razmišlja, a ja sam veoma sličnog mišljenja pa sam mislila da nisam romantična ili šta već

I još me zanima da li zaručnički prsten mora cura isto kao vjenčani uvijek nositi? Jer ne znam kada sam vidjela da udana cura ima i zaručnički prsten na ruci... Možda se samo ne hvale sa njim
__________________
...eye for an eye makes the whole world blind...
sfingaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 16:10   #26
Mislim da ne možeš pogriješiti sa decentnim odabirom, neki jednostavan prsten sa malim kamenom recimo
__________________
...eye for an eye makes the whole world blind...
sfingaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 02:02   #27
Meni je tradicija zaruka s prstenom bez veze. I nepostena prema muskarcima koji kao moraju bacati pare na to

Ja bez zarucnickog prstena, samo vjencani i to tocno meni po volji izgled, zajednicko kupovanje i zajednicki novci. Smuci mi se od pomisli da me netko iznenadi s necim za sto se oznojio birajuci i dobro platio, a da ja moram onda zato nositi odbojan prsten smjeskati se pritom da ne povrijedim. Ili da kazem ajmo mijenjat i onda se on smjeska i suti praveci se da nije povrijeden.
A meni su skoro svi prsteni odbojni pa je to malo fucked up.

Znam da je offtopik, ali morala sam se istresti

Sto se tice savjeta konkretno tebi, poptisujem post iznad svog. Ne moze se fulati s decentnim, a njoj ce biti to sve lijepo zato sto te voli i sto je iznenadena. Moras samo saznati od nekoga njenog kakvu vrstu zlata mrzi i to izbjegavati. U 99% slucajeva je to zuto zlato, i u 99% slucajeva se ne moze pogrijesiti s bijelim.
Laaaa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 10:29   #28
Šta netko, još uvijek, organizira zaruke?
Da li je to neka garancija da partner/partnerica neće uteći?
Stvarno ne kužim smisao zaruka, osim kod onih koji zarađuju na tome. Čisto bacanje novca.
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 14:19   #29
U kontekstu "bjezanja partnera" tu ti garancija nije ni brak, a nisu ni djeca.

Zaruke znace onima koji ih zele, a zasto - vjerujem da su razlozi razliciti.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 15:54   #30
Priji mi je rođendan na Božić, išli su u Dubai, zaprosio ju je tamo, za rođendan, na safariju može nekom bit glupo i nepotrebno, al da je lijepa gesta i uspomena za cijeli život, je jednostavni prsten od žutog zlata s kamenčićem.
Bitno je da je nešto što će vam oboma biti super, a ako je ne poznaješ dovoljno da znaš što je to, onda možda još nije vrijeme za zaruke

Svakom njegovo, bitno je samo

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 17:53   #31
Mene je zaprosio neplanirano, bez prstena, a prsten smo poslije išli kupiti zajedno. Ispao je srebrni filigranski za 10 kn. Taj mi je bio najljepsi. I danas ga nosim na desnoj ruci, a vjenčani zlatni na lijevoj. Obožavam svoj zaručnički prsten.
__________________
When there is the will, there is the way!
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 15:43   #32
Mene sad zanima, ali iskreno - koja je poanta kupnje prstena/poklona za zaruke a onda opet prstena za vjenčanje? Ne darujete se za rođendane? Ok ako se ima love na bacanje pa da se potroši, to mi jedino drži vodu.
Zašto uopće kupovanje ičega? Čemu zaruke, koji je smisao toga? Ili se ženiš ili ne, što su zaruke i koja im je svrha? Jeli to kao neki predugovor? Što ako ne dođe do braka, mora li se poklon vratiti?

Ne zbilja ne trolam, ali mi evo još nitko nije uspio ovo objasniti. Svi se vade na "običaj" ali i Prima noctae je bio običaj, a znamo kako je to završilo XD...

Frendica se zaručila i radila party iz razloga "da ima neki razlog da se napije" pa eto zanima me koji su vaši razlozi i što znači to kupovanje prstena/poklona?

Hvala unaprijed!
Fifika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 16:08   #33
Meni je moj kupio jer je htio. Zaruke su me iznenadile. Da smo pričali o prstenju i zarukama osim u šali, znači ozbiljnije, rekla bi mu da ne troši novac na to, ali eto, njegov plan je bio drugačiji i to je ok. Ne bunim se, prsten je prekrasan i uvijek će mi bit uspomena i na zaruke i na godišnjicu pošto me tad zaprosio. Nama je vjenčanje bilo unutar godinu dana, ali obično je taj rok dosta duži. Većina zaruka koje znam traju i po dvije godine, a i duže, tako da to zašto zaručnički pa opet vere... najčešće postoji jedan razuman period između ta dva "poklona". Uostalom, vere ne kupuje nužno mladoženja, mogu se kupiti i zajednički, a i bitan detalj je da se i biraju zajedno. Zaručnički je još uvijek najčešće iznenađenje, iako ovisno o paru i ako su zaruke neplanske zna se i skupa birati.
Darujemo se i za rođendane, ne znam kakve to veze ima... Tada nisu neki skupi pokloni, uglavnom znakovi pažnje. Zapravo, meni je i vera bila poklon, pošto mi je rođendan bio taman nešto prije pira onda sam mu rekla da ne troši ništa nego da ćemo otići i izabrati vere. Tako nekako je i bilo.

Sve ovisi isključivo o paru i osobama. Mislim da tu više nema ni običaja ni univerzalnog pravila, kako se tko osjeća, želi i može, tko i napravi. Bitno da je to ono što zaljubljeni žele.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 16:11   #34
Nakit je nekad bio luksuz pa se skupim prstenom vjerojatno izrazavala ozbiljna namjera, a i njen tata te milije gledao.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 16:21   #35
hm...ne, zbilja mi je zanimljivo. Možda sam ja stvarno čudna ali koliko god da poštujem tuđe odluke tako me ta "misterija" oko zaručničkog prstena/poklona fascinira.

hvala svakako
Fifika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 16:36   #36
Pa ne znam što je točno tako fascinantno... Zaruke - ili nakana za brak su uvijek bile nešto što je označavalo nekakav prijelaz iz par smo, momak i cura smo - u zaručnici smo, budući supružnici. U nekim kulturama se ni ne daje zaručnički prsten nužno nego se na zarukama stavljaju vere i od svadbe zaruka par postaje službeno par... To nije ništa drugačije od običaja da se daruje novu mamu nekim nakitom ili poklona za krštenje ili bilo čega drugog. Znak pažnje koji podebljava/materijalizira riječi i želje koje ga prate - u ovom slučaju prstenje, značka, medalja za lančić... što tko voli. Ako ćemo iskreno, na neki način je taj prsten i biljeg na osobi, on/a je zauzeta, nečije "vlasništvo", nekome se već obećala potencijalnim budućim ženicima - prste k sebi, zakasnio si
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 16:45   #37
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Pa ne znam što je točno tako fascinantno... Zaruke - ili nakana za brak su uvijek bile nešto što je označavalo nekakav prijelaz iz par smo, momak i cura smo - u zaručnici smo, budući supružnici. U nekim kulturama se ni ne daje zaručnički prsten nužno nego se na zarukama stavljaju vere i od svadbe zaruka par postaje službeno par... To nije ništa drugačije od običaja da se daruje novu mamu nekim nakitom ili poklona za krštenje ili bilo čega drugog. Znak pažnje koji podebljava/materijalizira riječi i želje koje ga prate - u ovom slučaju prstenje, značka, medalja za lančić... što tko voli. Ako ćemo iskreno, na neki način je taj prsten i biljeg na osobi, on/a je zauzeta, nečije "vlasništvo", nekome se već obećala potencijalnim budućim ženicima - prste k sebi, zakasnio si
Što god. Koliko god bila izrazito nesklona romantici iz glupih filmova, ne bih se zbljuvala da mi dragi pokloni prsten niti se zgražam nad ženama koje se na to raspekmeze, jedino što mi nije jasno je opsesiranje oko toga i držanje nekih nepostojećih protokola u vezi zaruka, neš ti zaruka u današnje vrijeme kad većina prije braka ionak godinama zajedno živi.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 16:50   #38
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ako ćemo iskreno, na neki način je taj prsten i biljeg na osobi, on/a je zauzeta, nečije "vlasništvo", nekome se već obećala potencijalnim budućim ženicima - prste k sebi, zakasnio si
Evo, upravo mi je ovo fascinantno. Ako ti ja sam prsten, ti si moj/a? Što ako ne dođe do braka? Poklon se vraća? Ugovorna kazna i zatezne kamate? Cijeli taj institut mi je fascinantan, razumijem svrhu prije xy godina neka vrsta obećanja, i to više roditeljima mlade nego noj samoj, ali 2018 zaista ne.
Bez uvrede stvarno, ali trenutno sam okružena parovima koji se "zaručuju" pa sam se zainteresirala, i koliko god pričala s ljudima ne kužim smisao.

Iskreno, čini mi se da je to danas ipak neki trend, da se stavi na društvene mreže, razlog da se popije ili slično, isto kao djevojačke večeri, babinje itd....
Fifika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 16:59   #39
Meni nije isto jasno opsesiranje i stresiranje (doduše ne oko toga nego oko više manje svega u životu), ali baš ga i ne vidim nešto puno. Osim malo treme hoće li odbit kod muških, ako nije dogovoreno već sve, uglavnom svi to imaju kao neku slatku uspomenu. Istina, dosta ih živi već skupa i u tim slučajevima (bar oko mene) zaruke prođu bez velike pompe, iznenadi je za rođendan ili nešto tako, zaruče se i krenu s planovima za civilno ili crkveno vjenčanje. Ima još i nas koji ipak nismo živili pod istim krovom pa je eto sa zarukama počeo i taj dio planova osim samog vjenčanja.
Općenito, meni ne smeta ako je ljudima stalo, a sve su to znakovi da ti je stalo. I kad mi kupi čokoladu za rođendan i cvijet za godišnjicu, i kad me podsjeti na prvi poljubac, i to što je iako mrzi kupnju išao i tražio zlatarnu i birao taj prsten i ukrao mi moj da ne pogriješi veličinu. I to što je išao sa mnom birati vere iako on niti nosi samo lančić s pločicom koji sam mu poklonila, niti ga je bilo briga kakva će bit, i to što mi skuha kavu kad se digne prije mene iako je on ne pije i još tisuću malih sitnica koje čine život i vezu...
"neš ti zaruka..." Pa da, običaj kao običaj - tradicija, neš ti... Ali uspomena između dvoje ljudi, veza, zajednički trenutak koji se stvara i ostaje naš, to ipak nešto znači. To su stvari koje te tjeraju dalje kad si živčan jer je opet nešto zaboravila, ili živčana jer je ostavio čarape nasred poda... opet.

Quote:
Fifika kaže: Pogledaj post
Evo, upravo mi je ovo fascinantno. Ako ti ja sam prsten, ti si moj/a? Što ako ne dođe do braka? Poklon se vraća? Ugovorna kazna i zatezne kamate? Cijeli taj institut mi je fascinantan, razumijem svrhu prije xy godina neka vrsta obećanja, i to više roditeljima mlade nego noj samoj, ali 2018 zaista ne.
Bez uvrede stvarno, ali trenutno sam okružena parovima koji se "zaručuju" pa sam se zainteresirala, i koliko god pričala s ljudima ne kužim smisao.
Iskreno, čini mi se da je to danas ipak neki trend, da se stavi na društvene mreže, razlog da se popije ili slično, isto kao djevojačke večeri, babinje itd....
Pa da, u kontekstu prošlosti sam to i spomenila... obećanje/rezervacija tako je bilo, danas nam je smiješno, ali tada je to nešto značilo.
Za vraćanje nema pravila, može ostat kao i svi drugi pokloni, ako nisu sporazumne, onda se može i vratit kao i sve druge uspomene koje se više ne vole, može se poklonit ili što god te volja. Ako je obiteljsko nasljeđe onda se najčešće vrati, čisto jer imaš osjećaj kao da ti je bilo samo na posudbu, sve te neke stvari s koljena na koljeno...

Ne bi rekla da je trend, trend je nešto novo, što je sad popularno, in... Ovo je samo još jedna od tradicija od koje smo zadržali samo ono što nam odgovara, izvanjsko, zabavno, pa eto i taj dio proslavit i opit se, iako nije da to baš svi rade. Nitko više ne ide tražit ruku mlade od odgajatelja niti pregovara o mirazu itd...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 17:14   #40
Quote:
Fifika kaže: Pogledaj post
Evo, upravo mi je ovo fascinantno. Ako ti ja sam prsten, ti si moj/a? Što ako ne dođe do braka? Poklon se vraća? Ugovorna kazna i zatezne kamate? Cijeli taj institut mi je fascinantan, razumijem svrhu prije xy godina neka vrsta obećanja, i to više roditeljima mlade nego noj samoj, ali 2018 zaista ne.
Bez uvrede stvarno, ali trenutno sam okružena parovima koji se "zaručuju" pa sam se zainteresirala, i koliko god pričala s ljudima ne kužim smisao.

Iskreno, čini mi se da je to danas ipak neki trend, da se stavi na društvene mreže, razlog da se popije ili slično, isto kao djevojačke večeri, babinje itd....
označava ozbiljne nakane i daje dozu romantike.
prije par godina prekinula sam zaruke, prsten nisam vratila, da je tražio bi.

muž me zaručio bez prstena, a kad smo išli kupovat vjenčano inzistirao je da mi kupi i zaručnički, nisam htjela, šteta novaca
čak i svekrva nagovarala da moram uzet zaručnički, na kraju mi poklonila za svadbu prsten njegove bake, pa se zafrkavam da me ona zaručila
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.