Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2018., 22:01   #241
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Nije moja definicija...to sam skupio sa wiki. Ako se ne slazes sa definicijom odmah reci.


Dakle...da ...od djece se ne ocekuje kriticko preispitivanje slikovnice vec se ocekuje da oni usvoje stav da su scene sa slikovnice drustveno prihvatljive a sto je dio politicke agende udruge koja je stampala iste.
Pa one jesu prihvatljive. Da nisu prihvatljive bile bi u nekom smislu kriminalizirane. Štoviše, prava koja autori tvrde da žele ojačati su zajamčena Ustavom RH, člancima 35 i 62.

Tu 'dogmu' smo sami plebiscitarno izglasali prije 26 godina.
Globinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 22:11   #242
Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Pa one jesu prihvatljive. Da nisu prihvatljive bile bi u nekom smislu kriminalizirane. Štoviše, prava koja autori tvrde da žele ojačati su zajamčena Ustavom RH, člancima 35 i 62.

Tu 'dogmu' smo sami plebiscitarno izglasali prije 26 godina.
Ne nuzno....legalnost je samo jedan par cipela, ali nije jedini. Cak ovdje necu potezati cinjenice da hrvatsko zakonodavstvo drugacije tretira homoseksualne parove od onih obicnih u pogledu usvajanja djece.


Dati cu ti jedan primjer savrseno legalne obitelji...i to mozda cak sretne obitelji u kojoj caruje ljubav.

Primjer oca i majke alkoholicara sa dvoje djece u dronjcima.
Takvo stanje nije ilegalno..dapace, kladim se da je dobar dio hrv. obitelji takvih... ali nebi htio da mi netko dijeli slikovnice vesele obitelji u kojima otac i majka ispod duginih boja potegnu iz boce sljivovice.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.01.2018., 22:17   #243
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ne nuzno....legalnost je samo jedan par cipela, ali nije jedini. Cak ovdje necu potezati cinjenice da hrvatsko zakonodavstvo drugacije tretira homoseksualne parove od onih obicnih u pogledu usvajanja djece.


Dati cu ti jedan primjer savrseno legalne obitelji...i to mozda cak sretne obitelji u kojoj caruje ljubav.

Primjer oca i majke alkoholicara sa dvoje djece u dronjcima.
Takvo stanje nije ilegalno..dapace, kladim se da je dobar dio hrv. obitelji takvih... ali nebi htio da mi netko dijeli slikovnice vesele obitelji u kojima otac i majka ispod duginih boja potegnu iz boce sljivovice.
Ne da je ilegalno, nego je protuustavno.

Članak 64.
Roditelji su odgovorni osigurati pravo djetetu na potpun i skladan razvoj njegove osobnosti.

Tjelesno i duševno oštećeno i socijalno zapušteno dijete ima pravo na osobitu njegu, obrazovanje i skrb.
Globinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 22:21   #244
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ako mislis da je homoseksualnost normalna drustvena pojava onda cemu uciti djecu da je to normalna drustvena pojava?
Ako su dva i dva četri, onda treba djecu učiti da su četri, a ne pet

Ako su tolerancija i nenasilje indoktrinacija, onda treba djecu indoktrinirati
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 22:29   #245
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ako su dva i dva četri, onda treba djecu učiti da su četri, a ne pet

Ako su tolerancija i nenasilje indoktrinacija, onda treba djecu indoktrinirati
Ponavljam, ta "tolerancija" (koja sama po sebi nije upitna) dolazi od onih ljevoliberala koji su puni tolerancije kada bogata elita izrabljuje radnike iz siromašnijih država, koje upravo zbog financisjkog inženjeringa kreiranim u kuhinji svjetske internacionale ne može izać iz siromaštva.

Dakle, nemam ništa da se neka udruga zalaže za neke nove ideje, problem je kada se neoliberalna elita tipa Soroš Pusić itd zalaže za nešto što zapravo treba imati za cilj polarizaciju društva, dakle ovo je čista manipulacija!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 22:36   #246
Quote:
mojneinen kaže: Pogledaj post
Jedino objašnjenje, po meni, zašto neki to smatraju indoktrinacijom je ta što misle da bi djecu trebalo učiti da homoseksualnost nije normalna pojava u društvu i da ne treba biti tolerantan prema toj populaciji.:
Ne znam zašto inzistiraš na povezivanju normalnosti i tolerancije, argument ti je potpuno promašen, znači po tebi sve šta nije normalno zaslužuje netoleranciju? To je objašnjenje koje proizlazi iz tvoje manipulacije ili osobnog stava, pa sukladno tome inzistiraš da se sve ugura pod "normalno" kako nebi bilo pod udarom netolerancije.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 23:14   #247
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ponavljam, ta "tolerancija" (koja sama po sebi nije upitna) dolazi od onih ljevoliberala koji su puni tolerancije kada bogata elita izrabljuje radnike iz siromašnijih država, koje upravo zbog financisjkog inženjeringa kreiranim u kuhinji svjetske internacionale ne može izać iz siromaštva.

Dakle, nemam ništa da se neka udruga zalaže za neke nove ideje, problem je kada se neoliberalna elita tipa Soroš Pusić itd zalaže za nešto što zapravo treba imati za cilj polarizaciju društva, dakle ovo je čista manipulacija!
Kako tolerancija može polazirati društvo poznato je valjda samo tebi premda si netom prije toga rekao da toleranicja nije upitna. Ti valjda ni sam ne znaš što zapravo želiš i koji je tvoj stav i jedina konstanta koja se provlači kroz tvoje upise su tvoji imaginarni nepirjatelji bez kojih valjda ne bi niti postojao jer bi ti život izgubio svaki smisao.
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 23:27   #248
Quote:
mojneinen kaže: Pogledaj post
Kako tolerancija može polazirati društvo poznato je valjda samo tebi premda si netom prije toga rekao da toleranicja nije upitna. Ti valjda ni sam ne znaš što zapravo želiš i koji je tvoj stav i jedina konstanta koja se provlači kroz tvoje upise su tvoji imaginarni nepirjatelji bez kojih valjda ne bi niti postojao jer bi ti život izgubio svaki smisao.
Itekako neki znaju manipulirati ljudima.

SDP skresa radnička prava, a onda se zalaže za homo-paradu.

Ili HDZ, možda smanji PDV i uvede porez na nekretnine.

toga imaš u politici.

Dakle, meni nije nikakav problem što su neki ljudi drugačiji, to mi je čak i simpa, ali znam prepoznati kad netko zlorabi takve ljude kako bi skresao ljudska prava većini.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 00:04   #249
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Itekako neki znaju manipulirati ljudima.

SDP skresa radnička prava, a onda se zalaže za homo-paradu.

Ili HDZ, možda smanji PDV i uvede porez na nekretnine.

toga imaš u politici.

Dakle, meni nije nikakav problem što su neki ljudi drugačiji, to mi je čak i simpa, ali znam prepoznati kad netko zlorabi takve ljude kako bi skresao ljudska prava većini.
Ne razumem na koja ljudska prava misliš? Nije valjda da veruješ kako smanjena radnička prava i porez na nekretnine ne bi došli i bez priče o lbgt ljudima?
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 00:18   #250
Quote:
Stuteley kaže: Pogledaj post
Ne razumem na koja ljudska prava misliš? Nije valjda da veruješ kako smanjena radnička prava i porez na nekretnine ne bi došli i bez priče o lbgt ljudima?
Naravno da ne okrivljujem drugačije za ugrožavanje većine, optužujem političare, njihove strane gospodare i njihovu manipulaciju.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 00:31   #251
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ne nuzno....legalnost je samo jedan par cipela, ali nije jedini. Cak ovdje necu potezati cinjenice da hrvatsko zakonodavstvo drugacije tretira homoseksualne parove od onih obicnih u pogledu usvajanja djece.


Dati cu ti jedan primjer savrseno legalne obitelji...i to mozda cak sretne obitelji u kojoj caruje ljubav.

Primjer oca i majke alkoholicara sa dvoje djece u dronjcima.
Takvo stanje nije ilegalno..dapace, kladim se da je dobar dio hrv. obitelji takvih... ali nebi htio da mi netko dijeli slikovnice vesele obitelji u kojima otac i majka ispod duginih boja potegnu iz boce sljivovice.
Ili, slikovnica "Moja podijeljena obitelj, gdje sam Ja sretno dijete 50% mamin i 50% tatin", što će dijeci pomoći u usvajanju razlomaka, postotaka i u konačnici kamatnog računa, da ne zaglave u kreditu poput njihovih roditelja, a razvijat će toleranciju na roditeljske svađe i podmetanja.
__________________
Ali kad su došli probisvijeti, ne ide drukčije, ja nikad nisam nikome rekao da je smeće. Rekao sam opušak, to je drugo. Opušak ima svoju funkciju, smeće je smeće, smeće je dehumanizacija, opušak je status.
2livenoge is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 09:59   #252
Djeci ne treba nametati te teme. Djecu se za život priprema po spolu koji imaju, ne priprema ih se neutralno kao da se ne zna kojeg su spola niti kojih budućih seksualnih preferencija.
Nećeš pitati sina školarca politički korektno sviđa li mu se u školi koji dječak ili cura nego ćeš ga pitati samo za curu.
S vremenom će svaka ljudska jedinka sama otkriti da postoji određen postotak ljudi koji se ne uklapaju u tu matricu. Kako to nisu tabu teme, svatko će to sam otkriti, kao i svoje mjesto u tome. To je poštenije nego djecu te dobi zbunjivati slikovnicama.
Ako su te slikovnice prihvatljive jer prikazuju realni život možemo se vođeni tom logikom raspištoljiti po pitanju slikovnica, jer ima još jako puno stvari iz realnog života koje mogu biti prikazane u slikovnicama.
Ne bih baš rekao da bi to bilo dobro za djecu.

Pravo djece da budu djeca bi trebalo biti jače od bilo kakvog političkog i svjetonazorskog aktivizma.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 10:16   #253
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Djeci ne treba nametati te teme. Djecu se za život priprema po spolu koji imaju, ne priprema ih se neutralno kao da se ne zna kojeg su spola niti kojih budućih seksualnih preferencija.
Nećeš pitati sina školarca politički korektno sviđa li mu se u školi koji dječak ili cura nego ćeš ga pitati samo za curu.
S vremenom će svaka ljudska jedinka sama otkriti da postoji određen postotak ljudi koji se ne uklapaju u tu matricu. Kako to nisu tabu teme, svatko će to sam otkriti, kao i svoje mjesto u tome. To je poštenije nego djecu te dobi zbunjivati slikovnicama.
Ako su te slikovnice prihvatljive jer prikazuju realni život možemo se vođeni tom logikom raspištoljiti po pitanju slikovnica, jer ima još jako puno stvari iz realnog života koje mogu biti prikazane u slikovnicama.
Ne bih baš rekao da bi to bilo dobro za djecu.

Pravo djece da budu djeca bi trebalo biti jače od bilo kakvog političkog i svjetonazorskog aktivizma.
A što za tebe znači biti dijete? Rasti pod staklenim zvonom? E, pa toga nema, nije bilo ni dok internet nije bio dostupan na svakom koraku. Kad je, po tvome mišljenju, pravo vrijeme da se spozna da se ne uklapaju svi u istu matricu? S 18 godina?
Meni je bilo nekih 11 godina kad sam saznala za maminog poznanika da je gay. Objašnjeno mi ukratko bez skanjivanja i osuđivanja, i ni tad ni poslije nisam imala problema s prihvaćanjem činjenice da su neki gay osobe. Uvijek mi bilo važnije kakvi su ljudi nego s kim spavaju.
__________________
MCR
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 10:28   #254
Quote:
ball kaže: Pogledaj post
A što za tebe znači biti dijete? Rasti pod staklenim zvonom? E, pa toga nema, nije bilo ni dok internet nije bio dostupan na svakom koraku. Kad je, po tvome mišljenju, pravo vrijeme da se spozna da se ne uklapaju svi u istu matricu? S 18 godina?
Meni je bilo nekih 11 godina kad sam saznala za maminog poznanika da je gay. Objašnjeno mi ukratko bez skanjivanja i osuđivanja, i ni tad ni poslije nisam imala problema s prihvaćanjem činjenice da su neki gay osobe. Uvijek mi bilo važnije kakvi su ljudi nego s kim spavaju.
Treba doći spontano ili u višim školskim razredima, ali u slikovničkoj dobi ne.
Ova slikovnica je svjetonazorski aktivizam, a on se ne smije prelamati preko dječjih leđa.

Svi će kad tad doznati, doznali smo i mi iako nije bilo o tome ni u školi ni u slikovnicama. Čemu žurba?
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 10:38   #255
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Treba doći spontano ili u višim školskim razredima, ali u slikovničkoj dobi ne.
Ova slikovnica je svjetonazorski aktivizam, a on se ne smije prelamati preko dječjih leđa.

Svi će kad tad doznati, doznali smo i mi iako nije bilo o tome ni u školi ni u slikovnicama. Čemu žurba?
Znači, ni vjeronauku ne bi bilo mjesto u vrtiću i mlađim razredima osnovnjaka?
__________________
MCR
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 10:55   #256
Quote:
ball kaže: Pogledaj post
Znači, ni vjeronauku ne bi bilo mjesto u vrtiću i mlađim razredima osnovnjaka?
Ni vjeronauku ni gay slikovnicama.
I jedno i drugo je cista indoktrinacija.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 11:18   #257
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ni vjeronauku ni gay slikovnicama.
I jedno i drugo je cista indoktrinacija.
Stvar izbora. Svatko ima pravo indoktrinirati svoje dijete sukladno vrijednostima iza kojih stoji.

Sve se svodi na brojeve. Koliki postotak populacije je katolički a koliki istospolni?

Postoji li u HR uopće regisrirana istospolna zajednica a da imaju dijete ( rođeno ili usvojeno)?

Ako je jedna od tisuću obitelji istospolna onda je ona kuriozitet ma što slikovnica propovijedala.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 11:22   #258
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ni vjeronauku ni gay slikovnicama.
I jedno i drugo je cista indoktrinacija.
Samo u "državnim" vrtićima, školama, roditeljima ipak treba ostaviti na izbor žele li "indoktrinirati" vlastitu djecu.
__________________
Ali kad su došli probisvijeti, ne ide drukčije, ja nikad nisam nikome rekao da je smeće. Rekao sam opušak, to je drugo. Opušak ima svoju funkciju, smeće je smeće, smeće je dehumanizacija, opušak je status.
2livenoge is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 11:27   #259
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ni vjeronauku ni gay slikovnicama.
I jedno i drugo je cista indoktrinacija.
Reći djeci da postoje različiti i različitosti je indoktrinacija samo i isključivo za one koji te različite i različitosti nikako ne mogu prihvatiti. Jasno se vidi u ovom threadu koja politička opcija je počela papagajski ponavljati da je to indoktrinacija a to jednostavno nema veze sa pameću. Ako prihvaćaš da nešto postoji, da je društveno proihvatljivo, da je normalno onda ni pod razno prenošenje toga jdeci u bilo kojem obliku ne može biti indoktrinacija. Šta je slijedeće, budemo "Ježevu kućicu" proglasili indoktrinacijom?
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 11:30   #260
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Treba doći spontano ili u višim školskim razredima, ali u slikovničkoj dobi ne.
Ova slikovnica je svjetonazorski aktivizam, a on se ne smije prelamati preko dječjih leđa.

Svi će kad tad doznati, doznali smo i mi iako nije bilo o tome ni u školi ni u slikovnicama. Čemu žurba?
Zato što će se kad bude dozvoljeno istopolnim parovima da usvajaju decu i ta deca u slikovničkom dobu susretati sa vršnjacima iz takvih obitelji. Veoma je važno da usvojena deca ne trpe poniženja od strane vršnjaka. Zato treba deci unapred objasniti. To je razlog zbog kojeg ja podržavam te slikovnice. Ako je već država odlučila krenuti tim putem onda to svakako treba da bude praćeno odgovarajućim merama.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.