Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2017., 13:51   #81
Da vas malo potsjetim. Tko nas je uvalio u arbitrazu? Onaj isti koji jucer u SLO i danas u HR daje izjave preko veleposlanstva toboze nepovoljne za nas.
Lagani odjeb. Amerika je na nasoj strani. Treba to samo pametno i ignoranstki odigrati kao do sada. U stvari treba mozda jos malo zaostriti diplomatsku retoriku
pa rijecnikom zamotati, da nas nikakvi pregovori vise ne zanimaju.
easyg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:53   #82
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...-suda/6317749/

Je li se netko od debeloguzih uhljeba iz MVP-a odlijepio od svoje fotelje kako bi kompromitaciju arbitraznog sporazuma od strane SLO objasnio bar nekom u EU, uzmimo na primjer, Njemačkoj?

Dakako da nije. Dok su se, istovremeno, slovenci rastrčali po Europi kokodakajući kako smo ih protuzakonito prisluškivali! Čemu se onda čudimo?
ferengic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:56   #83
Fino nam ga stavili u pakšu.

ps:

heeeeej anemični skojevče kad ćeš vratiti INU buuuuuu aaaaa ha ha ha
bizon_9 mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:56   #84
Šteta što je Erjavec unutar palače, kada bi ga neki novinar ulovio sigurno bi se čovjek raspričao o odluci.
TauraDendarii is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:57   #85
Merkel: Hrvati, morate poštovati odluku arbitražnog suda

Ovako nešto je bilo i za očekivati, šta su ovi naši quasi političari mislili da je dovoljna njihova izjava o izlasku iz arbitraže kao i odluka Sabora?

Zaboravili su da nas je Slovenija pustila u EU samo zahvaljujući tome što smo pristali na arbitražu i da od tada pa na dalje hrvatski zakoni se moraju USKLADITI sa pravilima i odlukama EU a to bi se moglo tumačiti kako Sabor ipak nije najviše tijelo za donosit odluke, pogotovo one međunarodne.


Hrvatska je morala učiniti sve da STOPIRA bilo kakav daljnji rad tog suda, da odma predloži i inzistira na zamjeni za njega ili u najmanju ruku tražiti da se cijeli rasformira i ponovno formira od nule a ne kako se priča staviti glavu u pijesak i čekat što će drugi odlučiti u vezi nas.


Danas je dan odluke o granici, što će Plenković reći na šamar iz Berlina?

Pa reći će nam u svom osebujnom stilu otprilike 30 rečenica punih okolišavanja i prodaje magle iz koje će se pomnim preslušavanjem pet-šest puta uzastopce MOŽDA uspjeti izvući jedna konkretna i dovoljno smislena rečenica o tome što je "pjesnik" htio reći.
Matst is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:58   #86
Quote:
Fliper99 kaže: Pogledaj post
Čitam sad kako su Slovenci priložili Milanovićevu izjavu Sudu kako je "najponosniji na odluku svoje Vlade da izvuče Hrvatsku iz te arbirtaže jer je bila nepovoljna za Hrvatsku".

https://pcacases.com/web/sendAttach/1787


Kako je taj bedaček arogantan i priglup!
Googleov prevoditelj ne radi?

Quote:
For me, withdrawal from the arbitration is one of my favorite decisions of the Government under my leadership. The arbitration procedure was the result of direct blackmail of Croatia on the part of Slovenia with the European Commission’s sponsorship, which the Government at the time could not counter, and this I understand to a point. I managed to get Croatia out
of it. We did the right thing at the right moment . . . .
Gdje kaže da je to zato što ''je nepovoljna''?
ZinedineZidane is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:58   #87
Quote:
135. Slovenia responds to Croatia’s argument that the conduct of its former Agent amounted to a material breach of two provisions of the Arbitration Agreement, Articles 6 and 10. Article 6 of the Arbitration Agreement deals with the procedure to be applied by the Tribunal.
105

According to Slovenia, the relevant part of the Article reads as follows:
(2)
Unless envisaged otherwise, the Arbitral Tribunal shall conduct the proceedings according to the Permanent Court of Arbitration Optional Rules for Arbitrating Disputes between Two States.
[. . .]
(5)
The proceedings are confidential and shall be conducted in English

136.
While acknowledging that the reported events constitute a violation of the agreed procedures for the arbitration, Slovenia contends that the Tribunal can
still complete its task under the Arbitration Agreement
, considering the resignation of those involved, the appointment of new arbitrators, and the inspection of the documents submitted by Dr. Sekolec to the Tribunal and the Registrar.
106
In addition, Slovenia submits that the Tribunal has the practical means and the obligation to set aside any improper information by distinguishing between legitimate and illegitimate sources of information and has already demonstrated its ability to do so.
https://pcacases.com/web/sendAttach/1787
Fliper99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:59   #88
Šta ste se usrali, miševi?

Mi smo država, ne pokrajina. Bez obzira na ove slugane Briselu na vlasti kod nas....
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:59   #89
ja ne mogu zamislit da bi se plenki suprostavio pritiscima EU komisije i njemačke.

ipak je on uvjereni eu birokrat koji nastavak karijere vidi u bruxellessu
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:59   #90
Quote:
easyg kaže: Pogledaj post
Da vas malo potsjetim. Tko nas je uvalio u arbitrazu? Onaj isti koji jucer u SLO i danas u HR daje izjave preko veleposlanstva toboze nepovoljne za nas.
Lagani odjeb. Amerika je na nasoj strani. Treba to samo pametno i ignoranstki odigrati kao do sada. U stvari treba mozda jos malo zaostriti diplomatsku retoriku
pa rijecnikom zamotati, da nas nikakvi pregovori vise ne zanimaju.
Koliko ja vidim ništa od toga. Slovenci će odraditi svoje na terenu, a mi ako na terenu nešto poduzmemo zbog povrede privremen crte granice po sredini zaljeva, bit ćemo oni koji izazivaju incident i ne priznajemo međunarodno pravo i sporazume. Pritisnut će nas iz EU, i to na način kako su odradili za tzv. "Lex Perković". Nikakva USA tu neće pomoći. Na kraju, ćemo ostati na verbalnom ne priznavanju arbitraže, dok će stanje na terenu biti prema onome što je Sloveniji dano. I vuk pojeo magare.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:00   #91
Quote:
ZinedineZidane kaže: Pogledaj post
Googleov prevoditelj ne radi?



Gdje kaže da je to zato što ''je nepovoljna''?


Kreativan prijevod
Fliper99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:01   #92
Mislim da znamo tko nece dobiti podrsku Hrvatske za clanstvo u Vijecu sigurnosti 2020
 
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:01   #93
Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
Šta ste se usrali, miševi?

Mi smo država, ne pokrajina. Bez obzira na ove slugane Briselu na vlasti kod nas....
Ahahaha, onda kada budemo spremni zapucati na pomorsku policiju slovenije, postat ćemo država. No, to je samo Tito mogao, prema Italiji, pa im nije padalo ništa na pamet te vrste.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:02   #94
Streaming ovdje:

https://pca-cpa.org/en/news/live-web...-and-slovenia/
Fliper99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:04   #95
Nista se drugo od Njemacke nije moglo ni ocekivati. Ona je kod blokade Slovenija poslala jasnu poruku Hrvatskoj. Ili pristajete na ucjenu ili ne idete u EU.
Pa zar vam stvarno pamcenje vise ne radi? Na diplomatsku notu diplomatskom notom. Boli nas taki.

Kakav samar, ... ovi mediji su za q. A vi placip. Ma nemam komentara. Ovo su vremena kad treba stati iza odluke.
Ovo ce se stisati brzo, sve ce biti zaboravljeno. Life goes on ... za godinu dana vise nitko nece spominjati arbitrazu.
easyg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:05   #96
Quote:
More than 25 diplomatic representatives from 17 States are expected to attend the sitting.
Jel se zna iz kojih zemalja?
 
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:09   #97
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Koliko ja vidim ništa od toga. Slovenci će odraditi svoje na terenu, a mi ako na terenu nešto poduzmemo zbog povrede privremen crte granice po sredini zaljeva, bit ćemo oni koji izazivaju incident i ne priznajemo međunarodno pravo i sporazume. Pritisnut će nas iz EU, i to na način kako su odradili za tzv. "Lex Perković". Nikakva USA tu neće pomoći. Na kraju, ćemo ostati na verbalnom ne priznavanju arbitraže, dok će stanje na terenu biti prema onome što je Sloveniji dano. I vuk pojeo magare.

A kako ce nas pritisnuti? Daj prestani molim te. Bas me zanima kako ce slovenci postaviti stvari na terenu. Bas me zivo zanima...
easyg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:10   #98
Njemci su direktni ljudi. Njihova politika je obično no nonsense politika. Bez suvišnih rijeći, realistična.

Ali ipak nisam očekivao, da će Merkel ići danas sa tako direktnom porukom Hrvatskoj: Trebate poštivati odluku arbitražnog suda!

Ali to je običan, očekujući stav zapadne razvijene Europe u odnosu na svoje institucije. Neznam, šta ste tu Hrvati očekivali nešto sasvim drugo.

Pametno sa njemačke strane, da su to učinili prije što se zna za sadržaj odluke. Možda je povoljnija za Hrvatsku od očekivanja. Vjerovatno je povoljnija od onoga što su govorili Sekolec i Drenik. Previše su ljudi pod utiskom sadržaja onih transkripata ...
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:13   #99
Poznati "prijatelj" Hrvatske Carl Bildt podržao arbitražu.
TauraDendarii is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:16   #100
Treba svu optiku prepustiti HT-u, za čas bi bila obratna priča.
ZinedineZidane is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.