Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Podržavate li TE na Peruči
Da 20 41.67%
Ne 28 58.33%
Glasovatelji: 48. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2017., 14:15   #41
Ne kuhaju, mislim da se to ne isplati. Mozda jos negdje, ali glavni nacin dobivanja pitke vode trenutno je reverzna osmoza (voda se pod tlakom gura kroz izuzetno fine filtere). Produkt je gotovo potpuno demineralizirana voda (cisti H2O) i kao takav je potpuno zdrav za pice. Neki znaju takve filtere i ugradjivati u stanove (nema kamenca sto posebno veseli domacice ). U SAD isto ima hrpa takvih postrojenja, cijena je uglavnom konkurentna klasicnim izvorima (malo skuplja).
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:17   #42
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
voda je h2o ali i nije, što sam objasnio u postu ranijem...da ti crtam ?

To što izraelci 'kuhaju' more je njihov problem, oskudice točnije.
gle nemaš poima o čem pričaš, tako da ti ovo trolanje nebu pomoglo
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:19   #43
Naravno balaliziram, voda u prirodi kruži ali podzemna voda ima vrijednost i o tome se radi.

Uostalom to uopće nije tema, već može biti Cetina ili krške vode kao zdrava voda. Štoviše izvozni proizvod i brand.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:21   #44
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Naravno balaliziram, voda u prirodi kruži ali podzemna voda ima vrijednost i o tome se radi.

Uostalom to uopće nije tema, već može biti Cetina ili krške vode kao zdrava voda. Štoviše izvozni proizvod i brand.
pa kaj ju onda proljevate u more...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:21   #45
Vecina voda koja piju ljudi u Europi, a i sire je zdrava. Postoje razni mitovi o "zdravoj" vodi, ali opcenito nema nekih dokaza o benefitima ovakve ili onakve vode. Cijena vode je naime izuzetno mala, a troskovi transporta veliki. Stoga svijetom dominiraju uglavnom lokalno proizvedene flasirane vode, koje se moraju brandirati (jer su visestruko skuplje od vode iz slavine koja je iste kvalitete, ako ne i bolje - zakonski kriteriji za mineralno vode se cesto blazi nego za vodovod).
Preko 99% vode se ionako ne potrosi za pice, nego u poljoprivredi i industriji.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:23   #46
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
pa kaj ju onda proljevate u more...
Potencijal je i budućnost u smislu izvoza ako ne uprskamo i sve prodamo.
Mineralnavoda. Znamo koliko košta flaša vode u dućanu...e i zašto neke nacije ili države nemaju to što mi imamo, recimo.
Da crtamo ?
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:28   #47
Hrvatska nema neke velike kolicine vode - per capita ispada relativno veliki jer smo mala zemlja koja je dobila pravo na dio vode iz Dunava medjunarodnim ugovorima, a u apsolutnim kolicinama radi se o malim iznosima. Radi se o vodi koja se moze koristiti uglavnom za navodnjavenje. To je samo jos jedan mit u moru mitova. Nije realno da ce itko ikada zivjeti od izvoza vode za pice. Voda ce ili biti jeftina ili ce nasa civilizacija nestati.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:29   #48
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Ne kuhaju, mislim da se to ne isplati. Mozda jos negdje, ali glavni nacin dobivanja pitke vode trenutno je reverzna osmoza (voda se pod tlakom gura kroz izuzetno fine filtere). Produkt je gotovo potpuno demineralizirana voda (cisti H2O) i kao takav je potpuno zdrav za pice. Neki znaju takve filtere i ugradjivati u stanove (nema kamenca sto posebno veseli domacice ). U SAD isto ima hrpa takvih postrojenja, cijena je uglavnom konkurentna klasicnim izvorima (malo skuplja).
Zaludu ti... Anyway u ovom trenutku ima preko 35000 postrojenja za desalinizaciju. preko 300 milja ljudi dobiva "kuhanu" vodu od tamo...ma kaj oni znaju.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:30   #49
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Potencijal je i budućnost u smislu izvoza ako ne uprskamo i sve prodamo.
Mineralnavoda. Znamo koliko košta flaša vode u dućanu...e i zašto neke nacije ili države nemaju to što mi imamo, recimo.
Da crtamo ?
98% flaširane vode puni se na pipi gradskog vodovoda
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:32   #50
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Hrvatska nema neke velike kolicine vode - per capita ispada relativno veliki jer smo mala zemlja koja je dobila pravo na dio vode iz Dunava medjunarodnim ugovorima, a u apsolutnim kolicinama radi se o malim iznosima. Radi se o vodi koja se moze koristiti uglavnom za navodnjavenje. To je samo jos jedan mit u moru mitova. Nije realno da ce itko ikada zivjeti od izvoza vode za pice. Voda ce ili biti jeftina ili ce nasa civilizacija nestati.
Možda oni čije države graniče s landlock zemljom bez mora i rijeka..... Naime od te divne rvacke vode sva ona koja padne ili nekako drugačije dođe u rh okvire 98 posto završi...u moru. Toliko o tome kako će golf teren u dubrovniku potrošiti dubrovačku vodu.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:35   #51
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Vecina voda koja piju ljudi u Europi, a i sire je zdrava. Postoje razni mitovi o "zdravoj" vodi, ali opcenito nema nekih dokaza o benefitima ovakve ili onakve vode. ...
....
Međutim ne mogu piti vodu iz bunara, potoka, izvora itd.. kao što mi možemo, barem na većem prostoru države. Primjeri oko štetnih elemenata u vodi su samo druga strana krajnosti, dakle imamo blagodat i štetnost.

Sumnjam da većina turista razmišlja znanstveno pa vidi H2O, njih zanima nešto drugo, priča, koju su spremni prihvatiti i kupiti na sreću lokalaca koji od toga žive. Dakle to se zove održivost.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:42   #52
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
98% flaširane vode puni se na pipi gradskog vodovoda
Postoje izvori ili bunari, iako ja nisam baš flašoljubac i pogotovo iz plastike, eventualno mineralna za gemišt.
Najbolje se osjeti (efekt izvora ili bunara) kad je piješ na licu mjesta (kad organizam reagira na vodu, energizira te točnije), toliko o h2o=voda. (relativno je točno naravno)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:44   #53
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Međutim ne mogu piti vodu iz bunara, potoka, izvora itd.. kao što mi možemo, barem na većem prostoru države. Primjeri oko štetnih elemenata u vodi su samo druga strana krajnosti, dakle imamo blagodat i štetnost.

Sumnjam da većina turista razmišlja znanstveno pa vidi H2O, njih zanima nešto drugo, priča, koju su spremni prihvatiti i kupiti na sreću lokalaca koji od toga žive. Dakle to se zove održivost.
Aj se malo odmori od postova ovdje i radije čitaj. Svaki puta ljuljaš bedastoče. Energiziranje????
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:53   #54
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Aj se malo odmori od postova ovdje i radije čitaj. Svaki puta ljuljaš bedastoče. Energiziranje????
Nemam što čitati, pametovanja i pokušaj da se tema odvuče u nekom drugom smjeru.
Počeo si sa teorijom o vodi, i dobro to ima smisla, e a to je tvoje mišljenje i sva sreća usamljen si u tome. Kupuj si butelje vode iz Izraela, sve pet.

Dakle ta elektrana će imati filtere koji će zagađenu vodu dovesti do razine h2o, manje više koliko se to može jelte, i tad ispustiti u rijeku. Čak i to (sama prisutnost centrale) ima štetan utjecaj po turizam kojim se lolalci misle baviti u perpsektivi, i oni su u pravu kao i većina hrvata koja nema posla, neznam sad zašto to vas iz metropole smeta ?
Naravno ja nisma upoznat sa svim činjenicama i td. ali tko od nas je, dakel mi možemo samo prema nekoj logici, a kao što znamo mala jevjerojatnost da će se lokalci baviti robotikom i IT poslovima, pa čak i industrija je malo vjerojatno. Ostaje im turizam i poljoprivreda.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:54   #55
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Međutim ne mogu piti vodu iz bunara, potoka, izvora itd.. kao što mi možemo, barem na većem prostoru države. Primjeri oko štetnih elemenata u vodi su samo druga strana krajnosti, dakle imamo blagodat i štetnost.

Sumnjam da većina turista razmišlja znanstveno pa vidi H2O, njih zanima nešto drugo, priča, koju su spremni prihvatiti i kupiti na sreću lokalaca koji od toga žive. Dakle to se zove održivost.
Iz potoka ne preporcam piti igdje, zbog mikroorganizama koji su gotovo uvijek prisutni. A i izvore i bunare treba provjeriti. Ali cesto slusam price da se rijetko gdje moze piti voda iz slavine osim u Hrvatskoj, mada ja jos nisam naisao ne EU zemlju gdje se ne moze... Ajde smirite te mitove. Voda pada sa neba i ima je u gotovo neogranicenim kolicinama. Naravno ne treba zagadjivati izvore i razbacivati se sa njom zbog toga, ali na vidiku uopce nije nedostatak vode za pice.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:56   #56
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Nemam što čitati, pametovanja i pokušaj da se tema odvuče u nekom drugom smjeru.
Počeo si sa teorijom o vodi, i dobro to ima smisla, e a to je tvoje mišljenje i sva sreća usamljen si u tome. Kupuj si butelje vode iz Izraela, sve pet.

Dakle ta elektrana će imati filtere koji će zagađenu vodu dovesti do razine h2o, manje više koliko se to može jelte, i tad ispustiti u rijeku. Čaki to ima štetan utjecaj po turizam kojim se lolalci misle baviti u perpsektivi, i oni su u pravu kao i većina hrvata koja nema posla, neznam sad zašto to vas iz metropole smeta ?
Kakva teorija o vodi zaboga kakve butelje...jesam li ti jasno napisao potrošnja KUĆANSTVA u izraelu kakve butelje? To je vodovodna voda, iz njihovih pipa. Jel ti imaš problema s razumijevanjem pročitanog? Kaj misliš da izvorska voda kod nas ide direktono u vodovod? Svaka vodovodna voda na ovom svijetu ima pred-obradu. Nevjerojatno. Daj malo čitaj i uči a ne bit uvrijeđena frajla...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 15:03   #57
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Iz potoka ne preporcam piti igdje, zbog mikroorganizama koji su gotovo uvijek prisutni. A i izvore i bunare treba provjeriti. Ali cesto slusam price da se rijetko gdje moze piti voda iz slavine osim u Hrvatskoj, mada ja jos nisam naisao ne EU zemlju gdje se ne moze... Ajde smirite te mitove. Voda pada sa neba i ima je u gotovo neogranicenim kolicinama. Naravno ne treba zagadjivati izvore i razbacivati se sa njom zbog toga, ali na vidiku uopce nije nedostatak vode za pice.
Da pa mi koji smo navikli na život u prirodi pijemo bez problema na izvorima i starim bunarima, štoviše to i je poanta priče.
Međutim nemožemo se mi razumijeti ili ako me i shvaćate protiv ste te priče iz puno samo vama znanih motiva ili predrasuda.

Uostalom iznio sam svoje stavove i nemam više što reći oko vode. Možemo oko zraka, dakle dimnjak je visok stotinjak metara, pali se 50 tona goriva u sat vremena.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 15:12   #58
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Kakva teorija o vodi zaboga kakve butelje...jesam li ti jasno napisao potrošnja KUĆANSTVA u izraelu kakve butelje? To je vodovodna voda, iz njihovih pipa. Jel ti imaš problema s razumijevanjem pročitanog? Kaj misliš da izvorska voda kod nas ide direktono u vodovod? Svaka vodovodna voda na ovom svijetu ima pred-obradu. Nevjerojatno. Daj malo čitaj i uči a ne bit uvrijeđena frajla...
Dakle svi domaći brandovi voda, mineralnih, su ustvari izmišljotina ?

Znam jako dobro da je voda iz mreže obrađena, klorirana i td. što mi pokušavete objasniti, možda neku znanost ?!
Na kraju krajeva i plitvička jezera su prodaja priče ili magle ako baš hoćete, oko vode. Jadran je isto voda. Govorimo o prirodi kao resursu. (daj mi neke nove argumente da idemo u konstruktivnom smjeru ili nemam više replika)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 15:22   #59
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Mjesecima se domaci ljudi bune protiv tog, medju njima i saborski zastupnik Bulj, koji se izricito protivi tome svako malo, u saboru potegne tu temu.
I prijetnje dobivao, ima onaj video di to Grmoja kaže!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 15:31   #60
Čemu uopće argumentirati ovo ili ono, ako lokalci, bez obzira na argumente, ne žele fucking elektranu? Ili ponudi više para ili nađi drugu lokaciju. Ljudi koji žive na nekom području imaju prioritet u odlučivanju, posebno kada su uz to i vlasnici zemljišta. I ako ne žele da se nešto gradi, ne žele, i nema im nitko pravo nasilno nametati nešto. Jedni bi da se otrovna i radioaktivna šljaka baca , drugi bi nuklearni otpad, treći bi zatvor, četvrti bi elektranu, peti bi na svaku čuku vjetroelektrane, šesti bi spalionicu. Ono wtf? Ljude koji tamo žive bi valjda trebalo ko tuljane, čekićem u potiljak da ne prave probleme.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:15.