Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2018., 11:42   #1
Muzika u fizičkom formatu danas - ispovijesti, rasprave, komentari & najave

Danas, u 2018.g., svjedoci smo velike eksplozije muzike u fizičkom formatu.

Siguran sam da su svi pravi glazbeni fanovi i entuzijasti koji redovno prate što se zbiva na horizontu svjesni kronologije zbivanja i posebno onoga što se odvija cca od početka ovog 21.stoljeca. Prateci svoje omiljene izvodjace svih ovih godina primijetio sam da se negdje od 2003-2004 kreće sa reizdanjima, remasteriranjem i onime što je ovih zadnjih par godina doseglo vrhunac aktivnosti.

Za kratak uvod, evo i skracene verzije moje price.

Kao i mnogi muzikoljupci i ja sam odrastajući gradio vlastitu kolekciju, svakako prema mogućnostima, koje u ono vrijeme zaista nisu bile velike, Tijekom 80tih to se uglavnom svodilo na 7" singlove i povremeno koji LP (koliko se dobivalo dzeparca ). Ono što si nisam u ono vrijeme mogao priuštiti, a što danas nadoknadjujem su 12" maxi singlovi (bili su cjenovno donekle izmedju 7" i LPa, ali svakako blize cijeni LPa, pa sam se uglavnom odlučio za njih, gledajući, naravno s ekonomskom aspekta koliko sam muzike dobivao za svoj / roditeljski novac).

Krajem 80tih, LPs odlaze u drugi plan - kreće vladavina CDa. Kao i mnogi u ono doba, nisam razmisljao dugoročno i na zalost, riješio sam se svoje kolekcijice vinila da bih se prebacio na novi medij. To se, naravno, pokazalo kao potpuno kriva odluka. CD je nakon nekog vremena pao u drugi plan, a u medjuvremenu je kratkoročno nastupio i izvrstan medij mini-disca, koji je vrlo brzo sasvim posustao i danas je gotovo zaboravljen.

Zadnjih godina, s opcom poplavom mp3-ca, u jednom času sam konačno shvatio da ipak zelim ponovo obnoviti / izgraditi respektabilnu kolekciju vinila i počeo sam raditi po tom pitanju nabavljajući second-hand izdanja uglavnom preko discogsa. Imao sam dosta veliku sreću da sam našao dva izvrsna dobavljača (jednog domaceg i jednog stranog) koji su mi zadovoljavali potrebe s raznih glazbenih aspekata.

Takodjer, uzimajući u obzir da se neka izdanja, do kojih mi je jako stalo, nikad neće u zadovoljavajućem stanju / formi ponovo moći naći na vinilu, odlučio sam obnoviti i dio svoje CD kolekcije, ciljajući upravo novija reizdanja / remastere albuma koji mi puno znače, a takodjer i našavsi vrlo povoljne kompilacije raznih izvodjaca koje mi sluze kao zvuče podloge u trenucima kad nisam u mogucnosti / nisam voljan svako malo mijenjati ploče na gramofonu.

Ono s čime se susrećemo posebno zadnjih par godina je prava poplava reizdanja, remastera, box setova svih oblika, a posebna priča je i pomama za vinilima u boji, koji su, nakon prvotnih izdanja krajem 70s i tijekom 80tih, opet došli na velika vrata.

Naravno, sve to treba promotriti s aspekta glazbene industrije - kako oni vješto koriste marketing da bi promovirali, odnosno prodali odredjeno izdanje X puta - u raznim formatima.

Ono što mene interestira na ovoj temi je - kako vi, glazboljupci, gledate na sve ovo ? Imate li svoje stare / vintage kolekcije vinila / CDa i drzite se njih ili ste, kao ja, i mnogi drugi, davno se svega riješili, pa sada ponovo gradite kolekcije na second-hand izdanjima ili na novim reizdanjima u bilo kojem formatu ?

Mozemo se, na kraju krajeva, pozabaviti i konkretnim imenima.....

Tu su, naravno, kao i uvijek, the usual suspects - Pink Floyd & Rolling Stones. Navodim samo njihova imena kao primjer izvodjaca koji su, vjerojatno, tijekom ovog zadnjeg perioda dozivjeli uvjerljivo najveći broj reizdanja, remastera i box-setova.

David Bowie je takodjer dočekao tri monster box seta - Five Years (1969-1973) / Who Can I Be Now (1974-1976) / A New Career In A New Town (1977 - 1982) - koji pokrivaju njegova stvaralački najzrelija razdoblja.

Na kraju, vrijeme je da se dotaknemo i cjenovnog aspekta cijele priče.

Remasterirana izdanja / box-setovi se na uobičajenim mjestima (Amazon) danas mogu naći po relativno prihvatljivim cijenama za vecinu konzumenata. Obično su, one, u trenutno izdanja dosta više - pa se čekanjem kraceg vremena obično postize efekt pada cijene.....

Naravno, u slučaju velike limitiranosti izdanja, nekad dolazi i do suprotnog efekta. Dotični item se vrlo brzo rasproda, a kasnija online prodaja istih second-hand / ili novih zapakiranih izdanja doseze vrtoglave cifre....

A kad smo već kod vrtoglavnih cifri....

http://www.superdeluxeedition.com/vi...oaded-unboxed/

Da li je ovo znak da su stvari presle svaku (normalnu) mjeru ?
Jedno je izdati album u deluxe (2CD) / superdeluxe (4-5CD box set / kniga / fotografije i slična memorabilia), ali izdati super-luksuzno izdanje JEDNOG albuma, koje sadrzi nekoliko glazbenih / video formata, gomilu (potpuno unikatne, da li i nepotrebne ? memorabilije) i sve skupa zapakirati u golemu kutiju s policama, kao u ovom primjeru.....neki ce mozda reći, vrlo vrijedno i nezamjenjivo za prave fanove....

Medjutim, onda se, barem u slučajno najnovijeg Appetite For Destruction Locked`N`Loaded box seta od tih "fanova" očekuje da uredno iskeširaju cca 850 GBP / 1000 US$ za takvu ekskluzivu - što je, barem za sada, nezabiljezeno hrabro / drsko / nečuveno u danasnjem glazbenom svijetu.....

Da li ste Vi spremni izdvojiti takvu cifru za sasvim jedinstveno / super-luksuzno izdanje svojeg omiljenog albuma ?

Očekujem Vasa misljenja o dotičnoj tematici, komentare, preporuke starijih i najave novih reizdanja......
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2018., 12:07   #2
Ukratko: kupujem samo vinile (iako sam tijekom vremena nakupio oko 300/400 CD!) a u prilično velikoj (vinilnoj) kolekciji nemam gotovo ništa remasterirano. Neke albume imam i na vinilu, i na CD-u i MP3 formatu... Ne kupujem vinile u boji. Uvijek nastojim kupiti stara izdanja i gadi mi se kada vidim da neki album, originalno npr. izdan 70-ih godina, sada sadrži i remasterirane pjesme, alternativne snimke, koncertne verzije, akustične verzije, otpatke, (ne)uspjele pokušaje, pjesme koje nisu stale na album...obljetnička izdanja povodom 10, 20, 30, 40, 50 godina objavljivanja... beskrajan je niz cijeđenja suhe drenovine/konzumenata. Imam 9000 albuma u MP3 formatu od kojih su većina opskurni albumi za koje se niti članovi benda više ne sjećaju da su ga snimili!:
Napomena: ponavljanje je majka mudrosti: sada je idealno vrijeme (kao s vinilima krajem 80-ih, početkom 90-ih godina!) za nabavljanje CD koji se prodaju u bescjenje. Sada svi (mladi) slušaju preko streaminga, servisa... pa se rješavaju CD-a...
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2018., 15:32   #3
Ovaj Guns-ormar bi eventualno kupila nekom klincu za poklon, mislim nekom mlađem ko još skuplja postere i slično. Imam i ja bend kojem sam na koncert išla sama i to još s jedva pokretnom, friškom iz nesreće, rukom i jednim zaštopanim uhom (bila je nemoralna ponuda - KSET i manje od sto ljudi), al ovak nekaj da izdaju, stvarno ne znam kaj bi s tim, kaj će mi naljepnice?

Kolekciju ploča zapravo imam, tj mama ima, al ak kaj od tog i slušam, rađe si uključim na cd-u ili kompu - ploče su mi nespretne i ustvari ih ne volim. Kad sam ja došla u modu, one su već izašle iz nje; onda su bile kazete i to, jer sam uglavnom slušala bendove koje je bilo teško nać, presnimljene i često prežvakane od strane kazetofona, tak da nisam nikad razvila osjetljivost na produkciju i normalno mi je da bend zvuči ko da među članovima ima šumeću tabletu. Na te sam kazete emocionalno navezana i vrede mi više od originala tj cd-a koje sam u međuvremenu nabavila. Hoću reč da mi niš ne znači zvuk na vinilu u kojeg se neku kunu.

Volim nać stari cd, original, isto tak i ploču bi možda neku kupila, a reizdanja s bonusima, bilo ploče bilo cd, nebi kupila, to mi nekak nije to. Vinili u boji su jedna od najružnijih stvari kaj sam vidla. Nisu samo poznati bendovi koji su navalili, u modi je i među takozvanim alternativcima za koje većina nikad nije i nebu čula. Meni je to samo izvlačenje novaca.
RedH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2018., 15:51   #4
Quote:
Red Harvest kaže: Pogledaj post
Vinili u boji su jedna od najružnijih stvari kaj sam vidla. Nisu samo poznati bendovi koji su navalili, u modi je i među takozvanim alternativcima za koje većina nikad nije i nebu čula. Meni je to samo izvlačenje novaca.
Ovo zadnje što si rekla - to je nesumnjivo istina, ali isto tako, meni su oni izuzetno atraktivni / privlačni.

Ono što je krenulo kao ekskluziva tamo krajem 70-tih (disco era 12"-eri, povremeno 7" pop singlovi kao npr. the Police - Message In A Bottle zeleni / plavi vinil)....tijekom 80tih izrasta u vlastitu granu, ali uglavnom se išlo na klasicne boje (zuti / plavi / zeleni / crveni vinili), ali meni su najmiliji uvijek bile onaj marbled (isarane) kombinacije sto su često imali npr. Depeche Mode i dr. na Mute sredinom dekade.....

Sve to, pak, nije ništa ni blizu onome sto se danas na suvremenom marketu moze naci......

http://coloredvinylrecords.com/

Od jednog pogleda na ovakav tip stranice mi rastu zazubice.....
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2018., 17:59   #5
Imaš prav, nekaj od ovog opće nije loše, ovi mramorni su uglavnom lepi... a za ove koji imaju uzorke kakve je moja prabaka imala na svojim haljinama ne znam

Ja sam u svom postu na pameti imala jednobojne i picture lp, one s natisnutim coverima.
RedH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2018., 18:26   #6
Quote:
Red Harvest kaže: Pogledaj post
Ja sam u svom postu na pameti imala jednobojne i picture lp, one s natisnutim coverima.
Uh......picture discovi su priča za sebe.

O kvaliteti zvuka na njima ne treba puno trošiti riječi, ali tko bi ih uopce kupio zbog toga......

Recimo ovako nesto (za mene osobno):

https://www.discogs.com/Bauhaus-Bela...release/744542

....sto sjaji u mraku.......
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2018., 18:50   #7
Evo, da spomenem i neke aktualne dealove, za one koje zanima:

Bon Jovi 24LP Box Set koji je jednom, vjerojatno kad je izašao (navodno) bio skuplji od 350E......sada samo cca 140E (+ postarina, naravno, koja na ovom konkretnom siteu bas i nije primamljiva).

https://thesoundofvinyl.com/Outlet/B...ms/5C050I1K0SA

Za prije spomenute fanove GNR, koji su trenutno u DE - pravac Saturn, gdje najluksuzniji box set svih vremena (za sada) striktno limitiran na SAMO 10000kom mozete nabaviti po primamljivom diskontu na recommended retail price:

https://www.saturn.de/de/product/_gu...uid=kFdqsUM9Hz

Deal je dostupan samo online.....i to, na zalost, samo za one sa prebivalištem u DE.
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2018., 14:32   #8
Uf fini pronalazak ovaj Bauhaus, lepo zeleno svetli, nemam prigovora...

Evo 16 kila Killing Jokea ak neko treba slave 40 godina pa umjesto torte valjda.

Sretan rođendan!
RedH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2018., 19:17   #9
Quote:
Red Harvest kaže: Pogledaj post

Evo 16 kila Killing Jokea ak neko treba slave 40 godina pa umjesto torte valjda.

Sretan rođendan!

Puno hvala na obavijest na ovom predstojećem izdanju......nisam pojma imao.....

Taj PledgeMusic je istovremeno i zgodna i nezgodna stvar.
Stvarno znaju predstaviti exkluzivna izdanja (kao npr. Inside The Pleasuredome FGTH set, koji sam btw propustio.....), ali isto tako, nekad se zna desiti da se super nabrijes na neki najavljeni set (kao ja npr. na Space Monkey 3CD Super Deluxe), ali na kraju ispadne da se ne skupi dovoljno interesa, pa sve pada u vodu.....
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2018., 23:40   #10
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post

Zadnjih godina, s opcom poplavom mp3-ca, u jednom času sam konačno shvatio da ipak zelim ponovo obnoviti / izgraditi respektabilnu kolekciju vinila i počeo sam raditi po tom pitanju nabavljajući second-hand izdanja uglavnom preko discogsa. Imao sam dosta veliku sreću da sam našao dva izvrsna dobavljača (jednog domaceg i jednog stranog) koji su mi zadovoljavali potrebe s raznih glazbenih aspekata.
U dva, tri navrata sam kupovao preko discogsa. Jeanput mi je od jednog prodavača došla ploča u OK stanju, kakvu sma naručio, dok mi je
drugi put (iako je trgovina imala dobre ocjene) stigla ploča na kojoj s na njenoj B-strani, lijevi zvučnik, čulo više šuma nego glazbe.
(Problem nije bio u mom skromnom hi-fi sustavu nego baš u ploči). No, reklamirao sam problem - a stvar je riješena nakon što sam pritužbu
poslao na PayPAl preko kojeg sam plaćao - i vratili su mi novac.

Također, naučio sam se da kupovati na buvljacima, i to na način da samo vizualno pogledaš ploču nije baš dobra stvar.
Naime, kad sam dotično izdanje (Indexi, Modra rijeka) donio kući, zadnja je pjesma na više mjesta preskakivala. I malo jače pucketala.
S obzirom na cijenu (100 kn), mislim da sam previše platio - ali, što ćeš sad... Ploču bi baš trebalo preslušati. Ili baš riskirati, ako je neko izdanje
koje jako želiš.

Quote:
Takodjer, uzimajući u obzir da se neka izdanja, do kojih mi je jako stalo, nikad neće u zadovoljavajućem stanju / formi ponovo moći naći na vinilu, odlučio sam obnoviti i dio svoje CD kolekcije, ciljajući upravo novija reizdanja / remastere albuma koji mi puno znače, a takodjer i našavsi vrlo povoljne kompilacije raznih izvodjaca koje mi sluze kao zvuče podloge u trenucima kad nisam u mogucnosti / nisam voljan svako malo mijenjati ploče na gramofonu.
Agreed. CD ima i svojih praktičnih strana. Da, mnogi kažu da ploče imaju topliji, bolji, vjerniji zvuk... ali, prvo - nemam novaca za kupovinu skupih sustava - i drugo, mislim da nemam toliko osjetljivo uho za takve finese.

Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Naravno, u slučaju velike limitiranosti izdanja, nekad dolazi i do suprotnog efekta. Dotični item se vrlo brzo rasproda, a kasnija online prodaja istih second-hand / ili novih zapakiranih izdanja doseze vrtoglave cifre....

A kad smo već kod vrtoglavnih cifri....

http://www.superdeluxeedition.com/vi...oaded-unboxed/

Medjutim, onda se, barem u slučajno najnovijeg Appetite For Destruction Locked`N`Loaded box seta od tih "fanova" očekuje da uredno iskeširaju cca 850 GBP / 1000 US$ za takvu ekskluzivu - što je, barem za sada, nezabiljezeno hrabro / drsko / nečuveno u danasnjem glazbenom svijetu.....
Cijena je too much - ali, ima onih koji si to mogu priuštiti - ili collectors koji žele imati baš apsulutno sve od svog omiljeog izvođača.
A pošto Gunsi opet žare i pale, normalno je da se javljaju re-izdanja.

Pred koju godinu, reizdani su solo-albumi Georgea Harrisona u box-set izdanju, s početnom cijenom oko 500 USD.
Podosta se obožavatelja bunila da je cijena - čak i za britanske i američke prilike previsoka, pa je tako netko izračunao da mu se više isplati kupovati albume odvojeno jer mu ispadne jeftinije nego da kupi box-set.

Quote:
very strange cos the 13 albums separately come to 324 usd whereas the box is 467 usd...
Priuštio sam si Beatles Box Set (stereo) i Beatles Mono Box set u CD formatu. Mono je skupljiji od sterea.
Nabavio prošle godine - devet godina nakon što je izdanje objavljeno. Bar me je ispalo jeftinije.
Ako vam se čini de ja cijena prepovoljna na nekoj stranici, vjerojatno se radi o lažnjaku iz Kine (koji obično ima i tiskarske pogreške, lošiji print -
a može vam se desiti da umjesto mono koji ste naručili dobijete stereo). Ja sam otišao na jedan glazbeni audiofilski forum, na temi o box setovima
Beatlesa pitao ljude odakle naručuju, dali su mi preporuke i stigao mi je genuine box set, i to made in Japan!
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2018., 14:20   #11
http://www.superdeluxeedition.com/ne...rman-26cd-box/

E.....ovo se zove atraktivna akcijska ponuda!

Samo cca 72E na Amazon.FR!!!

Pa tko voli ovog legendarnog gitaristu, sad je doslo njegovih 5 minuta......
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2018., 20:06   #12
Quote:
FeetF1 kaže: Pogledaj post
Agreed. CD ima i svojih praktičnih strana. Da, mnogi kažu da ploče imaju topliji, bolji, vjerniji zvuk... ali, prvo - nemam novaca za kupovinu skupih sustava - i drugo, mislim da nemam toliko osjetljivo uho za takve finese.
Vodile su se neke prilično užarene debate po tom pitanju, ali po onome što sam pročitao na temu, zvuk na CD-u bi trebao biti vjerniji. "Topliji" zvuk kod vinila je uzrokovan distorzijom nižih frekvencija, a možda i zbog smanjenog dinamičnog raspona medija.

Dinamični raspon zvuka koji vinil može podnijetii je oko 70dB, a CD ide i preko 90bB.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2018., 00:15   #13
Quote:
Weekend Warrior kaže: Pogledaj post
Vodile su se neke prilično užarene debate po tom pitanju, ali po onome što sam pročitao na temu, zvuk na CD-u bi trebao biti vjerniji. "Topliji" zvuk kod vinila je uzrokovan distorzijom nižih frekvencija, a možda i zbog smanjenog dinamičnog raspona medija.

Dinamični raspon zvuka koji vinil može podnijetii je oko 70dB, a CD ide i preko 90bB.
hmm, kao što kažeš, diskutabilna tema... osobno smatram da će vinil iz 70ih i 80ih u odličnom stanju uvijek bolje zvučiti od cd-a, jednostavno zbog tehnike snimanja tog vremena, i naravno svaka konverzija smanjuje kvalitetu.

danas kad neki bend izda cd i vinil - tu apsolutno nema razlike. kod remastera na vinilu isto vjerujem da nema pretjerane razlike u odnosu na remaster cd-a..

ovo za dinamički raspon je istina, ali to nije problem, jer su vinili tihi, a kod cd-a se pojačava glasnoća na pjesmama, obično do te granice 90dB, a ponekad i preko, pa dobijemo loudness war (ali to je druga tema)

ja skupljam cd-ove, jer sam sam generacijski tako navikao, vinil mi je preglomazan i teži za slušaanje. također, volim remastere, jer nisam fan produkcije 70-ih, i 80-ih, pa poslušati malo drukčiji mix mi je u većini slučajeva plus..
spoonman039 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2018., 00:55   #14
Slažem se da je većina kvalitete zvuka u tehnici snimanja, što najčešće nadilazi prednosti i mane samih formata.

Isto tako puno je subjektivnog dojma u cijeloj priči.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2018., 15:11   #15
http://www.superdeluxeedition.com/ne...ckages-in-oct/

Evo, stize i idući David Bowie comprehensive box set.....taman za nas fanove 80-tih......

"For the fourth year in succession, Parlophone Records will release a major box set that summarises an era in the musical life of David Bowie. This October, Loving The Alien (1983-1988) will feature Bowie’s three solo albums from the period in question, and offer fans plenty of extra content, including a ‘new production’ of 1987’s Never Let Me Down, the first audio release of the Serious Moonlight Tour and a remix album.

The new Loving The Alien box set comes as a weighty 15LP vinyl package or an 11CD set. It features newly remastered versions of Let’s Dance (1983), Tonight (1984) and Never Let Me Down (1987). The vinyl version of Never Let Me Down sees the original CD versions of the tracks used on the format for the first time, just don’t go looking for Too Dizzy – originally on the album, but removed shortly after release, at Bowie’s request – because it does not appear anywhere in this new box set."
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2018., 21:13   #16
Baš mi je zao da ovdje nema više interesa za ozbiljnije rasprave / komentare o ovoj tematici......

Tamo na superdeluxeedition.com evo već skoro 300 komentara samo na temu novog box seta David Bowiea......
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 09:05   #17
Lani sam nabavio gramofon i imam nešto ploča i baš kad sam mislio uživati i nabavljati omiljene albume na vinilu ostao sam šokiran skupoćom ploča u našim trgovinama.
Postoje li možda malo povoljnije online trgovine novih ploča ako može preporuka za neke stranice i prodavače
billy walsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 14:05   #18
Quote:
billy walsh kaže: Pogledaj post
Postoje li možda malo povoljnije online trgovine novih ploča ako može preporuka za neke stranice i prodavače
Dapače da postoje.......

Recimo, npr. https://thesoundofvinyl.com/ su nedavno imali veliku rasprodaju gdje se vec za 5/6 funti moglo naci vrlo zanimljiv naslova (Soft Cell / The Glove, The Cure stari album - naravno u novim, u nekim slučajevima i remasteriranim verzijama)......i naravno da sam se odmah bacio na naručivanje.....sve dok nisam vidio troskove postarine van UK (gdje je, naravno, besplatno).....onda je došao hladan tus
Htjeli su mi obracunati cca 3,5 funte postarinu na svaku ploču na akciji po 6 funti.....
Premda bi to i onda bilo povoljnije od tzv "redovnih cijena" jednostavno ne mogu podnijeti takav rip-off na postarini, kad postoje brojne druge trgovine koje su u vezi toga puno razumnije.....

Recimo https://www.juno.co.uk/ ima velik izbor i nadje se vrlo povoljnih novih izdanja (u usporedbi s nasim cijenama).
Čak i kad se pribroji postarina od cca 6 funti za 3/4 LPa, ispadne te jeftnije nego da iste nove ploče kupis kod nas.
Osim toga, imaju politiku zamjene tako da mozes računati da ukoliko bude problema (sto zna povremeno biti) s novim izdanjem, mozes ga bez problema vratiti i dobit ćeš nadoknadu troskova za to i zamjensku ploču.

Tu su naravno i razni Amazoni (UK, DE, FR) gdje se moze sloziti solidna narudzba od 7-10 multiple CD setova ili nekoliko LPa za nekih 7-8E troškova postarine, sto zna često biti, kad su u pitanju akcije, itekako isplativo....
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 16:13   #19
Jesam dobro skužio da su kod nas cijene albuma generalno više nego u zapadnoj Europi i Sjevernoj Americi?
Jer čini mi se da dosta Amerikanaca koje srećem po netu, kad spomene da su za CD platili tipa 20-ak dolara, to kaže s nekom natruhom naglašavanja skupoće tog albuma...A onda promislim kako je to generalno prosječna cijena CD-a u Hrvatskoj...
The Great Duck is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 16:26   #20
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Dapače da postoje.......

Recimo, npr. https://thesoundofvinyl.com/ su nedavno imali veliku rasprodaju gdje se vec za 5/6 funti moglo naci vrlo zanimljiv naslova (Soft Cell / The Glove, The Cure stari album - naravno u novim, u nekim slučajevima i remasteriranim verzijama)......i naravno da sam se odmah bacio na naručivanje.....sve dok nisam vidio troskove postarine van UK (gdje je, naravno, besplatno).....onda je došao hladan tus
Htjeli su mi obracunati cca 3,5 funte postarinu na svaku ploču na akciji po 6 funti.....
Premda bi to i onda bilo povoljnije od tzv "redovnih cijena" jednostavno ne mogu podnijeti takav rip-off na postarini, kad postoje brojne druge trgovine koje su u vezi toga puno razumnije.....

Recimo https://www.juno.co.uk/ ima velik izbor i nadje se vrlo povoljnih novih izdanja (u usporedbi s nasim cijenama).
Čak i kad se pribroji postarina od cca 6 funti za 3/4 LPa, ispadne te jeftnije nego da iste nove ploče kupis kod nas.
Osim toga, imaju politiku zamjene tako da mozes računati da ukoliko bude problema (sto zna povremeno biti) s novim izdanjem, mozes ga bez problema vratiti i dobit ćeš nadoknadu troskova za to i zamjensku ploču.

Tu su naravno i razni Amazoni (UK, DE, FR) gdje se moze sloziti solidna narudzba od 7-10 multiple CD setova ili nekoliko LPa za nekih 7-8E troškova postarine, sto zna često biti, kad su u pitanju akcije, itekako isplativo....
Hvala na odgovoru,pogledat ću možda neštoi naručim
billy walsh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.