Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2009., 17:18   #401
hvala
nelly.nelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 17:40   #402
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
da to u boci koja sliči infuzija je i fiziološka..

ja je izvlačim špricom..zabodem iglu kroz gumeni čep (ne odmotavam onu tvrdu foliju) i kad treba nataknem špricu i izvučem...
rekli su mi da tako može puno dulje stajati jer i fiziološka ima rok trajanja i bolje ne otvarat.
E vidiš nije loša ideja,kupiti cijelu bocu. A kod ovih malih,jel svugdje rok trajanja tjedan dana? Kupim i jednom našpricam i mogu baciti do idućeg puta jer mu ja ne čistim nos svaki dan
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 17:50   #403
meni je frendica farmaceut rekla da može stajat par mejseci ako se ne otvara čep..tj ako se vadi iglom...

ja kupim najmanju bocu 2,5 dcl kad je netko bolestan...i onda stoji još neko vrijeme pa bacim (za lsučaj da počnemo oboljevat lančano)
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 19:15   #404
Quote:
tina06 kaže: Pogledaj post
E vidiš nije loša ideja,kupiti cijelu bocu. A kod ovih malih,jel svugdje rok trajanja tjedan dana? Kupim i jednom našpricam i mogu baciti do idućeg puta jer mu ja ne čistim nos svaki dan
šta je stvarno rok tako kratak??? pa ne vjerujem!
ja imam onu malu bočicu iz apoteke s čepom
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 21:21   #405
o.k. znači najbolje je izvlačiti špricom
a čime je najdjelotvornije im to ušpricati u nosić?
i da li tu načetu bocu držite u frižideru ili??
nelly.nelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 21:34   #406
ja ne jer je prehladna za upotrebu..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 09:53   #407
Quote:
nelly.nelly kaže: Pogledaj post
o.k. znači najbolje je izvlačiti špricom
a čime je najdjelotvornije im to ušpricati u nosić?
i da li tu načetu bocu držite u frižideru ili??
fiziološka se ne drži u frižideru

najdjelotvornije je da ušpricaš u nosić s špricom,znači navučeš kroz iglu fiziološku u špricu,recimo dva tri ml i u jendu nosnicu mu ušpricaš sve odjednom i onda tako u drugu

to se radi tako u bolnicama a ima i logike a logika je ta da ako naglo ušpricaš svu fizilošku iz šprice djeca automatski na taj pšodražaj znaju izbaciti odmah iz nosa sluz koja im smeta ako se pak to ne dogodi nikom ništa,može se onda s aspiratorom izvući

poanta je znači da nestiščeš špricu polako kap po kap nego da ju stisne do kraja u jednom potezu
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 11:17   #408
Miho mi kiše, i lijevo oko mu malo više suzi, mislim nije jako, ali valjda od kihanja.
Kaj s tim kihanjem, nema baš nekog sekreta u nosiću, ima malo, ali niš ne ide s ariannom. Iako kad diše imam osjećaj da ima šlajma, kak da mu taj šlajm izvučem, milsim jel se to može nekako izbacit?
I ja kišem, mislim, kad god je on prehlađen i ja sam Nije niš strašno, nema temp.
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 12:19   #409
i mene to zanima. čujem da hropti, nalijem fiziološke i pustim par min, al niš ne izlazi s pumpicom. il ja ne znam izvuć il nema.
dosta kiše, možda tako izleti?
al je dobila temp sinoć...
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 13:10   #410
Quote:
majaa kaže: Pogledaj post
šta je stvarno rok tako kratak??? pa ne vjerujem!
ja imam onu malu bočicu iz apoteke s čepom
Pa ne znam,mi imamo sunce moje malo. Imaju čep i izgledaju baš kao kapi za nos i rok trajanja im je 7 dana od otvaranja
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 13:32   #411
Quote:
Jadan kaže: Pogledaj post
Kupili smo danas ovaj aspirator za nos Arianna jer nas je uhvatila prva prehlada. Moram reći da je fakat super!

Već nakon jednog korištenja sam primijetila da su se u onaj B dio koji nije predviđen za pranje uvukli šmrklji pa me zanima jel vi to perete, i ako da, kako?
Mislim ogavno mi je da mi slijedećih par godina u tom aspiratoru stoje stari šmrklji
ja sve operem u toploj vodi
suzana23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 14:04   #412
čim počne kihanje, hroptanje, curenje nosa i sl simptomi ja odma krenem ispirat fiziološkom, inhalirat ..

aspirator nakon svake uporabe odnesem u kadu i isperem pod mlazom vruće vode...i prebacim preko pipe da se ocijedi
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 15:57   #413
Quote:
tina06 kaže: Pogledaj post
Pa ne znam,mi imamo sunce moje malo. Imaju čep i izgledaju baš kao kapi za nos i rok trajanja im je 7 dana od otvaranja
pitala sam u apoteci za svaki slučaj, kupljena ona koju oni rade, i rekla da je rok koliko piše na bočici i nije kratak. a na bočici piše 06/2014
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 07:38   #414
Drage mame, koji aspirator da kupim za mog kikića? Čini mi se da mu je nosić malo začepljen. Zar nije taj arianna aspirator (jel to onaj koji se prikopča za usisač ) malo preagresivan za male bebe?
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 10:26   #415
seven ne nimalo. Ja probala na sebi, to niš ne osjetiš, mislim da je najbezazleniji, još ako imaš bešumni usisivač ko mi, sve tak u miru prođe, a M. je jedno vrijeme pizdio, nije dao, ali nije dao niš da mu radim, pa tako ni čistit nosić, al je skužio da to niš ne boli (nakon zabavljanja, pokazivanja na sebi itd. ) pa sad samo malo negoduje ali se ne trga. Iskreno, mislim da je arianna najbolje što možeš kupiti, pogotovo omjer cijene i funkcionalnosti
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 11:17   #416
Ja kupim fiziološku od pol litre i unda ju ulijevam u ambalažu od operil p (one koje se špricaju, a ne kapaju). Tako mi je lakše špricati, uđe direktno u nos i ne gnjavim se sa špricom.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 11:25   #417
šta se ta ariana ne smije iskuhat? jer ja iskuhavam
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 11:52   #418
i ja je iskuham kad završimo sa upotrebom.....kad nema više ništa u nosu...ta 2-3 dana koliko koristimo ispirem pod vrućom vodom a prije nego pospremim do sljedeće prehlade iskuham tj prokuham vodu i uronim sve na 5 minuta
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 12:05   #419
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
seven ne nimalo. Ja probala na sebi, to niš ne osjetiš, mislim da je najbezazleniji, još ako imaš bešumni usisivač ko mi, sve tak u miru prođe, a M. je jedno vrijeme pizdio, nije dao, ali nije dao niš da mu radim, pa tako ni čistit nosić, al je skužio da to niš ne boli (nakon zabavljanja, pokazivanja na sebi itd. ) pa sad samo malo negoduje ali se ne trga. Iskreno, mislim da je arianna najbolje što možeš kupiti, pogotovo omjer cijene i funkcionalnosti
Hvala,draga . Kupit ćemo ariannu .
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 21:27   #420
koliko često smijem kapat fiziološku u nosić bebi? ima dva i pol mjeseca.
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.