Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2003., 16:00   #1
Pariz (I. dio)

Posto cu ici u Pariz ovog leta i to samo na nekoliko dana ne bih htela da propustim nesto sto vredi videti. Zato, vi koji ste tamo bili, recite mi sta obavezno moram da obidjem???
Mrwa is offline  
Old 11.07.2003., 16:13   #2
Ovisi koji si tip, ja recimo volim tumarat po muzejima i takvim mjestima, pa onda idi obviously u Louvre (za koji ti treba mjesec dana da ga obidjes ). Manji muzej koji je totalno mrak je Muse d'Orsey. Onda idi na Arc de Triomhpe, Eifelov toranj (tam ces cekat cijeli dan u redu za karte), Invalides, odi obavezno u Crazy Horse - tam je al pricey. Idi setaj po parkovima, odi vidjet crkvu Sacre Coeur (taj dio Pariza je super), Notre Dame, idi u latinsku cetvrt... Uh, puno toga. Posudi od nekog il kupi Lonely Planet Pariz i pogledaj tamo unutra jer ti daju zanimljive walking tours i kazu ti kaj se najvise isplati vidjet.

Pariz je mrak grad, al po ljeti uzasno vruce.

Cekaj da ti se luca javi - mislim da je ona expert za Pariz
Indi is offline  
Old 16.07.2003., 16:43   #3
Night shows?

Quote:
Indi kaže:
odi obavezno u Crazy Horse - tam je al pricey.
Jel' je? Bio sam prije dva tjedna poslovno u Parizu, pitam concierge-a u hotelu sto uciniti sa veceri, on mi preporuci Crazy horse: "Do you want to see naked chicks, go to Crazy Horse. If you want to see naked chicks with feathers, go to Lido.". Odlucio sam se za Lido, i bilo je zaista super, tak' da bi to preporucio. Vidi se i tamo dosta gole koze, ali ima i drugih atrakcija (artistickih, variete, iluzionistickih tocki itd.). Sudeci po prospektu je Crazy Horse neka vrst premium class table dance bar, ali nemam pravu usporedbu. Ima li netko da je vidio obadva showa, pa da mi potvrdi moj izbor (ili mi kaze sto sam propustio)?
Secundo is offline  
Old 16.07.2003., 16:44   #4
Za pocetak bi preporucio Seine Tours - razgledanje Pariza sa broda. Odmah vidis sto ti odgovara, nemoras citati putni vodic.
Secundo is offline  
Old 16.07.2003., 16:55   #5
U Crazy Horse-u su najbolje koke svijeta. Valja pogledat al moras rezervirat unaprijed i stvarno vrijedi otic pogledat.
Indi is offline  
Old 01.10.2003., 16:10   #6
Paris

evo, lupilo me da idem u Paris,
dva/tri dana petak-nedjelja
osim poznatih "cuda"
sto vidjeti,
gdje jesti
west4j is offline  
Old 01.10.2003., 20:38   #7
Re: Paris

Quote:
west4j kaže:
evo, lupilo me da idem u Paris,
dva/tri dana petak-nedjelja
osim poznatih "cuda"
sto vidjeti,
gdje jesti
Sad zavisi šta te zanima...ali obavezno barem vidjeti nešto u Louvru, Orsayu, ...Montmartre( Basilique du Sacré Coeur)...prošetati centrom uz Seinu ili možeš u obilazak onim turističkim brodićem...Moluin rouge....Versailles....ali naravno ne možeš sve to vidjeti u 2-3 dana...zatim Champs elises....pogled s Eiffelovog tornja na paris je super, Arc de Triomphe,Les colonnes de Buren, Bobur(Pompidou centar), joj ima toga jako puno........Meni se najviše svidjelo otići podzemnom u neki kvart onako bezveze i zapravo tako sam najbolje upoznala pariz, ljude.....Što se hrane tiče baš i nismo imali para pa smo jeli u nekim kineskim fast food restoranima....Inače ima puno slatkih birceva, klubova i sl.. ali neznam točne nazive....Ma zapravo meni je bilo super svuda...puno lijepih mjesta, ulica, mostova...ali u 2-3 dana zbilja malo toga možeš vidjeti...
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
havana is offline  
Old 06.10.2003., 08:56   #8
vratio sam se

sad mi je Rim 2nd choice
west4j is offline  
Old 06.10.2003., 13:51   #9
Quote:
freelancer kaže:

Ja kada cujem da treba prica francuski, meni je dovoljno...
cher Monsieur, faites-moi signe quand vous serez dans le coin
luca is offline  
Old 06.10.2003., 14:06   #10
Pozdrav,

ja bi s roditeljima druge godine u Paris. Sad mi recite kolko je dana dosta za Paris. Naime, receno mi je da je 4 dana cisto dosta.

Iskustva?

Hvala!
Romi is offline  
Old 06.10.2003., 14:19   #11
4 dana je dosta ako zelis vidjeti opceznane znamenitosti. ali to nije Pariz

dusa grada se trazi u gubljenju u ulicicama i odeonom, upadanjem u male muzeje, muvanjem oko sorbonne ili ljencarenjem u luxembourskom parku, otkrivanjem najboljeg sladoleda na svijetu, skrivenih parkova i vinograda na montmartre, sjedenja na podu pred baubourgom, setanja po marais, suncanja na obali....
dakle, treba uzeti vremena da se grad upozna. a grad je ogroman i sarolik.
luca is offline  
Old 06.10.2003., 14:27   #12
ok, hvala i pozdrav
Romi is offline  
Old 06.10.2003., 14:32   #13
Quote:
Romi kaže:
ok, hvala i pozdrav
3-4 dana za stajanje u redovima za znamenitosti
+
3-4 dana za setnje, tumaranja, uzivanja (najbolje je okvirno odrediti u koji dio grada idete, spremiti kartu i onda za nosom svasta cete naci; samo polako, bez guzve, bez vremenskih planova. poanta je da covjek uziva, a ne da juri)

lijepo se provedite
luca is offline  
Old 06.10.2003., 14:32   #14
a ja sve to za 2 dana napravio,
sad lijecim zuljeve na nogama

zezam, naravno,
ali ja sam za dva dana puno vidio,

puno pjesacenja,
ali gdje god se umoris u blizini je klupa za sjesti

i puno voznje autobusom ,
i to normalnim linijama,
sto znaci ides udijelove grada u koje ne voze turisticki autobusi,
istovremeno razgledas i odmaras se
west4j is offline  
Old 10.10.2003., 22:02   #15
Thumbs up

otok na seini je mjesto gdje jako puno mladih izlazi navečer, gitare, vino, shit odjsjaj svjetala na rijeci i zvijezde..

ako voliš jazz pitaj za "duc des lombardes" u istoimenoj ulici, nevjerovatna svirka

dobro a jeftino (od kruha do vina) češ proći u malim marketima - sta uža ulica to jeftina hrana

probaj pogledat neku predstavu u perifernim kazalištima, često je tulum nakon izvedbe, a ti ljudi su zbilja nevjerovatni
kunigunda is offline  
Old 10.10.2003., 22:06   #16
Quote:
luca kaže:
4 dana je dosta ako zelis vidjeti opceznane znamenitosti. ali to nije Pariz

dusa grada se trazi u gubljenju u ulicicama i odeonom, upadanjem u male muzeje, muvanjem oko sorbonne ili ljencarenjem u luxembourskom parku, otkrivanjem najboljeg sladoleda na svijetu, skrivenih parkova i vinograda na montmartre, sjedenja na podu pred baubourgom, setanja po marais, suncanja na obali....
dakle, treba uzeti vremena da se grad upozna. a grad je ogroman i sarolik.

ja bi opet tamo...
Pink Lemon is offline  
Old 13.10.2003., 15:09   #17
Quote:
Romi kaže:
Pozdrav,

ja bi s roditeljima druge godine u Paris. Sad mi recite kolko je dana dosta za Paris. Naime, receno mi je da je 4 dana cisto dosta.

Iskustva?

Hvala!

Ja sam bio 8 dana i nije mi bilo dovoljno. Mislim, obišao jesam sve najvažnije znamenitosti, ali nije mi bilo dovoljno jer ima još puno više toga.
Ako stigneš "skoči" u katakombe, malo ljudi za njih zna a stvarno su cool.
Mooky Sissa is offline  
Old 14.10.2003., 14:08   #18
Quote:
freelancer kaže:
Ma ja ti to moram cuti... teski trip mi je to...

p.s.
Sjecam se jedne male, tamo negdje u nekoj noci u kasno vecer/rano jutro, imala je nekih 17/18 godina rekla mi je samo "le drink" ... izgubio sam glavu i mnogo stosta... i hocu da se ponovi...
ja ti mogu pricati, ali nista od akcije naime, imam tocno 10 godina viska u odnosu na taj tvoj ideal na srecu, Pariz je pun (mladih) komada
luca is offline  
Old 14.10.2003., 14:16   #19
ja sam bio 2 tjedna, za Novu Godinu, i nije mi bilo dosta vremena za pogledat sve. Treba nešto ostaviti i za drugi put!

il me plait beaucoup
__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Old 01.12.2003., 18:49   #20
ja sam bila prije 2 mjeseca u parizu
i uzivala sam vrlo jer nisam isla turisticki nego vise pro anima
prosetala sam seinom ( s dragim), visila po kaficima s njim, setala i setala i mogu vam reci da je to najljepsi dio pariza..
naravno bila sam prije i vidjela vecinu znamenitosti (bitna stvar), ali je najljepse prosetat parizom i zavirit u razne kutke
pozdrav
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.