Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2011., 12:18   #4221
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Pa i stavila sam javno?

Jesi, jesi ...
Sad bude valjda mira u kući.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 30.06.2011., 12:42   #4222
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Da sad ne quotam redom, prvo da se zahvalim na preporukama, zapisano u knjižicu, stavljeno na kartu...
Je, sad ćemo se zavjetovati da nam elektron neće preko prsta ovog foruma ako ne dođemo iz Pariza sa barem jednom preporukom.

Još kad budu frcali fileovi sa Google Eartha: evo ovdje sam pogledao desno, ali nigdje na vidiku, nakon 15 m. opet se zaustavlja naš tahimetar...Ouups...ovdje ostaju samo strip oblačići i nešto za didaskalije...


Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Slažem se sa djelom manjina vs većina, ali na kraju to ne vodi nikuda i opet je bolje poslušati onu staru pametniji popušta.
Je, svakako - sa drugim elementima bi se trebali moderatori a ne mi baviti.


Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Slobodno se napiše i preporuka jeftinijih zalogajnica, npr. u Latinskoj, meni osobno tamo ima pregršt mjesta gdje bi sjeo i jeo, ovih 30 je za malo svečaniju prigodu, ali dobro dođe savjet di bi se moglo fino i jeftino jesti u Latinskoj jer smo blizu smješteni pa pri povratku od nekuda ili jednostavno na većericu, znam da je zahtjev glup, ali evo Maky09 je tamo kaže dobro jeo pa je Comi udrio nepotrebnu repliku, da je bio možda neki link ili možda ime.....
Podržavam ideju u 100% jer volim baš takve preporuke a ne frajerskog tipa, gle osvrni se pa nisi slijep...
Jučer sam gnjavila frenda koji je poslom bio ove godine mjesec dana i mogao si je priuštiti ali isto tako radije bira male zalogajnice - sve čega se mogao sjetiti je otprilike metro stanica St. Michel. Rekoh...Eh - takvih nam preporuka ne nedostaje. Međutim, što je činjenica - rekao je da ipak treba 20EUR odvojiti za pristojan obrok. Čovjek nije neki razmaženko samo što cijene su jednostavno već takve. Živjela inflacija u euro zoni.
Moj je problem što sam se tako hranila prvi put i tada je također financije bile znatni element i nisam znala da će me put više tamo voditi tako brzo niti tako često. Život doista zna biti nepredvidljiv.
A kad si sa domaćima - ne odbijaš domaću hranu. osobito kad te Francuz doma zove. Mmmmm......


Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Cinnamon trebati će mi malo vremena da to sve lociram na karti, ukoliko sjednemo negdje od ponuđenog šaljem ti ocjenu na PM iako ne sumnjam da će biti dobro, do sada sam najfinije jeo u Francuskoj točnije u Starsbourgu u Parizu jednostavno nisam stigao što financijski što vremenski malo pšačastiti nepce i dušu, ali eto ovaj put mi je cilj barem jednom sjesti na nešto fino.
Možeš i javno - onaj tko ne zna da su ukusi osobni to je njegov problem ali rijetko da netko može mašiti tipa štakori jure okolo, smrdi k`o kod Turčina i sl. Fuj, mikrovalka....


Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
UKJ daj više odradi taj sažetak, meni se čini da bi na ovim aktualnijim temama svaki prvi post nove stranice trebao sadržavati linkove koji daju odgovor na najčešća pitanja, tipa kako do tamo, tražilica smještaja, turističke atrakcije....jer ovak je tema ogromna, a ponavljaju se manje više ista pitanja.
Bum, bum... - Putnik ima već iskoristivi dio oko prijevoza.

Nisam se previše bavila oko toga - jučer sam eto gnjavila frenda da mi da neke online lokacije gdje mogu for free postaviti neke stranice sa koliko-toliko dohvatljivim naslovom. Ako ima kakvih predloga - ima li što Google takvo?
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 30.06.2011., 13:22   #4223
Da se pridružim s prijedlozima restorana u koje sam ja zalazio. Nažalost, kao što rekoh, nisam imao para da jedem po pariškim restoranima, ali bilo je, naravno, prilika i za izlazak u restoran. Preferiram arapsku kuhinju, tako da vi koji tražite francuski menu, preskočite ovaj post.

Riad Nejma
141, rue Saint-Martin
75004 Paris 04ème
http://www.riad-nejma.fr/
Marokanska kuhinja, dobra hrana, cca 30 eura večera čini mi se. Jako lijepi ambijent.

Al Fares
166, Boulevard Grenelle, Metro Cambronne, ligne 6
Libanonski restoran - bilo je jako fino, velike porcije i korektna cijena. Jednostavno uređenja, ništa fancy. Bd Grenelle je "blizu" Eiffelovog tornja.

Le Pixel
10, Rue Dauphine, 75006 Paris (métro Pont Neuf)
Mali resto-bar, hrana je na principu "tacos", znači malo gricneš, puno platiš, ali je lijepo mjesto.
Robierre is offline  
Old 30.06.2011., 13:48   #4224
Evo da se i ja pridružim sa prijedlozima zalogajnica

McDonald's
1 Rue du Commerce
140 Avenue des Champs Elysées
282 Avenue Daumesnil
96 Rue Provence

KFC
31 Boulevard de Sébastopol
209 Boulevard Vincent Auriol
349 Rue de Vaugirard
21 Place République

@Buda nemoj zaboraviti ih označiti na karti
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Old 30.06.2011., 14:21   #4225
Quote:
Cartman kaže: Pogledaj post
@Buda nemoj zaboraviti ih označiti na karti
Upravo označio, DEBELIM crvenim markerom, ali samo MC, KFC mi je premasno nezdrav
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Old 30.06.2011., 15:04   #4226
Quote:
Robierre kaže: Pogledaj post
Al Fares
166, Boulevard Grenelle, Metro Cambronne, ligne 6
Libanonski restoran - bilo je jako fino, velike porcije i korektna cijena. Jednostavno uređenja, ništa fancy. Bd Grenelle je "blizu" Eiffelovog tornja.
Poznajem taj restac, cetiri godine sam zivjela u produzetku tog bulevara (moj dio se zvao bd Garibaldi). Libanonska mi je u top 3 kuhinje, OBOZAVAM falafel i ostale kerefeke.

Ako netko voli tu kuhinju, ima jako dobar restoran Al-Charq u ulici Marbeuf (izmedju Elizejskih poljana i rue François 1er). Nisam bila barem godinu dana, ali nekad su imali fenomenalne, obilne vegetarijanske plate (assiette végétarienne) za nekih 12 eura, cini mi se, eventualno 14. Sve je svjeze i jako fino, a za tu poziciju mislim da i nije skupo.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Old 30.06.2011., 15:07   #4227
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
....

UKJ daj više odradi taj sažetak, meni se čini da bi na ovim aktualnijim temama svaki prvi post nove stranice trebao sadržavati linkove koji daju odgovor na najčešća pitanja, tipa kako do tamo, tražilica smještaja, turističke atrakcije....jer ovak je tema ogromna, a ponavljaju se manje više ista pitanja.
E o ovome sam i ja razmišljala (da to napravim za neka mjesta di sam bila-vezano za glavnije teme). Nema smisla da teme imaju preko 200, pa i 300 stranica, kao su neka pitanja doslovno na svakoj stranici. Ali mi se čini da bi uvijek bilo onih kojima se žuri pa ne stignu sve čitati.


I u Parizu, kao i u svakom većem gradu (i ne samo europskom) postoje povoljnija i manje povoljna mjesta. ovisi tko što hoće, i može (novčano i vremenski).

Ali mene zanima druga stvar-rasprave se povedu (ne samo na ovoj, nego i na drugim temama) koji je restoran/restorančić povoljniji.
Ne znam za druge, ali ja doma ne idem po restoranima, pa niti po raznim zalogajnicama ( i mislim da je kod većine tako). Iznimka su oni kojima je to velika strast i/ili profesija. To ne spada u ovu kategoriju.
U restoran se ode kad je neka proslava/godišnjica. A inače se namirnice kupe u dućanu ( pod tim ne mislim uvijek na kuhanje i nakuhavanje-može se smisliti jednostavno jelo od namirnica iz samoposluživanja a da se ne kuha 5 dana i 5 noći), i jede se.

I tako radim i kad putujem-uvijek će se naći neki dućan koji prodaje kruh, nareske, sireve, jogurte,gotove sendviče,razne salate koje samo staviš u plastičnu posudicu,nešto banana i jabuka, koja paprika, lisnato pecivo.

Imam oko sebe dosta onih koji onda počnu zapomagati da se na takvoj suhoj hrani nemre dugo. Je, pa nisam ni mislila par mjeseci, ali par dana bez problema (čisto sumnjam da je značajan postotak onih koji baš svaki dan doma jedu neku juhu i/ili čušpajz tj. nešto slično, upravo suprotno).

Ali kad se ode negdje, onda samoposluga više ne dolazi u obzir.

I ja želim kad sam negdje probati nekaj izvorno jesti, ukoliko je moguće da bude dobar ugođaj i fino jelo, i to napravim tu i tamo, ali ne za svaki obrok (ponekad će omjer uloženog-dobivenog biti dobar, ponekad neće-ali to je uvijek lutrija u nepoznatom gradu čak i kad imaš preporuku-ukusi su različiti).
__________________
It's a beautiful day, The sun is shining, I feel good, And no one's gonna stop me now, oh yeah.
Made in heaven is offline  
Old 30.06.2011., 16:17   #4228
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Poznajem taj restac, cetiri godine sam zivjela u produzetku tog bulevara (moj dio se zvao bd Garibaldi). Libanonska mi je u top 3 kuhinje, OBOZAVAM falafel i ostale kerefeke.

Ako netko voli tu kuhinju, ima jako dobar restoran Al-Charq u ulici Marbeuf (izmedju Elizejskih poljana i rue François 1er). Nisam bila barem godinu dana, ali nekad su imali fenomenalne, obilne vegetarijanske plate (assiette végétarienne) za nekih 12 eura, cini mi se, eventualno 14. Sve je svjeze i jako fino, a za tu poziciju mislim da i nije skupo.
Colbert, cuisine libanaise je meni vjerojatno vrh u top3, odmah uz Marokance i Mehikance.

Motte-Picquet Grenelle znači.

Kad već spominješ libanonski restač na Champs, ima jedna libanonska zalogajnica na samim Poljanama - u jednom od onih pasaža, ne mogu se sad sjetiti točno koji, uglavnom kad se ide prema Arcu, između stanica Franklin Roosevelt i George V, s desne strane. To je vjerojatno najjeftiniji lokal na Elizejskim poljanama, a ima jako finu fast food klopu. A inače na Champs nema baš neka fast food ponuda, osim MacDo, Brioche Dorée i Quick (Quick je najodvratniji fast lanac u koji sam kročio...a sklon sam junk foodu ).
Robierre is offline  
Old 30.06.2011., 18:29   #4229
Quote:
Robierre kaže: Pogledaj post
Colbert, cuisine libanaise je meni vjerojatno vrh u top3, odmah uz Marokance i Mehikance.

Motte-Picquet Grenelle znači.

Kad već spominješ libanonski restač na Champs, ima jedna libanonska zalogajnica na samim Poljanama - u jednom od onih pasaža, ne mogu se sad sjetiti točno koji, uglavnom kad se ide prema Arcu, između stanica Franklin Roosevelt i George V, s desne strane. To je vjerojatno najjeftiniji lokal na Elizejskim poljanama, a ima jako finu fast food klopu. A inače na Champs nema baš neka fast food ponuda, osim MacDo, Brioche Dorée i Quick (Quick je najodvratniji fast lanac u koji sam kročio...a sklon sam junk foodu ).
Ne, na drugu stranu, bila sam izmedju Cambronne i Sèvres-Lecourbe.

A marokansku kuhinju ne ljubim bas. Dosadni su mi s trojstvom tajine/couscous/merguez.

Najjeftiniji Libanonac (ako je uopce Libanonac?) je onaj Maoz o kojem sam nekoliko puta pisala na temi.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Old 01.07.2011., 00:05   #4230
Quote:
lena02 kaže: Pogledaj post
trebala sam u 9.mj. u pariz, al na žalost ne mogu a kupila sam dvije povratne karte... ako ima netko zainteresiran za kupnju karata od 11. do 16.9. (easyjet) neka mi se pliz javi na pm

Mislim da nemozes prodat kartu nikome(osim mozda ovim specijalcima ovdje na pdf)
tj nema smisla...jer ce te cepnut fee za promjenu imena+ trenutna razlika u cijeni karte.

Dakle skuplja pita od tepsije,pisi..propalo...
comi1 is offline  
Old 02.07.2011., 10:01   #4231
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Mislim da nemozes prodat kartu nikome(osim mozda ovim specijalcima ovdje na pdf)
tj nema smisla...jer ce te cepnut fee za promjenu imena+ trenutna razlika u cijeni karte.

Dakle skuplja pita od tepsije,pisi..propalo...
mahhh, znam da se promjena imena plaća 40ak eura,ali ako je netko zainteresiran za tih 600kn koje meni da za kartu, odmah se promjeni i ime na karti njemu opet ispadne jeftinije jer jer inače karta zasad oko 750kn, a ja dobijem barem neku siću
lena02 is offline  
Old 02.07.2011., 12:25   #4232
Quote:
lena02 kaže: Pogledaj post
mahhh, znam da se promjena imena plaća 40ak eura,ali ako je netko zainteresiran za tih 600kn koje meni da za kartu, odmah se promjeni i ime na karti njemu opet ispadne jeftinije jer jer inače karta zasad oko 750kn, a ja dobijem barem neku siću
Ma kuzim te,jbg..

al neide ti to tak,jer Easyjet je LCC-sto znaci da "im nije drago kad netko mesetari s kartama" jer onda rusi njihov sistem na kojem rade.

Cak i kod regularnih kompanija jeftine klase karata cesto se nemogu mijenjat ili uz veliki fee(upravo da se sprijeci preprodavanje).

Mislim da ti je po smijeru promjena cca 30€..sto je povratna 60€ PLUS RAZLIKA U CIJENI KARTE(dakle od te kojoj zelis mijenjat ime...do trenutne cijene on line..)

dakle,
npr,ak si platila 50€ kartu....a sada trenutno za taj isti datum karta kosta200€...
ti moras platit razliku u cijeni od 150€+fee od60€..sto je VISE NEGLO LI DA KUPIS NOVU,neka me netko ispravi ak sam u krivu..,kuzis bit..
comi1 is offline  
Old 02.07.2011., 14:16   #4233
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Ma kuzim te,jbg..

al neide ti to tak,jer Easyjet je LCC-sto znaci da "im nije drago kad netko mesetari s kartama" jer onda rusi njihov sistem na kojem rade.

Cak i kod regularnih kompanija jeftine klase karata cesto se nemogu mijenjat ili uz veliki fee(upravo da se sprijeci preprodavanje).

Mislim da ti je po smijeru promjena cca 30€..sto je povratna 60€ PLUS RAZLIKA U CIJENI KARTE(dakle od te kojoj zelis mijenjat ime...do trenutne cijene on line..)

dakle,
npr,ak si platila 50€ kartu....a sada trenutno za taj isti datum karta kosta200€...
ti moras platit razliku u cijeni od 150€+fee od60€..sto je VISE NEGLO LI DA KUPIS NOVU,neka me netko ispravi ak sam u krivu..,kuzis bit..
eh,ako je tako kako kažeš, onda se ne isplati...jer čitajući one njihove uvjete, shvatila sam samo da se plaća 42 eura promjena imena na karti, ne i nadoplata znači po toj logici ja te karte zapravo ne mogu nekome ni pokloniti jer će taj netko morati platiti promjenu imena + razliku u cijeni karte? očito će onda te karte propasti,ali iduće godine, nadam se,idem definitivno
lena02 is offline  
Old 02.07.2011., 17:43   #4234
U čuvenom hotelu Palace daju ručnike ili ste morali donijeti svoje?
Hvala na odgovoru.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Old 03.07.2011., 00:54   #4235
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
U čuvenom hotelu Palace daju ručnike ili ste morali donijeti svoje?
Hvala na odgovoru.
Kako to mislis, u cuvenom hotelu Palace?
Isla sam gledati, to je nesto jednozvjezdicno.

Zapravo sam mislila da hotel s tim imenom i ne postoji. Obicno se kaze za Crillon ili za Plazu Athénée da su palaces, najluksuzniji hoteli.
Bas je nedavno bila frka jer su izdali sluzbenu listu palaces pa je ispalo da npr. George V nije "zavrijedio" titulu.

Ovo je sluzbena lista, hotel ima pravo zvati se palace pet godina.
Quote:
Hôtel Meurice, Paris 1er
Parc Hyatt Vendôme, Paris 2e
Plaza Athénée, Paris 8e
Le Bristol, Paris 8e
Hôtel du Palais, Biarritz
Les Airelles, Courchevel
Cheval Blanc, Courchevel
Grand-Hôtel du Cap-Ferrat, Saint-Jean-Cap-Ferrat
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Old 03.07.2011., 09:11   #4236
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
U čuvenom hotelu Palace daju ručnike ili ste morali donijeti svoje?
Hvala na odgovoru.
Budi oprezan sa Palaceom. Ne kažem da nisu Ok ali u prvom tel. razgovoru Fedli mi je rekao da je dovoljna rezervacija telefonom da bi u sljedećem tražio broj kreditne kartice, a na mail mi nije mogao poslati potvrdu rezervacije. Nakon toga smo odustali od hotela.


Tapatalk
maky09 is offline  
Old 03.07.2011., 11:58   #4237
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
U čuvenom hotelu Palace daju ručnike ili ste morali donijeti svoje?
Hvala na odgovoru.
Upravo po preporuci sa ovog foruma, bila sam u "čuvenom hotelu Palace" u 5. mesecu. Daju ručnike ali su prilično stari, pohabani, tako da nisam imala nikakvu želju da ih koristim.

Inače, meni je najvažnije bilo da je posteljina čista - i bila je. Nameštaj je jako star i na prvi pogled soba deluje raspadnuto. Ali - tople vode je uvek bilo u izobilju, pritisak u tuš kabini, kotliću je sasvim OK, tako da za tu cenu i lokaciju - nema se šta mnogo zameriti.

I meni su kao garant rezervacije tražili broj kreditne kartice i sa kartice su odmah skinuli cenu prvog noćenja. Ostatak smo platili u hotelu, pri odlasku.

Jeste malo neprijatno što praktično do dolaska u hotel nemaš nikakav odgovor "napismeno" da je soba rezervisana - ali je stvarno je sve bilo OK. Mislim da hotel vode sestra i dva brata, od toga jedan brat ne zna ni reč engleskog (al i sa njim se na kraju nekako sporazumeš), a ostalo dvoje su OK.

Da zaključim - sobe jesu sa starim, drvenim, rasklimanim stvarima, kupatilo nije najčistije koje ćete videti - ali nije bilo ni ničeg dramatično lošeg. Za prespavati i istuširati se - sasvim OK. Za te pare - opet bih otišla u taj hotel.
Soma is offline  
Old 03.07.2011., 12:48   #4238
Mi planiramo bračno putovanje u Pariz u 9 mjesecu. Zanima me da li je netko od vas možda išao preko Kaiser putovanja ili odsjeo u Hotelu Jardin de Villers?
Isto tako zanima me kakvo je vrijeme u Parizu krajem 9- početkom 10. mjeseca? Čitala sam da zna biti dosta kišovito i hladnjikavo. Ja jednostavno mrzim kišu a velika mi je želja posjetiti Pariz i ovo je možda idealn prilika ali ne želim kišoviti medeni mjesec
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Old 03.07.2011., 14:27   #4239
Quote:
Lost_in_Wonderland kaže: Pogledaj post
Mi planiramo bračno putovanje u Pariz u 9 mjesecu. Zanima me da li je netko od vas možda išao preko Kaiser putovanja ili odsjeo u Hotelu Jardin de Villers?
Isto tako zanima me kakvo je vrijeme u Parizu krajem 9- početkom 10. mjeseca? Čitala sam da zna biti dosta kišovito i hladnjikavo. Ja jednostavno mrzim kišu a velika mi je želja posjetiti Pariz i ovo je možda idealn prilika ali ne želim kišoviti medeni mjesec

Ne, ali cijena i nije nešto bajna. Mislim...Dosta je to koliko traže za jednu sobu a niti nemaju neku specijalnu tarifu tj. ono što bacaju pod njom je ... poprilična svota.

Ne mora biti, jesen u Parizu zna biti prekrasna. Ja sam bila jednom prilikom sredina 9.tog do prvog tjedna 10.og mjeseca.
Ne sjećam se nešto posebno kišovita dana ili da je npr. bilo nakon neke kišice jako hladno. Colbert bi o tome mogla najbolje suditi pošto je tamo all-year-along.
Ipak, niti dragi Bog ti to ne može garantirati...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 03.07.2011., 14:48   #4240
naravno da mi nitko ne može garantirati lijepo vrijeme. Proučavala sam temperature sve kažu da je otprilike u to vrijeme neki prosijek 17 stupnjeva. Molim iskusne da me isprave ako griješim. Uglavnom znam da je Pariz najljepši u proljeće ali tako se poklopilo da možemo baš u jesen ići.
Što se tiče Kaiserove ponude za taj hotel ja mislim da je prilično dobra ponuda 4000 kn za 7 noćenja
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:08.