Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2008., 15:58   #41
Quote:
crash18 kaže: Pogledaj post
Uzeli smo ga u ljekarni na četiri kantuna. Samo što mi kod njega smeta što mu je velika dječja maskica, mojoj curici od 3 godine je prevelika, pari se na sve strane. Mislim da ćemo uzeti maskicu od druge firme, koja je bolja.
i vi ste u Zadru,jel se može kupiti odmah manja maska?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 16:30   #42
Je, je u Zadru smo . Neznam ima li od Omrona još manja maska, vjerovatno ne jer je to maska za djecu. Mislila sam uzeti maskicu od Speedymed inhalatora, rekli su mi da dođe nekih 100 kn (nije malo), ali je dosta manja i ljepše sjedne na lice.
crash18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 11:06   #43
I ja razmišljam o kupnji inhalatora, ali jednostavno se bojim da on to neće htjeti. Svojeglav je i kad nešto neće onda neće. Šmrkav je i prehlađen stalno od kada je krenuo u vrtić, kašlje, i mislim da bi mu to dobro došlo, ali jednostavno mislim da će skupljati prašinu kao mnoge stvari u mojoj kući.
Da li su vaša djeca željela boraviti nad inhalatorom?
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 11:16   #44
mislim da se nijedno dijete ne voli inhalirati,moj je plakao,ali ga nosim i držim masku pa se smiri i zaspe
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 11:25   #45
Ono mi se čini dobra ideja što veli Kikica da ga inhaliram dok spava... Stavit blizu glave i neka udiše paru...
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 11:54   #46
Quote:
Curica kaže: Pogledaj post
I ja razmišljam o kupnji inhalatora, ali jednostavno se bojim da on to neće htjeti. Svojeglav je i kad nešto neće onda neće. Šmrkav je i prehlađen stalno od kada je krenuo u vrtić, kašlje, i mislim da bi mu to dobro došlo, ali jednostavno mislim da će skupljati prašinu kao mnoge stvari u mojoj kući.
Da li su vaša djeca željela boraviti nad inhalatorom?
i moja je svojeglava i mm me uvjeravao da ću baciti novce jer ona to neće htjeti,pogotovo kompresorski( inače se jako boji usisavača, a ni fen joj nije drag)
ja sam bila ustrajna u odluci i prije nego smo ga kupili jednom smo ga isprobali kod pedice samo bez maskice.nije bilo strašno iskustvo i kupili smo za doma.
prvih par inhaliranja smo radili bez maskice da se privikne. jednostavno samjoj onaj nastavak držala blizu usta i nosića i opet je bilo efekta ,a njoj nije bilo strašno.
nakon dva puta sam pokušala s maskicom ali nije odmah išlo pa bi stavila maskicu i sebi, tako da ju je poćela prihvaćati na pola minutaže. danas nakon cca 10 ak inhaliranja često sama drži i prinosi maskicu licu.(15 mjeseci)
uglavnom joj je ja držim, uzmemo par slikovnica, pjevam i tako prođe vrijeme.
nije nikakav problem i mm je priznao da se investicija isplatila
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 14:30   #47
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
i moja je svojeglava i mm me uvjeravao da ću baciti novce jer ona to neće htjeti,pogotovo kompresorski( inače se jako boji usisavača, a ni fen joj nije drag)
ja sam bila ustrajna u odluci i prije nego smo ga kupili jednom smo ga isprobali kod pedice samo bez maskice.nije bilo strašno iskustvo i kupili smo za doma.
prvih par inhaliranja smo radili bez maskice da se privikne. jednostavno samjoj onaj nastavak držala blizu usta i nosića i opet je bilo efekta ,a njoj nije bilo strašno.
nakon dva puta sam pokušala s maskicom ali nije odmah išlo pa bi stavila maskicu i sebi, tako da ju je poćela prihvaćati na pola minutaže. danas nakon cca 10 ak inhaliranja često sama drži i prinosi maskicu licu.(15 mjeseci)
uglavnom joj je ja držim, uzmemo par slikovnica, pjevam i tako prođe vrijeme.
nije nikakav problem i mm je priznao da se investicija isplatila
Uf, na muža sam i zaboravila po tom pitanju. On je ubijek skeptičan... Kupit ću ja to sigurno, samo moram odlučiti koji...
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 14:02   #48
I mi smo imali problema prvi put kod pedijatrice. Imao je 2,5 god, otimao se i plakao, bilo je grozno. Drugi put je već skužio da mu to ustvari pomaže za disanje i više nema problema. A curica je vidjela kako se on inhalira pa je njoj zanimljivo tako da i ona hoće. Stavimo crtani i 5-10 min inhalacije obavimo bez problema.
crash18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 13:26   #49
evo mama mi danas kupila omron inhalator,s dvije,mala i velika. Još ga nisam vidjela,kad ga probamo,javimo iskustva
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 21:16   #50
crash,vidim da imamo isti model,mama mi ga je platila 550 kn s tim da smo mi dobili i malu masku,kupila ga je u inko centru
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 14:21   #51
Imamo i mi malu i veliku masku, ali mojoj malenoj (ima 3 godine) je i ta mala maska velika. Sve se pari oko nje kad je inhaliram. Imam namjeru kupiti tu drugu samo nikako stići do Petrića a rade samo ujutro.
crash18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 21:42   #52
pa kako joj je velika,moj mali ima 8 mj pa mu nije velika,ne treba ti maska skroz lijepo sjesti na lice,bitno da joj ide para u nos i usta. Na petrićima ljekarna radi do 19 sati, ljeti rade samo ujutro ako se ne varam
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 11:46   #53
Ma, stvar ti je u tome što sam ja taj inhalator, Speedymed, koristila i što je maskica manja i ljepše prijanja na lice, stavim joj lastik oko glave i super. Da sam imala samo Omron vjerovatno mi ne bi smetalo jer ne bi znala da ima bolje. A na Petrićima, to ti nije u ljekarni, nego neka firma što se uz drugo bavi i prodajom inhalatora, tih Speedymed, pa imaju i posebno maskice.
crash18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 11:34   #54
evo da javim iskustva sa omronom. Nedavno je F počeo kašljucati,inhalirala sam ga po dva puta dnevno po 20 min,nakon dva dana je bio ko nov,ni kašljao ni ništa,mada sam se bila pripremila da će dobiti laringitis kako je već bivalo,ali njemu je stanje već poslije jednog dana bilo super. Spas i svakom bi preporučila da si ga kupi,naš je odličan ima dvije maske,manju i veću i posebne naspavke samo za usta i samo za nos. Ne znam kakvi su drugi inhalatori,ali ovaj ispšta hladnu paru
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 13:02   #55
pink, s čim si ga inhalirala?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 20:30   #56
pink što nije došlo do laringitisa...
Mi imamo Medikoel jer nam je bilo hitno i doslovno ušli u ljekarnu i kupili...isto sve kao kod vas 2 maske + ta 2 nastavka, hladna para .... a zar ima i onih sa toplom parom?
Mene kad sinusi ulove najbolja mi topla inhalacija
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 22:02   #57
cnijetić,inhalirala sam ga samo sa fiziološkom
mandy,nemam pojam jel ima koji na toplu paru,ovo me čisto začudilo kad sam vidila da je hladna para. Koja je para bolja,topla ili hladna?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 22:21   #58
Mi kad smo kupovali inhalator bilo nam je hitno, mogli smo osjetit hroptanje rukom kad mu pipneš leđa...otišlo sve za 2 dana inhalirali 3 puta po 15-20 min)...

meni nedavno upaljeni sinusi, boljelo me i micanje očiju...inhalirala se inhalatorom i malo olakšalo al nakon prve inhalacije nad vrućom kamilicom ko da mi je netko planinu sa glave maknuo...mogla sam i glavu micat a ne samo oči

to sam pričitala negdje da kad su sinusi u pitanju onda je idealna sauna, bazeni, negdje gdje je puno pare al tople...al ne preporučuju se turske kupelji a sad se više ne sjećam zbog čega..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 22:23   #59
jeste ikad stavljali eterična ulja u inhalator (za klince)?

neznam jel se smije....ja i MM koristimo sinusanovu neku kombinaciju ulja i odlična je...piše da djeca ne smiju...al me zanima jel mogu npr samo eukaliptusa stavit..ono kapljicu na 1 dcl vode promućkat, pa to stavit u posudu od inhalatora...

danas mu stavila 2 kapi metvice u kadu...čitam da tako ulja i čiste te dišne puteve i idjeluju antibakterijski....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 22:41   #60
ne znam na koji inhalator misliš,mi smo stavljali sinusan u sobni ihalator i sve nas je očistilo. Tako da ti ne bi preporučila da mu stavljaš direktno na nos/usta,ovako ako mu staviš u lonac kipuće vode,ne moš fulat. Sa sinusima sam imala problema od malih nogu,do trudnoće,zaboravila sam što sam sve radila. Uglavnom,hladnoća je najveći neprijatelj sinusa,imala sam neku masku za područje sinusa,nekakav ljekovit gel je bio unutraj,to bi stavila u vruću vodu i onda tako vruće na sinuse. Imala sam neki inhalator za usta i nos,kao neka posuda u koju se stavi vruća voda,na vrhu kao ta maska na koju prisloniš lice,a jesam objasnila.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.