Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2024., 08:35   #7221
Quote:
cowgir| kaže: Pogledaj post
Ja sam se dvoumila između Lightweight i tog Invisible i uzela ovaj prvi, imam osećaj da je odličan, baš se radujem

Mislim da bi trebalo da izgura letnju sezonu tj. da će biti dovoljna zaštita.
Koja je razlika između te dvije kreme invisible i lightweight?

I kako ste zadovoljne za sada i kako ide s makeupom?

Poslano sa mog 23078PND5G koristeći Tapatalk
lil sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2024., 13:07   #7222
Razlika je nešto i u sastavu, to znam, prouči si. Kontam da je invisible prikladniji za ispod šminke, ali pojma nemam jer niti sam ga probala niti se šminkam.
Lightweight za sada odličan, nisam se kvasila doduše. Nije krema nego više losion, fino legne i upije se, nije baš skroooz lightweight kao neki koreanci recimo, što ima smisla jer je vodootporan, mora biti konkretan. Zasad zadovoljna, mislim da bih mogla ponovo kupiti kad spucam ovu tubu jer mi pokriva sve: vodootporan, ne masti a nije prelagan i cena mu je odlična. Nisam još, niti ću u životu dati više od 15eur za SPF od 50ml, cena mi je često eliminacioni faktor.
cowgir| is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2024., 08:12   #7223
Hvala puno na odgovoru.
Mislim da ću uzeti lightweight jer ona dobro podnosi šminku, a invisible kažu da je dosta suha kad se nanese i kad na to šminka.
Isprobat ću pa ću vidjeti.


Poslano sa mog 23078PND5G koristeći Tapatalk
lil sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 11:44   #7224
Je li UV zaštita 15 dovoljna za ovo naše sunce?
Fanehowler is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 13:01   #7225
Quote:
Fanehowler kaže: Pogledaj post
Je li UV zaštita 15 dovoljna za ovo naše sunce?
Ne.
Lorren is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 15:38   #7226
Minimalno 30.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 20:01   #7227
Quote:
Fanehowler kaže: Pogledaj post
Je li UV zaštita 15 dovoljna za ovo naše sunce?
15 je koliko dugo mozes biti na suncu
ne radi se o jacini faktora
sa 15 mozes biti npr. sat vremena
a sa 50 vise sati
ali sve ovisi o tvojoj kozi
ja sam blijeda i izgorim dosta brzo
netko tamnoput moze uzeti i 15 jer on priridno nece izgoriti za pola sata kao ja
valjda sma dobro rekla

ali i ja bi rekla bar 30
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2024., 02:37   #7228
ja uvijek koristim 50, vrlo je mala razlika 15/30 .., u obzir treba uzeti neke fizioloske faktore npr znojenje, i vremenski period od apliciranja do reapliciranja, plus fizicko kemijska svojstva filtera ... ako se na spf stavlja sminka opet se mijenja priča npr puder u kamenu vs tekuci puder itd, dakle za sto bolju zastitu vrijedi sto vise to bolje jer je i samo ispitivanje spf malo neregulirano od strane proizvodaca
PharmM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2024., 20:26   #7229
Jel tko probao Dior spf 50 kremu za lice da malo prokomentira?
Chanel555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 07:54   #7230
Pozdrav,

na jednoj strani vrata imam oštećenu kožu kao osip (oštećene kapilare, tako kaže dr), nalaz kaže da je to od sunca i da mi je sad taj dio kože preosjetljiv na vrućinu.

Obavila sam sve moguće alergijske nalaze (od hrane do kemikalija), na ništa nisam alergična.

Preko zime se 50% manje vidi, no preko ljeta zna biti jako crveno - kao klasična alergija na sunce, uz osjetljive male plikove.
Ne svrbi, ne peče, ništa - samo je ružno za vidjeti.

Za sada mi je jedino rješenje lasersko skidanje ili mazanje puderom itd.

Počela sam stavljati balzam sa ionima srebra, čisto da vidim što će se dugoročno dogoditi, hoće li pomoći ili ne.

Postoji li nekakvo riješenje u obliku kreme/masti, da hrani kožu i da nije toliko osjetljiva?
Ili mi je jedino riješenje mazanje 50 faktorom i stavljanje pudera da to prekrije?
MalenaAndHim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 17:20   #7231
pa svakako nije pogresno stavljati faktor 50
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 22:02   #7232
Quote:
PharmM kaže: Pogledaj post
ja uvijek koristim 50, vrlo je mala razlika 15/30 .., u obzir treba uzeti neke fizioloske faktore npr znojenje, i vremenski period od apliciranja do reapliciranja, plus fizicko kemijska svojstva filtera ... ako se na spf stavlja sminka opet se mijenja priča npr puder u kamenu vs tekuci puder itd, dakle za sto bolju zastitu vrijedi sto vise to bolje jer je i samo ispitivanje spf malo neregulirano od strane proizvodaca
pa gdje si ti

imaš li kakva iskustva s korejskim spf-ovima?
__________________
she wants to see with your eyes, she wants to smile with your smile, she wants a nice surprise, every once in a while
stacy is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 02:53   #7233
Quote:
stacy kaže: Pogledaj post


pa gdje si ti

imaš li kakva iskustva s korejskim spf-ovima?
oi ev me, ev me ... forumska slava me opila pa sam se povukao LOL ... paaa imao sam prilike probati prave korejske mišunge i kaj se tice sastava nije to nikaj naprednije nego sto mi imamo, poanta je aktivna tvar u dovoljnoj kolicini u optimalnom mediju i pakiranju, većina brendova generalno napravi grešku u jednom (ili više) koraka ... iako danas je sve više brendova koji manje greškaju ... dobar prozvod moze bit i korejski i europski, kao i šitni ... plus istocnjaci imaju svoje trikove koje granice s dekorativom pa kad se namazu imas dojam da je do kreme i njege, a zapravo je do "sminke" u kremi.
PharmM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.