Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2017., 11:29   #4741
Uz što radite staklene rezance? Baš bih ih probala, ali ne znam uz što
Snow Fairy is offline  
Old 20.07.2017., 11:51   #4742
Najjednostavnije - može biti zamjena za rižu. Ako radiš curry ili neko povrće+meso u woku umjesto riže koristi rezance
VK Girl is offline  
Old 20.07.2017., 17:00   #4743
uz staklene rezance, najčešće puretinu, rezanu na štapiće, soja sos, tikvice, poriluk, rajčice, sve povrće iz frižidera "pred istekom", gljive... što se nađe i dovoljno mu je 15 minuta da se popali uvijek kad ne znam kaj kuhat
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Old 20.07.2017., 17:07   #4744
Ima li netko možda recept za slane krekere koji bi bili najsličniji Vic slanim krekerima sa sezamom?
Radila sam neke po receptima s Coolinarike, ali nije to to. Pekla sam ih na masnom papiru, a Vic krekeri su izvana kao da su prženi na ulju
Aleteja is offline  
Old 20.07.2017., 21:03   #4745
da li je sad ovo lisnato s akcije to o kojem pričate?


a dobro, i ak nije, kupiti ću pa probati
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Old 20.07.2017., 22:52   #4746
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Gdje ima za kupiti povoljnih kineskih rezanaca?
Kupovala sam ih do nedavno u Kauflandu, ono neko zeleno pakiranje od 250g po 6.99, ali nestali su s polica.
Danas sam bila u Žapcu kod Trešnjevačkog placa i vidjela da paket od 5 komada Indomie juhica košta 3 ili 4 kn. Te juhe mi (više ) nisu fine, ali kupila sam 2 paketa samo zbog rezanaca - isti su kao ti iz Kauflanda. Jedan paketić ima 65 g, dakle, za 3-4 kn dobiješ 325 g rezanaca. Začine baciš.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Old 20.07.2017., 23:32   #4747
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Gdje ima za kupiti povoljnih kineskih rezanaca?
Kupovala sam ih do nedavno u Kauflandu, ono neko zeleno pakiranje od 250g po 6.99, ali nestali su s polica.
Ako si u zg, na stanici frankopanska na ilici, par metara naprijed se otvorio Asia shop. Svašta nešto imaju, sviđa mi se ona riža koju imaju, i imaju brdo rezanaca. Nisam gledala cijene jer nisam imala vremena, samo sam brzinski škicnula.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 21.07.2017., 06:46   #4748
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
da li je sad ovo lisnato s akcije to o kojem pričate?

a dobro, i ak nije, kupiti ću pa probati
ako misliš na lidl i njihovo lisnato, to nije ono o kojem smo pričali...
pitu sam prošli tj. radila sa tijestom za pite, a ne lisnatim. a u lidlu sad imaju i lisnato razvaljano i tijesto za pite razvaljano i tijesto za pizzu razvaljano, sva 3 sam probala i super su za brzinski složiti nešto
ma.nx is offline  
Old 22.07.2017., 14:26   #4749
vidio sam u superkonzumu radnicka (nema vise uvoznih steakova ) pikova marinirana svinjska rebra

kak to spremiti bez rostilja?
gmit is offline  
Old 22.07.2017., 14:58   #4750
U pećnici na 220 uz jedno okretanje
spic is offline  
Old 22.07.2017., 15:19   #4751
a koliko dugo (cca)?
gmit is offline  
Old 22.07.2017., 15:28   #4752
Quote:
mpoo kaže: Pogledaj post
Danas sam bila u Žapcu kod Trešnjevačkog placa i vidjela da paket od 5 komada Indomie juhica košta 3 ili 4 kn. Te juhe mi (više ) nisu fine, ali kupila sam 2 paketa samo zbog rezanaca - isti su kao ti iz Kauflanda. Jedan paketić ima 65 g, dakle, za 3-4 kn dobiješ 325 g rezanaca. Začine baciš.
4 kn??? U Konzumu 15ak! Koji vrag je to?
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Old 23.07.2017., 07:38   #4753
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
a koliko dugo (cca)?
Pa pošto je tanko ne treba dugo, otprilike dok ne dobije boju. Ubodi na najdebljem dijelu i ako ne ide roskasti sok van znači da je pečeno
spic is offline  
Old 23.07.2017., 16:33   #4754
Da li netko ima iskustva sa rađenjem šnenokli (paradižota) sa biljnim mlijekom? Da li bi mi mi se krema od žumanjaka dobro zgusnula?
Magenta123 is offline  
Old 24.07.2017., 10:12   #4755
Quote:
Blue Dreams kaže: Pogledaj post
4 kn??? U Konzumu 15ak! Koji vrag je to?
Žabac je Food Outlet
Recimo Dolcela prah za puding od čokolade je 1 kunu trenutno
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Old 25.07.2017., 18:23   #4756
Quote:
Blue Dreams kaže: Pogledaj post
4 kn??? U Konzumu 15ak! Koji vrag je to?
Jooj, sori, nisam vidjela tvoj post! Žabac ti je dućan gdje je sva hrana jako jeftina jer je pri isteku roka trajanja. Što je bliže roku, to je jeftinije - možeš naći jogurte, maslace, namaze i sl. za 20-50 lipa ako im je preostao još koji dan, a imaš i stvari kojima istječe tek za koji mjesec pa koštaju par kuna.
Ove Indomie juhice koje sam spomenula imaju rok do devetog mjeseca.

Svašta zgodnog se da naći, samo treba potrefiti.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Old 28.07.2017., 13:22   #4757
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Od 24. 7. je Azijski tjedan u Lidlu - stakleni rezanci 3,99 kuna - preporučam
Ti stakleni su mi drugi izbor, ako nemam onih klasicnih.
Quote:
mpoo kaže: Pogledaj post
Danas sam bila u Žapcu kod Trešnjevačkog placa i vidjela da paket od 5 komada Indomie juhica košta 3 ili 4 kn. Te juhe mi (više ) nisu fine, ali kupila sam 2 paketa samo zbog rezanaca - isti su kao ti iz Kauflanda. Jedan paketić ima 65 g, dakle, za 3-4 kn dobiješ 325 g rezanaca. Začine baciš.
E, na to sam zaboravila.
I ja sam tamo jednom bila i naletila na te juhe i kupila ih iz istog razloga.
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Ako si u zg, na stanici frankopanska na ilici, par metara naprijed se otvorio Asia shop. Svašta nešto imaju, sviđa mi se ona riža koju imaju, i imaju brdo rezanaca. Nisam gledala cijene jer nisam imala vremena, samo sam brzinski škicnula.
Tu cu svakako baciti oko i napraviti zalihu. A i ako imaju neke fine jasmin rize, jos bolje.
Ovi iz Kauflanda su mi bili super prvenstveno jer su mi bili pri ruci za kupit kad mi padne na pamet, bez da imam zalihu doma, sad moram glumiti hrcka i napraviti zalihe.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Old 06.08.2017., 12:34   #4758
Ljudi gdje ima za kupit one velike školjke od tjestenine tzv Conchiglione. Nabasao jedared u Kauflandu? Sad niti tamo, niti u konzumu nemrem najti.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 06.08.2017., 22:10   #4759
Ja sam ih kupovala u Sparu i Plodinama.
Gipsyqueen is offline  
Old 07.08.2017., 14:35   #4760
Zasto neki maslaci (u pravilu mi se to dogadjalo s jeftinijima, posljednji je neki iz Hofera) imaju miris po margarinu? Hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:07.