Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2008., 15:31   #281
Quote:
-Casual- kaže: Pogledaj post
Samo jedan savjet za kupnju preko ebaya...kontaktirajte prodavaca...i recite mu da na paket stavi etiketu "gift" i neku nisku cijenu...25 eura...garantirano prolazi bez carine...
da i ne, svaki paket se otvara i ako sluzbenik na carini procjeni da roba vridi vise od navedene vrijednosti, i ako je doticni usto i lose volje, moze udrit carinu bez pardona, jos je caka sta se nove dobre i orginal stvari mogu naci uglavnom samo kod Business sellera, a ako vam salje firma veca je vjerojatnost da udru carinu i PDV
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 18:16   #282
Quote:
vekmar kaže: Pogledaj post
za kitson mi je jasno al onda sam otisla na stranicu od nordstroma i ponovila isti postupak no tu nema za international shopperse chekout. sta ja onda moram copy paste sifru artikla na onu web stranu za to..hm..bojim se da nes ne smuljaju...
jel onda isplativije zamolit nekog u americi (od prijatelja) da naruci u moje ime sebi doma pa mi posalje sve to sta bi ja htjela paketom u hrv bez etiketa i original kutija?
Vrlo je jednostavno.

International checkout (IC)
Shop any American store (SAAS) -> firma od IC

IC ima ugovore s nekim ducanima i ti ducani imaju link na IC za dostavu u Europu. Kad tog ugovora nema (kao Nordstrom), nema ni linka. Onda odes na stranice SAAS, kliknes na 'Order now' i sama copy/paste polja, npr. sa stranice Nordstroma.

Nije njima u interesu da te zeznu. Velika je to firma i dobit ces robu po vremenskom rasporedu koji imas u mom prethodnom postu. Ja, naravno, ne mogu znati da li ti je bolje narucivati robu direktno ili preko US prijatelja.

Moguci problemi:

Nemoj narucivati previse artikala. Ako samo jednog nema, a imaju najave od dobavljaca da bi ga mogli dobiti, oni ce cekati da ga dobiju. To zna potrajati.
2 - 3 artikla po narudzbi se cini sasvim dovoljno.

8,25% je kalifornijski porez. Skladiste im je u Los Angelesu i sva narucena roba ide prvo tamo i podlozna je tom porezu, pa ga ocekuj na racunu.

@Marko356. Potpuno si u pravu i poslusajte njegov savjet. Oznaka 'gift', a pogotovo ako vam robu salje firma nije nikakva garancija da cete izbjeci uvozne dadzbine.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 02:06   #283
cekaj sad si me tek zbunio!
dakle na tih mojih 1200kn jos ide nekih 8 posto il je to vec uracunato u cijenu?
ili se stavka tax odnosi na moj porez? ili njihov? dva poreza?
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 03:24   #284
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Dobro si sve napravila i razumijela. Uobicajeni nacin poslovanja sa US firmama koje ne dostavljaju u Europu.

Da, ako odaberes opciju slanja posiljke s unaprijed placenom carinom dobit ces paket bez ikakvih dodatnih troskova. Objasnjenje za to imas na ovom topicu u postu 226, a kako u praksi funkcionira u postovima 233 i 248.

Dakle, u procesu narudzbe moras odabrati 'International Shoppers Checkout' i dolazis na stranice te firme koja ce za tebe obaviti narudzbu i dostaviti je u Hr. (jer u Kitsonu katu: - 'At the present time, we are only shipping to the United States').

4 - 12 radnih dana (pon - petak) traje dostava od 'Kitsona' do 'International Checkouta'.
4 - 8 radnih dana traje dostava od 'International Checkouta' do tvog stana.

Ako im nesto nije jasno oko tvoje kreditne kartice mogu te traziti da:
'Present copies of the original credit card, photo ID and credit card statement including billing address'.
za http://eluxury.com piše isto :
'At the present time, we are only shipping to the United States'
može li se i tamo shoppingirat na takav način?..bilo bi lijepo znati
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 09:23   #285
@vekmar. Kalifornijski porez (sales tax) zaracunava se samo na cijenu kupljene robe.
Procitaj s njihove stranice.

@black man. Da, moguce je. Odes na eluxury.com, odaberes neki proizvod i sve podatke copy/paste na narudzbenicu firme 'Shop any American store' i sigurno ces dobiti robu.
Oni za tebe obave kupovinu kod eluxurya. Mozes birati izmedju dviju opcija slanja robe:
1.) Njihov transport - tvoja carina.
2.) Nasu carinu placaju oni i robu ti dostave na kucna vrata. Kao kod Rafaello network (koji je, usput, iz Italije, Torino).
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 16:41   #286
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
@vekmar. Kalifornijski porez (sales tax) zaracunava se samo na cijenu kupljene robe.
Procitaj s njihove stranice.

@black man. Da, moguce je. Odes na eluxury.com, odaberes neki proizvod i sve podatke copy/paste na narudzbenicu firme 'Shop any American store' i sigurno ces dobiti robu.
Oni za tebe obave kupovinu kod eluxurya. Mozes birati izmedju dviju opcija slanja robe:
1.) Njihov transport - tvoja carina.
2.) Nasu carinu placaju oni i robu ti dostave na kucna vrata. Kao kod Rafaello network (koji je, usput, iz Italije, Torino).
Znači ovako: Odem na eluxury.com,odaberem proizvod i sve podatke o proizvodu copy/paste na stranicu navedene firme. Ova druga opcija mi se čini bolja. Znači navedena firma odmah napravi zbroj: cijena proizvoda na eluxury.com + dostava za RH + carina,PDV,...+ neka provizija koju uzimaju za uslugu..pa vidiš konačnu cijenu i onda se odlučiš je li isplativo ili ne? Ako odgovara,platiš i stigne ti na kućna vrata bez dodatnih troškova..?
I prihvaćaju li Paypal?!...mogao sam i sam proučit stranicu,ali je bolje čut ljude iz iskustva...puno hvala na odgovorima unaprijed!
i da raffaello je talijanska firma,ali svejedno robu dostavljaju iz USA ili imaju skladišta i distributere Bog zna gdje
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 17:09   #287
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
i da raffaello je talijanska firma,ali svejedno robu dostavljaju iz USA ili imaju skladišta i distributere Bog zna gdje
ovo mi bas nije jasno, evo ja drugi put narucio kod njih, dobio tracking number jucer, i polazna tocka je Torino, evo i detalji:


January 03, 2008 14:24 Turin - Italy Shipment picked up

January 03, 2008 18:37 Turin - Italy Departing origin

January 03, 2008 20:46 Turin - Italy Departed from DHL facility in Turin - Italy

January 03, 2008 21:48 Bergamo - Italy Arrived at DHL facility in Bergamo - Italy

January 04, 2008 08:00 Bergamo - Italy Departed from DHL facility in Bergamo - Italy

January 04, 2008 11:36 Zagreb - Croatia Clearance processing complete at Zagreb - Croatia

January 04, 2008 13:15 Zagreb - Croatia Arrived at DHL Facility

January 04, 2008 16:12 Zagreb - Croatia With delivery courier
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 17:59   #288
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
Znači ovako: Odem na eluxury.com,odaberem proizvod i sve podatke o proizvodu copy/paste na stranicu navedene firme. Ova druga opcija mi se čini bolja. Znači navedena firma odmah napravi zbroj: cijena proizvoda na eluxury.com + dostava za RH + carina,PDV,...+ neka provizija koju uzimaju za uslugu..pa vidiš konačnu cijenu i onda se odlučiš je li isplativo ili ne? Ako odgovara,platiš i stigne ti na kućna vrata bez dodatnih troškova..?
I prihvaćaju li Paypal?!...
Da, upravo tako. Vrlo je jednostavno i vrlo popularno narucivanje sirom Europe. Ne uzimaju nikakvu proviziju. Sve promjene cijena vidis kako dodajes ili oduzimas proizvode s liste. Paypal prihvacaju i u donjem lijevom uglu stanice (narudzbenice) mozes vidjeti koje kartice prihvacaju.

Rafaello ima sjediste u Torinu, sto nije nevazno. Mozda se od njih moze traziti da prilikom slanja robe u izvoz odbiju njihov porez (IVA - 16%), o cemu oni mudro sute. Tako bi roba bila oko 13% jeftinija. Nisu duzni to uciniti, ali nije zgorega pitati. I ne mogu reci da porez nije u cijeni, jer po istoj cijeni kao nama salju robu i kupcima iz EU.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 20:53   #289
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Da, upravo tako. Vrlo je jednostavno i vrlo popularno narucivanje sirom Europe. Ne uzimaju nikakvu proviziju. Sve promjene cijena vidis kako dodajes ili oduzimas proizvode s liste. Paypal prihvacaju i u donjem lijevom uglu stanice (narudzbenice) mozes vidjeti koje kartice prihvacaju.

Rafaello ima sjediste u Torinu, sto nije nevazno. Mozda se od njih moze traziti da prilikom slanja robe u izvoz odbiju njihov porez (IVA - 16%), o cemu oni mudro sute. Tako bi roba bila oko 13% jeftinija. Nisu duzni to uciniti, ali nije zgorega pitati. I ne mogu reci da porez nije u cijeni, jer po istoj cijeni kao nama salju robu i kupcima iz EU.
A iz nekog razloga Raffaello dostavlja po istoj cijeni u EU i HR, a kod nas su uračunati svi troškovi carinjenja i PDV...radije im platim taj VAT 10ak posto, nego da me naši ovdje naplate PDV 22%+ carinu+ manipulativne troškove,ležarinu što sam sve uredno morao platiti kad sam prvi put nešto naručio netom...
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 21:02   #290
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
ovo mi bas nije jasno, evo ja drugi put narucio kod njih, dobio tracking number jucer, i polazna tocka je Torino, evo i detalji:


January 03, 2008 14:24 Turin - Italy Shipment picked up

January 03, 2008 18:37 Turin - Italy Departing origin

January 03, 2008 20:46 Turin - Italy Departed from DHL facility in Turin - Italy

January 03, 2008 21:48 Bergamo - Italy Arrived at DHL facility in Bergamo - Italy

January 04, 2008 08:00 Bergamo - Italy Departed from DHL facility in Bergamo - Italy

January 04, 2008 11:36 Zagreb - Croatia Clearance processing complete at Zagreb - Croatia

January 04, 2008 13:15 Zagreb - Croatia Arrived at DHL Facility

January 04, 2008 16:12 Zagreb - Croatia With delivery courier
drugi put ću baš provjerit,ali čini mi se da je pošiljka imala pečat USA
tim više imaju besplatnu poštarinu za USA,a i najisplativija valuta plaćanja je $
vjerojatno ono što je dostupno u IT dostavljaju iz Italije za Hr jer je jeftinije,a ako je proizvod dostupan jedino u USA,onda dostave od tamo..
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 22:47   #291
Diesel store

Mislim da je ovo novo pa da vas izvjestim; na službenim stranicama Diesela, otvoren je on-line shop. Među zemljama u koje šalju je i CROATIA!!!
Shipping je 30eura, ali je preko UPS-a (dostava za 2-4 dana) i cijena je fixna bez obzira na broj stvari koje naručite.

Cijene robe nisu nešto jeftinije nego kod nas, ali barem smo sigurno da je roba original i iz nove kolekcije.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 00:18   #292
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovo novo pa da vas izvjestim; na službenim stranicama Diesela, otvoren je on-line shop. Među zemljama u koje šalju je i CROATIA!!!
Shipping je 30eura, ali je preko UPS-a (dostava za 2-4 dana) i cijena je fixna bez obzira na broj stvari koje naručite.

Cijene robe nisu nešto jeftinije nego kod nas, ali barem smo sigurno da je roba original i iz nove kolekcije.
bas sam gledao neki dan, ali reko ne hvala, cijene su iste kao kod nas, s tim da ti lako mogu udrit carinu i PDV, a na iznos postarine mi muka dodje

npr i na Raffaellu ima dosta stvari od Diesela, a znaju se zabit i dobra snizenja, postarina je 11€ (DHL, 3 radna dana), i nemas straha od carine i sl sranja

po meni, bzvz
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 00:37   #293
Sad sam pokušao nešto platiti paypalom i odbili mi karticu. Ovo mi se prvi put dogodilo jel netko već plaćao paypalom pa najednom nije mogao? ...i dalje mi piše 'verified user'...je li kvaka u tome da sam danas obavljao neke transakcije na računu pa treba pričekat neko vrijeme? sad sam baš ljut,a bit ću nestane li proizvoda pa ne budem više u prilici kupiti
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 00:38   #294
na kojem site-u si placao? ja sam obavljao po nekoliko transakcija dnevno bez problema, ne virujem da je do toga
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 00:53   #295
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
na kojem site-u si placao? ja sam obavljao po nekoliko transakcija dnevno bez problema, ne virujem da je do toga
kupovao sam na raffaello...svaki put kad kliknem 'pay by paypal' bude prazan ekran...pa onda njih kontaktiram i pošalju mi mailom link 'paypal details missing' pa onda tamo ispunim i bude sve ok...sad kad sam kliknuo 'Now pay ----$' izbacilo poruku kartica odbijena
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 01:07   #296
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
kupovao sam na raffaello...svaki put kad kliknem 'pay by paypal' bude prazan ekran...pa onda njih kontaktiram i pošalju mi mailom link 'paypal details missing' pa onda tamo ispunim i bude sve ok...sad kad sam kliknuo 'Now pay ----$' izbacilo poruku kartica odbijena
hmmm, pred malo vise od pola sada sam listao raffaello u potrazi za kosuljom, i bio je zablokiran nekih 10-15min, sada mozda su nesto azurirali pa im je naplacivanje ostalo u banani, vjerojatno je do Raffaela jer im je opcenito sistem placanja PayPal-om u banani, kupim vec dva puta neki item i nemogu platit, onda posaljem ticket i trebam cekat cili dan da mi posalju link za placanje

preporucam ti da im posaljes ticket sa opisom problema, mail costumerservice@.... se ne isplati jer tamo "nema nikoga"

opcenito cila korisnicka sluzba im je u banani, probao sam jedan put onaj chat i skoro sam se ugusio od smija kad mi je lik napisao "so, is there anything else i can help you with today", tri puta za redom

btw, kad proslidis item na naplacivanje, ne skarta te ako ga ne platis odma, vec ceka nekoliko dana da platis, pa se ne moras bojat, valjda ce u tom roku proradit, tak je meni bilo, "kupio" sam majicu, i dok su mi poslali link za naplatu ja nasao drugu, ova je bila zadnji primjerak i bas sam gledo, nije bila izlozena u prodaji 3-4 dana, mozda i vise, a sve to vrime su cekali da platim, nravno nisam platio i vratili su je u prodaju

EDIT: kad malo razmislim, ako ti je odbilo karticu mozda je i do PayPal-a, da nemas neki limit za iznos transakcije?
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 01:26   #297
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
hmmm, pred malo vise od pola sada sam listao raffaello u potrazi za kosuljom, i bio je zablokiran nekih 10-15min, sada mozda su nesto azurirali pa im je naplacivanje ostalo u banani, vjerojatno je do Raffaela jer im je opcenito sistem placanja PayPal-om u banani, kupim vec dva puta neki item i nemogu platit, onda posaljem ticket i trebam cekat cili dan da mi posalju link za placanje

preporucam ti da im posaljes ticket sa opisom problema, mail costumerservice@.... se ne isplati jer tamo "nema nikoga"

opcenito cila korisnicka sluzba im je u banani, probao sam jedan put onaj chat i skoro sam se ugusio od smija kad mi je lik napisao "so, is there anything else i can help you with today", tri puta za redom

btw, kad proslidis item na naplacivanje, ne skarta te ako ga ne platis odma, vec ceka nekoliko dana da platis, pa se ne moras bojat, valjda ce u tom roku proradit, tak je meni bilo, "kupio" sam majicu, i dok su mi poslali link za naplatu ja nasao drugu, ova je bila zadnji primjerak i bas sam gledo, nije bila izlozena u prodaji 3-4 dana, mozda i vise, a sve to vrime su cekali da platim, nravno nisam platio i vratili su je u prodaju

EDIT: kad malo razmislim, ako ti je odbilo karticu mozda je i do PayPal-a, da nemas neki limit za iznos transakcije?
ja uvijek chatam s njima na taj način ti odmah pošalju link tj. u par minuta i ne moraš čekat danima kao kad šalješ mail..tako toplo preporučam..ali copy/paste izjave su im tako smiješne i isforsirane za popizdit ...tako je bilo i ovaj put,dobio link,ali je prilikom plaćanja na tom linku kartica odbijena,pretpostavljam da problem može biti samo u paypal-u..

a koliki je limit za paypal? čini mi se 500$,a narudžba je oko 460$...svejedno poslao sam odavno 4 znamenke koje su tražili sa bankovnog računa i sa time ne bi trebalo bit limita koliko sam upućen

sutra cu opet chatat pa da mi opet pošalju link za plaćanje i probat ponovno...možda je problem u nekom novom novogodišnjem sistemu u banci..

ps...kako biraš košulje tamo? meni njihove oznake classic fit,slim fit,custom fit nisu pouzdane,a na većini sličica ne vidim oznaku...a na nekima na kojima se vidi ne podudara se sa onim što je navedeno u opisu...
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 01:32   #298
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
ja uvijek chatam s njima na taj način ti odmah pošalju link tj. u par minuta i ne moraš čekat danima kao kad šalješ mail..tako toplo preporučam..ali copy/paste izjave su im tako smiješne i isforsirane za popizdit ...tako je bilo i ovaj put,dobio link,ali je prilikom plaćanja na tom linku kartica odbijena,pretpostavljam da problem može biti samo u paypal-u..

a koliki je limit za paypal? čini mi se 500$,a narudžba je oko 460$...svejedno poslao sam odavno 4 znamenke koje su tražili sa bankovnog računa i sa time ne bi trebalo bit limita koliko sam upućen

yep, vjerojatno je PayPal problem, najbolje ti je kontaktirat banku, jer iz iskustva znam da je dobit nekoga na PayPal-u gotovo nemoguce, al probaj oboje

btw, meni Eric () ili kak se vec zove, nije dao link kad mi nije prihvatilo PayPal, vec je rekao da ce to proslijedit nekome da sredi i da cu dobit mail, nesto je uglavnom namlio i poslao sam ga u kurac
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 01:36   #299
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
yep, vjerojatno je PayPal problem, najbolje ti je kontaktirat banku, jer iz iskustva znam da je dobit nekoga na PayPal-u gotovo nemoguce, al probaj oboje

btw, meni Eric () ili kak se vec zove, nije dao link kad mi nije prihvatilo PayPal, vec je rekao da ce to proslijedit nekome da sredi i da cu dobit mail, nesto je uglavnom namlio i poslao sam ga u kurac
budem probao sutra opet...a paypal neću kontaktirat jer je to nemoguće...
gore sam dodao ps u poruci glede košulja...naišao sam na dvije Prada od prošlog ljeta za 300njak dolara i taman moje veličine obje,ali piše classic fit,Bog zna kako bi to stajalo,a nemaju odjevene tipove u njima pa da vidim,nego samo sliku proizvoda....bezveze..pa nikako da kupim
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 01:49   #300
sta se tice kosulja, pojma nemam sta im ti FIT-ovi znace, pa ti ne mogu puno pomoc tu, a nekako mi se neda googlat, biram samo medju Ralph Lauren kosuljama, jer imam jednu njihovu "costum fit" i odlicna mi je, tako da se ravnam prema njoj
nazalost, zbog toga sam dosta ogranicen izborom, buduci da mi nije opcija pljunit 200-300 baksa za kosulju koja mi ne valja, pa vracat sve to nazad, a pir je drugu subotu (ne meni), ali opet, nadje se uvik
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:02.