Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2008., 10:22   #1
Ukrasne ploče od stiropora

Zanima me ako netko ima ikakvu ideju gdje se mogu nabaviti takve ploče kod nas i, ako ih netko ima već postavljene, vaše mišljenje. Što se izgleda tiče, a i održavanja.
Hvala!
Sale79 is offline  
Old 09.04.2008., 11:11   #2
Imaš u Bauhausu, ali nije to enki veliki izbor. Ja imam u kupaonici samo završnu lajsnu od stiropora između zida i stropa, obojana još amlo u bijelo, zaljeplejna mislim nekkavim silikonom i super je.
Mirella is offline  
Old 09.04.2008., 16:07   #3
Ima i u Pevecu (mi u Ri recimo nemamo Bauhaus). Ima ih u nekoliko varijanti, s razlicitim dizajnom. Nije ih tesko postaviti, treba samo kupiti ljepilo za stiropor i pripadajuci "pistolj" u koji ide tuba od ljepila. Ja sam ih koristila za prekrivanje dijela zida u jednoj uredskoj prostoriji na kojem su bile plocice (koje ne smijemo skinuti), tako da sad ljepse izgleda, ne skuzi se na prvu da je stiropor, a skroz je zgodno jer se sad po tom dijelu sa pribadacama mogu kaciti razne poruke, papirici, letci i slicno.... tako da je planirana "pluto ploca" postala sasvim suvisna.. ovo je jednim udarcem rjesilo dvije stvari.
Lei is offline  
Old 09.04.2008., 16:15   #4
Quote:
Sale79 kaže: Pogledaj post
Zanima me ako netko ima ikakvu ideju gdje se mogu nabaviti takve ploče kod nas i, ako ih netko ima već postavljene, vaše mišljenje. Što se izgleda tiče, a i održavanja.
Hvala!
Ja sam si cijeli stan oblijepio Zadnji kat ,ravan krov, lijepe se sa akrilnim silikonom ,farbaju se kao zid ili se jednostavno peru sa čarlijem
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 10.04.2008., 15:58   #5
Morat ću pogledati onda u Pevecu.. nadam se da će biti, jer sam se totalno ufurao u montiranje tih ploča, pa sad si nedam mira dok ih ne nađem! I, nije loša ideja niti to za zidove, iako je meni ideja bila samo plafon prekriti njima. Ali we'll see!!
Sale79 is offline  
Old 13.04.2008., 13:20   #6
Molim iskusne znalce da mi pomognu. Imam sjeverni zid koji bi obložio tim pločama stiropora. Kolko su one debele i kolko je najmanja debljina potrebna za jednu toplinsku izolaciji, to jest da li bi se time postigao kakav efekt.
Din is offline  
Old 13.04.2008., 16:54   #7
Quote:
Din kaže: Pogledaj post
Molim iskusne znalce da mi pomognu. Imam sjeverni zid koji bi obložio tim pločama stiropora. Kolko su one debele i kolko je najmanja debljina potrebna za jednu toplinsku izolaciji, to jest da li bi se time postigao kakav efekt.
Nemoj sa stiroporom ,ako si baš zapeo min 5cm.
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 14.04.2008., 03:04   #8
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Nemoj sa stiroporom ,ako si baš zapeo min 5cm.
Fala na odgovoru i savjetu!
Može još jedno pitanje -
Što bi mi ti preporučio - koje drugo rješenje? Zid je sjeverna strana dimenzija 2,80 x 2,43 vis. Na toj mi je strani i ležaj !
Din is offline  
Old 14.04.2008., 11:29   #9
Quote:
Din kaže: Pogledaj post
Fala na odgovoru i savjetu!
Može još jedno pitanje -
Što bi mi ti preporučio - koje drugo rješenje? Zid je sjeverna strana dimenzija 2,80 x 2,43 vis. Na toj mi je strani i ležaj !
Klasičan Knauf zid ,http://www.knauf.hr/zidna_obloga.html
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 23.09.2008., 12:19   #10
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Ja sam si cijeli stan oblijepio Zadnji kat ,ravan krov, lijepe se sa akrilnim silikonom ,farbaju se kao zid ili se jednostavno peru sa čarlijem
Procitala sam da ste oblijepili plafone plocama od stiropora. Ja i muz bismo to sad napravili, vidjeli ploce u Baumaxa (bijele, sa raznim reljefima), pa smo mislili ostrugati plafon (jer boja stalno puca i izgleda kao krpe), i jednostavno zaljepiti tim ljepilom za stiropor (ima ga u obliku tube). Je li vama to bilo tako jednostavno, ili treba neki poseban postupak ? Koliko treba drzati svaku plocu dok se ne zalijepi ? Treba li nanijeti neku podlogu, pa onda lijepiti ploce ?
sava-lavica is offline  
Old 23.09.2008., 13:04   #11
Quote:
sava-lavica kaže: Pogledaj post
Je li vama to bilo tako jednostavno, ili treba neki poseban postupak ? Koliko treba drzati svaku plocu dok se ne zalijepi ? Treba li nanijeti neku podlogu, pa onda lijepiti ploce ?
Ja sam tako prekrila zid jedan. Originalna podloga - plocice. Ljepilo u tubi i jedno popodne + skalpel za skrojiti eventualno ploce koje su uz rub pa ne stanu cijele. Na tubi od ljepila pise koliko treba drzati pritisnuto, al nije nesto predugacko - recimo 15tak sekundi. Ja nisam ljepilo nanosila u nekim velikim kolicinama - malo u svaki kut, malo uz rub na sredini svake stranice i malo u sam centar ploce. Drzi ko ludo i nis se nije jos odljepilo.

Ako rezes skalpelom, uzmi neko tvrdo i dugacko ravnalo (ima i metalnih ravnala za kupit, ta su super), plocu okreni na suprotnu stranu da bude lijepsi i uredniji rez s prave strane i neka skalpel bude onaj veliki i jako ostri.

Sretno
Lei is offline  
Old 24.09.2008., 13:35   #12
Hvala Lei na savjetu.
Jos par pitanja:
1.jucer mi jedan majstor kaze da ce kroz ploce od stiropora brzo probiti ljepilo, da ce se vidjeti i to ce ruzno izgledati, jer su ploce dosta tanke (oko 5 mm). Je li se vama to dogodilo ?
2. Nadalje dobila sam informaciju da ce se stiropor vremenom poceti osipati - truniti. Je li to moguce ?
3. Na plafonu imam plafonjeru. Kako nalijepiti oko nje ? Moze li se skalperom normalno izrezati krug, hoce li popucati ?
sava-lavica is offline  
Old 24.09.2008., 13:43   #13
1.jucer mi jedan majstor kaze da ce kroz ploce od stiropora brzo probiti ljepilo, da ce se vidjeti i to ce ruzno izgledati, jer su ploce dosta tanke (oko 5 mm). Je li se vama to dogodilo ?

Nije, nakon godinu dana sve izgleda tocno onako kako je bilo i kad je postavljeno

2. Nadalje dobila sam informaciju da ce se stiropor vremenom poceti osipati - truniti. Je li to moguce ?

a moguce, ako jako ostari.... al gle, te ploce toliko malo kostaju da si mozes priustiti da svakih 4-5 godina napravis promjenu ako se bas i pocnu runiti; kod nas se nis za sad ne runi, osim sto sam ja jednu pri dnu sutnula nogom i razvalila

3. Na plafonu imam plafonjeru. Kako nalijepiti oko nje ? Moze li se skalperom normalno izrezati krug, hoce li popucati ?

uhm.... ne mozes bas jako prezicno to rezati, a i pitanje je kako ce se stiropor ponasati kraj izvora topline. Mozda bolje da plafonjeru zamijenis necim visecim, pa da nemas bas toliku rupu za rezati? i da onda rupu prekrijes sa onim ukrasnim pokrovom koji skriva zice od visece lampe?
Lei is offline  
Old 24.09.2008., 13:51   #14
jel iMA tko sliku tih ukrasnih stiropora...?
ja to stvarno nisam nikad vidjela.
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Old 24.09.2008., 14:38   #15
Ne mogu nac nis pametnog, osim ovog:


i ovog: http://www.baumax.at/produkte/produk...1532442&title=

sava-lavica, imas ovdje temu bas o stiropor plocama na stropu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=91151
Lei is offline  
Old 24.09.2008., 14:53   #16
A postoje li te ukrasne ploče i letvice od gipsa?Vidjela sam njemački katalog s takvim stvarima,kuću možeš doslovce urediti u stilu rokokoa s tm stvarima.
Vidjela sam stiropor i baš mi se nije dopalo...
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.