Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2015., 20:25   #41
naravno da smo označili mi smo stara garda
tugomirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 21:27   #42
Mace se teško love zbog terena koji je vrlo nepregledan i ogroman, ima starih auta ..dijelova od auta puno paleta i tu se radi o 3 susjedna dvorišta.
U jednom malom krugu ih je recimo do 15 ak jer ih tu jedna žena hrani...no ostale su razasute svugdje...na nekoliko strana ih se hrani zaista se ne može znati koliki broj je točno.

Problem su i ljudi koji hrane i nisu raspoloženi za surađivanje previše. Čak da ih i pitamo da ih hrane na jednom mjestu u jedno vrijeme da nekakvu kontrolu i uvid možemo imati sumnjam da bi uspjelo.

Uspjeh će biti ovih planiranih 15 ak kastracija pa ćemo za dalje vidjeti...problem je što i mace šetaju s jedne lokacije na drugu i jednostavno ih se ne može vidjeti. Ti ljudi ne vide problem tamo, i moramo naći način kako to probati s njima dogovoriti da nam olakšaju. Jer bez daljnje njihove pomoći ništa nećemo moći napraviti.

Danas je ulovljeno 8 mačaka od tog je jedna pobjegla iz lovke S njom će biti posla kompletno je divlja.

4 ženke su kastrirane, sve do jedne su imale upaljene gnojne maternice, krv se nekima ne gruša kako treba, nekima fale dijelovi jajnika..sve u svemu unutrašnjosti tih ženki su trule ( tako bi se izrazila naša vetica koja ih je kastrirala ).

Usput smo kastrirale i glavnog mužjaka, prvo smo ga mislile pustiti no hraniteljica bi ga odnijela kući jer je pitom pa ajde kad smo već tamo
Našle smo i pitomu whiskas bebu, dečkića od par mjeseci odvezli na kastraciju ispostavilo se da je imao tumor koji je izvađen.

I zadnji najgori slučaj, ženka za koju smo mislili da je skotna..isto vrlo vrlo mlada ispostavilo se da je mužjak i da navjerojatnije ima fip. On za sada ostaje kod mene, sutra idemo na kontrolu nije dobro..doslovno ne može disati od začepljenosti, škripe mu i pluća. Ali prvo želimo fip isključiti pa ćemo vidjeti dalje. On nije divlji, samo je vrlo plah mislim da ako preživi sve ovo da će sve biti ok jer ostaje na udomljavanju.





Pomoć je i više nego dobrodošla jer se tu radi o visokim veterinarskim troškovima.
3 najmlađih ostaju na skrbi i biti će liječeni, sve mace su veterinarski pregledane, kastrirane, označene te će biti vraćene na svoj teritorij.

Donacije na - HR3923400091110475218, poziv na broj 00 i datum.

Humanitarni telefon za donacije: 060 890 899

Hvala svima koji će pomoći...svaka pa i najmanja donacija od 5 kn je bitna
Lucile is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 21:58   #43
Lucile,hvala što prenosiš i ovdje događaje,kad je već pokrenuta tema neka se vidi da se od maca odustalo nije i neće.

Molim vas ljudi dragi,vidite i sami kakvo je stanje,pomozite tko može da se ovaj horor zaustavi

Pomozite da i ove mace dobiju šansu za boljim životom
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 04:10   #44
super! baš mi je drago da će se netko pobrinuti za te mace, a i da se po staroj školi na bacaju van isti dan nakon kastracije. živjela stara škola! za razliku od one novovalne hoću sad i hoću sve, što brže i što više. ipak, nisu mace prerezane stvari, nego prerezana živa bića kojima se prerezanima može svašta dogoditi vani, a i doma.

stavite što više slika s terena, kojih opet nema, jer na taj način se ljudi lakše privuku za pomoć. slika vrijedi više od tisuću opisa. a i uštedit će vam tisuću opisa.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 09:44   #45
Napravila sam 2 mala kolaza...fotki ima puno sve smo slikale naravno..nisam stigla jucer..idemo sad opet vidjeti sto se danas moze napraviti.

Zenke ostaju 7 dana kod nas na oporavku s obzirom na njihovo stanje, a bebe ostaju s nama..
Lucile is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 10:46   #46
Jedan poziv na humanitarni broj 060 890 899 je 3,75kn

Svatko tko ovo pročita, da jednom nazove, sakupit će se kunica - ja sam nazvala 5 puta, to je za sada, uskoro uplatim nešto kunica i na račun udruge.

Sretno svima koji ste se angažirali u ovom velikom spašavanju napuštenih maca, pratimo vas i nadamo se da će vas puno ljudi financijski poduprijeti.
Lily04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 18:53   #47


Joop - malac s lokacije metalnog otpada, šepa na zadnju nogicu, imao tumor na anusu, tumor operiran, malac kastriran, super brzo se oporavio pa ide na udomljavanje
tugomirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 18:54   #48
Uh isspričavam se zbog prevelike fotke, nisam dugo objavljivala a sad ne znam kako poraviti
tugomirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 08:05   #49
Joop je prelijepi, držim mu velike fige za pravog udomitelja!!!!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 16:13   #50
Mala plaha curica,starosti oko 4mj,malo je bubana pa dobija terapiju,kad ozdravi tražit će svoj zauvijek domek



Lea nije bil briga tko nam to došao,on se pokušao dočepati hrane


Teti sam pokazala,da iako sam iz onog groznog dvorišta,znam kućni red


Vrlo brzo se od jako plahog mačulenceta pretvorila u mazilicu i predilicu








cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 01:50   #51
pa zar je bolesna i sa samo 4 mjeseca kastrirana???? vidi se plavo na trbuhu. pa bolesne zivotinje se ne kastriraju, a ni one od 4 mjeseca.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 16:26   #52
Quote:
Lucile kaže: Pogledaj post
Napravila sam 2 mala kolaza...fotki ima puno sve smo slikale naravno..nisam stigla jucer..idemo sad opet vidjeti sto se danas moze napraviti.

Zenke ostaju 7 dana kod nas na oporavku s obzirom na njihovo stanje, a bebe ostaju s nama..
Kako vi napredujete sa sakupljanjem donacija, ima li kakvih pomaka?
Lily04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 22:39   #53
u naprednim zemljama ženke se kastriraju sa 6 tjedana bez ikakvih posljedica po zdravlje i razvoj; kod nas je problem čisto tehičke prirode jer je teže kod mladih ženki naći jajnike i/ili maternicu

znamo 2 izvrsna i iskusna veterinara koji rade kastraciju ženki koje su teške cca 2 kg bez obzira na starost a rez je gotovo neprimjetan

da bilo bi dobro da su mačke zdrave ali ove mačke je nemoguće liječiti, one napadaju i grebu

jednom ako takvu mačku pustite iz lovke ili vam pobjegne vjerojatnost da ćete je ponovo dobiti u lovku je mala do nikakva

no bez obzira na sve mačke se ua anesteziji dobro vitaminiziraju

imamo puno iskustva te ne brinite, niti jedna ulična mačka, barem one koje su se kod mene oporavljale (a taj broj mogao bi biti 500 a možda i više, zaista ne znam) nije do sada uginula; naime mi lovimo samo uličpne mačke koje imaju hranitelje tj. za koje se zna tako da znamo da ostaju žive nakon kastracije
tugomirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 23:31   #54
Kao što je i na vrhu stranice napisano - stara garda s puno iskustva
Lily04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 13:30   #55
ma u tom "naprednom svijetu" je legalno silovati pse u za to legalnim mucilistima. a i razni proogrami kastracija, meni neprihvatljivi, se provode, kao onaj da se bacaju van isti dan nakon kastracije. kuzim da se idu kastrirati divklje bebe, kad ih se vec teskom mukom ulovilo, ali ne vidim nikakvog nrazloga da netko ide kastrirati svoju macu s 2-3 mjeseca. sigurno se svaki organitam bolje razvije ako nije bio izlozen nikaakvim operativnim traumama. iako medicina za sve veli da to nije nist. a i u tom naprednom svijetu najveca je smrtnost ne od krvozilnih k malignih bolesti, nego od bolesti izazvanimi lijekovima i medicinskim postupcima. samo se taj podatak nigdje ne moze naci. iznio ga je nedavno jedan nekorumpirani strucnjak iz imunoloskog zavoda na hrt1. drago mi je da to znam i da ne slusam slijepo medicinu. sory na digresijama.

nisam tako iskusna s macama, nisam cak ni mackarica, nego psetarica, ali bome divlju macu koja grize i grebe kad se daju lijekovi, milikicu, sam mjesecima lijecila. 3 tjedna je dobivala sinulox oralno. bila je borba, i grizla je i grebla, ali jedina opcija bila je da ju bolesnu vratim u leglo zaraza iz kojeg je dosla k ludoj babi. a i sad, sretno udomljena i mazna. jos isto takva za lijekove i ampule.

pa nisu slavonske divlje mace tigrovi da joj 2 iskusna ili cak i manje iskusna volontera ne bi mogla namazati oci i odvesti k vetu na atb svaki drugi dan. narocito kad je u kavezu. a kod suze sam vidjela posebne duge rukavice za primanje takvih. izvana su to dobili.

u svakom slucaju zelim vam puno uspjeha s ovom akcijom i svim buducima. kao sto sam rekla, ljudi ce se lakse ukljuciti ako vide za sto se treba skupiti 3000 kn. ako ne stignete, zamolite nekoga da stavi fotke.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 22:54   #56
Camille je sad zdrava maca spremna za svoje zauvijek ljudove





cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 01:26   #57
Kad ćemo ovu ljepotičicu početi oglašavati na Njuškalu
Lily04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 16:50   #58
Quote:
Lily04 kaže: Pogledaj post
Kad ćemo ovu ljepotičicu početi oglašavati na Njuškalu
Uskoro teta Lily04
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 20:18   #59
Camilla je danas imala foto sešn











Camilla je predivna mala panterica,no nažalost malo je "previše" zaigrana pa nikako nije za malu djecu ili one koji ne razumiju da mace znaju malo jače ogrebati,ovo ju svrstava u jako teško udomive mace budući je još i crna ženkica,no nećemo se predati,natrag u onaj horor ju ne dam!
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 14:29   #60
Camilla je danas primila svoje prvo cjepivo protiv zaraznih bolesti,vet je procijenio starosnu dob od oko godinu dana,tako da ona zapravo izgleda sićušno ali je odrasla maca
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:10.