Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web development

Web development Programiranje, dizajn, hosting i sve ostalo vezano uz razvoj web siteova

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2012., 09:55   #1
Kako naplatiti ažuriranje stranice?

Dobila sam neki honorarni poslić. Objavljujem sadržaj koji uglavnom sastavljam sama na jednu web stranicu. Stranica je već bila formirana, dodala sam samo nekoliko podizbornika, brojač posjeta i tako...
U samom dizajnu uglavnom ne diram ništa, osim što ću možda jednog dana staviti novi template.
Ja sam ta koja se brine da stranica bude "filana" najnovijim vijestima iz tog područja, da se objavi sadržaj koji dobijem e-mailom, napravim lijepi tekstić i stavim koju slikicu.
Na stranicu potrošim možda koji sat tjedno - u početku je to bilo svakidašnje pregledavanje i nadodavanje...No ja ću vjerojatno svaki drugi dan posjećivati stranice sličnog sadržaja kako bi mogla ažurirati svoju prema tim najnovijim obavijestima iz ekonomije.
Moje pitanje je...Kako to naplatiti? Ovo mi je prvi takav posao...nisam to nikada radila ni za sebe. Radim u Joomli koju sam tek naučila i nemam pojma koju cijenu sad da postavim ? Po meni bi to trebalo biti po satu...a sad koliko ?? Uzmite u obzir sve gore navedene faktore... Help.
MissVirtual is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 21:56   #2
Quote:
MissVirtual kaže: Pogledaj post
Dobila sam neki honorarni poslić. Objavljujem sadržaj koji uglavnom sastavljam sama na jednu web stranicu. Stranica je već bila formirana, dodala sam samo nekoliko podizbornika, brojač posjeta i tako...
U samom dizajnu uglavnom ne diram ništa, osim što ću možda jednog dana staviti novi template.
Ja sam ta koja se brine da stranica bude "filana" najnovijim vijestima iz tog područja, da se objavi sadržaj koji dobijem e-mailom, napravim lijepi tekstić i stavim koju slikicu.
Na stranicu potrošim možda koji sat tjedno - u početku je to bilo svakidašnje pregledavanje i nadodavanje...No ja ću vjerojatno svaki drugi dan posjećivati stranice sličnog sadržaja kako bi mogla ažurirati svoju prema tim najnovijim obavijestima iz ekonomije.
Moje pitanje je...Kako to naplatiti? Ovo mi je prvi takav posao...nisam to nikada radila ni za sebe. Radim u Joomli koju sam tek naučila i nemam pojma koju cijenu sad da postavim ? Po meni bi to trebalo biti po satu...a sad koliko ?? Uzmite u obzir sve gore navedene faktore... Help.
ovakvi freelance web poslovi su još uvijek divlje područje, nema tu nekih pravila... izmuzi koliko možeš
od naših web studija imaš nekoliko cjenika online mada ne znam dal ćeš tu naći išta korisno. kod jednih je ažuriranje 125kn, kod drugih 400...
prije bi se držao freelance servisa pa pogledaš koliko tamo naplaćuje raja za takve usluge
na odesk-u npr. imaš indijce koji će to radit za 3 dolara po satu, a imaš i ekipu iz bijelog svijeta koja radi za 60$/sat... pa se ti pronađi

eo primjer pretrage pa si pogledaj cijene
spejs peznt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 12:50   #3
Thumbs up

Bitno da ja znam između koliko i koliko se to kreće kod običnih ljudi tj. kad nemaš firmu koja to radi. Hvala na savjetu i mislim da neću baš "must" jer ipak se dobar glas daleko čuje, a loš još dalje Hvala.
MissVirtual is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 14:39   #4
Quote:
spejs peznt kaže: Pogledaj post
eo primjer pretrage pa si pogledaj cijene

$ 27.78/hr
$ 33.33/hr
$ 55.56/hr
...
$ 83.33/hr
...
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:43.