Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2012., 10:52   #441
Quote:
MučkoĐubre kaže: Pogledaj post
I opet malo apsurda. Jadno.

Akontacije se baziraju na prethodnoj godini, zato sto ne postoji bolji nacin. Osim toga, tako je i bolje, jer dok se porezna obveza odredjuje godisnje, dobit se ostvaruje cijele godine, a ne pojavi se odjednom na njezinom kraju.
A što ako se kroz godinu ostvaruje gubitak, a plaćaš akontacije na temelju prošle godine? Tako može, je li? Valjda po tebi (a bome i Poreznoj) tvrka nema pravo na gubitak.

Quote:
MučkoĐubre kaže: Pogledaj post
Drzava je prodavala svoj karambolirani auto, i naravno da za njega ne moze dobit neku cijenu. Nikog ne zanima sto je drzava svoj auto prije karambolirala. To je njezin problem. Ako slupas auto od 10,000 eura i moras ulozit jos 8,000 da bi ga doveo u prijasnje stanje, on ne vrijedi 18,000 kao u tvojim mokrim snovima, nego 10,000. A vjerojatno i manje, je se vidi da je bio popravljan.
Država je prodavala NAŠ karambolirani auto koji smo joj dali na korištenje, ne i da ga karambolira i da ga proda budtašto.

Nekada nešto ni ne vrijedi popravljati, to ti se zove totalna šteta. Na smetlište hiti. Država koja totalno uništeni auto još ide popravljati je dvostruki štetočinja.
Quote:
MučkoĐubre kaže: Pogledaj post
Todoric je preuzeo tvrtke koje su bile u gubicima i to ne iz nekog prethodnog razdoblja, nego su stvarale gubitke i dalje. Takve tvrtke ne da vrijede nula, nego im je vrijednost u minusu.
Ma da, vrijednost im je u minusu. Još su Ivici trebali dati novaca što je sirot preuzeo te tvrke. Reality check!!!
Quote:
MučkoĐubre kaže: Pogledaj post
I zato je drzava morala otpisati dugove koje je stvorila kao vlasnik i prodati ih za sicu. Jer su bile bezvrijedne, cak i uz otpisane dugove. Tek se s dokapitalizacijom i ulaganjem u modernizaciju od njih stvorilo neku vrijednost, napravilo dobitase. To je i u interesu drzave, jer te tvrtke sad placaju porez, placaju radnike, itd.
Taj porez što plaćaju je ništa nego refundacija ovog otpisa duga. Kada on iz one 3 tvrke koje sam naveo kumulativno malo pomalo plati cca. 400 M kn poreza onda tek možemo reći da je on počeo plaćati porez u pravom smislu riječi. Do tog treba on samo vraća ono što je tvrkama otpisano. No nije tema on nego država koja skuplja novce za zlatni šut.
Quote:
MučkoĐubre kaže: Pogledaj post
Zaista, nema veze s dobrim djelom, to je zlocin. U oci jadnika koji nikad u zivotu nisu nista napravili, vjerojatno i je.
Možda sam jadan i nisam u životu ništa naparavio, ali isplatio sam u ovih zadnjih 20 god. desetke tisuća plaća. Meni dosta.
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 11:02   #442
Ja sam na toj tzv listi srama no uopće me nije sram.Valjda nisam normalan.Trebalo bi me bit sram što sam dužnik državi a dužnik sam ne zato što nisam želio platiti nego zbog krize i državne porezne politike.I sad bi se ja trebao sramitiEvo idem pod poplon sramit se.Osobno mislim da je ta lista iznošenje tj narušavanje privatnosti grđana.To što je netko dužan državi je njegova privatna stvar i stvar njega i države.Neki moji susjedi su proveli dosta vremena na netu naslađujući se podacima koliko je neki njihov mještanin dužan državi i onda o tome tračaju po kvartu na kavama i sl.Samo iznošenje te liste neće doprinijeti ni kune smanjenja duga dužnika a mogi si mislit koliko su radnih sati sluzbenici porezne utrošili da napišu tu listu
ludi mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 11:20   #443
Quote:
ludi mjesec kaže: Pogledaj post
Ja sam na toj tzv listi srama no uopće me nije sram.Valjda nisam normalan.Trebalo bi me bit sram što sam dužnik državi a dužnik sam ne zato što nisam želio platiti nego zbog krize i državne porezne politike.I sad bi se ja trebao sramitiEvo idem pod poplon sramit se.Osobno mislim da je ta lista iznošenje tj narušavanje privatnosti grđana.To što je netko dužan državi je njegova privatna stvar i stvar njega i države.Neki moji susjedi su proveli dosta vremena na netu naslađujući se podacima koliko je neki njihov mještanin dužan državi i onda o tome tračaju po kvartu na kavama i sl.Samo iznošenje te liste neće doprinijeti ni kune smanjenja duga dužnika a mogi si mislit koliko su radnih sati sluzbenici porezne utrošili da napišu tu listu
Ti si mrzitelj hrvata i hrvatske,tebi je mjesto u zatvoru,zato i je lose ovoj drzavi jer ima gradjane kao sto si ti. Jadni polticari ni ne mogu donosit bolje zakone radi tebe. Ti i tebi slicni ste krivi sto se hrvatska zaduzila 40 mlrd €. I jos se usudjujes javljat na forum i pravdat se!?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 11:35   #444
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Ti si mrzitelj hrvata i hrvatske,tebi je mjesto u zatvoru,zato i je lose ovoj drzavi jer ima gradjane kao sto si ti. Jadni polticari ni ne mogu donosit bolje zakone radi tebe. Ti i tebi slicni ste krivi sto se hrvatska zaduzila 40 mlrd €. I jos se usudjujes javljat na forum i pravdat se!?
I kaj da sad napravimA niš,nek država uvede prisilni rad u radnim bazama gdje će dužnici odrađivati svoj dug.Moj dug nije velik pa bi ga odradio.A obzirom da ima onih čiji je dug tako velik da ga nemogu odradit cijeli život ,treba država angažirati Plečka da pronađe dužnike u njihovim slijedećim inkarnacijama,no tada bi crkva digla svoj glas jer dotična tvrdi da je nauk o reinkarnaciji svetogrđe.Opet problem.Najbolje da država kolektivno svima oprosti dug.
ludi mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 11:44   #445
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Ti si mrzitelj hrvata i hrvatske,tebi je mjesto u zatvoru,zato i je lose ovoj drzavi jer ima gradjane kao sto si ti. Jadni polticari ni ne mogu donosit bolje zakone radi tebe. Ti i tebi slicni ste krivi sto se hrvatska zaduzila 40 mlrd €. I jos se usudjujes javljat na forum i pravdat se!?
Ja mislim da je ova objava za svaku pohvalu.

Prvi dojam mi je bio da je bezvezarija i promašaj, sad kad bolje razmislim, možemo pitati svaki dan poreznike jesu li štogod naplatili, tj. šta to oni uopće rade.

Ne mogu se pravdati hdz-om i slijedeće godine. Ove mogu. Znači da će oni svakom dužniku morati pokucati na vrata.

A jednom kad pokucaju, bolje mu je i imati glavu ispod popluna i barem se crveniti, pa možda se poreznici i smiluju.

Mislim da će mu se osmijeh nakriviti na jednu stranu. Naravno, ukoliko ne plati porez.

Bilo bi lijepo da nas izvijesti na forumu dogodine kako je prošlo ispod popluna.
carlosan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 11:47   #446
Quote:
ludi mjesec kaže: Pogledaj post
I kaj da sad napravimA niš,nek država uvede prisilni rad u radnim bazama gdje će dužnici odrađivati svoj dug.Moj dug nije velik pa bi ga odradio.A obzirom da ima onih čiji je dug tako velik da ga nemogu odradit cijeli život ,treba država angažirati Plečka da pronađe dužnike u njihovim slijedećim inkarnacijama,no tada bi crkva digla svoj glas jer dotična tvrdi da je nauk o reinkarnaciji svetogrđe.Opet problem.Najbolje da država kolektivno svima oprosti dug.
Nemoj se pjenit,u slicnom sam sosu kao i ti,samo sto meni ime nije na spisku jer sam duzan samo 7 000 kn. I za ovo nismo mi krivi,vec ISKLJUCIVO politicari.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 11:49   #447
[QUOTE]
Quote:
ludi mjesec kaže: Pogledaj post
I kaj da sad napravimA niš,nek država uvede prisilni rad u radnim bazama gdje će dužnici odrađivati svoj dug.Moj dug nije velik pa bi ga odradio.
Ne može. PLati pa se rugaj,staro je pravilo. Ako si ti na listi dug ti baš i ije mali.

Znači, ako si d.o.o. => stečaj (ovaj ili onaj). Ako si izvlačio lovu,zaplijenit će ti kuću, auto, tv....što li već

Ako si obrtnik, mogu ti odma uletit klizeći.
Quote:
A obzirom da ima onih čiji je dug tako velik da ga nemogu odradit cijeli život
Točno, kao npr. Davor Butković. Što bi on odradio? Preporučio neke restorančiće? Izmislio 5-6 intervjua? Pisao kolumne koje nitko ne čita?
NEKA PLATI!!!!
Quote:
Opet problem.Najbolje da država kolektivno svima oprosti dug.
Jesu li to razmišljanja ispod popluna?
carlosan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 11:51   #448
Quote:
carlosan kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je ova objava za svaku pohvalu.

Prvi dojam mi je bio da je bezvezarija i promašaj, sad kad bolje razmislim, možemo pitati svaki dan poreznike jesu li štogod naplatili, tj. šta to oni uopće rade.

Ne mogu se pravdati hdz-om i slijedeće godine. Ove mogu. Znači da će oni svakom dužniku morati pokucati na vrata.

A jednom kad pokucaju, bolje mu je i imati glavu ispod popluna i barem se crveniti, pa možda se poreznici i smiluju.

Mislim da će mu se osmijeh nakriviti na jednu stranu. Naravno, ukoliko ne plati porez.

Bilo bi lijepo da nas izvijesti na forumu dogodine kako je prošlo ispod popluna.
Sta si odma ponada da cu podupirat korumpirane veleizdajnicke politicare. Ono je izreceno u satiricnom duhu.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 11:53   #449
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Sta si odma ponada da cu podupirat korumpirane veleizdajnicke politicare. Ono je izreceno u satiricnom duhu.
Ni slučajno. Ne moš mrzit više od mene ni pod razno. Mislim naravno ka kukurikavce.

Inače, šta će ti ta petokraka na avataru? Je li i to zajebancija?
carlosan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 11:55   #450
[QUOTE=carlosan;40716532]
Quote:
Ne može. PLati pa se rugaj,staro je pravilo. Ako si ti na listi dug ti baš i ije mali.

Znači, ako si d.o.o. => stečaj (ovaj ili onaj). Ako si izvlačio lovu,zaplijenit će ti kuću, auto, tv....što li već

Ako si obrtnik, mogu ti odma uletit klizeći.

Točno, kao npr. Davor Butković. Što bi on odradio? Preporučio neke restorančiće? Izmislio 5-6 intervjua? Pisao kolumne koje nitko ne čita?
NEKA PLATI!!!!

Jesu li to razmišljanja ispod popluna?
Nije ništa od navedenogDug mi je mali,uvjet za bit na listi nije visina duga ,bar mislim osim mozda ako se radi o par sto kuna.Nemože mi država ništa uzet jer ništa nemam.Dužan sam jer su meni dužni,dužan sam zbog krize ,ne svojom krivnjom.
ludi mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 11:57   #451
Quote:
carlosan kaže: Pogledaj post
Ni slučajno. Ne moš mrzit više od mene ni pod razno. Mislim naravno ka kukurikavce.

Inače, šta će ti ta petokraka na avataru? Je li i to zajebancija?
Vjerovao ili ne,brat mi se borio u DR,a on ni dan danas ne zna za sto se borio. Tako da je ta zvijezda iz protesta u kojem smjeru drzava ide. Revolt.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 11:59   #452
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Vjerovao ili ne,brat mi se borio u DR,a on ni dan danas ne zna za sto se borio. Tako da je ta zvijezda iz protesta u kojem smjeru drzava ide. Revolt.
I ja sam, ali već ako si revoltiran rađe zovi mongole ili turke. Bili su bolji od tih petokrakaša.

Vidi ovo...http://poskok.info/wp/?p=13990
carlosan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 11:59   #453
objava je zakurac
nacin da se napravi nesto i skine odgovornost sa sebe
gdje je objava poreznika koji su dozvolili d anetko godinama ne placa poreze??
isto vrijedi i za one koji dobivaju i placu i sve doprinose, a dozvolili su da netko ne placa doprinose za svoje radnike
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 12:00   #454
Quote:
carlosan kaže: Pogledaj post
Ni slučajno. Ne moš mrzit više od mene ni pod razno. Mislim naravno ka kukurikavce.

Inače, šta će ti ta petokraka na avataru? Je li i to zajebancija?
Zar nije očito da se dotični forumas zajebava i da piše u satiričnom duhu.Nemoj mrzit nikoga jer se po zakonu karme mržnja vraća mrzitelju.Mržnja može izazvati čak i zdravstvene organske bolesti,znanstveno dokazano.
ludi mjesec is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 06.08.2012., 12:00   #455
Quote:
carlosan kaže: Pogledaj post
Ni slučajno. Ne moš mrzit više od mene ni pod razno. Mislim naravno ka kukurikavce.

što reči ?
ja mrzim sve
osim laburista
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 12:05   #456
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
što reči ?
ja mrzim sve
osim laburista
http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...9QEwAA&dur=398
carlosan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 12:18   #457
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
objava je zakurac
nacin da se napravi nesto i skine odgovornost sa sebe
gdje je objava poreznika koji su dozvolili d anetko godinama ne placa poreze??
isto vrijedi i za one koji dobivaju i placu i sve doprinose, a dozvolili su da netko ne placa doprinose za svoje radnike
Pa prošla vlast je to krila ko zmija noge, reklo bi se. Nit si znao tko je dužan ni kome.
Ovi su objavili i skinuli odgovornost sa sebe za do sada učinjeno. Sad teče njihova odgovornost.

Ako su mislili sada se ponašati kao i prethodni, bolje bi im bilo da nisu ni objavljivali.

A čisto sumnjam da se neće "namirit" onih koji su "morali" šutjeti. Ovi ako išta znaju, onda je to sjebat bivše. U ovom slučaju s razlogom.

NAravno, treba hebat šefove, a ne miševe.
carlosan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 12:36   #458
treba jebati sve, jer svatko ima svoju zonu odgovornosti
nemres mi ne raditi svoj posao i poslije se izvlaciti "tako su mi rekli"
ili radis, ili dobijes napismeno da ne
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 12:38   #459
Quote:
Yodais kaže: Pogledaj post
Što je nadmašila? Prastaru knjigu u kojoj piše da se preljubnici kamenuju? Naravno da je, kao i velika većina drugih zemalja. Tko bi želio posuđivati novac da se dug otpisuje nakon 7 godina? I kolike bi onda tek bile godišnje kamate na glavnicu, da se ona za 7 godina potpuno otpisuje?
Pa gle, ne mora bankar posuditi novac, ako nema osiguranja glavnice.
Uvijek može posuditi Merkelici da mu ga pričuva uz kamatu -0,05%.
Ili uložiti u grčke obveznice ili dionice Lehman Brothersa.
Nema razloga da dužnik ne bude vremenski ograničeno odgovoran za svoj dug.
Pogotovo onaj dio koji mu je pripisan protiv njegove volje i mogućnosti vraćanja u trenutku pripisa (lihvu).

Zadnje uređivanje zgubydan : 06.08.2012. at 12:47.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 12:42   #460
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
treba jebati sve, jer svatko ima svoju zonu odgovornosti
nemres mi ne raditi svoj posao i poslije se izvlaciti "tako su mi rekli"
ili radis, ili dobijes napismeno da ne
Nemoj tako,pa neće šefica porezne dat sama sebi otkaz

Ali zato, možda sada plati
carlosan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:18.