Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2007., 11:06   #481
Quote:
Marin 1 kaže:
Kod težih slučajeva ne bi pomoglo ni g... od medvjeda.Što sve ovdje čovjek neće pročitati.Da ima raznoraznih mešetara,ima.Kad je riječ o NONI soku ili napitku,kako hoćete,Njemci su radili vrlo temeljita istraživanja i ustanovili su da je to jedno veliko prodavanje magle.Da je taj sok skoro potpuno bezvrijedan.
mozda je to istina, a mozda i ne. Sigurno Noni nije tako skup a da je bas bezvrijedan, ja sam za to, mozda i pomogne, znam jednog prijatelja koji je imao hepatitis C i dosta se dugo lijecio bez nekog uspjeha a onda mu neko preporuci neki caj, cini mi se Stolisnik, pio je 1-2 litre dnevno i nakon par mjeseci nalaz mu je bio Ok, a isto je bilo dosta skeptika. i jos nesto, vec sam citao na ovom forumu da su njemci to ispitivali ali jos nitko nije poslao link gdje se to moze procitati, tako da mi to slici na dezinformaciju.

Zadnje uređivanje korkyra222 : 09.01.2007. at 11:38.
korkyra222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 11:59   #482
zanima da li je itko probao s nekim čajevima ili biljnim tabletama namjenjenim poboljšanju rada jetre?
navodno sve što se događa na koži ima veze s jetrom, ergo i psorijaza
__________________
sig je nebitan. iskuliraću.
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 12:38   #483
[QUOTE = Malady] Pita me doktorica imam li kakve bolesti, ja kažem da imam psorijazu i to bi bilo to,bolnica je ostala bez 2 deca O+ grupe. [/QUOTE]

ovo je užasno
__________________
sig je nebitan. iskuliraću.
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 14:31   #484
Quote:
max123 kaže:
Stalno to zaboravim pitati: Ima tko kakva iskustva sa solarijem ?
Pozitivna - negativna ?
Emergence ?
idem redovito u stojeći solarij od kraja zime pa do ljeta, jer mi pomaže.
ne razumijem koga u solariju treba zanimati da li ja imam psorijazu ili ne? kao prvo ne hodam gola po salonu, a kao drugo nisam zarazna dakle niti dužna reći da ju imam
idem na srednje jake solarije i nikad duže od 10 minuta. nikad mi nije škodio, kao niti sunčanje tijekom ljeta
__________________
sig je nebitan. iskuliraću.
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 15:20   #485
Quote:
emergence kaže:
tusiranje bilo kakvim gelom za tusiranje i onda na jos vlazno tijelo se nanosi bilo kakvo ulje za tijelo i bilo kakvo mlijeko za tijelo.

marka tu nije bitna bitno je da samo navlazis kozu uljem poslije tusiranja.
koliko si koristio kantarionovo ulje? ne mozes racunati da ce ti pomoci za dan-dva. trebas ga redovito koristiti bar par mjeseci
Ne bih se složio s tim da je bilo kakav gel za tuširanje dobar.Poznato je da mnogi gelovi za tuširanje isušuju kožu,to znam iz osobnog iskustva.Trebalo bi upotrebljavati neki od dermokozmetičkih gelova za tuširanje,zato što oni puno manje isušuju kožu od ovih običnih.Nakon tuširanja nanijeti belobazu ili neko mlijeko za tijelo,takodjer treba biti kvalitetno jer je zaista velika razlika.Npr.Rosalovo mlijeko za tijelo je živi kreč,jedva da se može razmazati po tijelu.Kod izbora bi svatko trebao odabrati što mu odgovara.Vjerojatno su ova dermokozmetička mlijeka takodjer dobra nisam isprobao još nijedno,uglavnom koristim belobazu.
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 16:04   #486
Quote:
Marin 1 kaže:
Ne bih se složio s tim da je bilo kakav gel za tuširanje dobar.Poznato je da mnogi gelovi za tuširanje isušuju kožu,to znam iz osobnog iskustva.Trebalo bi upotrebljavati neki od dermokozmetičkih gelova za tuširanje,zato što oni puno manje isušuju kožu od ovih običnih.Nakon tuširanja nanijeti belobazu ili neko mlijeko za tijelo,takodjer treba biti kvalitetno jer je zaista velika razlika.Npr.Rosalovo mlijeko za tijelo je živi kreč,jedva da se može razmazati po tijelu.Kod izbora bi svatko trebao odabrati što mu odgovara.Vjerojatno su ova dermokozmetička mlijeka takodjer dobra nisam isprobao još nijedno,uglavnom koristim belobazu.
gle nisi u pravu. za kronicnu psorijazu je BOLJE upotrebljavati ulja i masti nego kreme!!!!! to mi je reklo vec par doktora i od kad sam presla na taj rezim mi je bolje. meni se to cini i logičnim zato sto sve masnije bolje i dublje prodire u kozu od kremica(losiona za tijelo bla bla)

meni je belobaza da prostiš kao vodenkasta pišaka i apsolutno mi nije nista ucinila u pogledu mascenja i hranjenja koze ali ako tebi pase ti ju koristi.

kaj se tice posebnih dermokozmetickih linija i njihovih preparata vjeruj mi isprobala sam razne avene, eucerin, bioderma, aderma da ne nabrajam i ne vidim razliku izmedu gela za tusiranje od eucerina i palmolive jer mi i jedan i drugi ISUŠUJU KOŽU.

daklem nebitno je kojim gelom se peres bitno je da na taj nacin skidas lagano ljuskice i onda kad na vlaznu kozu naneses ulje(maslinovo, johnsons, babylove, nivea itddd) odmah primjetis razliku. na bolje!


e sada ja tebe ne tjeram da promjenis misljenje u vezi nekih stvari ali ocito je da pred nekim stvarim zatvaras oci ili nisi dovoljno informiran. ok ne znam ni ja svu mudrost svijeta ali znam da ULJA u bilo kojem obliku puno pomazu psorijaticarima i ako zelis probaj ih koristit na nacin koji sam ti opisala pa javi dojmove.

pozdrav
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 06:59   #487
Quote:
emergence kaže:
gle nisi u pravu. za kronicnu psorijazu je BOLJE upotrebljavati ulja i masti nego kreme!!!!! to mi je reklo vec par doktora i od kad sam presla na taj rezim mi je bolje. meni se to cini i logičnim zato sto sve masnije bolje i dublje prodire u kozu od kremica(losiona za tijelo bla bla)

meni je belobaza da prostiš kao vodenkasta pišaka i apsolutno mi nije nista ucinila u pogledu mascenja i hranjenja koze ali ako tebi pase ti ju koristi.

kaj se tice posebnih dermokozmetickih linija i njihovih preparata vjeruj mi isprobala sam razne avene, eucerin, bioderma, aderma da ne nabrajam i ne vidim razliku izmedu gela za tusiranje od eucerina i palmolive jer mi i jedan i drugi ISUŠUJU KOŽU.

daklem nebitno je kojim gelom se peres bitno je da na taj nacin skidas lagano ljuskice i onda kad na vlaznu kozu naneses ulje(maslinovo, johnsons, babylove, nivea itddd) odmah primjetis razliku. na bolje!


e sada ja tebe ne tjeram da promjenis misljenje u vezi nekih stvari ali ocito je da pred nekim stvarim zatvaras oci ili nisi dovoljno informiran. ok ne znam ni ja svu mudrost svijeta ali znam da ULJA u bilo kojem obliku puno pomazu psorijaticarima i ako zelis probaj ih koristit na nacin koji sam ti opisala pa javi dojmove.

pozdrav
Ima razlike izmedju gelova za tuširanje nisu svi čak ni ph neutralni.Losion mi ne pomaže definitivno ni jedan.Obični šamponi za vlasište su mi koma,isprobao sam sve posebno blage,ni jedan mi nije odgovarao,svaki bi mi iritirao tjeme.Samo Vichy šampon s crvanim kvadratićem na ambalaži mi je ok. zaista je blag i ne iritira vlasište.
Ovo sa uljima ću isprobati.
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 09:35   #488
bok svima,
nisam čitala cijeli topic,al evo,mislim da mogu pomoći...
moj tata se godinama bori s psorijazom i nema šta nije isprobao
nešto je pomagalo,nešto nije....
onda je saznao za nekog svećenika iz Istre (Oprtalj) koji mu je dao jednu kremicu
nisam sigurna koji je sastav,ali mislim da su u pitanju nekakve trave+ gljivice

PREZADOVOLJAN JE!!!!!!!!!!!!!!!!
ako nekoga zanima mogu dati broj na pm
pozdrav
ribica77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 10:44   #489
Quote:
Marin 1 kaže:
Ima razlike izmedju gelova za tuširanje nisu svi čak ni ph neutralni.Losion mi ne pomaže definitivno ni jedan.Obični šamponi za vlasište su mi koma,isprobao sam sve posebno blage,ni jedan mi nije odgovarao,svaki bi mi iritirao tjeme.Samo Vichy šampon s crvanim kvadratićem na ambalaži mi je ok. zaista je blag i ne iritira vlasište.
Ovo sa uljima ću isprobati.
tjeme kose dva puta mjesecno namazem maslinovim uljem i poskidam ljuskice. ponekad stavim i belosalic losion i koristim od biorge šampon squaphane.
moje iskustvo s gelovima za tusiranje sam vec napisala, trenutno koristim one mlijecne gelove od palmolivea i super mi pasu.

javi dojmove u vezi ovih ulja, nadam se da ti pomoci.

inace nedavno sam pocela koristiti pčelinju mast čini mi se od apimela. prodaje se u svim vecim ducanima za 30tak kn i meni je stvarno odlična!
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 12:34   #490
Quote:
Marin 1 kaže:
Kod težih slučajeva ne bi pomoglo ni g... od medvjeda.Što sve ovdje čovjek neće pročitati.Da ima raznoraznih mešetara,ima.Kad je riječ o NONI soku ili napitku,kako hoćete,Njemci su radili vrlo temeljita istraživanja i ustanovili su da je to jedno veliko prodavanje magle.Da je taj sok skoro potpuno bezvrijedan.

Ti boluješ od psorijaza i vjerovatno si potrošio dosta novaca da iz svog iskustva možeš o g.... od mede!!! Iznesi Činjenice!!!!
adonis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 13:33   #491
zato smo tu da si medusobno pomazemo i dijelimo informacije
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 21:31   #492
Evo čitam što moje kolege psorijatičari pišu i ne mogu virovati. Stvarno ima bezobraznih ljudi. Ja sam ovaj forum shvatia kao izvor informacija ili bar kao razmjena iskustava a ono moraš čovika moliti da ti da ime ili naziv nekog preparata što su mu (kako neki tvrde) pomogli.
Ovim vas putem molim ako imate neko rješenje napišite ga MOLIM VAS odmah. Nemojte čekati kad nas sve narajcate da vas obaspemo sa preklinjanjem jer virujte mi stvarno ovo mi nije šala.
Basic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 22:04   #493
Quote:
Basic kaže:
Evo čitam što moje kolege psorijatičari pišu i ne mogu virovati. Stvarno ima bezobraznih ljudi. Ja sam ovaj forum shvatia kao izvor informacija ili bar kao razmjena iskustava a ono moraš čovika moliti da ti da ime ili naziv nekog preparata što su mu (kako neki tvrde) pomogli.
Ovim vas putem molim ako imate neko rješenje napišite ga MOLIM VAS odmah. Nemojte čekati kad nas sve narajcate da vas obaspemo sa preklinjanjem jer virujte mi stvarno ovo mi nije šala.
hej ma sta je bilo?
evo vec imamo 20 i nesto stranica topika i dosta ima napisanih informacija o ljekovima i pomoći. znam ja jer sam i sama puno postova napisala pa bi ti bilo dobro da procitas jer se meni stvarno ne da ponavljati.
imas o psorijazi i puno toga na netu jos bolje ak znas engleski

ali mislim da se opet ljudi nisu navikli na jednu stvar a to da je PSORIJAZA ZASADA NEIZLJEČIVA (KRONIČNA) BOLEST i da zasada nema nikakvog lijeka koji bi se mogao prepisati psorijatičarima a da ih u potpunosti izlijeci.

stvarno mi se neda vise pisati i ponavljati moj ti je savjet da se maknes sa belosalica/beloderma, svakodnevno tusiranje i mazanje uljima i fototerapija.

emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 23:34   #494
Quote:
emergence kaže:
tjeme kose dva puta mjesecno namazem maslinovim uljem i poskidam ljuskice. ponekad stavim i belosalic losion i koristim od biorge šampon squaphane.
moje iskustvo s gelovima za tusiranje sam vec napisala, trenutno koristim one mlijecne gelove od palmolivea i super mi pasu.

javi dojmove u vezi ovih ulja, nadam se da ti pomoci.

inace nedavno sam pocela koristiti pčelinju mast čini mi se od apimela. prodaje se u svim vecim ducanima za 30tak kn i meni je stvarno odlična!
Vidim da ti skoro sve odgovara...blago ti se
Ulja sam probao jednom u više navrata jest da si mastan i vlažan od svega toga,da se ulje lako razmaže,ali svrab isto tako ostaje a koži kao da fali neka hrana,nekako mi se čini da mi belobaza više odgovara .Probat ću ponovno sa uljem.
Jednom sam probao staviti Trixera(Avene) kremu,dosta je dobra.Dobro dodje za prvu pomoć kad zasvrbi umjesto kortikosteroida.
Takodjer ako netko ima pozitivna iskustva neka iznese.To se posebno odnosi na higijenu i premazivanja bez kortikosterida.
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 00:03   #495
bitno je biti uporan. neces odmah vidjeti poboljsanje ali garantiram ti da ces nakon tjedan dana prakticiranja zapaziti da ti je koza meksa i s manje ljuskica.

meni najbolje pase tusiranje navecer i mackanje uljem
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 08:08   #496
da,meni puno pomaže fototerapija na koju namjeravam ići za dva ili tri tjedna a probaću isto sa psorcutan kremom,inaće psorijazu imam na otprilike pet posto tijela pa kad "odradim" 45 do 60 dana fototerapije budem miran sigurno pola godine, još samo da čujem od nekoga iskustva vezanu sa psorcutan kremom
xp2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 08:47   #497
Quote:
xp2007 kaže:
da,meni puno pomaže fototerapija na koju namjeravam ići za dva ili tri tjedna a probaću isto sa psorcutan kremom,inaće psorijazu imam na otprilike pet posto tijela pa kad "odradim" 45 do 60 dana fototerapije budem miran sigurno pola godine, još samo da čujem od nekoga iskustva vezanu sa psorcutan kremom
vec sam napisala da je odlična-ali ja koristim psorcutan mast jer je to bolje od kreme za nas psorijaticare. uz fototerapiju daje odlične rezultate i moze se koristitit na dugi rok.

velika razlika od belosalica/beloderma...nije za usporediti
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 23:58   #498
sory sto ovako upadam ali i ja sam pogodjen ovim problemom a isto tako koristim psorcutan koji privatno nabavljam nekim kanalima iz deutsc. ali samo kratko pitanje koliko dugo se smije koristiti psorcutan i kakve su kontraindikacije
 
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 16:33   #499
Quote:
rolexx kaže:
sory sto ovako upadam ali i ja sam pogodjen ovim problemom a isto tako koristim psorcutan koji privatno nabavljam nekim kanalima iz deutsc. ali samo kratko pitanje koliko dugo se smije koristiti psorcutan i kakve su kontraindikacije
imas na internetu o tome.
psorcutan se moze koristiti duži vremenski period(3 mjeseca obicno) ne vise od jedne tube tjedno.
mast se nanosi na kozu koja je prethodno tretirana uljima zato jer se tako lakse razmazuje i bolje efekte radi.
stavlja se u tankom sloju, ne uz okluziju. nuspojave-stanjivanje koze, mislim da kod prekomjernog koristenja na bubrege ili jetru udara
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 09:56   #500
bio sam u ljekarni gde inače kupujem i pitah za psorcutan mast a oni mi kažu da je mogu nabavit i da se čeka otprilike dva tjedna a neko je rekao da u ljekarni na dolcu 9/1 nabavljaju za dva do tri dana,jel to moguće?
xp2007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.