Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2013., 22:52   #1161
Agralan realno ne vrijedi te novce i jes da je fora, ali su mi za papricice nekako prakticnije ploce od stiropora s 40 rupa za par kuna.

O velikima sam vec pisao i to je profesionalna oprema koje kod nas nema u maloprodaji, a ove IKEA crvene uredske kante za otpad bi trebalo brendirati kao savrsene za uzgoj papricica jer su sa svojih 14 litara idealne, kod mene vec petu sezonu bez problema podnose izlozenost suncu, a niti tih 1,5 EUR/kom nije pretjerano skupo. Na zalost IKEA jos nema u ovim krajevima pa se valja ili jos malo strpiti ili put Graza/Vitessea
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 10:04   #1162
Imam pitanj,tj dali da ove biljke još držim u ovim malim čašicama ili ih već mogu presadit odnosno trebam li ih već presadit u neku veću,ali ne i najvaću?? Hvala!!

niksam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 10:13   #1163
Ja sam kupio tegle promjera 30 cm u Oferttisimi za 13 kuna i cine mi se OK. Stand oko 10 litara zemlje u njih.
ninozg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 12:05   #1164
Quote:
niksam kaže: Pogledaj post
Imam pitanj,tj dali da ove biljke još držim u ovim malim čašicama ili ih već mogu presadit odnosno trebam li ih već presadit u neku veću,ali ne i najvaću?? Hvala!!
Ljeto je tu, nema vise cekanja i sve biljke presadi u najvece dostupne tegle.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 12:53   #1165
Quote:
niksam kaže: Pogledaj post
Imam pitanj,tj dali da ove biljke još držim u ovim malim čašicama ili ih već mogu presadit odnosno trebam li ih već presadit u neku veću,ali ne i najvaću?? Hvala!!
Ja sam primjetio da biljke vole više zraka i zemlje po ovim vrućim danima. Evo, ja sam isto danas presadio većinu u tegle i odmah su se oporavile . Ostalo mi je jedino par manjih u čašama od jogurta koje sam kasnije posadio i one će pričekati da im malo ojačaju stabiljka i korijen da ih ne polomi vjetar.

pozdrav
pklicov is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 18:18   #1166
hehehe
Jeste li i vi pali na ovu glupost oko sadnje paradajza i mrkve?
kekovz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 19:24   #1167
Eno par postova iznad nekolicina njih zagrizla
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 16:20   #1168
Jedno pitanje cini mi se da su biljke do bile previse vode i sad stagniraju , da je sad pustim da senzemlja osusi ili sto?
ninozg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 00:38   #1169
nemaš šta, pusti biljku i ne mrdaj po njima, pusti da priroda napravi svoje. I u prirodi isto se događaju iznenadni pljuskovi koji namoće i zemlju i biljku pa će voda ispariti a ostatak će biljka potrošiti na porizvodnju
pklicov is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 13:46   #1170
Ponavljam pitanje u nadi da ima dusica za zamjenu ili prodaju:

Znaci trazim sadnicu Bhut Jolokieili nesto u tom rangu ljutine ili ljuce pa ako netko ima i zeli prodat ili se mjenjat - u zamjenu imam Red Habanera viska
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 13:51   #1171
Ja trebam isto to, ali Jalapeno. Ostao sam na jednoj, jer mi je od tri ostala samo jedna.
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 16:30   #1172
Quote:
pklicov kaže: Pogledaj post
nemaš šta, pusti biljku i ne mrdaj po njima, pusti da priroda napravi svoje. I u prirodi isto se događaju iznenadni pljuskovi koji namoće i zemlju i biljku pa će voda ispariti a ostatak će biljka potrošiti na porizvodnju
Hvala, a taman ih mislio presadit.
ninozg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 16:42   #1173
Ako doista pate od previse zaljevanja onda ce ih presadivanje u suhu zemlju spasiti posto ce se visak vlage rasporediti po ostatku.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 16:53   #1174
ja bi mjenjao jolokiu za habanero/jalapeno, ali neznam kako cemo transport riješit (ja sam vž) -.-'
kekovz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 17:49   #1175
Pozdarav ljudi, tuzna vijest kod mene, izgleda da ove sezone nista
imao incident sa susjedovom mackom dok su biljle nile vani a ja na poslu

vjerojatno je kasno ali isplati li se naruciti nove sjemeke i zasaditi novu turu ?
Grizli9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 18:13   #1176
Capsicum annuume mozes zasijati bez problema cak i sada.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 18:26   #1177
Quote:
grg4 kaže: Pogledaj post
Ja trebam isto to, ali Jalapeno. Ostao sam na jednoj, jer mi je od tri ostala samo jedna.
Cek kaj trebas Jolokiu ili Jalapeno

Quote:
kekovz kaže: Pogledaj post
ja bi mjenjao jolokiu za habanero/jalapeno, ali neznam kako cemo transport riješit (ja sam vž) -.-'
Hmmmm da transport nam je veliki minus. Dal dolazis put Zg-a? Na zalost ja nemam nikakve poveznice sa Varazdinom
Habanera red imam a Jalapeno je vec na vrtu al nije ga problem ni prebacit u teglu ak treba
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 19:48   #1178
Bio sam malo uguzviran pa sam tek danas stigao vidjeti stanje nakon nocne oluje s tucom od prije par dana - podosta potrganih listova i jos veci broj izbusenih koji ce otpasti, ali srecom sve je proslo bez posljedica

Sweet Choc i dalje briljira te vec ima plodova duljih od 7cm:


Ostatak ekipe uziva u ovoj subtropskoj klimi pracenoj monsunima bujaju i gotovo su sve (bez obzira na starost) zapocele s cvatom.

Ovako su izgledale 27.4.


A ovako izgledaju danas:


Ali od svih njih daleko najbolje rastu dvije tegle u kojima su isprepletene po dvije biljke, definitivno ima nesto u tom "clumpingu":
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 21:03   #1179
Objesili su se listovi sve mi se cini da pate zbog viska vode. Ova kisa ih je jako natopila.
ninozg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 22:56   #1180
Pate zbog nedostatka sunca . Ja svoje nisam nešto zalijevao, zadnji put prije 5 dana, ali su listovi opali dolje jer im kronično fali sunca. Zemlja je mokra, tako da manjak vlage nije
pklicov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.