Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2008., 18:16   #1
bol u grudima

Molim da mi pomognete savjetom. Naime,imam 25 godina i lijeva dojka mi je inace veca i drugacija od desne, ne mnogo ali dovoljno da ja primjetim. Cesto me je bolila u nazad nekoliko godina ( ne sjecam se kada sam prvi put to osjetila, cini mi se da je oduvjek). BOl je nekako cudna, nije ona predmenstrualna, nego kao da mi neko stipka neki kanalic ili zlijezdu ispod bradavice. S godinama sve me vise boli, ali ne konstantno vec perodicno. BOl se povecala kako sam pocela da koristim kontracepcijske pilule, i toliko je nekad neizdrzljivo da ne mogu ni najobicniji pamucni grudnjak da podnesem. Nekad me uopste ne boli. Kada sam je ispipala nikako nisam mogla da tacnolociram gdje me boli, nema nikakve kvrgice ili kuglice ili tome slicno, na dodir je sasvim normalna.
Problem je sto je kod nas u drzavnoj poliklinici za zene jako velika guzva za mamograf pa se ceka mjesecima. Zanima me da li bi mi pomoglo da odem kod privatnika i pogledam dojku ultrazvukom? Ima te li slicna iskustva?
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 18:18   #2
A da odeš doktoru?
__________________
Glosy
Glosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 18:21   #3
Rekoh ti ceka se mjesecima na taj pregled dojke, a ja ne bih vise cekala. PA eto ako ima neko da je gledao dojke ultrazvukom moze li se sta tako vidjeti.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 19:12   #4
Za mlade djevojke,tvojih godina se upravo preporučuje ultrazvuk, tako da odeš prvo na ultrazvuk, a ako budu potrebni dalji pregledi sigurna sam da će te doktorica uputiti.
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 11:22   #5
svakako ultrazvuk, kakav mamograf. vjerojatno je mastopatija u pitanju, ali trebala bi ici provjeriti. karcinom boli kad je u zadnjoj fazi. zato i jest opasan jer ga ne mozes prije detektirati - ne boli nista pa se otkrije slucajnim pregledom, te su sanse za izljecenje vece sto je prije otkriven.


imas li kakvih iscjedaka mozda iz bradavice i slicno?
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 11:26   #6
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Zanima me da li bi mi pomoglo da odem kod privatnika i pogledam dojku ultrazvukom? Ima te li slicna iskustva?
ako si spremna doci u zagreb, postoje dvije vrhunske onkologice u pojedinim privatnim poliklinikama, strucnjakinje za dojku:

mr. sc. paula podolski, dr. med - poliklinika medicol (inace je na kbc rebro)
mr. sc. ljerka eljuga, dr. med - poliklinika eljuga (takodjer radila na kbc rebro)

uguglaj pa ces naci web siteove s brojevima telefona
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 23:55   #7
Hmm nema veze bol sa time što su dojke nejednake,stvar je u tome jer tijelo nije simetrično,niko ne postoji sa prirodnim grudima a da su mu 100% jednake.

Što se bolova tiče da ne bi čekala otiđi privatnom doktoru bolje ti je nego da iščekuješ po javnim bolničkim ustanovama.
__________________
Ne druži se s čovjekom srditim; ne idi za čovjekom jedljivim!
Dr.Lecter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 00:00   #8
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
ako si spremna doci u zagreb, postoje dvije vrhunske onkologice u pojedinim privatnim poliklinikama, strucnjakinje za dojku:

mr. sc. paula podolski, dr. med - poliklinika medicol (inace je na kbc rebro)
mr. sc. ljerka eljuga, dr. med - poliklinika eljuga (takodjer radila na kbc rebro)

uguglaj pa ces naci web siteove s brojevima telefona
još bih dodala dr. Ljubić isto poliklinika Medicol
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 00:28   #9
kako bi ti opisala bol? probadanje, tupa, koliko traje....u vrijeme bolova imali neki drugih simptoma? jeste do sada ozbiljnije bolovali?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 21:02   #10
Evo ako ti je neka uteha ja sam bila pre 2 nedelje na ultrazvuk.Imam vece grudi i leva dojka me proslog meseca 2 dana probadala.Nije to tipican bol,vec vise kao neka neugodnost.Odmah sam otisla na ultrazvuk (privatno ne ceka se) i normalan pregled.Hvala bogu nema nista,a razlog sto mi je stvaralo tu nelagodnost je bila ovulacija i jaci rad estrogena.Eto...tako da je moguce to i kod tebe.
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 12:25   #11
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
kako bi ti opisala bol? probadanje, tupa, koliko traje....u vrijeme bolova imali neki drugih simptoma? jeste do sada ozbiljnije bolovali?
Prije svega hvala vam na odgovorima. NArucila sam se kod privatnika i jedva cekam da to rjesim. A bol je onako kao da me neko stipka, prilicno ostra i nekada zna da traje dan-dva i nema veze sa ciklusom, koliko sam upratila. Isccjetka nikakvog nemam. Inace sam dobrog zdravlja Hvala bogu, i nisam nikada neko teze oboljenje.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 17:34   #12
Mastopatija + Xanax?

Zašto se Xanax ne koristi u sklopu terapije kod žena oboljelih od mastopatije? Jasno mi je za kontraceptive, ali zašto Xanax
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 22:41   #13
Mastopatija

Pošto sam na tražilici našla svega par spominjanja mastopatije ali ništa konkretno možda bi bilo vrijeme otvoriti topic za sve nas koje se iz mjeseca u mjesec borimo sa time.

Na otvaranje teme me navela bol koju već mjesecima osjetim i svaki put imam osjećaj da je jača nego prethodni mjesec . Načula sam da bih trebala izbjegavati kofein jer on pogoduje mastopatiji. Pa cure ako imate ikakav savjet kako što lakše izdržati kritične dane pišite
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 23:17   #14
meni je onkologica nakon uzv-a, kad je vidjela mastopatiju, savjetovala ulje nocurka, ali nisam nikad probala

imam mastopatiju u lijevoj dojci, ali rijetko osjetim bol.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 21:03   #15
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
meni je onkologica nakon uzv-a, kad je vidjela mastopatiju, savjetovala ulje nocurka, ali nisam nikad probala

imam mastopatiju u lijevoj dojci, ali rijetko osjetim bol.
Nisam znala za noćurku, iako to moja svekrva koristi još otkad je ušla u klimakterij i veli da su njoj itekako pomogle. Doduše daleko sam od klimaksa ali ako će utjecat na mastopatiju što da ne . Mene u pravilu bole obje dojke, najviše u vrijeme ovulacije i 4-5 dana prije menstruacije kad ne mogu ni spavati u miru od bolova
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 21:27   #16
mozda nije ovo post za ovu temu,ali me zanima sa koliko god. prvi put se ide obicno na pregled dojki,mamografiju itd.?znam da neke ginekologice odmah pregledavaju dojke uz ginekoloski pregled,meni nikad ni jedna nije,a idem vec 15ak god kod ginekologa redovito.zanima me kad je koja od vas isla prvi put na pregled?
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 23:19   #17
Prvi put sam išla sa 18g. kada sam otkrila kvržicu, bio je fibroadenom, tada su mi ga i izvadili. Budući sam im skolna, lijepo sama vodim kontrolu nad svojim cicama, jer sam primjetila da me inače nitko baš ne pita za njih, tražim naime jednom god. od svog gin. uputnicu za ultrazvuk, on mi napiše bez problema i lijepo pratim situaciju.
Sad imam 29g. i još dva mala sam si "otkrila", ali nisu za dirati, samo pratim...Inače sam kod dr. Uhača u Op, a na utz je jedna fina doktorica, al sad neznam točno kako se zove. Evo, mislim da nikad nije prerano početi se brinuti i biti na miru, u krajnju ruku.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 19:28   #18
Na prvi pregled sam otišla sa 21 god kad sam imala kvržicu za koju se ispostavilo da je apsces. Tad mi je i rečeno da imam mastopatiju i od tad jednom godišnje idem na UZV.
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 23:00   #19
Bok,

mene već duže vrijeme boli desna dojka, negdje ispod bradavice. Sve je počelo s Yasminom, kada bi me ta dojka užasno jako zaboljela čim bi se nezgodno naslonila na to mjesto. Odmah sam prestala piti pilule, jaka bol je prestala, ali dojka je i dalje bolna, a na bradavici ponekad nalazim bijeli iscjedak u jako malim količinama. Bila sam na ultrazvuku, i našli su mi jednu cistu koja se nalazi u gornjem dijelu dojke pa ne vjerujem da je povezana s ovom boli, i osim toga ništa. Što se tiče iscjetka, doktorica kaže da se vjerojatno radi o galaktoreji. U drugoj dojci imam 2 mala fibroadenoma.

Uglavnom, mene ta lagana bol, odnosno neugoda u desnoj dojci i dalje muči, pa ako netko možda ima sličnih simptoma ili pretpostvalja o čemu se radi, molila bi da mi kaže...
delgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 23:31   #20
Mene isto desna dojka povremeno zaboli kao da me netko bocka iglicom i to zna trajat 2-3 dana i tada mi smeta i grudnjak i majica i nesmijem dirnuti koliko je osjetljiva. Ginekolog mi je rekao da je sve u redu samo da su mi u toj dojci neki kanalići malo zaštopani , odnosno nisu dovoljno prohodni ali da me to netreba brinuti.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:36.