Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2009., 21:32   #761
Quote:
marinae kaže: Pogledaj post
www.bernarda.hr/113.php
Naš madrac, koštao je cca 4000 kn i fantastičan je. Razlika između moje i mm težine je cca 40 kg, ali to na madracu nije vidljivo. Vrlo zadovoljni, preporučujem od srca!!!
Odlučili smo se za Bernardu jer su nam u više trgovina rekli kako im sve češće dolaze Hespovi madraci kojima je tkanina izgrebana ili čak zaderana na nekim mjestima pa imaju dosta reklamacija. Možda to više nije slučaj, ali možda nekom pomognem ovim savjetom (kupovali smo prije 2 godine)

Ja malo laički gledam jel se nesko kuzim u izradu madraca.. sto nije na toj bernardi na dzepicastoj opruzi latexirani kokos? mislim oprostite na pitanju, ali kakve koristi onda od dzepicaste jezgre kojoj se svaka oprugica pojedinacno pomice ako je odozgo pritisce ploca kokosa? ili cak i da je tvrdi filc..? mislim s obzirom na uvijanje kokosa i tvrdog filca povrsina je puno veca i tako pritisce okolne opruge pri udubljavanju i dobije se efekat skoro kao da je ispod dobra stara bonel jezgra?
winzip is offline  
Old 31.03.2009., 10:44   #762
Winzip

Dobro razmišljaš, i dobro i točno. Nema smisla stavljati ploču od latexkokosa na đžepičaste jezgre jer se automatski rasteećuje pritisak na jednu zonu i dijeli na veći površinu. No to je u biti samo potvrda loše informiranosti i slabo znanje u konstrukciji madraca , proizvođača naravno.
I dalje ostajem pri tvrdnji koja je vec dosta puta dokazana da naš, hrvatski, razvoj u oblasti spavanja kaska vec godinama za vanjskim.
Naročito je to vidljivo u grupi hotelskih madraca gdje je jedna firma , jer je bila jednina tada , uvela takve loše standarde da i danas u hotelim visokih kategorija nailaziš na takav šrot od mardaca da je očito jedino što tu igra cijena koja mora bitišto niža.
No ostavimo se toga...svrha latexkokos jezgre je da dopusti veća opterećenja na ležećoj plohi a to moze biti iz dva razloga, prvi i fer nečin je da je marac predvidjen za veće opterećenje, a tu iskreno samo jedna jedina firma koja je prisutna na našem tržištu daje obavijesti za koju težinu je koji madrac, a drugi razlog je da se prikrije loša kvaliteta žičanih opruga, koje su ili previsoke pa manje elastične a onda se postavljanjem ploče od latexkokosa to razloži na veću površinu te s etime smanji pritisak na pojedinu oprugu.
Dakle kod kupnje madraca opet ponavljam...nije toliko važan savjet nekoga s foruma koga ne znate , tj ne znate kako izgleda, visina, težina, raspored te težine na tijelu, nego je važnije dobro se informirati o vrstama ponude, pregleati ponudu , navlaka, pranje na koliko, jezgra od čega ( izbjegavajte neke visokonaučne spike tipa visokoelastična...sxxxx. a da ne piše jasno i glasno u koju grupu spada dakle da li je PUR pjena, Hladna pjena, Energo pjena, Memory pjena) i probajte, lezite, lezite i naravno pogledajte prije svega kakvu podnicu imat ejer je to osnova i tek sa tom osnovom krenite u kupnju novog madraca.
dobro spavajte
almador is offline  
Old 03.04.2009., 19:39   #763
:)

Naime, imam jos jedno pitanje tj konstataciju kod koje odmah napominjem da sam mozda u krivu...
Prilikom trazenja dobavljaca (proizvodjaca a ne preprodavaca) za latex jezgre naisao sam na zanimljiv podatak. Naime, svaki od tih nekoliko proizvodjaca latexa (da budem iskren nema ih previse kao sto se prica) mi je rekao interesantnu stvar. Postotak prirodnog latexa u madracu se vrti oko 86,7 ill 86,9 posto. Ostatak je umjetni latex. Svaki od tih proizvodjaca je napomenuo da je to ono sto se u preprodavaci zovu CISTI ili PRIRODNI latex. Na moja konstantna pitanja i dosadjivanja zasto je to tako svi do jednog su mi rekli da nije moguce napraviti dovoljno kvalitetnu i izdrzljivu strukturu od samo prirodnog latexa, te da bi se zadrzao oblik, elasticnost i ostala svojstva to je maksimalni postotak prirodnog latexa u smjesi.

E sad, ak lazu oni mene lazem ja i vama.

Dakle, glede price o prirodnom latexu...

Tak da moram reci da je to posao kao i svaki drugi, i kao i u svakom poslu promocija je sve
winzip is offline  
Old 04.04.2009., 10:01   #764
prirodni latex

Winzip u pravu si, štoviše , a to je zanimljivo, nitko osim proizvođača nezna točan omjer jer je , kazu, nemoguće razlučiti i u labosu omjere prirodnog i umjetnog. Tako obični latexi imaju po tvrdnjama proizdođača oko 20% prirodnog a ostatak je umjetni.
Kad bi madrac bio sav od prirodnog latexa bio bi neotporan na priotisak i raspao bi se tokom vrlo kratkog vremena.
Jednostavno njegova struktura je preslaba u prirodnom obliku.
a to da je 100 % prirodan kao što kažeš, to je dio neodgovorne reklamne trgovaca koji ne samo time varaju kupce.
Najbolja prevara je rokovi garancije koji u biti nemaju smisla, recimo 15-20 godina. ma nema šanse da za tih 15 godina dobijete novi madrac ako je ovaj " kihnuo".
Mi recimo imamo garancije od 3-4 godine i u tom roku bez problema mjenjamo madrac ako je osla bio jer se to boze ndesiti, sve sto se proizvodi moze se i pokvariti.
Za recimo CUREM, koji je madrac 22 stoljeća dajemo 10 godina garanciju no s tim da u prvih 5 godina mjenjamo madrac za novi bez ikakvih problema , nakon toga za svaku daljnu godinu umanjujemo vrijednost madraca za 10% i to je doplata koju kupac mora platiti ako zeli da dobije novi madrac je je nerealno očekivati da nešto sto se koristi 1/3 dana,dakle najviše upotrbaljavani dio najmjestaja bude u istom stanju i nakon cca 15.000 sati korištenja ( cca 5 godina)
To smatramo fer odnosom prema nasim kupcima jer im ne dajemo obećanja koja ne mozemo ili kasnije nastojim eskivirati.
Inače je zakonom garancija regulirana o vremenu od 1 do 3 godine, kako koja zemlja.
S vremenom se pokazuje da fer igraci duze traju na tržištu i da kupci to prepoznaju.
No još uvijek ima i kupaca koju ocekuju da za 500-800 kuna mogu kupiti vrhunski proizvod i proizvodjači koji prodaju robu u tom omjeru cijena ne da nisu fer nego prodaju potencijalno opasnu robu jer dfinitivno nakon par godina spavanja na tom madracu kupac će imati problema sa kralježnicom.
almador is offline  
Old 04.04.2009., 10:27   #765
Glede prodavaca

ma jos sve to kuzim.. sve je to posao...
Svaka roba ima svog kupca i to mi je jasno...
Prodaju se madraci za 300 kuna isto kao i madraci za 13000 kuna...
Ali ono sto mene osobno smeta je dok netko kupi madrac za 300 kuna i smatra da je kupio madrac za 3.000 kn... Pazite, bez obzira na to kakav madrac kupite on ce biti premija prema onome sto ste vjeojatno prije imali, tj madrac na kojem ste spavali zadnjih 20 godina. Ali isto tako mi je glupo dok vidim da neki proizovdjaci daju deset godina garancije na bonel jezgru... 10 godina!... Na sta? Na to da opruga nece puknut? Ma opruga ce se i nakon 10 godina vracat u prvotni polozaj... istina... al kakva ce biti njena elasticnost? Kao navodno se zica tretira toplinski tako da opruga bude kvalitetnija.. tretira se..samo rub da se feder ne izvlaci...
Kao sto se vec mnogo puta konstatiralo..sve je to posao...
winzip is offline  
Old 11.04.2009., 20:32   #766
dakle....

Quote:
almador kaže: Pogledaj post
No još uvijek ima i kupaca koju ocekuju da za 500-800 kuna mogu kupiti vrhunski proizvod i proizvodjači koji prodaju robu u tom omjeru cijena ne da nisu fer nego prodaju potencijalno opasnu robu jer dfinitivno nakon par godina spavanja na tom madracu kupac će imati problema sa kralježnicom.
Pozdrav gospodo.

ja sam novi ovdje na temi, ali vjeran sam čitatelj zadnjih tjedan dana.
Situacija je slijedeća: ja i moja buduća bolja polovica smo upravo kupili i zadnji komad namještaja, a za kraj smo ostavili ono što svi mi volimo najviše. A to je madrac. Odnedavno, komad pokućstva koji najviše cijenim. Obilazimo mi tako zadnjih nekoliko dana prodavaonice madraca i višeni sami nismo pametni. Te latex ovo, te hladno lijevana pjena, te sim te tam. Za kraj, ušli smo u jednu prodavaonicvu u SOLIDUM-u, gdje je inače jako pristojna i profesionalna prodavačica predložila da kupimo DUNLOPILLO Areal Premium madrac je je to najidelanije riješenje za cijelokupno pućanstov ove planete. Sve ok, ali nekak mi to ne drži vodu, uz sve dužno poštovanje prema gore spomenutoj. Još više mi je privuklo pažnju to što je super-mega-strašna akcija od 45 % (čini mi se) baš na taj madrac i to za sve vrste uplata (keš, amex, čekovi). Kaže, to je akcija za Uskrs do idsteka zaliha. Još lijepša stran priče je da nigdje ne piše od čeka je jezgra? Piše slijedeće: 37% lyocell, 37%polyamid i 26% Polyester. ?????
Almador, ti si mi nekak zapeo za oko svojim postovima pa te molim da mi odgovoriš na slijedeća pitanja:

1. Kaj je to 37% lyocell, 37%polyamid i 26% Polyester.? Latex? Pjena (kakva)?...

2. Čini mi se da si u jednom postu spomenuo da se Vaš salon nalazi u Solidum-u? ako da, gdje, jer bi ga voljeli posjetiti.

Hvala ti i svim ostalim koji se odluče uključiti...


Live long and prosperous...
cuba is offline  
Old 12.04.2009., 21:38   #767
Tražio sam na ovoj temi savjet za kupnju madraca. Zainteresirao sam se za Tropico, kojeg reklamira Almador. Provjerio sam je na Internetu, firma je ista priča kao naš Hespo, samo što su iz Češke. Obje firme su članice iste grupacije koja se bavi poslom madraca.

Poslao mailove, dobio brze i detaljne odgovore. Čuo se telefonom, bio u salonu, hopsao po svim mogućim madracima i sve ih otvarao. Nisu mi trpali samo one najbolje, prodavačica je strpljivo prošla sa mnom sve varijante i zaista se orijentirala prema mojim komentarima da trebam tvrđi, mekši, ovakav ili onakav madrac. Isprobao sam i jastuke.

Na preporuku šefa firme, pogledao sam krevete na jednoj češkoj internet stranici - puna bukva, ok izgleda, ok cijena. Bio je rizik da li da uzmem ili ne, odlučio sam se da ipak idem u posao. Krevet i madrac su stigli u roku od deset dana (čak i brže), dostava, montaža, dva jastuka na poklon, popust na krevet, popust na gotovinu. Krevet je amenovao moj kum stolar (materijal, izrada, spajanje), koji tvrdi da takvog u Hrvatskoj mogu dobiti samo za približno duplu lovu.

S obzirom da krevet ima obične drvene podnice, htio sam odmah i njih promijeniti za lamelaste, ali sam od samog šefa (kojem je valjda u interesu da proda robu) dobio savjet da ih ne kupujem, da je madrac dovoljno dobar i da se javim naknadno ako ću htjeti neko poboljšanje. Isto tako, htio sam uzeti štep-deku (zaštitni prekrivač za madrac), tu me isto šef odgovarao (kao, poništit će ti efekt memory pjene pa će ti biti tvrdo) ali sam je ipak uzeo da se nađe. Dakle, šef firme ti pristupa kao čovjeku koji želi dobro spavati a ne kao kupcu kojeg treba oderati.

Nakon nekoliko noći spavanja (i drugačijeg korištenja ) na svemu tome, moram reći da sam prezadovoljan onime što sam kupio.

Dakle, s obzirom na moj forumski staž i na moje prethodno zanimanje za temu, nadam se da se ovaj post neće shvatiti kao reklama nego kao najiskrenija preporuka kupca koji je zadovoljan uslugom, cijenom i proizvodom. Dakle, Tropico
Blue is offline  
Old 13.04.2009., 20:08   #768
našivka,,

hvala na misljenju da nesto znam o madracima, dakle ovo sto si napisao je sastav materijala od kojega je izradjena navlaka madraca


1. Kaj je to 37% lyocell, 37%polyamid i 26% Polyester.? Latex? Pjena (kakva)?..

to je recimo pristojna navlaka, cak gornje srednje klase, vjerovatno je jos tu i prosiv 300 gramski , i jos ako se pere na 60C to je ok navlaka.
E sad madrac, ha DUNLOPILLO je u jednu ruku i nas brend , anime imamo neka prava za UK i Irsku, o noje los no po mom skromnom misljenju, ako me prijavi netko dobiti cu po nosu, to je precijenjeno. Vjerujem da za manje love mozes nabaviti isto tako dobar madrac.

Zadnje uređivanje fonemf : 01.02.2010. at 01:08. Reason: r.
almador is offline  
Old 14.04.2009., 07:33   #769
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
hvala na misljenju da nesto znam o madracima, dakle ovo sto si napisao je sastav materijala od kojega je izradjena navlaka madraca


1. Kaj je to 37% lyocell, 37%polyamid i 26% Polyester.? Latex? Pjena (kakva)?..

to je recimo pristojna navlaka, cak gornje srednje klase, vjerovatno je jos tu i prosiv 300 gramski , i jos ako se pere na 60C to je ok navlaka.
E sad madrac, ha DUNLOPILLO je u jednu ruku i nas brend , anime imamo neka prava za UK i Irsku, o noje los no po mom skromnom misljenju, ako me prijavi netko dobiti cu po nosu, to je precijenjeno. Vjerujem da za manje love mozes nabaviti isto tako dobar madrac.
sto se tiče adrese nismo u Solidumu a kako sam vec dobio po prstima od moderatora to cu ti adresu poslati na PM.
Hvala ti!

al onda ostaje pitanje od čega je jezgra? tu informaciju nisam mogao nigdje naći u letcima, a prodavačica je rekla da se radio on nekom novom ultra modernom materijalu.

na PM? moraš mi malo objasniti, nisam baš doma s tim stvarima.
cuba is offline  
Old 14.04.2009., 09:57   #770
jezgra

jezgra je visco pjena...memory pjena postavljena na , vjerujem hladnu pjenu,i nije to bas neki novi izum, to je standardna memory pjena.
PM znaci privatne poruke, kad se logiras pogledaj viditi ces sa desne strane ispod tvog nicka pise da li imas Privatnih poruka, ako imas klikni na privatne poruke ...pa ćeš ih moći i procitati.
pozdrav
almador is offline  
Old 14.04.2009., 10:48   #771
Post čuvajmo radna mjesta

kupnjom stranih proizvoda niže ili iste kvalitete od naših ne samo da si izmičemo stolicu na kojoj sjedimo već i pokazujemo kakav smo mi narod a da se ponešto isčitati i o našem IQ (skuplje i strano?)
koji je proizvod koliko domaći (5% do 95%) u ovom trenutku je drugorazredno pitanje, važno je u isti koš svrstati one koji su 100% iz uvoza
pošto smo na temi "Madraci" valja naglasiti da domaća proizvodnja višestruko nadmašuje domaće potrebe, te također uspješno izvozi na najzahtjevnija svjetska tržišta

kvalitetu uvoznih proizvoda često najbolje opisuje njihova poslovna politika PRODAJA U VLASTITOJ (NERIJETKO I JEDINOJ) TRGOVINI

što mislite zašto ih nema u trgovačkoj mreži - zato jel su prekvalitetni?, zato jel su jeftiniji od konkurencije? ....u čemu je kvaka?

šta su iskustva a šta drukanje na forumu to je već na prvi pogled vidljivo, i analiza toga bi zatjevala nešto manje postova od do sada napisanih, pa ću se samo malkice osvrnuti na najsvježiji primjer:
-bukove krevete obavezno kupovati češke , valjda zato jel dođu sa orginalnim podnicama kakve kod nas koštaju 100 kn, ali to nije ništa prema cijeni ,kvaliteti i funkcionalnosti koju dobijate u češkoj robi, pogotovo ako je viđena na internetu!
-a kako li tek te podnice pašu na memory madrace, valjda su zbog toga to madraci za 22 stoljeće!
-komunikacija i izležavanje na madracu je bilo super? (inače u trgovinama madracima ne smijete probati madrace?) kao i samo korištenje madraca?
više nego dovoljno razloga da kupite, kupite, kupite,....taj?..zaboravio sam kako se zove češki madrac

ti madraci vjerojatno i nisu tako loši (Hilding) - akoji jesu? -samo su malo puno puno preskupi za to što nude, a priča je ista kao i kod svih drugih proizvođača madraca:
proizvodimo sve vrste maraca (žica,latex, sve pjene) i u raznim kombinacijama i to ćemo vam predstaviti kao boljitak za vaš izbor, komunicirajući samo najbolje artikle iz asortimana, a zapravo je pravi cilj "zamutiti baru" pa vi kupite onaj koji vam najbolje odgovara ,ALI NARAVNO IZ NAŠE PONUDE!

uvijek je to tako, pa zašto onda ne bi pripazili na vlastita radna mjesta i plaće učitelja, ....

pozdrav i širom otvorite oči, jer nepotreban uvoz ovisi i nama krajnjim korisnicima
recesija is offline  
Old 14.04.2009., 11:30   #772
skoro pa bez riječi na ovakvu glupost

Quote:
recesija kaže: Pogledaj post
kupnjom stranih proizvoda niže ili iste kvalitete od naših ne samo da si izmičemo stolicu na kojoj sjedimo već i pokazujemo kakav smo mi narod a da se ponešto isčitati i o našem IQ (skuplje i strano?)
koji je proizvod koliko domaći (5% do 95%) u ovom trenutku je drugorazredno pitanje, važno je u isti koš svrstati one koji su 100% iz uvoza
pošto smo na temi "Madraci" valja naglasiti da domaća proizvodnja višestruko nadmašuje domaće potrebe, te također uspješno izvozi na najzahtjevnija svjetska tržišta

kvalitetu uvoznih proizvoda često najbolje opisuje njihova poslovna politika PRODAJA U VLASTITOJ (NERIJETKO I JEDINOJ) TRGOVINI

što mislite zašto ih nema u trgovačkoj mreži - zato jel su prekvalitetni?, zato jel su jeftiniji od konkurencije? ....u čemu je kvaka?

šta su iskustva a šta drukanje na forumu to je već na prvi pogled vidljivo, i analiza toga bi zatjevala nešto manje postova od do sada napisanih, pa ću se samo malkice osvrnuti na najsvježiji primjer:
-bukove krevete obavezno kupovati češke , valjda zato jel dođu sa orginalnim podnicama kakve kod nas koštaju 100 kn, ali to nije ništa prema cijeni ,kvaliteti i funkcionalnosti koju dobijate u češkoj robi, pogotovo ako je viđena na internetu!
-a kako li tek te podnice pašu na memory madrace, valjda su zbog toga to madraci za 22 stoljeće!
-komunikacija i izležavanje na madracu je bilo super? (inače u trgovinama madracima ne smijete probati madrace?) kao i samo korištenje madraca?
više nego dovoljno razloga da kupite, kupite, kupite,....taj?..zaboravio sam kako se zove češki madrac

ti madraci vjerojatno i nisu tako loši (Hilding) - akoji jesu? -samo su malo puno puno preskupi za to što nude, a priča je ista kao i kod svih drugih proizvođača madraca:
proizvodimo sve vrste maraca (žica,latex, sve pjene) i u raznim kombinacijama i to ćemo vam predstaviti kao boljitak za vaš izbor, komunicirajući samo najbolje artikle iz asortimana, a zapravo je pravi cilj "zamutiti baru" pa vi kupite onaj koji vam najbolje odgovara ,ALI NARAVNO IZ NAŠE PONUDE!

uvijek je to tako, pa zašto onda ne bi pripazili na vlastita radna mjesta i plaće učitelja, ....

pozdrav i širom otvorite oči, jer nepotreban uvoz ovisi i nama krajnjim korisnicima

Početi a da ne ispadne opet vodjenje vode na svoj mlin je teško ali probajmo

što je to hrvatski proizvod??
Po meni je to proizvod koji je napravljen od hrvatskih sirovina, sastavljen, sašiven ili bilo sto ovdje i omda je to HRVATSKI PROIZVOD.
i ona mala ali uvijek prisutna KVAKA 22 , zarada..profit ostaje od tog proizvoda u hrvatskoj jer je vlasnik te proizvodnje hrvat..
Ma jest da nebi.....tkoji je hrvat više vlasnik ičega u Hrvatskoj.
Hespo ..Perekta...vlasnik Hilding >Anders...Bernarda Oriolik..uvoze 80 % materijala za madrace iz EU.
i o čemu govorimo..o neznanju i primitivizmu razmišljanja..tudje nebi kupovali ali svoje bi svakome dali...pa draga Recesijo..vise ostave Česi i ostali love na našem Jadranu nego što mi kupimo njihove robe..a to zasto kupujemo njihove i od ostalih, pa valjda je kvalitetnije, jer tamo ljudi rade, kai i ja koji sam u Ceskoj, jer tamo ne sjede na kavama po kaficima kojih je Zagreb pun u radno vrijeme, jer tamo je sistem radim da bi me platili a ne kao kod nas u Lijepoj >nasoj, nemos me tolko malo platit kao što ja mogu malo radit.
Kreni vjerovatno od sebe, umjeto da radis ti pises na forumu, sa radnog mjesta ili..a ja..ja sam na godisnjem u Lijepoj nasoj.
Dakle kupujmo ono što je kv alitetno, sto nam se jasno objasni , sto je vrijednost za uloženi novac i time počtujmo nas rad jer smo mi to sto plaćamo zaradili i jer je to nas novac i samo mi odlucujemo gdje i kome cemo ga dati. A da li je to češki ili madjarski ili hrvatski proizvod ..to je samo floskula nesposobnih da se skriju iza svog lošeg proizvoda. Kad natjeramo sebe da postanemo odlučniji i stisnemo vlast da ne krade i da nasi trgovci imaju EU marze onda cemo kupovati jeftinije .
almador is offline  
Old 14.04.2009., 11:47   #773
Vidim da mene ide ovaj zadnji post. Stojim svojim forumskim likom i djelom iza svega što sam napisao. Što se domaćih proizvoda tiče, kupit ću ih kad omjer njihove cijene i kvalitete bude povoljan. Recesija ja i za mene koji kupujem, ne samo za njih koji prodaju.

Na Tropico sam naletio na internetu i bio sam debelo skeptičan, moj prvi izbor je bio Hespo. Bio sam u dućanu gdje prodaju Hespo proizvode, probao, bio zadovoljan. Istraživao sam dalje, probao Tropico, isto tako bio zadovoljan. Tropico je u startu bio nešto jeftiniji, zato sam za istu lovu kao kod Hespa uzeo bolju robu, na koju sam dobio dodatne popuste i uštedio nekih 3,000 kuna na cijeli paket. Zašto mi Hespo to nije ponudio?

p.s.

Ako ste ženska osoba stara između 18 i 38 godina, krevet i madrac možete razgledati i probati svakim danom između 18 i 23 sata. Za dogovor, javiti se na PM.
Blue is offline  
Old 14.04.2009., 15:33   #774
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
jezgra je visco pjena...memory pjena postavljena na , vjerujem hladnu pjenu,i nije to bas neki novi izum, to je standardna memory pjena.
PM znaci privatne poruke, kad se logiras pogledaj viditi ces sa desne strane ispod tvog nicka pise da li imas Privatnih poruka, ako imas klikni na privatne poruke ...pa ćeš ih moći i procitati.
pozdrav
Hvala ti, Almador.

U rule

dogovori na PP

Zadnje uređivanje fonemf : 14.04.2009. at 18:19. Reason: brisanje offa
cuba is offline  
Old 20.04.2009., 16:32   #775
Svasta

Quote:
recesija kaže: Pogledaj post
kupnjom stranih proizvoda niže ili iste kvalitete od naših ne samo da si izmičemo stolicu na kojoj sjedimo već i pokazujemo kakav smo mi narod a da se ponešto isčitati i o našem IQ (skuplje i strano?)
koji je proizvod koliko domaći (5% do 95%) u ovom trenutku je drugorazredno pitanje, važno je u isti koš svrstati one koji su 100% iz uvoza
pošto smo na temi "Madraci" valja naglasiti da domaća proizvodnja višestruko nadmašuje domaće potrebe, te također uspješno izvozi na najzahtjevnija svjetska tržišta

kvalitetu uvoznih proizvoda često najbolje opisuje njihova poslovna politika PRODAJA U VLASTITOJ (NERIJETKO I JEDINOJ) TRGOVINI

što mislite zašto ih nema u trgovačkoj mreži - zato jel su prekvalitetni?, zato jel su jeftiniji od konkurencije? ....u čemu je kvaka?

šta su iskustva a šta drukanje na forumu to je već na prvi pogled vidljivo, i analiza toga bi zatjevala nešto manje postova od do sada napisanih, pa ću se samo malkice osvrnuti na najsvježiji primjer:
-bukove krevete obavezno kupovati češke , valjda zato jel dođu sa orginalnim podnicama kakve kod nas koštaju 100 kn, ali to nije ništa prema cijeni ,kvaliteti i funkcionalnosti koju dobijate u češkoj robi, pogotovo ako je viđena na internetu!
-a kako li tek te podnice pašu na memory madrace, valjda su zbog toga to madraci za 22 stoljeće!
-komunikacija i izležavanje na madracu je bilo super? (inače u trgovinama madracima ne smijete probati madrace?) kao i samo korištenje madraca?
više nego dovoljno razloga da kupite, kupite, kupite,....taj?..zaboravio sam kako se zove češki madrac

ti madraci vjerojatno i nisu tako loši (Hilding) - akoji jesu? -samo su malo puno puno preskupi za to što nude, a priča je ista kao i kod svih drugih proizvođača madraca:
proizvodimo sve vrste maraca (žica,latex, sve pjene) i u raznim kombinacijama i to ćemo vam predstaviti kao boljitak za vaš izbor, komunicirajući samo najbolje artikle iz asortimana, a zapravo je pravi cilj "zamutiti baru" pa vi kupite onaj koji vam najbolje odgovara ,ALI NARAVNO IZ NAŠE PONUDE!

uvijek je to tako, pa zašto onda ne bi pripazili na vlastita radna mjesta i plaće učitelja, ....

pozdrav i širom otvorite oči, jer nepotreban uvoz ovisi i nama krajnjim korisnicima
Ok, djelomicno se slazem s postom. Ima dovoljno madraca i proizvodjaca madraca i kod nas... Te prilikom kupnje "nasih" madraca korisnik je vjerojatno mislio na proizvodnje gdje rade hrvatski ljudi, ne smatrajuci to jel sama firma kupljena od strane vanjskog kapitala.

Znaci da rezimiramo... koliko sam ja pratio po forumu i situaciju u Lijepoj Nasoj, jedino je Renotex firma u hrvatskom vlasnistvu. Zalosno. Tvrtka proizvodi jeftine madrace, koji smatram imaju mnogo kupaca u trenu ovakve situacije. Proizvode sami i svoj filc i pes vatu i sve ostalo (mislim osim spuzve).
Pitanje je kolika je isplativost takve proizvodnje, ipak ostaje cinjenica da je to jedina firma u hrvata u hrvatskom vlasnistvu (ako ne racunamo par malih firmi koje proizvode do pedesetak madraca mjesecno po Slavoniji i nize).

Slazem se da treba po mogucnosti kupovati hrvatsko... ako ide.. tko ne zeli ne mora... ne mora biti da su tudji madraci bolji..niti ista drugo... tehnologija proizvodnje je vjerojatno ista ko i u hrvata... ako ne i gora... (cast iznimkama)

Prodaja u vlastitom ducanu ima i prednosti i nedostatke.. prednost je veci ostatak profita (nema potrebe za rabatom veleprodajnim partnerima koji definitivno nije mali), do nedostataka tipa mali i neredovan uvoz pa forsiranje onog ceg ima na lageru, pa povremene neugodnosti s reklamacijama i slicno...
To smo manje vise svi iskusili (ne pricam o madracima nego opcenito).


Dakle, sve ima svoje... onaj tko hoce kupovati strano neka kupuje..onaj tko razmislja o situaciji i zeli ocuvati radna mjesta neka kupuje proizvedeno u RH.

winzip is offline  
Old 20.04.2009., 18:33   #776
Hrvatsko...ne hrvatsko

Quote:
winzip kaže: Pogledaj post
Ok, djelomicno se slazem s postom. Ima dovoljno madraca i proizvodjaca madraca i kod nas... Te prilikom kupnje "nasih" madraca korisnik je vjerojatno mislio na proizvodnje gdje rade hrvatski ljudi, ne smatrajuci to jel sama firma kupljena od strane vanjskog kapitala.

Znaci da rezimiramo... koliko sam ja pratio po forumu i situaciju u Lijepoj Nasoj, jedino je Renotex firma u hrvatskom vlasnistvu. Zalosno. Tvrtka proizvodi jeftine madrace, koji smatram imaju mnogo kupaca u trenu ovakve situacije. Proizvode sami i svoj filc i pes vatu i sve ostalo (mislim osim spuzve).
Pitanje je kolika je isplativost takve proizvodnje, ipak ostaje cinjenica da je to jedina firma u hrvata u hrvatskom vlasnistvu (ako ne racunamo par malih firmi koje proizvode do pedesetak madraca mjesecno po Slavoniji i nize).

Slazem se da treba po mogucnosti kupovati hrvatsko... ako ide.. tko ne zeli ne mora... ne mora biti da su tudji madraci bolji..niti ista drugo... tehnologija proizvodnje je vjerojatno ista ko i u hrvata... ako ne i gora... (cast iznimkama)

Prodaja u vlastitom ducanu ima i prednosti i nedostatke.. prednost je veci ostatak profita (nema potrebe za rabatom veleprodajnim partnerima koji definitivno nije mali), do nedostataka tipa mali i neredovan uvoz pa forsiranje onog ceg ima na lageru, pa povremene neugodnosti s reklamacijama i slicno...
To smo manje vise svi iskusili (ne pricam o madracima nego opcenito).


Dakle, sve ima svoje... onaj tko hoce kupovati strano neka kupuje..onaj tko razmislja o situaciji i zeli ocuvati radna mjesta neka kupuje proizvedeno u RH.

Govorite o kupovini hrvatskog madraca i cuvanju radnih mjesta, pa ljudi boziji, osvrnite se oko sebe malo,
Madrac kupite jednom u 8 godina i date cca 2500-3000 kuna, rijetki istina,
od toiga ode drzavi 22% pdv. ode za HT- telefon, za Elektru - struja. za Plinaru -plin, za komunalije - za plaće, -i tko zna za sto jos, a u neku zemlju van ode cca 50-55% te sume. To znaci da ce dobar ispravan Hrvat ustediti 1000-1200 kuna koje ce srećan ostaviti u Lijepoj našoj.
A onda će nazvati mobitelom od 2000 kuna ( stranim naravno i u svojim modernim cipelama od 1000 i nesto kuna ( nisu nase, ne radi se kod nas nista) odsetati do svog atranog auta i popiti Becks, ili neko drugo strano pivo jer Zuja nije to..i tak dalje, ...i naravno kupite domaci madrac jer kao sto je rekao winzip , samo Renotex radi kompletno naše madrace , i bez uvrede ako se nesto što kosta 500 kuna moze nazvati zdravim madracem , i ne gnajvite svoju kralježnicu što se buni za loš položaj, jer Hespo, Perfekta i Tropico su strano vlasništvo a naravno mi trebamo biti domoljubi i koristiti samo domaće, pa zar nije i ljubav za domovinom vratila i Sanadera iz Austrije, i Onog u T-mobilu pa cak zbog te ljubavi je i Bandic napustio ljubljeni krs pa radi krs po Hrvatskoj metropoli.

Počnite gospodo Hrvati raditi doma kao što mi Hrvati radimo vani, pretanite varati državu sa porezom, sa sivim radom, počnite paziti i štediti a ne pres..vati se tko ima bolji auto i slicno i pretanite gledati u tudja dvorista, ocistite prvo svoje i dovedite ga u red, pa neće uvijek netko drugi biti kriv za to što se nema. Uvijek nam je netko drugi kriv, nikada mi .

Zadnje uređivanje almador : 20.04.2009. at 19:06.
almador is offline  
Old 20.04.2009., 19:10   #777
I ja se nadam da je rasprava "Kupujemo Hrvatsko" zavrsena
fonemf is offline  
Old 21.04.2009., 12:13   #778
madraci...

...kako godinama muku mučim sa kičmom i spavanjem, isprobao sam hrpu madraca, pa moja ( subjektivna) iskustva su; izbjegavati PU madrace, hladne pjene i jeftilen boneli jezgre.Od lateksa su dobri samo jednostavniji modeli (1 do max 5 zona) uz obavznu latoflex podnicu ali ne kombinirati zonski latex sa zonskom podnicom i ne 100% prirodni latex, što se tiće madraca većinom ili kompletno izrađenih od visko elastičnog materijala situacija je dubiozna, nisu za svaku osobu. I đepičasti madraci su dosta dobri ako nemaju preko jezgre položen lateksirani kokos jer se onda gubi poanta, i moraju biti na ravnoj fiksnoj podnici ili sa gustim rasporedom letvica..

Zadnje uređivanje swimer : 21.04.2009. at 12:22.
swimer is offline  
Old 21.04.2009., 13:06   #779
U biti se slazem s postom iznad... uz par sitnijih primjeraka... nije stvar do bonell jezgre..ona je svugdje ista... ili 2.2 ili 2.4 zica i to je to... bitno je ono sto je na njemu... Ja isto osobno navijam za 5 zonsku djepicastu jezgru, bez kojekakovih gluposti gore na njoj, jel cak i dok na nju stavite sloj filca 1000 gramskog ili vise kako je ovicaj...pa sloj do dva pu spuzve dobijete 3 do 4 cm sa svake strane debelu oblogu i tu se dosta izgubi na kvaliteti same jezgre, koja je uzgred budi receno isto kod svih i dolazi iz jedne firme, isto kao i bonell dakle price o kvalitetnom i nekvalitetnom bonelu i zicanoj jezgri su glupost s obzirom da se sve radi na jednom mjestu
winzip is offline  
Old 22.04.2009., 09:24   #780
Quote:
winzip kaže: Pogledaj post
U biti se slazem s postom iznad... uz par sitnijih primjeraka... nije stvar do bonell jezgre..ona je svugdje ista... ili 2.2 ili 2.4 zica i to je to... bitno je ono sto je na njemu... Ja isto osobno navijam za 5 zonsku djepicastu jezgru, bez kojekakovih gluposti gore na njoj, jel cak i dok na nju stavite sloj filca 1000 gramskog ili vise kako je ovicaj...pa sloj do dva pu spuzve dobijete 3 do 4 cm sa svake strane debelu oblogu i tu se dosta izgubi na kvaliteti same jezgre, koja je uzgred budi receno isto kod svih i dolazi iz jedne firme, isto kao i bonell dakle price o kvalitetnom i nekvalitetnom bonelu i zicanoj jezgri su glupost s obzirom da se sve radi na jednom mjestu
..jedno malo pojašnjenje, gore se nisam dobro izrazio, mislio sam na jeftine madrace od bonel jezgre ( ono modeli za par sto kuna po trgovačkim centrima), a ne na bonel kao jeftini materijal, sorry..
swimer is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.