Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2007., 16:36   #1
Kontrakcije maternice u 2. tromjesečju

Nisam nasla nista slicno pa otvaram novu temu..

Gin.mi je primjetila kontrakc.mat... A ja sam 16+2
Maternica na ultrazvuku izgleda uleknuto.. Zgrceno s jedne strane..
Beba je svom srecom ok, samo nema puno mjesta radi maternice..
Dok.mi dala samo magnezij I savjetovala mirovanje.
Kako sam alergicarka, pomislih da je mozda moje kihanje uzrok ovome.. (iako sprejam nos, alergija nije nestala) kad kihnem zna me probosti u trbuhu.. A sada kako sam u strahu.. Mislim da osjetim nesto kao bol i nevezano za kihanje..

Uglavnom.. Dosla sam da me utjesite ..I da li je tko imao zgrcenu maternicu u 2tromjesjecju I kako je to proslo..

Recite mi da to nije nis strasno..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 16:40   #2
Leonee .. da je neštko jako strašno onda bi ti doktorica to i rekla ...... barem mislim da bi ti naglasila
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 16:45   #3
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
Leonee .. da je neštko jako strašno onda bi ti doktorica to i rekla ...... barem mislim da bi ti naglasila
Pitala sam je da li je to lose.. A ona je rekla da nije ni dobro.. Da cemo viditi...
Misli me poslati za mjesec dana na briseve ako se ne popravi.

Zakljucih, da moze biti razlicitih rezultata.. I nije mi bas drago radi toga
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 17:19   #4
Bok Leonee! I ja imam kontrakcije maternice i osjecam ih od 18 punih tjedana (sad sam 26). Postoje tzv. Braxton Hicks kontrakcije koje se pocinju javljati u 2. tromjesjecju koje su povremene, nisu periodicne i ne djeluju na grlic maternice da se mijenja (otvara i/ili skracuje). S njima se maternica priprema za porod. Maternica se moze stisnuti i kad se beba unutra preokrene.
Moje su kontrakcije malo, po mom misljenju, preceste te uzimam i neke lijekove te mirujem. I jos nesto, kontrakcije meni nisu bolne nego samo osjetim kako se trbuh stvrdne kao lopta. Ponasaj se kako ti je dr. rekla, a moje misljenje je da je mirovanje presudno i nijedan lijek nije ucinkovit kao mirovanje. Drzi se i javi kako ti je.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 19:13   #5
Ne znam da li cu fulati temu, naime, nisam imala bas kontrakcije, bar ih nisam tako dozivjela, vise kao pulsiranje. Pitala sam gin., spominjala mi je te Brax.... e, sad, ne znam ponoviti, sorry .... ali mi je rekla i to da, a to je bio slucaj kod mene, da se maternica polako priprema, a da se pulsiranje dogadja i kad se nezgodno sjedi, pa se stisne neka vena. U tom slucaju treba promijeniti polozaj. A mirovanje svakako, ukoliko se tako nesto ucestalo ponavlja.
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 20:44   #6
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
...
Hvala ti na utjesnim rijecima
Danas kada sam gledala na uzv.. Maternica je bila sa te jedne strane uleknuta unutra.. Kao zgrcena..
Prije nisam obracala paznju na grceve.. Ali danas cijeli dan pratim.. I osjetim kao male grceve ispod pupka, iznad vener.brijega... Mozda je to beba ..
Sada sam na mirovanju.. Samo se zaboravim.. Moram se uvjezbat da me sada moraju maziti
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 21:08   #7
kako mislite pulsiranje, meni neprestano kada stavim ruke na trbuh kao da kuca srce, zar to nije nomalno?
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 21:25   #8
Quote:
mijaja kaže: Pogledaj post
kako mislite pulsiranje, meni neprestano kada stavim ruke na trbuh kao da kuca srce, zar to nije nomalno?
Pa to i je tvoje srce! Ja sam u pocetku mislila sva sretna kako osjecam bebu, onda sam skontala da je to moje vlastito srce! A pulsiranje osjetim nisko dolje.... skoro pa medju nogama.
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 21:28   #9
Quote:
Ollantay kaže: Pogledaj post
Pa to i je tvoje srce! Ja sam u pocetku mislila sva sretna kako osjecam bebu, onda sam skontala da je to moje vlastito srce! A pulsiranje osjetim nisko dolje.... skoro pa medju nogama.
baš tako.... i mala ima srce
mi ti skoro svaku večer sa stetoskopom slušamo bebino srce ali nemožemo ga naći....samo nas šupi nogicom
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 21:30   #10
Ja isto osjetim pulsiranje.. Ali ne stalno..
..a I zvuci mi logicno da se osjeti ako je krivi polozaj, tj..ako sam negdje stisnula neku zilu..

Sta vama znaci mirovanje? Sto vise ne radite (osim trcanje maratona )?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 21:37   #11
Leonee ja ti imam kontrakcije maternice od 17 tjedna. I isto mi je doktorica prepisala mirovanje i magnezij.
Meni je ona objasnila da to mirovanje ne znači samo ležanje, nego da općenito malo usporim tempo. Npr. ja sam primjetila da mi se kontrakcije pojavljuju nakon što bih dugo hodala ili radila nešto po kući bez odmora.
Sada sam u 27 tjednu i još uvijek mi se tu i tamo jave kontrakcije ali u puno manjoj mjeri nego prije.
Nisam prestala ništa raditi samo sam malo usporila i više se odmaram nego prije...
__________________
Sizif je vjerojatno bio domaćica.
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 22:00   #12
Quote:
Durica26 kaže: Pogledaj post
Leonee ja ti imam kontrakcije maternice od 17 tjedna. I isto mi je doktorica prepisala mirovanje i magnezij.
Meni je ona objasnila da to mirovanje ne znači samo ležanje, nego da općenito malo usporim tempo. Npr. ja sam primjetila da mi se kontrakcije pojavljuju nakon što bih dugo hodala ili radila nešto po kući bez odmora.
Sada sam u 27 tjednu i još uvijek mi se tu i tamo jave kontrakcije ali u puno manjoj mjeri nego prije.
Nisam prestala ništa raditi samo sam malo usporila i više se odmaram nego prije...
hvala na odgovoru
A I drago mi je cuti da vas ima jos i da je sve ok (i da nemoram previse lezati)
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 22:04   #13
Bitno je da si zatvorena, jer prekomjerne kontakcije mogu dovesti do preranog otvaranja, a to onda znači strogo mirovanje, ono samo do WC-a i nazad u krevet.
Barem je meni tako moja doktorica objasnila....
Uglavnom moj ti je savjet samo polako i nek te sada malo maze i paze.
__________________
Sizif je vjerojatno bio domaćica.
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 22:28   #14
...a i vrijeme je

Gledala je i da li je ulaz mater. otvoren.. I kao to je ok..
A valjda ce sve biti dobro.. Malo me to danas zdrmalo.. Znam da je to mozda nekima kikiriki problem na njihove.. Ali sto mogu kad me prestrasilo..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 22:30   #15
Pa naravno da te prestrašilo, jer i to ako se ne regulira može dovesti do većih problema.
Ali dok si zatvorena to ti je ok
__________________
Sizif je vjerojatno bio domaćica.
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 23:11   #16
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
...a i vrijeme je

Gledala je i da li je ulaz mater. otvoren.. I kao to je ok..
A valjda ce sve biti dobro.. Malo me to danas zdrmalo.. Znam da je to mozda nekima kikiriki problem na njihove.. Ali sto mogu kad me prestrasilo..
Normalno da te prestršilo!!!! Ja te sasvim razumijem jer osim tih stiskanja imam još kojekakvih grčeva po trbuhu. Mislim da niti jedan ginekolog ne može ni tebi niti meni reći do koje količine tog stiskanja je bezazleno, a kad postaje uvjetno rečeno opasno kad se zbilja može nešto dogoditi i kad zbilja treba strogo mirovati. Ipak su i naši ginići oprezni jer nisu vidoviti. Pusa velika i drž se.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 08:10   #17
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Normalno da te prestršilo!!!! Ja te sasvim razumijem jer osim tih stiskanja imam još kojekakvih grčeva po trbuhu. Mislim da niti jedan ginekolog ne može ni tebi niti meni reći do koje količine tog stiskanja je bezazleno, a kad postaje uvjetno rečeno opasno kad se zbilja može nešto dogoditi i kad zbilja treba strogo mirovati. Ipak su i naši ginići oprezni jer nisu vidoviti. Pusa velika i drž se.
Pa da.. Nemam pojma sto je ok, a sto nije.. Hvala ti
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 16:55   #18
Quote:
mijaja kaže: Pogledaj post
baš tako.... i mala ima srce
mi ti skoro svaku večer sa stetoskopom slušamo bebino srce ali nemožemo ga naći....samo nas šupi nogicom
jel se beba okrenula? ako jest
jaoo..to smo radili na porodjajnom tecaju..moras najprije locirati di je guza, di su ledja... i onda osluskivati nekako podnu-nekako na suprotnoj strani od ledja, lagano iznad dijela gdje pocinju stidne dlacice..probajte i za praznom rolom papira..hehe..ja sam cula malu necakinju
ako samo drzite rolu (ili stetoskopom) na stomaku necete vjerovatno nista cute, lagano ga utisnite u kozu
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 18:35   #19
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
jel se beba okrenula? ako jest
jaoo..to smo radili na porodjajnom tecaju..moras najprije locirati di je guza, di su ledja... i onda osluskivati nekako podnu-nekako na suprotnoj strani od ledja, lagano iznad dijela gdje pocinju stidne dlacice..probajte i za praznom rolom papira..hehe..ja sam cula malu necakinju
ako samo drzite rolu (ili stetoskopom) na stomaku necete vjerovatno nista cute, lagano ga utisnite u kozu
ma ne znam jel se okrenula tek smo 21+5... kaj se već treba naštimati???
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 19:00   #20
Smile

Quote:
mijaja kaže: Pogledaj post
ma ne znam jel se okrenula tek smo 21+5... kaj se već treba naštimati???
pa lagano bi se trebala poceti okretati..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:34.