Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2011., 18:22   #1001
Jesam, ispalo mi je 9,4 GB, u softwareu mi piše 9,3. I nije baš tolka razlika. Ne bum ih zvala, samo bum se iživcirala, u ponedjeljak bum otišla u Vip.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 18:42   #1002
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Jesam, ispalo mi je 9,4 GB, u softwareu mi piše 9,3. I nije baš tolka razlika. Ne bum ih zvala, samo bum se iživcirala, u ponedjeljak bum otišla u Vip.
Ja sam ih zvala svaki put kad je račun došao veći nego što je trebao. Jednom su mi rekli damogu birati - ili neka ih tužim, ili će mi naplatiti na pola manje nego što je došla ta razlika. (Pristala sam na ovo drugo.) Za dva mjeseca opet isto sranje, opet sam ih zvala i onda su mi naplatili to kak je kod njih pisalo (dakle, 310 kn) no onda cijeli drugi mjesec nisu naplatili.
mariaanamaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 18:50   #1003
Quote:
mariaanamaria kaže: Pogledaj post
ili neka ih tužim, ili će mi naplatiti na pola manje nego što je došla ta razlika.

Ne, ne, već su mi mail u kojem mi stoje ime i prezime stavili u spam filter, od onda idem osobno u Vip kaj god se dogodilo.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 19:42   #1004
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Dobila sam račun za prošli mjesec u visini duple pretplate, a piše mi da sam potrošila 9,5 GB (imam pretplatu na 10 GB). Sad sam vidla da mi je ugovor istekao u 8. mjesecu... To sam prije dvije godine bila uzela na njihovoj akciji...
Jel moguće da su me po isteku ugovora prebacili na normalnu tarifu?
Koji su točno uvjeti te akcije? Znam da je Vip imao neke akcije da plaćaš pola pretplate zauvijek, ali za to moraš stalno produživati ugovor. Možda je i u tvom slučaju tako.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 19:46   #1005
Ne znam, ugovor sam sa svim dokumentima prebacila u Zg, a ja sam sad doma doma. Kroz vikend budem vidla kaj mi stoji u ugovoru, možda je to to jer odgovara. Akcija je bila redovni vip po cijeni carneta, znači u pola cijene, a sad je došlo po punoj cijeni s tim da je pisalo da je ugovor istekao u 8. mjesecu. Brijem da mi prije nije pisalo na računu kad bi istekao.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 13:49   #1006
Ako ja npr.sutra prekinem ugovor sa vipom tj.prestanem koristiti njihov internet..da li će oni meni ovaj mjesec naplatiti cijelu mjesečnu naknadu ili cca 90%?
mariaanamaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 14:15   #1007
Naplatit će za cijeli mjesec.
Imao sam i ja takav slučaj da sam na sredini mjeseca išao raskinuti ugovor jer mi je bio zadnji mjesec obaveze,raskid ugovora je nastupio tek prvog dana idućeg mjeseca i došao mi račun za cijeli mjesec.
ConanZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 16:58   #1008
Quote:
ConanZg kaže: Pogledaj post
Naplatit će za cijeli mjesec.
Imao sam i ja takav slučaj da sam na sredini mjeseca išao raskinuti ugovor jer mi je bio zadnji mjesec obaveze,raskid ugovora je nastupio tek prvog dana idućeg mjeseca i došao mi račun za cijeli mjesec.
Aha, dakle..još do kraja mjeseca si i mogao koristi internet?
Jer dok sam ja potpisala tek taj ugovor prije dvije godine, potpisala sam ga sredinom mjeseca i onda su mi naplatili cca 50% mjesečne naknade..
mariaanamaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 18:08   #1009
Jesu ali si i dobila cca50 posto prometa za taj mjesec a sada si dobila promet za cijeli mjesec, mislim kompliciraš tjedan dana je do kraja mjeseca zar ne?
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 22:29   #1010
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Jesu ali si i dobila cca50 posto prometa za taj mjesec a sada si dobila promet za cijeli mjesec, mislim kompliciraš tjedan dana je do kraja mjeseca zar ne?
Ma daj.. Nisam skužila
Poanta je u tome da još nisam prekinua ugovor.. Sutra ću. Zato i pitam.
Nisam znala da li će mi odmah prekinuti i internet ili ću ga još imati do kraja mjeseca.
mariaanamaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 00:02   #1011
Pa ako ti sada na kraju mjeseca istječe onda odi zadnji dan, mislim kod uključivanja treba biti rok od 24 sata, tako i valjda za isključenje, ne možeš primjer otiči sutra da te isključe 31. kužiš?, oni ne žele razmišljati toliko dana unaprijed bar što se tiče uključenja. Ali probaj ništa ne košta
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 13:30   #1012
Dali netko ima iskustva s ovim uređajem (Bežični modem E5830s Wi-Fi), ima i u t-mobilea neka slična verzija, jeli to išta valja?
http://sc.vip.hr/image/image_gallery...=1274182971905
jole987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 16:28   #1013
Pozdrav,

da konkretno prijeđem na stvar..

kupio sam danas u Vipu mobilni internet L preko Carneta na jednogodišnji ugovor. Uz to sam platio i Vip mobilni internet USB stick Huawei E173 koji ima najveću brzinu spajanja do 7,2 Mbit/s u području HSDPA pokrivenosti. Kasnije sam primjetio da postoji i Vip Broadband USB Stick Huawei E372 koji ostvaruje najvišu brzinu spajanja u Vip mreži do 42 Mbit/s.

Svoj Vip mobilni internet USB stick sam platio 49 kn uz jednogodišnji ugovor. Inače sam uređaj košta 799 kn bez ugovora. Ono što mene zanima jest da li je moguće da zamjenim moj uređaj za ovaj brži uz nadoplatu 50 kn (ovaj brži košta 99 kn uz jednogodišnji ugovor) ili bih morao platiti cijenu samog uređaja koja je 1499 kn?

Ako je ovo drugo definitivno se ne isplati. Iz Rijeke sam i zanima me da li bi se osjetila razlika između ova dva uređaja. Ne znam kakva je jačina signala Vip mreže u Rijeci i da li bi se uopće ostvarile brzine kao kod onog bržeg uređaja.. ako netko zna malo o tome, pomoć bi mi dobrodošla.
_forumash_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 18:03   #1014
Ne znam baš da će ti sada htjeti zamjeniti ali probaj odmah u ponedjeljak, korišten je mora biti neoštečen i sa original pakiranjem, teško...

a probaj odvrtiti speedtest.net pa ako ti ide jako blizu tih 7.2 postoji mogućnost da će iči i brže, teško baš 42, to u labaratoriju hehe

a o tom e372 trubimo ovdje već duže vrijeme a ti potrefiš onaj sporiji hehe
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 18:36   #1015
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Ne znam baš da će ti sada htjeti zamjeniti ali probaj odmah u ponedjeljak, korišten je mora biti neoštečen i sa original pakiranjem, teško...

a probaj odvrtiti speedtest.net pa ako ti ide jako blizu tih 7.2 postoji mogućnost da će iči i brže, teško baš 42, to u labaratoriju hehe

a o tom e372 trubimo ovdje već duže vrijeme a ti potrefiš onaj sporiji hehe
Gledam i ovaj sporiji mi nije baš spor. Uredno otvara sve stranice. Osjeća se razlika spram Tele2 kojeg sam imao prije.

Misliš da bi se isplatilo ići na ovaj brži? Mislim, brže je uvijek bolje,ali jel se konkretno isplati to nabaviti jer jedno su brojke na papiru, a drugo u praksi. Kažem u Rijeci sam i ne znam da li bi uspio ići na 42 Mbps? Ili jel bi makar uspio ići iznad 7.2?

Evo upravo odvrtio Speedtest. U downloadu brzina je 5.03 Mbs, a uploadu 1.68 Mbps
_forumash_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 20:19   #1016
Ne znam moraš probati nisam vidoviti milan samo ako ti ide do 5 onda ti nebi ni sa onim više, da ti se zakucava nabrzinu prema 7 kao da će probiti onda kužiš da bi moglo i više samo što chip na može nego ovaj u tom e372

ovisi i o brzini bazne, ovisi i o točnoj lokaciji i broju korisnika trenutno, znači relativan pojam, a da je bolje imati e372 je

na 42 nećeš sigurno, gledam taj e372 kod austrijanaca, i to sa vanjskom antenom predobro pokriven ide 30-32Mbs, čovjek kod nas ide s njim do oko 14-15 ali nije iz Zg toliko ja u Zg mogu a nemam dual carrier nego ovaj do 21Mbs

to ti je sve relativno, ali si trebao pitati jel ima što drugo, kakva je ponuda uređaja a ne odmah na prvi hehe
ja dok sam produživao pretplatu prije godinu dana nije ga još bilo inače bi bio moj i Božji

kao što već napisah nisu ni po Zg sve bazne opremljene za iste brzine mada se polako izjednačava tj. nadograđuje ali presporo to ide a kamoli okolo po HR,

ali ide LTE mreža bit će bolje, valjda

Zadnje uređivanje Tigrov friend : 29.10.2011. at 20:27.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 21:08   #1017
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Ne znam moraš probati nisam vidoviti milan samo ako ti ide do 5 onda ti nebi ni sa onim više, da ti se zakucava nabrzinu prema 7 kao da će probiti onda kužiš da bi moglo i više samo što chip na može nego ovaj u tom e372

ovisi i o brzini bazne, ovisi i o točnoj lokaciji i broju korisnika trenutno, znači relativan pojam, a da je bolje imati e372 je

na 42 nećeš sigurno, gledam taj e372 kod austrijanaca, i to sa vanjskom antenom predobro pokriven ide 30-32Mbs, čovjek kod nas ide s njim do oko 14-15 ali nije iz Zg toliko ja u Zg mogu a nemam dual carrier nego ovaj do 21Mbs

to ti je sve relativno, ali si trebao pitati jel ima što drugo, kakva je ponuda uređaja a ne odmah na prvi hehe
ja dok sam produživao pretplatu prije godinu dana nije ga još bilo inače bi bio moj i Božji

kao što već napisah nisu ni po Zg sve bazne opremljene za iste brzine mada se polako izjednačava tj. nadograđuje ali presporo to ide a kamoli okolo po HR,

ali ide LTE mreža bit će bolje, valjda
Ma znam da jbg..čovjek se na greškama uči

Ma reko mi lik kao da se ne isplati brži jer da po Rijeci ne ide brže, mada ja njima baš ne vjerujem previše, mnogi rade po tim telekomunikacijskim dućanima, a da i nisu baš previše upućeni.

Gledao sam sad ima na Njuškalu za 800 kn e372. Ne znam možda bi se dalo uzet. Al prvo ću pitati u Vipu dal ide onako.

I jel se zna cirka kad stiže LTE? Ja pitam njih u Vipu, a lik meni da ne zna.
_forumash_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 22:11   #1018
Iduće godine navodno ali ne znaju kada točno, ali em trebaju postaviti tu novu mrežu em trebaju uopće dobiti koncesiju prije, i platiti naravno,

ma i meni je rekao da mi ne treba ovaj do 21Mbs da je dobar taj do 7.2 a pošto sam imao do 3.6 prastari reko daj ti ipak ovaj do 21Mbs ipak je to dvije godine tko zna što će biti i dođem doma piknem i odmah preko 13Mbs a reko jbti vidiš kako bi me zaj...
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 22:52   #1019
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Iduće godine navodno ali ne znaju kada točno, ali em trebaju postaviti tu novu mrežu em trebaju uopće dobiti koncesiju prije, i platiti naravno,

ma i meni je rekao da mi ne treba ovaj do 21Mbs da je dobar taj do 7.2 a pošto sam imao do 3.6 prastari reko daj ti ipak ovaj do 21Mbs ipak je to dvije godine tko zna što će biti i dođem doma piknem i odmah preko 13Mbs a reko jbti vidiš kako bi me zaj...
Ispada kao da im je u cilju ne prodat ove brže. Mislim čudi me, u današnje vrijeme kad se gleda što skuplje neš prodat.

Jbg i ovaj je brz, ali uvijek može bolje
_forumash_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 23:16   #1020
A valjda im manje mrežu opterećujemo sa manjim brzinama, to bi imalo logike, ne znam

prije toga mi je ženska na upit o tom sticku do, za kojeg nisam ni znao da ide do 21Mbs kada su mi davali ovaj do 7.2 jer je malo drugačijeg oblika tj. širi i nema kapice, nego se izvlači port, rekla kao nije to za to? a reko za što je nego za to hehe

i iz meni isto čudnog razloga mi ga ne bi prodala da nije i tip bio tamo, ne kužim ni ja ali eto
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.