Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2003., 05:38   #1
ah te amerikanke...

kakvo je vase misljenje o amerikankama?
kako ih zamisljate?
obicno ljudi, pogotovo zene imaju negativno misljenje o njima. zasto?

btw, one jako vole francusku obradu noktiju, bijelo na vrhu.
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=15405

Zadnje uređivanje zizi : 26.06.2003. at 06:49.
zizi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 05:40   #2
??

Amerikanke su razlicite... Evo i ja se smatram amerikankom, iako to prakticki nisam.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 05:55   #3
Quote:
Shtefitza kaže:
??

Amerikanke su razlicite... Evo i ja se smatram amerikankom, iako to prakticki nisam.
i kako je biti amerikanka?
zizi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 05:56   #4
Nis razlicitije od biti hrvatica.Osim kaj ne trebas vizu za neke drzave u kojima traze vize za hrvatske drzavljane
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 06:06   #5
a sto je s onim pricama u stilu, one su debele ili one su preslobodne ili cesto hoce samo za jednu noc ili silikoni i sl...
zizi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 06:46   #6
To su sve predrasude. Nisam vidjela konzervativnijih mladih ljudi od Kalifornijanaca. A bome niti liberalnijih...

Ovo je ogromna zemlja sa bezbroj nacina zivota, a sve tu negdje u blizini... za ne povjerovati. Najveci sok je ta razlicitost. Sve ostalo (debljina, silikoni, auti, ceste) je prihvatljivije. ali te enormne razlike su nevjerojatne. U dva bliska susjedstva ljudi mogu zivjeti ama bas potpuno drugacijim zivotom.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 06:48   #7
Quote:
Shtefitza kaže:
To su sve predrasude. Nisam vidjela konzervativnijih mladih ljudi od Kalifornijanaca. A bome niti liberalnijih...

Ovo je ogromna zemlja sa bezbroj nacina zivota, a sve tu negdje u blizini... za ne povjerovati. Najveci sok je ta razlicitost. Sve ostalo (debljina, silikoni, auti, ceste) je prihvatljivije. ali te enormne razlike su nevjerojatne. U dva bliska susjedstva ljudi mogu zivjeti ama bas potpuno drugacijim zivotom.
stvarno, a gdje zivis u Kaliforniji?
zizi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 06:57   #8
Re: ah te amerikanke...

Quote:
zizi kaže:
kakvo je vase misljenje o amerikankama?
kako ih zamisljate?
obicno ljudi, pogotovo zene imaju negativno misljenje o njima. zasto?

btw, one jako vole francusku obradu noktiju, bijelo na vrhu.
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=15405
Ti ocito imas neko misljenje i zamislio-la si ovu temu u nekom smjeru. Pa daj, povedi nas!

Nemam neko specijalno misljenje o francuskoj manikuri. A niti posebno negativno misljenje o Amerikankama. OK, vecinom amerikanci nisu "obrazovani na onaj nas evropski nacin" ali opet imaju u sebi nesto drugo, tako da ih je tesko omalovaziti.

Daj reci o cemu si htio-la pricati!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 07:08   #9
Evo ti primjer kako nasi ljudi gledaju amerikance.
Kad sam se odlucila odselit u US kaze meni jedna stara teta"duso moja ,pa nemoj sada da se udebljas ko oni svi amerikanci"po cijele dane je gledala soup operas i glupi Jerry Springer show.Ljudi ,pa nije to amerika,amerika je europa,azija,afrika i juzna amerika u malom.Ne postoji tipicna amerikanka.Ljudi i mijesta su toliko razliciti,jedino je MCDonalds uvijek isti.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 07:18   #10
Quote:
Rita kaže:
Evo ti primjer kako nasi ljudi gledaju amerikance.
Kad sam se odlucila odselit u US kaze meni jedna stara teta"duso moja ,pa nemoj sada da se udebljas ko oni svi amerikanci"po cijele dane je gledala soup operas i glupi Jerry Springer show.Ljudi ,pa nije to amerika,amerika je europa,azija,afrika i juzna amerika u malom.Ne postoji tipicna amerikanka.Ljudi i mijesta su toliko razliciti,jedino je MCDonalds uvijek isti.
Shtefitza,
zelim pricati o predrasudama,
svidja mi se Ritin odgovor, znam da ima jos puno predrasuda, pogotovo od strana nasih zana pa sam samo htio da to i drugi/druge cuju.
zizi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 07:25   #11
Quote:
Rita kaže:
...jedino je MCDonalds uvijek isti.

Aaaaaa..onda ja imam vrlo dobro mišljenje o njima

Jel' to predrasuda ili nije
smotana2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 07:40   #12
Quote:
smotana2001 kaže:
Aaaaaa..onda ja imam vrlo dobro mišljenje o njima

Jel' to predrasuda ili nije
Je! To je predrasuda!!

Zapravo su evropski McDonaldsi prekrasni i zrece necim, zrace "Amerikom, obecanom zemljom". Americki McDonaldsi ne zrace nicim, zapravo su tuzni i depresivni. Zivio In'n'Out!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 07:57   #13
Quote:
Shtefitza kaže:
To su sve predrasude. Nisam vidjela konzervativnijih mladih ljudi od Kalifornijanaca. A bome niti liberalnijih...

Ovo je ogromna zemlja sa bezbroj nacina zivota, a sve tu negdje u blizini... za ne povjerovati. Najveci sok je ta razlicitost. Sve ostalo (debljina, silikoni, auti, ceste) je prihvatljivije. ali te enormne razlike su nevjerojatne. U dva bliska susjedstva ljudi mogu zivjeti ama bas potpuno drugacijim zivotom.
Žao mi što ne ode tamo , bar godinu dvije......
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 08:19   #14
Ja sam na NZ koji je u nekim stvarima blizak Americi kolko mi se cini (suburbani zivot, shopping centri, svugdje auti i McDonalds itd.)

I ima ljudi sa svih strana svijeta. I oni se svi utapljaju u fast fud sivilo i dosadu i kao da ova zemlja izvlaci ono najgore i najdosadnije iz njih. Razlicitost se samo povrsinski tolerira, al inace je strogi klasni sistem (po tome kolko imas para tocno ti je odredjen zivotni stil) i ne prihvaca bilo kakva mentalna razlicitost na taj nacin da se takvi ljudi ignoriraju.

Zato, sto se mene tice, neka se debele, ruzne i glupe Amerikanke gone u picku materinu.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 08:21   #15
Quote:
Gazda kaže:
Zato, sto se mene tice, neka se debele, ruzne i glupe Amerikanke gone u picku materinu.
Auuf! Vruce u toj tvojoj hladnjaci!!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 08:34   #16
Quote:
Shtefitza kaže:
Auuf! Vruce u toj tvojoj hladnjaci!!
Vidis, Stefanijo, sad si mi odma draga, jer si skuzila znacenje. Hladnjaca simbolizira moju coolness do boli i do jaja, al istovremeno je unutra vrucina koja sama otkopcava grudnjake.

Naravno, ti nisi Amerikanka. Imas mozga. Za zensko.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 08:49   #17
Quote:
Shtefitza kaže:

Zapravo su evropski McDonaldsi prekrasni i zrece necim, zrace "Amerikom, obecanom zemljom".


Mc Donaldsi, Burger King-ovi i slicna sranja su odurni i ne zrace nicim. Doduse bazde po nekoj mjesavini mesa, soje, ulja
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 11:55   #18
Prepotentne, nemaju stila u odjevanju...
Enya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 11:57   #19
Meni su amerikanke jako slicne njemicama.
Ajmo rec u velikom postotku to su zene,kako mi kazemo u HR-koje- ne drze do sebe;debele i masne,na glavi izgoreni minival,frizure iz 80-ih,o oblacenje-sto boja na sebi,nema veze sa stilom,isto se nose i po kuci i na poslu,...
Dok u onom malom postotku,nade se svasta,i zena koje imaju stila i ukusa,a i onih silikonskih....
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 13:25   #20
Ne bih se s ovim slozila.

Tipicna Njemica je uglavnom mrsava ( dakle ne vitka , nego bas ono mrsava i neki bi rekli neprivlacna )

Pri tom mislim na gerenaciju do 45 godine starosti. Posljeratna generacija ( ono kojis ad imaju 55 i nadalje ) su debeli jer su nakon rata bili zeljni kobasa i masti i svega cega je tad bila nestasica ( pricao svekar kak je kuhao juhu od oguljenih krumpirovih kora ) pa sad to nadokadjuju
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:42.