Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2015., 23:27   #3741
Pozdrav,
Vlasnica sam nissan qashqaija +2, 1.5 dci pure drive, 2010. Godiste.
Dosada bez kvarova, prekjucer mi se u toku voznje na 120-130km/h upalila crvena lampica kontrolno svjetlo kvara, na nizoj brzini se lampica gasi, ponovno prebacim u 6tu brzinu i opet se upali. Jeli netko mozda imao slican slucaj? Iz Dubrovnika sam a ovdje nema ovlastenog servisera za Nissan, jos tragam kud da ga odvedem. Hvala
username24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 23:48   #3742
Tragaj, tragaj ... crvena lampica obično znači STOP!!!!!

A ti tragaj i dalje.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 08:27   #3743
Znam da znaci stop i ne vozim ga, stoji parkiran!!!
username24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 09:42   #3744
Quote:
username24 kaže: Pogledaj post
Znam da znaci stop i ne vozim ga, stoji parkiran!!!
možda je problem sa dpf filterom a konzultiraj boljeg meštra kod nas a i specijalci iz renoa bi mogli znati jer je to u biti renault motor
brukiluki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 10:23   #3745
Vodila sam ga u Renaultov servis al na njihovom kompjuteru im nista ne ocitava.
Nista, na brod pa u Split.
username24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 13:35   #3746
Quote:
pipi1 kaže: Pogledaj post
Acenta 2.0 skoro 60000 km nakon 4 godine. Jos uvijek sve super. Trebam savjet za nove gume, mislim vozit jos koju godinu (kriza), da ne budi preskupe a da su izdrzljive. Jvala unaprijed.
Ja sam prošle godine uzeo kod Furlana u Sloveniji General GRABBER GT. Nisu bile skupe, a prezadovoljan sam. Nisam se nikad na boljoj gumi vozio. Vidjet ćemo kolko će izdržat..
Andrey_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 13:48   #3747
Ukratko...iskustvo nakon 105.000 km.
2.0, dci, tekna, 2009 g.

Da se ne ponavljam, sve sam davno pisao, dosta loša završna obrada. Najveća mana auta je definitivno ovjes. Kod kupnje auta sam bio siguran da će ovjes bit savršen s obzirom na bogato iskustvo nissana sa tim većim autima tipa x-trail i ostali.

Vozim se isključivo po asfaltu, uglavnom po lijepoj cesti i jedan manji dio po selu gjde zna bit iznenađenja. Ništa strašno. Do sad sam promijenio:
- zadnje amortizere na 20.000 (rekli neka tvornička greška)
- stabilizator štange, jednom na 70.000 drugi put na 90.000 (nisam iz principa stavio original, al su mi rekli da se ovo na ovom autu mijenja skoro tako često kao i filter zraka )
- prednji lijevi lager na nekih 70-80.000 ako se dobro sjećam.

Sad se na 105.000 opet čuje lupanje u prednjem dijelu i opet se radi o lageru kotača, nisam samo ziher jel lijevi il desni. Mislim da je ovaj put desni. ČEkam da skroz prozuji pa ću ga zamijenit. Šteta cca 1000 kn (ako nije original), bez majstora. Problem je što se nemre samo kupit lager već se kupuje čitava 'glavčina'. Mislim da je originalni skup kao da je od titana i ne pomišljam na original, ko ga jebe.

Već mi se 2× desilo da mi je auto na rezervi i onda mi se upali ona lampica 'check engine' narančaste boje. Sad se tak već dugo vozim jer sve normalno radi. Pojma nemam zašto se upalila. Znao se palit i DPF filter i auto mi je 2× bio u safe modu (ne vuće, ne radi turbo...koma). Tak da je i ovo gadna stvar ako imate dizel.

Drugo sve super. Obožavam osjećaj za volanom i stvarno je gušt vozit ovaj auto. 2.0 dci je super i puca od snage. S njim nemam hvala bogu problema, osim s ovom šugavom elektronikom.
Andrey_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 19:10   #3748
Molim preporuku za ljetne gume Nissan 2.0 2009. Preporučuju mi Bridgestone 215/60 R 17 jer je auto teži ali su u Zg 1500 kn svaka! U Furlanu guraju Michellin model koji je 2013 povučen? Help!
pipi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 14:23   #3749
Pa jebe ti se šta guraju, kupi šta želiš. BRidgestone t001 je 900kn, GY mrvu skuplje. Naručiš i bok
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 08:41   #3750
Je,,hvala wasx. Ispalo je na kraju da se sve mora narucivati pa se slo vise isplati. Prvi put mojenjam ljetne gume pa se tek sada upucujem u proucavanje i vaganje koja guma za tezi auto poput quashqaia, a u zadnji cas sam shvatio da je i brzina faktor. Imam 2.0 pa zelim gumu koja moze izdrzat 190 kmh. Mislim da ce bit bridgestone.
pipi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 14:22   #3751
Slabo ti shvaćaš.
Pa u toj dimenziji su gotovo sve H (210 Km) ili više.
Jedino su neke "egzotične" marke sa indexom T što je isto dosta (190).
A o kakvoj težini govoriš?
Pa teža je Astra od njega.

Zadnje uređivanje Corvin : 10.06.2015. at 14:46.
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 19:55   #3752
Sa koliko prijedjenih KM se mjanja zupčasti remen na Qashaqu?
johnny64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 13:17   #3753
cijena

Bok, koliko vrijedi Q+2 iz 2008. sa 130K km, Family Pack, 4WD ... benzinac 2.0

Fala.
gooooc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 16:43   #3754
Quote:
gooooc kaže: Pogledaj post
Bok, koliko vrijedi Q+2 iz 2008. sa 130K km, Family Pack, 4WD ... benzinac 2.0

Fala.
10.999 eura
nohomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 12:41   #3755
Quote:
Andrey_81 kaže: Pogledaj post
Ukratko...iskustvo nakon 105.000 km.
2.0, dci, tekna, 2009 g.

Da se ne ponavljam, sve sam davno pisao, dosta loša završna obrada. Najveća mana auta je definitivno ovjes. Kod kupnje auta sam bio siguran da će ovjes bit savršen s obzirom na bogato iskustvo nissana sa tim većim autima tipa x-trail i ostali.

Vozim se isključivo po asfaltu, uglavnom po lijepoj cesti i jedan manji dio po selu gjde zna bit iznenađenja. Ništa strašno. Do sad sam promijenio:
- zadnje amortizere na 20.000 (rekli neka tvornička greška)
- stabilizator štange, jednom na 70.000 drugi put na 90.000 (nisam iz principa stavio original, al su mi rekli da se ovo na ovom autu mijenja skoro tako često kao i filter zraka )
- prednji lijevi lager na nekih 70-80.000 ako se dobro sjećam.

Sad se na 105.000 opet čuje lupanje u prednjem dijelu i opet se radi o lageru kotača, nisam samo ziher jel lijevi il desni. Mislim da je ovaj put desni. ČEkam da skroz prozuji pa ću ga zamijenit. Šteta cca 1000 kn (ako nije original), bez majstora. Problem je što se nemre samo kupit lager već se kupuje čitava 'glavčina'. Mislim da je originalni skup kao da je od titana i ne pomišljam na original, ko ga jebe.

Već mi se 2× desilo da mi je auto na rezervi i onda mi se upali ona lampica 'check engine' narančaste boje. Sad se tak već dugo vozim jer sve normalno radi. Pojma nemam zašto se upalila. Znao se palit i DPF filter i auto mi je 2× bio u safe modu (ne vuće, ne radi turbo...koma). Tak da je i ovo gadna stvar ako imate dizel.

Drugo sve super. Obožavam osjećaj za volanom i stvarno je gušt vozit ovaj auto. 2.0 dci je super i puca od snage. S njim nemam hvala bogu problema, osim s ovom šugavom elektronikom.

Mali update... ošla oba prednja lagera, stavljeni zamjenski (SKF), zamijenjene obe kugle, zamijenjene manžete koje su procurile
Ošo na godišnji na Vis, malo se vozio po makadamu (SUV je to, 4×4... može on) i na povratku doma auto trese na autocesti kad dam gas (može k...c), najviše na brzinama od 80 - 140. Opet je kod mehaničara.. ispostavilo se da je neki dio na poluosovini ošo k vragu (križ poluosovine) i da je sve 'izglodano'. Ne mislim kupovat novu, cijena je bolesna, a nema samo tog križa. Čekam da mehanićar izmisli neko čudo. Auto nema ni 110.000.

Savjet za buduće kupce: NE KUPUJTE NISSAN QASHQAI - OVJES JE KRIMINALAN, A IZGLEDA DA I SVE OSTALO

Nemam više živaca.. ide na prodaju sljedeće godine.
Jednom nissan - nikad više nissan.
Andrey_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 13:00   #3756
Jebote čovik, tebe baš potrefilo. Nešto mora bit problematično oko opruge/amortizera/špura kad ti ležajevi odlaze.
Imao sam sličnu situaciju, prozujao ležaj. Promjenim, za mjesec dana opet.

Promjenim mehaničara, drugi ozbiljno pregleda ovjes, promjenim amortizere, držače balansice, kvalitetan špur i otad mir.

Samo, moj je auto s 235000 km (Nije qq da se razumijemo), očekujem za auto od 110 000 da osim redovnog servisa ne zajevbava s drugim stvarima.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 13:05   #3757
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
očekujem za auto od 110 000 da osim redovnog servisa ne zajevbava s drugim stvarima.
Upravo to... očekujem probleme kad tad, ne bježim od toga... al sve ovo sa samo 110.000 km???
Andrey_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 13:15   #3758
Očaj.

Kako sam iznad napisao, probaj pregledati ovjes na način da se utvrdi uzrok zašto auto jede ležajeve i poluosovine. Nešto s tim mora bit.

E i znaš još kaj. Susjed kupio novu Seat Alteu. Izludio s njom, to se kvarilo ko ludo, kaj u garanciji kaj van garancije.
Kad mu dopizdilo proda auto svom bratiću. Još mu govori, nemoj to kupit, to je smeće.

Evo taj bratić već neko vrijeme samo toči i vozi, prezadovoljan.
Valjda je ovaj prvi sve probleme porješavao i kasnije je auto bio dobar. Nekao mi tvoja priča vuče na tako nešto.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 13:04   #3759
Pozdrav,

Već neko vrijeme primjećujem lagano lupkanje u prednjem lijevom dijelu/kotaču i to samo na jako niskim brzinama samo na "grbavim" cestama.

Iskustva? Cijena eventualnog popravka?
Tully is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 15:42   #3760
Quote:
Tully kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Već neko vrijeme primjećujem lagano lupkanje u prednjem lijevom dijelu/kotaču i to samo na jako niskim brzinama samo na "grbavim" cestama.

Iskustva? Cijena eventualnog popravka?
Koje godiste i kilometraža?
bojanko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:00.