Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2008., 16:45   #21
pa naravno kad si imala transfuzijsku knjižicu!
al, iskreno, koliko to ljudi ima?

no, dobro - treba imati neki SLUŽBENI dokument na kojem je tvoja krvna grupa (dakle, ne da im ti kažeš ili da ti piše u trudničkoj knjižici) - dokument baš mora biti služben
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 09:33   #22
Pošto sigurno ima još onih ko što sam ja koji neznaju pa da im pomognem U Petrovoj u zavodu za transfuziju se za vadenje krvi treba naruciti Ceka se oko mjesec dana
Ja nisam imala pojima o tome banula tamo i narucili me za sijecanj 2011
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 09:40   #23
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
Pošto sigurno ima još onih ko što sam ja koji neznaju pa da im pomognem U Petrovoj u zavodu za transfuziju se za vadenje krvi treba naruciti Ceka se oko mjesec dana
Ja nisam imala pojima o tome banula tamo i narucili me za sijecanj 2011
ja bila prije kojih 2 tjedna i nisam se naručivala ?
bella24zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 10:14   #24
Quote:
bella24zg kaže: Pogledaj post
ja bila prije kojih 2 tjedna i nisam se naručivala ?
na njihovom sajtu pise
"Naručivanje NIJE potrebno za trudnice, djecu i hitne slučajeve te ih primamo odmah."
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 11:02   #25
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
Pošto sigurno ima još onih ko što sam ja koji neznaju pa da im pomognem U Petrovoj u zavodu za transfuziju se za vadenje krvi treba naruciti Ceka se oko mjesec dana
Ja nisam imala pojima o tome banula tamo i narucili me za sijecanj 2011
ovo je totalna dezinformacija, potvrdjujem iz vlastitog slucaja, ovo mi je vec druga trudnoca i nijednom se nisam narucivala, samo sam dosla s uputnicom i pricekala da me pozovu.
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 11:15   #26
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
ovo je totalna dezinformacija, potvrdjujem iz vlastitog slucaja, ovo mi je vec druga trudnoca i nijednom se nisam narucivala, samo sam dosla s uputnicom i pricekala da me pozovu.
pretpostavljam da nety nije trudna
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 12:51   #27
...ja sam ovu trudnoću tamo vadila krv savaka 4 tjedna i nijednom se nisam naručila...ovisi vjerojatno što se od pretraga traži,ali svejedno ja nisam stekla dojam da se treba naručivati za išta,jer lijepo na zidu je čitaba šta se od pretraga koji dan vadi...
Mama1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 19:36   #28
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da nety nije trudna
ja sma ukucala na googlu Vadenje krvi u Petrovoj i ispalo mi ovo Nisam ni skuzila da je to podforum o trudnicama
Ne nisam trudna Ali krecem na MPO pa su me tam poslali vaditi krv pa eto ako neko nezna ko sto nisam ja znala da se oni koji nisu tudni trebaju naruciti da mu pomognem
Nije mi bila namjera sirit dezinformacije sory
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 22:55   #29
evo rijesene sve nedoumice

nety, nadam se da ces i ti uskoro u petrovu 3 bez uputnice
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 09:04   #30
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
evo rijesene sve nedoumice

nety, nadam se da ces i ti uskoro u petrovu 3 bez uputnice
Ovo je bilo jako lijepo...hvala ti draga puno
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 10:21   #31
treba li za ove pretrage:

KRvna krupa, Rh faktor, indirektni antiglobulinski test, Hepatitis Bs antigen i EIA antitreponemski test

biti na tašte?
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 11:57   #32
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
treba li za ove pretrage:

KRvna krupa, Rh faktor, indirektni antiglobulinski test, Hepatitis Bs antigen i EIA antitreponemski test

biti na tašte?
koliko se ja sjecam, nisam bila na taste.za to ne treba
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 14:50   #33
Ne treba na tašte
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 15:01   #34
A do koliko ujutro se vadi krv? Pitam za trudnice, ovo što je Bubek navela. 2008. je bilo čini mi se do 10 ili pol 11 a nalazi su bili od 14-15 sati drugi dan.

Ajd ako je netko friško bio!
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 15:24   #35
Quote:
cuba libre kaže: Pogledaj post
A do koliko ujutro se vadi krv? Pitam za trudnice, ovo što je Bubek navela. 2008. je bilo čini mi se do 10 ili pol 11 a nalazi su bili od 14-15 sati drugi dan.

Ajd ako je netko friško bio!

do 11. ja sam bila prije Božića. za nalaze će ti reći kad da dođeš po njih, dat će ti papirić s kojim ga podižeš.
ja sam bila trudnica , išla sam na onu 1.kontrolu (Rh faktor i senzibilizacija) čekala sam nalaze tj dana.
nemam dopunsko,al nisam platila ništa

eto to su ti sve info nadam se da sam pomogla
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 15:39   #36
Hvala ti! Moram onda ovaj tjedan. Thanks
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 09:38   #37
a da li možda netko zna koliko dugo vrijedi uputnica za vađenje krvi? dao mi gin uputnicu sredinom siječnja i ja potpuno zaboravila na to
gospoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 10:17   #38
@gospoja ako je uputnica s datumom, onda kao i svaka druga uputnica vrijedi 30 dana.

@cuba libre, ja sam bila pocetkom ove godine, vade do 11, odnosno do 11 moras doci predati uputnicu, a onda vade i kasnije, ovisi o broju ljudi u cekaoni.
cekala sam skoro sat vremena...
trudnice se ne naručuju..samo dođeš.
nalazi za 5-7 dana, ovisi da li ti upadne vikend.

e sad, a mene zanima da li je uvijek pravilo da i Rh+ trudnice moraju ponoviti vađenje krvi u 8. mjesecu trudnoće?
(to sam procitala na ovoj temi, ali su postovi iz 2008. inace nikad nisam cula za to?!)
Papirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 10:43   #39
Quote:
Papirka kaže: Pogledaj post
@gospoja ako je uputnica s datumom, onda kao i svaka druga uputnica vrijedi 30 dana.

@cuba libre, ja sam bila pocetkom ove godine, vade do 11, odnosno do 11 moras doci predati uputnicu, a onda vade i kasnije, ovisi o broju ljudi u cekaoni.
cekala sam skoro sat vremena...
trudnice se ne naručuju..samo dođeš.
nalazi za 5-7 dana, ovisi da li ti upadne vikend.

e sad, a mene zanima da li je uvijek pravilo da i Rh+ trudnice moraju ponoviti vađenje krvi u 8. mjesecu trudnoće?
(to sam procitala na ovoj temi, ali su postovi iz 2008. inace nikad nisam cula za to?!)
Ja sam rodila 2008. i išla sam na vađenje krvi u Petrovu samo u 13-14. tjednu trudnoće (Rh+). Nisam morala ponovno u 8.mjesecu. Sestrična mi je rodila prije 3 mjeseca i isto je samo jednom išla vaditi krv.
__________________
Robica za curice
Klara0908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 12:10   #40
ja sam vadila prosli tjedan u petak, nalazi danas od 14 do 15.
bitno je predati uputnicu izmedju 7:30 i 11. trudnice imaju posebnu kutiju u koju stavljaju uputnice, njih cesce prozivaju nego ostale. ja osobno nisam cekala niti 15 minuta (pogodilo se taman da sam predala uputnicu malo prije nego je sestra pokupila kutiju). dosla sam nesto iza 9 sati.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:17.