Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2011., 20:08   #1
Nove mame pitaju iskusne mame - P/O vol.3

Quote:
Jules76 kaže: Pogledaj post


u dm-u za nekih 20 kn bocica. ja ga koristim pol godine i jos nisam ni pola potrosila.
ovo ulje je dobro samo za pranje podova , tj za miris.
pravo, čisto kvalitetno eterično ulje čajevca je malo skuplje i kupuje se u ljekarni.

ovo iz dm-a nije ni približno kvalitetno. ok, to nije bitno ako ti treba samo za miris, ali ako će se upotrebljavati i u neke druge svrhe- onda treba kupiti 100% čisto ulje australskog čajevca (npr, od Primavere)
extreme is offline  
Old 20.02.2011., 20:20   #2
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ovo ulje je dobro samo za pranje podova , tj za miris.
pravo, čisto kvalitetno eterično ulje čajevca je malo skuplje i kupuje se u ljekarni.

ovo iz dm-a nije ni približno kvalitetno. ok, to nije bitno ako ti treba samo za miris, ali ako će se upotrebljavati i u neke druge svrhe- onda treba kupiti 100% čisto ulje australskog čajevca (npr, od Primavere)
treba mi za ubiti beštije s poda s obzirom da mi mala sve liže
onda ću potražiti u ljekarni.thanx cure
petrunjelazg is offline  
Old 20.02.2011., 20:32   #3
Quote:
petrunjelazg kaže: Pogledaj post
treba mi za ubiti beštije s poda s obzirom da mi mala sve liže
onda ću potražiti u ljekarni.thanx cure
e, za istu svrhu ja isto uzmem u ljekarni. za svaki slučaj.

nisam ziher da ovo iz dm-a tako dobro obavi pokolj bakterija
extreme is offline  
Old 20.02.2011., 20:44   #4
I pazite ako imate kućne ljubimce, čajevac je otrovan za neke vrste. Za mačke sigurno.
no_nic is offline  
Old 20.02.2011., 21:03   #5
Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
I pazite ako imate kućne ljubimce, čajevac je otrovan za neke vrste. Za mačke sigurno.
da, ovo sam zaboravila
lavanda bi mogla biti dobra zamjena
ja sam imala odlično prirodno sredstvo za pranje kuće i miris
u destiliranu vodu se stavi malo jabučnog octa i mješavina eteričnih ulja: eukaliptus/narandža.
Predobro nešto
držala sam to u špricaljki za vodu
Maslina is offline  
Old 20.02.2011., 21:05   #6
Ja mijesam cajevac i citronelu i javansku ili indijasku-tijera komarce i daje miris..
rtg1 is offline  
Old 20.02.2011., 21:31   #7
aromateka ima dobru ponudu eteričnih ulja i hidrolata
teta mina is offline  
Old 20.02.2011., 22:06   #8
mamice
pitanjce, zanima me dal je ok vozit dijete u AS ne samo u autu nego na kolicima , znači za šetnju?
bella24zg is offline  
Old 20.02.2011., 22:09   #9
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ovo ulje je dobro samo za pranje podova , tj za miris.
pravo, čisto kvalitetno eterično ulje čajevca je malo skuplje i kupuje se u ljekarni.

ovo iz dm-a nije ni približno kvalitetno. ok, to nije bitno ako ti treba samo za miris, ali ako će se upotrebljavati i u neke druge svrhe- onda treba kupiti 100% čisto ulje australskog čajevca (npr, od Primavere)
pa o pranju podova i pricamo ne?
mislim, pa ne moram bas dezinficirat sve - u stan mi se ne ide u cipelama i nemam zivotinje.
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Old 20.02.2011., 22:11   #10
Quote:
bella24zg kaže: Pogledaj post
mamice
pitanjce, zanima me dal je ok vozit dijete u AS ne samo u autu nego na kolicima , znači za šetnju?
Ne3ki to stalno rade, mi ne jer joj je neudobno i nije dobro za kičmu. Ako to radiš onda ne duže od 2h. Koliko ima beba?
mladenka:)) is offline  
Old 20.02.2011., 22:14   #11
Quote:
bella24zg kaže: Pogledaj post
mamice
pitanjce, zanima me dal je ok vozit dijete u AS ne samo u autu nego na kolicima , znači za šetnju?
..ja sam svog vozila kad mi je prerastao košaru , a bio je još mali za sportski dio...ali nikad duže od dva sata...i opet sam ga znala izvaditi pa mi je bio malo na rukama..
dama19 is offline  
Old 20.02.2011., 22:16   #12
Quote:
dama19 kaže: Pogledaj post
..ja sam svog vozila kad mi je prerastao košaru , a bio je još mali za sportski dio...ali nikad duže od dva sata...i opet sam ga znala izvaditi pa mi je bio malo na rukama..
pa mojem je sad već tijesno u košari, a i ne voli baš ležat na leđima na ravnome.....
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
Ne3ki to stalno rade, mi ne jer joj je neudobno i nije dobro za kičmu. Ako to radiš onda ne duže od 2h. Koliko ima beba?
2 mjeseca ima....
bella24zg is offline  
Old 21.02.2011., 07:39   #13
Nemoj to raditi, ne preporuča se.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Old 21.02.2011., 08:15   #14
Quote:
Jules76 kaže: Pogledaj post
pa o pranju podova i pricamo ne?
mislim, pa ne moram bas dezinficirat sve - u stan mi se ne ide u cipelama i nemam zivotinje.
nije stvar u dezinficiranju svega- nego bi netko htio možda upotrijebiti ulje za još nešto (ispiranje usta, tretiranje prištića, dodavanje u tonik za masnu kožu, gljivice na noktima..etc..).
zato sam navela da je ovaj iz dm-a ok za pranje podova, al ako se planira još nešto s njim raditi- onda treba uzeti nešto kvalitetnije.

to ulje je jako dobro i može se za svašta koristiti, al mora biti pravo ulje. ovo iz dm-a to nije.
extreme is offline  
Old 21.02.2011., 08:23   #15
ček malo...meni ortoped Dr.Tiefenbach neki dan na pregledu rekao da je AS potpuno sigurna za bebu i njen razvoj...da ona nama može izgledati spigano,sfrkano unutra i da joj je neudobno ali da to nije tako.Nije spominjao nikakvo vremensko ograničenje u korištenju.Za marame,sling,i ostale nosiljke rekao je sve od 2 mj.
mislim mi bebu samo na kratke relacije sa autom u AS vozimo,nismo imali priliku na duže.na kolicima koristimo košaru...dobro on je rekao za AS opčenito,a ne za AS na kolicima...kaj ima razlike uopće
a ja baš mislila na proljeće kad preraste košaru vozati je u AS na kolicima...
mambi is offline  
Old 21.02.2011., 08:25   #16
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
ček malo...meni ortoped Dr.Tiefenbach neki dan na pregledu rekao da je AS potpuno sigurna za bebu i njen razvoj...da ona nama može izgledati spigano,sfrkano unutra i da joj je neudobno ali da to nije tako.Nije spominjao nikakvo vremensko ograničenje u korištenju.Za marame,sling,i ostale nosiljke rekao je sve od 2 mj.
mislim mi bebu samo na kratke relacije sa autom u AS vozimo,nismo imali priliku na duže.na kolicima koristimo košaru...dobro on je rekao za AS opčenito,a ne za AS na kolicima...kaj ima razlike uopće
a ja baš mislila na proljeće kad preraste košaru vozati je u AS na kolicima...
koliko će imati na proljeće?
Maslina is offline  
Old 21.02.2011., 08:29   #17
Mame s bebama s hipertonusom kako nosite bebe u slingu, mislim na položaj? Moj mali će za koji dan imati 5 mj i odavno mi je prevelik za kolijevka položaj (inače je veća beba) a opet u onom položaju kad ga okrenem prema sebi nije po baby handlingu i jako se izvija.
jagoda1711 is offline  
Old 21.02.2011., 08:32   #18
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
koliko će imati na proljeće?
krajem 3 mj. puni 3 mj.
mambi is offline  
Old 21.02.2011., 08:44   #19
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
krajem 3 mj. puni 3 mj.
ja ne bih predugo držala bebu u tome prije 6 mjeseci
Maslina is offline  
Old 21.02.2011., 08:59   #20
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
ček malo...meni ortoped Dr.Tiefenbach neki dan na pregledu rekao da je AS potpuno sigurna za bebu i njen razvoj...da ona nama može izgledati spigano,sfrkano unutra i da joj je neudobno ali da to nije tako.Nije spominjao nikakvo vremensko ograničenje u korištenju.Za marame,sling,i ostale nosiljke rekao je sve od 2 mj.
mislim mi bebu samo na kratke relacije sa autom u AS vozimo,nismo imali priliku na duže.na kolicima koristimo košaru...dobro on je rekao za AS opčenito,a ne za AS na kolicima...kaj ima razlike uopće
a ja baš mislila na proljeće kad preraste košaru vozati je u AS na kolicima...
Moja je bila u kosari do 5 mjeseci( duzina 67 i 8 kila), onda stvarno nije stala, probala sam ju staviti u sporstki dio koji moze samo prema cesti i bilo mi ju zao ne vidjeti, tako da je mjesec dana vec furam u as, najduze 2 sata i mala odusevljeno gleda, prica prolaznicima i onda zacori..nisam ju nikada stavljala duze od toga..e sad cekam da se ili odlucim za nova kolica ili da joj vise ne budem zanimljiva..
rtg1 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:53.