Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2021., 21:16   #2021
Pozdrav, imam jedno možda malo glupo pitanje, ali bojim se da ne bi bilo neugodnosti.

Je li moguće u Podobniku voditi trudnoću, a da se kasnije rodi u državnoj bolnici?
Hoće li se oni naljutiti ako se trudnica odluči za tu opciju?
Lady Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2021., 16:57   #2022
Quote:
Lady Anne kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam jedno možda malo glupo pitanje, ali bojim se da ne bi bilo neugodnosti.

Je li moguće u Podobniku voditi trudnoću, a da se kasnije rodi u državnoj bolnici?
Hoće li se oni naljutiti ako se trudnica odluči za tu opciju?
Ja mislim da ti je to njima nebitno, kao i kada je situacija obrnuta. Tvoja je stvar gdje ćeš "voditi" trudnoću, jedino je stvar ako kod njih planiraš roditi da ispoštuješ njihove uvjete. Mislim da je ovdje na forumu već bilo cura koje su kod njih vodile trudnoću a rodile negdje drugdje.
Gepeto33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2021., 22:12   #2023
Moje iskustvo

Evo da se napokon i ja javim sa svojim iskustvom jer mi je ovaj forum dao puno informacija u pripremama za moj prvi porod. Nisam vodila trudnoću kod njih. Rodila sam prije 4 mjeseca, taman kad je počela ludnica oko korone ali suprug je ipak mogao biti samnom jer smo oboje imali negativni test (ja sam ga napravila na uputnicu, a on platio).

Od trenutka kad sam saznala da sam trudna, želja mi je bila porod u Podobniku (za koji sam se odrekla putovanja i inih stvari). I sve što vam mogu reći je samo pozitivno. U ponoć sam došla na prijem u trudovima (39+2) i odmah po pregledu smo išli u porod jer sam bila otvorena 5cm. Primalja i dežurni liječnik pitali su me detalje što i kako želim, i navela sam da želim na stolčiću, bez epiduralne, pupkovina da otpulsira, skin to skin... iznenadili su se što neću epiduralnu, no svejedno mi je na raspolaganju bio anesteziolog, koji mi je objasnio postupak ukoliko se predomislim.
Na porodu mi je bila primalja Marina, koja je zaista divna. Pripremila mi je pilates loptu i lijanu, upalila svijećice, stavila bežični CTG da se mogu kretat. “Pročitala” me odmah i uputila da isprobam stolčić, da bi došla do zaključka da to nije za mene i da mi taj položaj stvara užasan pritisak na leđa - što je ona vidjela po načinu moga sjeda na pilates loptu. Predložila je da isprobam onaj neki krevet koji se pretvara u stolac i taj mi je položaj više odgovarao kad sam sjedila - većinu sam trudova provela na lijani i u stajaćem položaju. Sve je išlo super, osim što su mi pred sam izgon moji trudovi skroz oslabili, pa sam u dogovoru s liječnikom pristala na drip. I na svijet je došao moj mali princ
Nisam čula da plače i odmah me panika uhvatila, al od uzbuđenja nisam čula. Odmah su mi bebicu stavili na trbuh i pustili da pupkovina otpulsira. I primalja mi je odmah pomogla oko prvog podoja.
U sobi su me također pitali za sve želje koje su i poštovali (da ne daju dohranu, da beba ne bude samnom samo 1-2 h kad bi išla pod tuš...).. Svi su bili iznimno ljubazni i predstavljali su se (i doktori i sestre). Htjela sam pričat s pedijatricom i žena je bila na raspolaganju dva puta kad sam to tražila, a i kasnije na telefon kad sam izašla iz rodilišta (dr. Ivanka).
Hrana je bila top, a kako sam rekla da ne konzumiram mliječno nisu me uopce nudili za doručak više s tim. Kako je u nekim jelima bilo vrhnja, za mene su napravili alternativu s maslinovim uljem...
Došla sam s torbom za rodilište iz koje sam samo koristila kozmetiku jer sam koristila njihove spavaćice i ručnike koja sam mijenjala dnevno 5 puta...
Stvarno jedno predivno iskustvo i najbolje utrošenih 20k kn. Ako ću ikad opet biti trudna - moj će izbor opet biti Podobnik!
Niki Choco is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2021., 00:20   #2024
Jel tko imao uspjesan VBAC kod Podobnika i kakvi su bili “uvjeti”?
Venus19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2021., 10:54   #2025
Pozdrav cure! Zanima me je li možda netko imao iskustvo 3. ili 4. carskog reza u Poliklinici Podobnik? Ako da, tko vam je napravio carski i kakav vam je bio oporavak? Hvala!
Donna Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2021., 15:16   #2026
Quote:
Venus19 kaže: Pogledaj post
Jel tko imao uspjesan VBAC kod Podobnika i kakvi su bili “uvjeti”?
Poznajem jednu mamu koja ih je nazvala da se raspita i rečeno joj je da kod njih može samo dogovoriti još jedan carski. Najbolje je naravno nazvati sama i provjeriti, no s obzirom na statistiku i praksu, mislim da su bez obzira na to što kažu šanse za VBAC tamo vrlo male.
ogden is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2021., 13:28   #2027
Quote:
PerlaPerlica kaže: Pogledaj post
Ja sam danas pogledala cjenik i malo je reći šokirala se.
Carski skače na 34 300!



Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk
Nije to nista, po novom skocilo na 43 900 kn ako se ne placa kešom.
Đizs?!
Andy7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2021., 09:35   #2028
A vi stvarno mislite da u državnim bolnicama porod košta manje?
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2021., 23:32   #2029
Vidjela sam stare postove iz 2008-e gdje je carski kostao 20 000 kn. Sad je duplo skuplji. Bas steta.
Bossa Nova is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2021., 12:48   #2030
Ima li netko tko je baš nedavno rodio u Podobniku da mi pomogne samo sa par pitanja?
Jenny888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2022., 10:18   #2031
Pozdrav, pitanje. Žena treba pregled zbog polipa, zanima me da li u poliklinici Podobnik rade i urološke preglede?
__________________
"I'm proud of what I achieved there, but a life built on memories is not much of a life." - Eric Cantona

"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao na gluposti." - George Best
Odin335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2022., 20:21   #2032
Quote:
Sweet Chilly kaže: Pogledaj post
Pomocnica anesteziologinje je strašno neljubazna i nekulturna.
Znam da je stari post, ali moram ovo potvrditi.
Ne znam koji je problem te žene, ali ponašanje joj je iznimno nekorektno, uz nepotrebne i glupe komentare. Ne razumijem zašto ne educiraju članove tima.

Neke sestre bi isto mogle poraditi na ponašanju, a ne da maltene okreću očima što moraju imat posla s pacijentima.

Radite u ustanovi koja je nedostižna većini ljudi u hrvatskim uvjetima, ljudi vas biraju baš zato da izbjegnu ružno ponašanje, i onda to tamo dožive.

Za taj novac, apsolutno nije opcija da te netko svisoka proziva što ne razumiješ nešto što se kao podrazumjeva.
Vama je to možda rutina, ali mnogima od nas prvi i možda jedini put u životu.
Lehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2022., 21:16   #2033
Nažalost izgleda da to kaj se plaća,ne znači nužno da će biti super i da će biti ljubazni.
Nekad ispadne da daš novce u vjetar i razočaran si potpuno jer si očekivao bolji tretman nego u javnom zdravstvu,a dobiješ možda čak i gori
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2023., 09:37   #2034
imate li netko malo svježije iskustvo da podijeli s nama.. ili vlastito ili od bliskih osoba

hvala
*ivancica* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.