Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Linux, UNIX i ostali unixoidi

Linux, UNIX i ostali unixoidi Open source OS-ovi i sve o njima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2016., 08:25   #1
Gejmanje na linuksu ?

Kao prvo, nisam bio siguran spada li ovo pod ovaj pdf ili igre.

Dakle, potaknut novim Ubuntuom, razmisljam se skroz prebacit na njega (uzeo bi Mint verziju).

Jedina stvar koja me drzi na windowsima su igre. No zadnjih par godina dogodila se promjena, steam je izdao verziju za linux, dosta dobrih igara se portalo (Civilization 5, Europa Universalis, razne indie igre a la Darkest Dungeon).

Zanima me kakva su vaša iskustva, jesu li performanse lošije?

Navodno ati ima lošije drivere, dok nvidia daje zatvorene ali kvalitetne.

Hvala

Zadnje uređivanje Ozimov : 20.06.2016. at 08:39.
Ozimov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 09:55   #2
Citajuci sve ostalo, ne znam vise ni ja.

Ja sam do nedavno razmisljao da se skroz maknem od toga.

Meni je bilo steta da propadne ono sto sam ulozio u njega, a kasnije sam napamet znao gdje je sto, pa sam zato koristio win kao glavni os za desktop. Glup nacin razmisljanja.

Nemam pojma, ne igram igrice.

Mozda ces vise odgovora dobiti na linuxzasve forumu, pa probaj tamo. Oni ce biti sretni sto im je dosao novi korisnik, a ovdje ce biti vise ozbiljnijih tema u ovim neozbiljnim vremenima. Mozda...

Nema na cemu.
Staromodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 23:07   #3
Meni nema nikakve razlike. Imam gejmerski stroj sa ati grafuljom, na njemu su se vrtili mint, ubuntu, win7 i win 10 i nisam imao nikakvih problema s igrama. Sve sam igrao na high. Sad imam dual boot, win 10 na ssd za igranje i mint na hdd za sve ostalo.
cortomaltese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.