Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2017., 19:56   #1
Auto mi trokira dok stoji i dok je na plinu - a ne kada vozim

Pozdav. Imam autoplin na puntu i ne mogu si zamisliti da nakon toga ikada više nabavim auto na benzin, ali eto nije sve savršeno u mom slučaju - imam problem

Izgleda da mi nešto nije najbolje s protokom plina, jer kada stoji na mjestu, recimo na semaforu ili na kućicama, ono mi stalno pada u san i budi se, vrummmmm (pa se stiša) vrummmm (pa se stiša) i tako dalje, sve se više približava granici gašenja i onda na kraju jadan ne može izdržati i ugasi se.

A recimo u stotinjki sekunde kada prebacim na gorivo ono odmah radi ko švicarski sat.

E sada moram naći nekoga tko se time bavi, na žalot najbliži servis je 50-ak kilometara udaljen od mene pa nikako da nađem vremena odvojiti pola dana za sve to jer kažu mi da to ide testiranje, preko 100 kn po satu za testiranje a onda tko zna što ne valja i koliko će popravak koštati.

Napominjem da plin normalno radi dok se vozim, a radi probleme samo dok stojim.

Pa eto da dobijem koji savjet od vas.

Puno hvala
unbreakable123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 20:09   #2
savjet: napiši gdje živiš ako tražiš servis.

drugi: negdje ti vuče falš zrak, pukla je neka guma ili cijev. to će i majstor znati i bez posebnog testiranja.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 13:01   #3
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
savjet: napiši gdje živiš ako tražiš servis.

drugi: negdje ti vuče falš zrak, pukla je neka guma ili cijev. to će i majstor znati i bez posebnog testiranja.
Baš me zanima. Budemo vidjeli.

U Bjelovaru sam našla najbližeg majstora, 50-ak kilometara sam udaljena Bjelovara i jedino ondje sam našla.

Moram čekati malo toplije i stabilnije vrijeme pa onda odem. Ne znam ni koliko će me koštati to, može 200 kn a imam osjećaj da može i 1000 kn. Pitaj boga
unbreakable123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 07:46   #4
Quote:
unbreakable123 kaže: Pogledaj post
Baš me zanima. Budemo vidjeli.

U Bjelovaru sam našla najbližeg majstora, 50-ak kilometara sam udaljena Bjelovara i jedino ondje sam našla.

Moram čekati malo toplije i stabilnije vrijeme pa onda odem. Ne znam ni koliko će me koštati to, može 200 kn a imam osjećaj da može i 1000 kn. Pitaj boga
Popravak ce kostati koliko ce kostati. Jel hoces da ti auto radi i da se mozes voziti ili ne? Uostalom kada si zadnji put bila na servisu plina?
Koji ti je auto i koji plinski sustav unutra?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 09:01   #5
Dakle zaletava se na leru? Ponekad se i ugasi? Da, da, rekli bi VAG-ovci - to im je mana, kako je Wonder rekao popuste gumice na usisnoj grani i počne vuči falš zrak. Svaki Fiat servis mora znati za taj problem i rješiti ga za sat-dva.

Zapravo problem bi trebao biti nevezan za plin (iako ovo nije 100% sigurno).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 10:13   #6
Ako na benzin radi normalno, ovo može biti simptom problema s tlakom u instalaciji (ispariclvać) ili map senzorom.

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 10:57   #7
Quote:
unbreakable123 kaže: Pogledaj post
Pozdav. Imam autoplin na puntu i ne mogu si zamisliti da nakon toga ikada više nabavim auto na benzin, ali eto nije sve savršeno u mom slučaju - imam problem







Izgleda da mi nešto nije najbolje s protokom plina, jer kada stoji na mjestu, recimo na semaforu ili na kućicama, ono mi stalno pada u san i budi se, vrummmmm (pa se stiša) vrummmm (pa se stiša) i tako dalje, sve se više približava granici gašenja i onda na kraju jadan ne može izdržati i ugasi se.







A recimo u stotinjki sekunde kada prebacim na gorivo ono odmah radi ko švicarski sat.







E sada moram naći nekoga tko se time bavi, na žalot najbliži servis je 50-ak kilometara udaljen od mene pa nikako da nađem vremena odvojiti pola dana za sve to jer kažu mi da to ide testiranje, preko 100 kn po satu za testiranje a onda tko zna što ne valja i koliko će popravak koštati.







Napominjem da plin normalno radi dok se vozim, a radi probleme samo dok stojim.







Pa eto da dobijem koji savjet od vas.







Puno hvala


Isti simptomi, fiat punto 2000g. bila je membrana u isparivaču, odmah napravljen servis, cijena oko 500-600kn s poslom kolko se sjećam. ☺☺
avogadro44 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.