Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2017., 15:01   #81
Quote:
Haneke kaže: Pogledaj post
kerbi, i gdje se onda najviše isplati točiti?
Kako God okrenem, meni se najpouzdaniji pokazao Petrol. uvjek su na vrhu po omjeru litra/km). Crodux ako ili prosjek ili debelo ispodprosjeka (kao što rekoh, "kontinuitet" im je jaća strana ), Lukoil, srednja žalost (iasko su se u zadnjih par godina popravili) INA-zlatni prosjek, ali konstantni, a mali privatnici ko lutrija...
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 21:39   #82
točno
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 19:36   #83
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Koje je tvoje tehničko objašnjenje za to? Znam da nisi tehnički nepismen pa 'ajde...

Sa češkim plinom napraviš 416 km, a s našim 309. U istim uvjetima vožnje. Jesam li dobro shvatio?

Mislim, ja znam s jednim tankom po otvorenoj cesti napraviti 400km, a po gradu ne uspijem ni 280. Jednom sam uspio spaliti dva tanka na 400 km, ali neću reći u kojoj državi sam se vozio i kojom brzinom

95% zagrebačkih točenja su mi PCZ ili Petrol Škorpokova, ne vidim razliku među ta dva plina, čak ni u cijeni. Ovisi samo što mi je trenutno (doslovno) usput.
Išao sam na sjever Poljske i natrag, u 4 dana sam napravio 2503 km. Naravno da su isti uvjeti vožnje sa time da sam se kroz Poljsku vozio ko lud jer se i sami Poljaci tako voze u takvoj divljoj vožnji sam napravio oko 370 km sa tankom, u Češkoj su veća ograničenja pa je i tempo manji i tamo sam kroz Austriju u povratku napravio taj rekord, vjerujem da sam se kroz Poljsku tako vozio da bih isto prebacio 400km. Kad sam došao doma natankao sam na PCZ-u i odvezao do Daruvara i nazad (autoputem do Novske i nazad) tempo kao u Češkoj i već na 309km zapištalo. To je 100 km razlike! Po meni je razlika u oktanskom broju, što je veći to komp može pomaknuti paljenje na ranije i iskoristivost motora je veća. Drugo mi ništa ne pada na pamet.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 23:34   #84
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Išao sam na sjever Poljske i natrag, u 4 dana sam napravio 2503 km. Naravno da su isti uvjeti vožnje sa time da sam se kroz Poljsku vozio ko lud jer se i sami Poljaci tako voze u takvoj divljoj vožnji sam napravio oko 370 km sa tankom, u Češkoj su veća ograničenja pa je i tempo manji i tamo sam kroz Austriju u povratku napravio taj rekord, vjerujem da sam se kroz Poljsku tako vozio da bih isto prebacio 400km. Kad sam došao doma natankao sam na PCZ-u i odvezao do Daruvara i nazad (autoputem do Novske i nazad) tempo kao u Češkoj i već na 309km zapištalo. To je 100 km razlike! Po meni je razlika u oktanskom broju, što je veći to komp može pomaknuti paljenje na ranije i iskoristivost motora je veća. Drugo mi ništa ne pada na pamet.
LPG koji bi imao manji oktanski broj od 98 oktanskog benzina trebao bi se sastojati od puno butana i malo propana, a to je kod nas tehnički skoro neizvedivo jer da bi čisti butan "davao" barem 1.2 bara, temperatura mu treba biti cca 20°C, dakle, ovih dana se na takav plin ne bi vozio. Italija, Španjolska i Grčka koriste skoro 80% butana, no mi smo bliži ovim "hladnijim zemljama". Ako je pola-pola, već smo preko 100 oktana i nema tu šta kut paljenja popravljati. Ajde, razlika može biti na velikim opterećenjima, ali na razini akademske rasprave, a ne 25% koliko tebi ispada. Mislim da su razlozi negdje drugdje.

Osobno nisam primijetio nikakvu razliku između PCZ-a i Petrola. Možda je moj auto čudan, štajaznam
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 20:13   #85
Ne uspoređujemo benzin i plin nego dvije vrste plina, kad resetiraš ECU i pobrišeš iz memorije parametre....između ostalih "learning knock correction" parametar onda kod prvog paljenja ECU postavi predpaljenje maksimalno u "advance" koliko je to uprogramirano u softweru. Kad kreneš voziti knock senzor odrađuje svoje i retardira paljenje na raznim dijelovima mape. Što je veći oktanski broj goriva to manje mora retardirati. Moj je Forester na nekim dijelovima mape za benzin retardirao i do 8 stupnjeva, na plin je to puno manje naravno. Što je veći oktanski broj morati će manje. Imam softwer sa kojim sam mogao retardirati paljenje do 5 stupnjeva pa sam se malo igrao i iznanadio se koliki je gubitak snage za recimo 2 stupnja u svim dijelovima mape. Znači vrlo je bitno kakav je oktanski broj! Kod mene u susjedstvu ima jedan ozbiljan tuner koji kaže da nakon ugradnje plina treba preprogramirati mape u ECU i da se može izvuči dosta bolje performanse, lagano povećanje snage i manja potrošnja plina. Ozbiljniji ugrađivači plinskih instalacija vani ugrađuju i sklop sa kojim mogu podešavati paljenje na fino iz razloga koji sam gore naveo. Kod nas većina ne zna pošteno podesiti plin a kamoli da znaju nešto o ovim stvarima, čast iznimkama, Auto Silvio o ovome zna sve, za druge nemam pojma.
Nego što ja radim ovdje, danas sam ubo dizelanu 180 ks i više me ne zanimaju ove stvari
LP
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 20:53   #86
hehe bhakti ja isto tako razmišljam.. no život me naučio da sam ja onaj tip kojem je suđeno da uvijek naje... ja sad da dizela uzmem valjda vec isti dan bi morao reparirat turbo, dvomaseni i dpf filter.... kad je suđeno da naje.... gaće same padaju... neki ljudi kako kažu jednostavno nemaju sreće
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 12:20   #87
Evo i ja sam išao kontrorlirat zazore ali sa tim majstorima stvarno više nemam snage... eto pa vi pljujte po "Baktiju"
ps. vidi glavno crijevo sto ide u plinske injektore, šta im je ovaj jarac za gas napravio jer nisu na dobro mjesto učvrsitili crijevo... dobro da sam išao nešto drugo gledat...

https://s9.postimg.org/6phdroxmn/20170314_101534.jpg
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 14:51   #88
Mislim stvarno

Ovo je više nego nemar, ovo je stvarno pokušaj ubojstva ...
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 14:57   #89
to ja govorim stalno čim se po autu dira, dobra šansa je da će redovito nešto majstori zaje....
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 07:12   #90
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Ne uspoređujemo benzin i plin nego dvije vrste plina, kad resetiraš ECU i pobrišeš iz memorije parametre....između ostalih "learning knock correction" parametar onda kod prvog paljenja ECU postavi predpaljenje maksimalno u "advance" koliko je to uprogramirano u softweru. Kad kreneš voziti knock senzor odrađuje svoje i retardira paljenje na raznim dijelovima mape. Što je veći oktanski broj goriva to manje mora retardirati. Moj je Forester na nekim dijelovima mape za benzin retardirao i do 8 stupnjeva, na plin je to puno manje naravno. Što je veći oktanski broj morati će manje. Imam softwer sa kojim sam mogao retardirati paljenje do 5 stupnjeva pa sam se malo igrao i iznanadio se koliki je gubitak snage za recimo 2 stupnja u svim dijelovima mape. Znači vrlo je bitno kakav je oktanski broj! Kod mene u susjedstvu ima jedan ozbiljan tuner koji kaže da nakon ugradnje plina treba preprogramirati mape u ECU i da se može izvuči dosta bolje performanse, lagano povećanje snage i manja potrošnja plina. Ozbiljniji ugrađivači plinskih instalacija vani ugrađuju i sklop sa kojim mogu podešavati paljenje na fino iz razloga koji sam gore naveo. Kod nas većina ne zna pošteno podesiti plin a kamoli da znaju nešto o ovim stvarima, čast iznimkama, Auto Silvio o ovome zna sve, za druge nemam pojma.
Nego što ja radim ovdje, danas sam ubo dizelanu 180 ks i više me ne zanimaju ove stvari
LP
Pa na to sam i htio ukazati, teško ćeš kod nas natočiti plin koji nema preko "100 oktana" što bi prema sklonosti detonantnom izgaranju "advansiralo" kut paljenja toliko koliko ni ne smije jer bi došao u područje u kojem bi imao više štete nego koristi od toga (tj. u područje druge vrste knockinga, onog opasnijeg po motor). Stoga (na glas razmišljam, možda sam u krivu) ne bi smjelo biti razlike u potrošnji plina zbog eventualne razlike u oktanskom broju (što ovisi o omjeru C3 i C4). Ako je i ima, to bi bilo na razini akademske rasprave, a nikako 25%. No, obično u tehnici vrijedi - ako se nešto događa, onda postoji i razumno objašnjenje za to.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:07.