Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2016., 16:17   #1541
Nije istina. Prijavi se najviše 6 programa, nema veze ako su i svi u istoj školi.

Ovo je lanjska brošura sa svim informacijama:

https://www.upisi.hr/docs/Redovni_u%..._2016_2017.pdf
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 08:33   #1542
Aha... to sam tražio, TNX.
Mali_Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 18:26   #1543
Bok
Preselio sam se u Kanadu ovo ljeto i krenuo u 2. Razred srednje tamo no zbog nekih problema se vracam doma, mogu polagati sve ispite koje sam propustio ili moram cekati do sljedece skolske godine?
Hvala
Bdanjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 09:32   #1544
Quote:
Bdanjko kaže: Pogledaj post
Bok
Preselio sam se u Kanadu ovo ljeto i krenuo u 2. Razred srednje tamo no zbog nekih problema se vracam doma, mogu polagati sve ispite koje sam propustio ili moram cekati do sljedece skolske godine?
Hvala
ako si u RH završio 1. razred (preselio si se ovo ljeto, jel?) onda najbolje nazovi svoju školu ili Agenciju za obrazovanje (ministarstvo obrazovanja).
Mislim da ne trebaš izgubiti godinu zbog toga, negdje sam i pročitala da Rh državljani pri povratku imaju direktan upis, ali mislim da je to bilo za upis u 1. srednje.
plavaruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 08:51   #1545
Moze li mi netko reci koje sve gimnazije imaju u Splitu, kakvi su im bodovni pragovi? te da li se npr. u opću može upisati sa prosjekom 4,7?
koliko sam skuzila postoji opca gimnazija Nazor i Marulic. Koja je razlika?

koja je razlika između klasične i opće gimnazije?
da li pri upisima postoje jos dodatni bodovi i na što?


bila bih zahvalna na bilo kakvim informacijama vezano za gimnazije u Splitu


Hvala.
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 10:16   #1546
Quote:
mandolina2013 kaže: Pogledaj post
koja je razlika između klasične i opće gimnazije?
U klasičnoj se uče latinski i starogrčki sve četiri godine.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 10:27   #1547
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
U klasičnoj se uče latinski i starogrčki sve četiri godine.
a u općoj latinski 2 godine
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 10:35   #1548
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
a u općoj latinski 2 godine
U svim gimnazijama se latinski uči dvije godine, to se podrazumijeva.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 15:15   #1549
a minimalni broj bodova potrebnih za upis objavljen prije rokova upisa za prošlu godinu
plavaruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 00:38   #1550
Quote:
mandolina2013 kaže: Pogledaj post
Moze li mi netko reci koje sve gimnazije imaju u Splitu, kakvi su im bodovni pragovi? te da li se npr. u opću može upisati sa prosjekom 4,7?
koliko sam skuzila postoji opca gimnazija Nazor i Marulic. Koja je razlika?

koja je razlika između klasične i opće gimnazije?
da li pri upisima postoje jos dodatni bodovi i na što?


bila bih zahvalna na bilo kakvim informacijama vezano za gimnazije u Splitu


Hvala.
U Splitu ima, ako se ne varam, 6-7 državnih gimnazija.
1. gimnazija je jezična i klasična. A i B razredi su klasičari, znači imaju latinski i starogrčki sve 4 godine 3x tjedno, a C-F razredi su jezičari, znači imaju obavezna 2 strana jezika (engleski je svima prvi, a drugi strani jezik biraš između talijanskog, njemačkog, francuskog i španjolskog). Možeš uzet i fakultativno 3.strani jezik, isto biraš između gore ponuđenih jezika. Ako te zanimaju jezici, bilo klasični bilo moderni, upiši prvu jer je dosta kvalitetna, ali u jezični program je puno teže upasti jer upadaju samo odlikaši.
2. gimnazija je cijela jezična, isto ima 6 razreda. Program je vjerojatno isti ili sličan 1. jezičnoj, za ostalo ne znam jer nisam tamo išao.
3. gimnazija je prirodoslovno-matematička (MIOC) i uz 1. jezičnu najkvalitetnija splitska gimnazija, bar tako kažu. Ako te zanimaju matematika, fizika i/ili informatika upiši MIOC, ali isto je dosta teško upast.
4. gimnazija je opća, Marko Marulić. Pogledaj si na internetu program opće gimnazije, ali tu su predmeti uglavnom izjednačeni po satnici, imaš malo jezika, malo matematike, malo prirodnih, malo društvenih predmeta, svega pomalo.
5. gimnazija je isto opća, Vladimir Nazor i koliko ja znam, nema tu nekih velikih razlika s Marulićem, obje imaju isti program, samo što Nazor ima jedan razred sportaša, pa ako si profesionalno u nekom sportu, idi u Nazora jer tamo valjda imaju poseban program za sportaše. I da, obje se nalaze u centru Splita, kraj velikog pazara. U opću mislim da bi trebala upast bez problema s 4,7, i jednu i drugu.
Imaš još i nadbiskupsku klasičnu gimnaziju, koja je zapravo ista kao i 1. klasična, samo šta znam da oni uče molitve na latinskom i grčkom i vjerojatno su generalno orijentiraniji aktivnom prakticiranju religije. Ako si odgojena u tradicionalnoj katoličkoj obitelji, to je dobra škola za tebe.
Još postoji i prirodoslovna gimnazija u kojoj imaš više sati kemije, biologije i fizike i neke čak laboratorijske vježbe mislim, oni upisuju jedan ili dva razreda.
B.B2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 08:08   #1551
Hvala puno!
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 10:20   #1552
Pravilnik o upisu učenika u 1. razred srednje škole, pitanje.

Da li ministarstvo svake godine objavljuje novi pravilnik? Ako da, kada obično bude objavljen?

EDIT: zapravo me zanima slijedeće, u trenutno zadnjem pravilniku govori se (između svega ostalog) i o djeci sa zdravstvenim teškoćama i o djeci sa teškoćama u razvoju. U koju bi od ove dvije skupine spadalo dijete koje završi OŠ po normalnom programu a u 7. razredu je obavio transplantaciju jetre.

Ako sam dobro shvatio, prvi dobivaju jedan (1) dodatni bod, a drugi idu na posebnim listama ako im HZZZapošljavanje da preporuku za odgovarajuće zanimanje.

Zadnje uređivanje Mali_Mirko : 10.01.2017. at 11:06. Reason: Zapravo me zanima ovo drugo
Mali_Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 23:28   #1553
Quote:
Mali_Mirko kaže: Pogledaj post
Pravilnik o upisu učenika u 1. razred srednje škole, pitanje.

Da li ministarstvo svake godine objavljuje novi pravilnik? Ako da, kada obično bude objavljen?

EDIT: zapravo me zanima slijedeće, u trenutno zadnjem pravilniku govori se (između svega ostalog) i o djeci sa zdravstvenim teškoćama i o djeci sa teškoćama u razvoju. U koju bi od ove dvije skupine spadalo dijete koje završi OŠ po normalnom programu a u 7. razredu je obavio transplantaciju jetre.

Ako sam dobro shvatio, prvi dobivaju jedan (1) dodatni bod, a drugi idu na posebnim listama ako im HZZZapošljavanje da preporuku za odgovarajuće zanimanje.
Pa koliko ja znam ide djeci sa zdravstvenim teškoćama jer ovi drugi su više na psihološkoj bazi (razni poremećaji i sl.). No mislim da je za ovo pitanje najbolje obratiti se razredniku/ci djeteta pa neka se on/ona raspita ako već ne zna odgovor.
EDIT:
Mislim da nije potrebna preporuka jer nema tu nekakvih oštećenja ruku, nogu, vida, sluha što bi dijete spriječilo u obavljanju nekoga posla.. možda bi bilo dobro posavjetovati se i s liječnikom koje zanimanje treba izbjeći..

Zadnje uređivanje ivanx : 12.01.2017. at 23:31. Reason: dodavanje saržaja
ivanx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 13:28   #1554
tablica bodova 2016./2017.

Ako netko ne zna..

Ovdje možete preuzeti Tablicu bodova koji su bili potrebni za upis u školsku godinu 2016./2017.

https://www.upisi.hr/upisi/
renchika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 13:48   #1555
Mozemi mi betk oreci kako ae boduje i sta se gleda za upis za tehbicara za ocbu optiku? I kako se opcebito boduje? Da l ise gleda prosjek 5,6,7 i 8 razred i ocijene hrv mat i str jezik ili???
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 14:32   #1556
Bodovi se računaju tako da zbrojite prosjek (na dvije decimale) od 5., 6., 7. i 8. razreda + zaključene ocjene na kraju 7. i 8.r. iz hrvatskog, matematike, stranog jezika + ocjene iz 3 predmeta koje traži škola koju ste odabrali.

Ovdje imate kalkulator:

http://srednja.hr/Srednja-kalkulator

A koliko vidim ovdje za teh. za očnu optiku uzimaju se ocjene iz fizike, kemije i tehničkog..
https://www.ucenici.com/popis-predme...aznih-za-upis/
renchika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 18:56   #1557
Pozdrav svima,,

iako sam 7.razred, počeo sam razmišljati o srednjoj školi. Jednog dana želio bih upisati kroatistiku, pa me zanima koja je škola najbolji "temelj"? Je li to opća gimnazija, ili ipak nešto drugo? Hvala svima!
favorit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 16:18   #1558
Quote:
hrovje kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,,

iako sam 7.razred, počeo sam razmišljati o srednjoj školi. Jednog dana želio bih upisati kroatistiku, pa me zanima koja je škola najbolji "temelj"? Je li to opća gimnazija, ili ipak nešto drugo? Hvala svima!
Opće ili jezične gimnazije su (najčešće) najbolji odabir za tako nešto.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 08:48   #1559
molim kratki opis upisa od trenutka kada se počne " ispis prijavnica "

gdje se to ispisuje, tko treba potpisati......................... ?????
Dodozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 09:24   #1560
Pitanje (da provjerim ako sam dobro shvatio)
25.05: učenici se mogu prijaviti u sustav i provjeriti točnost do tada upisanih podafaka
26.06: učenici prijavljuju max 6 smjerova nastavka obrazovanja u srednjim školama
10.07: do ovog datuma mogu mijenjati prioritete, brisati i dodavati smjerove jer se taj dan ide u svoju OŠ gdje se ispunjava neki papir sa konačnom listom prioritdta, potpisuje ga se i taj list ostaje u školi. Lista prioriteta se više nemože minenjati
13.07: objava konacnih lista gdje se tko upisao ( najvisi prioritet na kojeg je upao)

Nakon toga ovisno o srednjoj školi, oxnese joj se upisnica koju isprintaš sa upisi.hr i eventualno potrebno ljiječničko uvjerenje....

Je li ovo dovoljno po Upisi for dummies?
Mali_Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.