Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2016., 10:54   #41
Slažem se da Pluton ima jači utjecaj na Sunce, Mjesec,Mars, Veneru,ASC..ja imam u natalnoj karti egzaktnu konjukciju Mjeseca i Plutona u Djevici u 3. kući.Mjesec je vladar mog ASC, a Pluton 5. kuće. Često sam koristila tu konjukciju u svom spisateljskom talentu, moje priče su bile u kontrastu dark/bright side,oblačila sam se isto slično, od neke darke faze do cjetnih kompletića, ovisi koliko je koja planeta prevagnula, znači nekad Mjesec, nekad Pluton,.U ljubavnim vezama sam se isto tako osjećala, od lepršavih do izrazito ljubomornih osjećaja.Ali, to sve je bilo dio mog magnetizma. Bila sam uvjerena da vladam tom konjukcijom sve do prošle godine, tranzitni Pluton u natalnoj 6. kući u konjukciji na natalnu Veneru u Jarcu.Uran vladar mog 8. natalnog polja u tranzitu u 10. kući napravio je opoziciju na natalni Uran u 4. kući, dispozitor Venera. I još Saturn vladalac mog 7. natalnog polja u tranzitu u 5. kući.Jedva sam preživjela, imala sam operacije reprodoktivnog organa i da ne govorim dalje što...Uglavnom, Saturn je "odnio djecu".I sad je moja konjukcija Mjeseca i Plutona u mojoj svijesti opet dobila novo nivo-donijela mi je pravu transformaciju tjelesnog i duhovnog jer nakon svega nisam ista osoba -fizički sa ožiljkom na kojeg sam ponosna,mada ne znam zašto, i promijenila mi se svijest o mnogo čemu .
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 11:15   #42
To me podsjetilo na moj slučaj....Imam trigon Mo-Pl, orbisa 9, separacijski. Znači, neki ga ne bi ni uzeli u obzir. A skoro sam ostala bez maternice.
I sva ta zdravstvena zbivanja su bila posljedica intenziteta emocija u mojoj tadašnjoj vezi.
Nikad u životu nisam imala takvih problema, a onda sam jednom završila na hitnoj zbog menstrualnih krvarenja koja nisu mogli zaustaviti, tako da sam bila već prihvatila da drugog rješenja nema...
I zanimljivo, to se samo od sebe riješilo, jednostavno nestalo kad smo mi prekinuli. S vremenom, jako dugo je trebalo da se uspostavi ravnoteža. Ali kako je vrijeme prolazilo, tako se situacija popravljala. Dok mi prije ni doktori nisu mogli pomoći.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 12:27   #43
Pluton stvara intenzitet,tako je i kod mene,ali intenzitet emocija koje se nisu mogle otvoreno izraziti prouzročenih lošim djelovanjem okoline, kod tebe je bila u pitanju ljubavna veza , i tako se stvor stres. Ja sam ostala bez maternice i jajnika, sve je to bio živi užas,a onda sam prihvatila situaciju i kao što kažeš, potrebno je stvoriti ravnotežu.Volim reći da su to bile samo transformacije i da još uvijek "putujem" prema novim spoznajama o sebi, i drugima.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 19:25   #44
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Ma kako se ne osjeti Pluton. Plutonov kvadrat na natalnu poziciju smatra se jednim od zescih tranzita. U raznim fazama zivota osjecamo neke planete jace. Netko moze reci da ne osjeti Plutonove tranzite i onda odjednom, kasnije u zivotu, kad dodje red na ucenje nekih lekcija, ti se tranziti pocnu jako osjecati.
slažem se. ja sam ih osjetila u svoj svojoj snazi, ono, ne možeš omanut.
kad je radio opoziciju na mjesec opsesivno sam se počela izgladnjivat, nešto što mi je uvijek bilo neshvatljivo me zgrabilo bez ikakve kontrole. potpuno neobjašnjivo. krenula sam na dijetu da izgubim par kila i onda sam samo spuštala granicu kila koliko vaga treba pokazati. potpuno sam izgubila predodžbu o tome kako izgledam, samo mi je bio cilj- još...mogu ja još.
u kvadratu na veneru mi je također donio svakakve neobjašnjive i za mene strane pojavnosti. jedan odnos koji je bio preplavljen osjećajem opsesije, ljubomore i svega ostalog lijepoga, a čak se enije radilo ni o muškarcu niti o seksu, uglavnom osjećaje za koje nisam znala ni da ih imam, kao da je netko drugi vladao sa mnom.
u kvadratu na mars mi je donio jedna odnos koji se zasnivao na isključivo seksualnoj privlačnosti i bio ispunjen sado mazo elementima koji me nikad nisu zanimali..do tad
uglavnom, svaki put kad bi me pluton posjetio šokirala sam se ..samom sobom. kao da to nisam ja i kao da netko drugi upravlja sa mnom. i sad kad sve sumiram, sve se može svesti na riječi: dominacija, kontrola i opsesivnost i fanatičnost čak i u prvom slučaju kad nije bila uključena nikakva osoba. pluton u svom punom sjaju. i iako mnogi kažu- ne ponovilo se, ja bih sve ponovila. ja sam se tad baš super osjećala. potpuno živom i punom neke nadljudske energije i kao da sam stalno na rubu.
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 20:59   #45
Meni je u djetinjstvu radio kvadrat na Sunce, tad sam bila nesto bolesna cesto. Konjukciju na AC i istovremeni kvadrat na Merkur je radio kad sam imala 16ak, to bila kao neka teen pobuna itd. A kvadrat na svoju natalnu poziciju je napravio prije cca 2 godine. Taj sam utjecaj prepoznala tek godinu nakon svega toga, sve se svodilo na kontrolu ili kako kazu na eng. battle of wills. To tad nisam prepoznala uopce, ali poslije sam skuzila...oduvijek sam imala taj problem gdje pokusavam nametnuti svoju volju u odnosima s bliskim ljudima. Nakon tog tranzita stvari su se promijenile, vise nisam takav control freak, hvala bogu
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 22:18   #46
Meni konjunktira Veneru i Merkur, koji mi je vladar Ascendenta i radi kvadrat na Mjesec. Ne da ga osjetim, nego ono. Volim krimiće, evo i sad pratim seriju Ubojstva u Midsomeru dok ovo pišem, zanimaju me misterije, psihološki trileri i horor filmovi, u ljubavi sam izuzetno strastvena, mislim da mi je dao neku prodornost u pojavi i pogledu zbog tog vladara ASC, a nepogrešivo nanjušim i ljude s istaknutim Plutonom.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 23:19   #47
Plutom u aspektima definitivno ruši/transormira sve što ne valja i dakako, to ne ide bez popratnih traumi. Dobra je vijest što ma koliko moćan bio, ne može porušiti ono što valja. I to što donosi preobražaj. Nakon njegovih utjecaja više ništa nije isto (najčešće u našem unutrašnjem svijetu). Također, Pluton (Had) u dubini skriva bogatsvo pa nas dubinski mijenja, obogati. Po mojem iskustvu, najgori je kad u tranzitu nasjedne na vrh neke kuće, tu će bogme priredit iznenađenja, velike promjene na tom području koje moraju biti učinjene da bi se krenulo dalje. U tom procesu otpada sve što ne valja, sve što je nezdravo ili nagiženo. Zna donijet baš paklenske muke i mračne periode. Takva mu je simbolika, smrt i ponovno rođenje, iz mraka u svjetlo. Tranziti mu traju po devet mjeseci, nije lako, treba to izdržat. Možda sve počinje s iznenađenjem, ali nema tu naglih riješenja, treba to odradit. No ima i ljekovit potencijal pa ok.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 19:25   #48
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
....Imam trigon Mo-Pl, orbisa 9, separacijski. ....
I sva ta zdravstvena zbivanja su bila posljedica intenziteta emocija u mojoj tadašnjoj vezi.
...


Ja imam egzaktni trigon Mjeseca i Plutona... kao i trigon Venere i Plutona...
Uvijek sam mislila da me taj trigon štiti... a s druge strane imam dosta zdravstvenih problema za koje ZNAM da su posljedica stresa, loših emocija itd... Mjesec mi je naime vladar 6. polja, pa i tu vidim poveznicu... i u opoziciji je na Neptun...
I još mi je Pluton u 7.polju

Ono čega se bojim je njegov tranzit nad Venerom i 12. poljem kroz koju godinu... Još mi Venera vlada 3. i 8. poljem, uh...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 19:51   #49
A vjerojatno je bolje nego da je kvadrat. Ali Pluton je Pluton.
Meni je u oko (desno) a to bi bio Mjesec kod žena, upala otrovna kemikalija...nije mi bilo ništa ozbiljno, ali na tom oku je dioptrija veća, suho je, vrlo često imam osjećaj da nešto nije sasvim u redu s njim.

Aspekt se ostvario kroz negativan događaj, ali nije bio toliko tragičan.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 21:52   #50
Pošto mi pluton radi dosta aspekata i racunajuci sam došla do zakljucka da mi je dominantan u karti
znaci pluton u škorpiji ,znaci sjedište ,8 kuca
radi opoziciju sa suncem (blizanac)
kvintil sa merkurom(vladar sunca)
sekstil sa neptunom (a podznak sam riba)
sekstil sa uranom

Odmalena sam baš fascinirana medicinskim znanostima,krvlju i ostalim tjelesnim tekucinama ,mjestima od kojih svi drugi bježe ,pretjerano sklona hodanju po rubu i naglim promjenama života iz temelja ,naglih prekida kontakata sa osobama je bilo,pretpostavljam da bi se najbolje osjecala da napustim sve i odem radit ono na najgore mjesto na svijetu ,bolescine oko mene i ostale stvari od kojih svi bježe,kronična negativnost u nekim stvarima i rezultat toga odustajanje od dota toga u životu,pretjerana razmišljanja o smrti i mogu rec i fascinacija i rađanjem i smrti

Opcenito imam filing da me taj pluton stalno poziva na neko ono padanje na dno i onda na dnu doživim neki nalet energije te kad je sve dobro ,to dobro mi brzo dosadi i idemo onda ponovo na dno i tako se samo vrti
__________________
And peace all around may be your fortune.
Ostat ćemo sami ti i ja u svijetu kome rod i ne treba
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 12:44   #51
bas sam nesto jučer razmisljala....jedno od najboljih razdoblja u mom životu je bilo kad je tranzitni Pluton,inače vladar mog 5. polja bio u trigonu s natalnim Suncem u 8. polju.Takvo razdoblje je trajalo oko 3 godine, Pluton direktno -retrogradno.Jest da su mi dva rođaka u tom 3godisnjem razdoblju umrla,jer je natalno Pl u 3. polju, ali ja se nikad nisam osjećala bolje.
Pluton na Sunce trigon donio mi je nekakvu iznutra moć,sigurnost, to sam bila prava ja, sa svojim sposobnostima, bez onog natalnog osjećaja Saturna koji me često "želi pobedastiti" (So90'Sa),bez natalnog osjećaja precjenjivanja Neptuna da mogu i kad ne mogu (Ne90So).
Odolijevala sam čak i razno raznim spletkama.Počela raditi na sebi,svjesna da sam lijepa,prvi put u životu.Počela sam se odijevati kako želim,bila erotski privlačna (odnosno postala sam svjesna toga). Pluton me svu "stavio na mjesto".Tada je jos bio u tranzitu 5. nat. poljem.
Zato, kad je Pluton napravio tranzitni kvadrat na natalnu Mo/Pl,u 6. polju,ostadoh bez svog omiljenog posla. Kasnije, u konjukciji s Venerom opet kvadrat na Mo/Pl, ( Mo vladar ASC,) pa me skoro ubio.
Uskoro će retro, možda donese tu ljubav,kao vladar natalnog 5. polja, a koju nikako do sad nije.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.