Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2017., 20:06   #4421
jel zna tko je li uvijek POS dadne drugi krug odabira stanova ??

ono ako bih odužio još malo, da idem na opciju vidjet ću u drugom krugu
ciark is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 09:52   #4422
Ciark niste mi odgovorili na pp, ali sad možda i nema veze,

Naime, jučer je u Metkoviću počeo odabir stanova iz POS programa.
Zgrada treba imati 55 stanova a na listi je cca 70-tak kandidata koji zadovoljavaju nekakav minimum uvijeta. Međutim, na odabiru, koji je podjeljen u grupe po 10 kandidata, od prvih deset pojavili su se samo 2 kandidata. Takođe i od drugih deset samo dva. Razlog je što su stanovi preskupi (cca 1000 e je za Metković preskupo).

Vjerojatno se neće prodati ni pola stanova.

E sad, zanima me zna li tko šta će se sada događati ako ti stanovi ne budu prodani. Tko snosi izvođaču troškove. Tko odgovara za učinjenu štetu državi?
darko151 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 12:51   #4423
Quote:
darko151 kaže: Pogledaj post
Ciark niste mi odgovorili na pp, ali sad možda i nema veze,

Naime, jučer je u Metkoviću počeo odabir stanova iz POS programa.
Zgrada treba imati 55 stanova a na listi je cca 70-tak kandidata koji zadovoljavaju nekakav minimum uvijeta. Međutim, na odabiru, koji je podjeljen u grupe po 10 kandidata, od prvih deset pojavili su se samo 2 kandidata. Takođe i od drugih deset samo dva. Razlog je što su stanovi preskupi (cca 1000 e je za Metković preskupo).

Vjerojatno se neće prodati ni pola stanova.

E sad, zanima me zna li tko šta će se sada događati ako ti stanovi ne budu prodani. Tko snosi izvođaču troškove. Tko odgovara za učinjenu štetu državi?
Smanjit će cijenu stana po m2 i problem riješen ili će ići u najam. Prazni zjapiti neće sigurno
anonymusi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 14:39   #4424
Neznam bas. Jos je to sve u izgradnji. Kakva je tu zakonska regulativa. Ima li igdje slicnih primjera. Zna li tko. Jer npr cak i najam stana od 140 m2 u potkrovlju (de facto 6 kat) u zgradi bez lifta i po 20 kn m2 bi kostao 2800 kn/mj. Kao sto rekoh za Zg ok, ali za Metkovic...?
darko151 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 17:12   #4425
Do jutros u Metkovicu.
Od prvih 50 kandidata prodano je 14 stanova. Mislim ugovoreno je 14 stanova. Vecina oko 58m2 i najveci odabrani su od 74m2. Plus parking mjesto koje je 7000€ sto je van svake pameti.
Nadam se drugom krugu, mada ovo placanje unaprijed mi je jos uvijek nelogicno.
Rok izgradnje je 30.03.2018.
ciark is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 18:14   #4426
Znaš li slučajno koliko ih je otišlo do kraja, odnosno do danas u podne. Je li 66. na listi (izvođač) uzeo jedan ili je i njemu preskupo.
darko151 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 21:00   #4427
ne znam stvarno ali ne mislim da ih je mnogo prodano...
Je li tko ima onaj POS kalkulator u excelu da pošalje ?
ciark is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 16:37   #4428
Quote:
ciark kaže: Pogledaj post
ne znam stvarno ali ne mislim da ih je mnogo prodano...
Je li tko ima onaj POS kalkulator u excelu da pošalje ?

Evo možda nekome pomogne. Nije 100% točno, ali je približno sigurno.
POS kredit kalkulator (kraic)
__________________
“May the Force be with you.”
ciark is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 11:07   #4429
nekužim ovaj kalkulator, šta ne bi trebao smanjiti iznos kredita ako se stavi učešće?
rezervni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 13:12   #4430
Quote:
rezervni kaže: Pogledaj post
nekužim ovaj kalkulator, šta ne bi trebao smanjiti iznos kredita ako se stavi učešće?
Baš tako. To i piše na dnu. Ukoliko imate i ukoliko nemate učešće. Sami možete prepraviti kamatne stope
__________________
“May the Force be with you.”
ciark is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 15:27   #4431
da ali pod "ukupno stan" bi mi trebao umanjiti cijenu stana ako imam učešće a ne digniti?
rezervni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 18:42   #4432
Malo prepravi ako te zbunjuje.
Jel tko zna, da li se može mjenjati način plaćanja, ili duljinu trajanja kredita ako se u predugovoru dogovori jedno, a do glavnog ugovora dođem do nekih novaca pa bih htio skratiti trajanje kredita i slično ?

Jel kome to trebalo..
Hvala
__________________
“May the Force be with you.”
ciark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 22:37   #4433
Na stranicama APN-a je 26.4. objavljen Prijedlog liste prvenstva za Zagreb. Chech it out!

LINK
frnjokul is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 23:19   #4434
Quote:
frnjokul kaže: Pogledaj post
Na stranicama APN-a je 26.4. objavljen Prijedlog liste prvenstva za Zagreb. Chech it out!

LINK
Koliko će se uopće stanova graditi? zna li se što više o tom projektu?

Zadnje uređivanje Zbunjevita :) : 27.04.2017. at 23:42.
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 07:45   #4435
@ Zbunjevita, baš sam i ja to htjela pitati.

Da li netko zna o kojoj lokaciji se radi i o kolikom broju stanova?

Ja se prijavila i sad 'umirem' od neizvjesnoti. Ako netko sazna neki info, bilo bi super da podijeli
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 11:22   #4436
A prvotno je bila priča(kad su završili Zapruđe i Klaru) da se neće više u Zagrebu graditi POS tako da je moguće da je ovo za popunjavanje preostalih neprodanih stanova...
samjednopitanje is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 11:54   #4437
Quote:
samjednopitanje kaže: Pogledaj post
A prvotno je bila priča(kad su završili Zapruđe i Klaru) da se neće više u Zagrebu graditi POS tako da je moguće da je ovo za popunjavanje preostalih neprodanih stanova...

-- Cini mi se da je prije nekih mjesec-dva APN raspisao i poziv (prikupljanje) ponuda zemljista za gradnju, cca 10 000 m2 mislim. Ne mogu trenutno pronaci na stranicama APN-a taj Poziv ali obzirom da ima dosta ljudi prijavljeno i na ovoj listi, valjda ce graditi novo.

Gdje/kada i za koliko, to je pitanje. 'Ohrabruje' sto je izgleda opet pala vlada i sve ce se to jos dodatno prolongiratiiii...
frnjokul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 13:30   #4438
Quote:
samjednopitanje kaže: Pogledaj post
A prvotno je bila priča(kad su završili Zapruđe i Klaru) da se neće više u Zagrebu graditi POS tako da je moguće da je ovo za popunjavanje preostalih neprodanih stanova...
To sam i ja prvo mislila, al zvala ih frendica dok je još bio otvoren natječaj i rekli su joj da traže zemljište.
Zapravo su prvo raspisali natječaj za listu prvenstva da vide kolike su potrebe tržišta (koliko ljudi je na listi), pa da prema tome izaberu zemljište i planiraju sredstva.
Al ne znam ništa više/dalje - jesu li našli zemljište, na kojoj lokaciji, koliko stanova...(?)
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 13:32   #4439
Quote:
frnjokul kaže: Pogledaj post
Gdje/kada i za koliko, to je pitanje. 'Ohrabruje' sto je izgleda opet pala vlada i sve ce se to jos dodatno prolongiratiiii...
E, to je s*anje
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 13:53   #4440
Quote:
samjednopitanje kaže: Pogledaj post
A prvotno je bila priča(kad su završili Zapruđe i Klaru) da se neće više u Zagrebu graditi POS tako da je moguće da je ovo za popunjavanje preostalih neprodanih stanova...
Zbilja? Moju sestru smo prijavili i dospjela je negdje na sredinu liste i sad uopće nemam pojma što očekivati od toga. A i ona je spominjala da misli da će se najprije prodavati ovo što je ostalo.

Quote:
frnjokul kaže: Pogledaj post
-- Cini mi se da je prije nekih mjesec-dva APN raspisao i poziv (prikupljanje) ponuda zemljista za gradnju, cca 10 000 m2 mislim. Ne mogu trenutno pronaci na stranicama APN-a taj Poziv ali obzirom da ima dosta ljudi prijavljeno i na ovoj listi, valjda ce graditi novo.

Gdje/kada i za koliko, to je pitanje. 'Ohrabruje' sto je izgleda opet pala vlada i sve ce se to jos dodatno prolongiratiiii...
To sam baš i ja pomislila
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.