Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2016., 12:41   #2641
Bok,nama su se javili projektanti ljetos i ponudili projekt koji mi nije odgovarao pa sam trazila drugi,poslali su mi tipsku kucu koja mi opet nije odgovaral(kao,drugih nemaju) ali smo se onda dogovorili da povecaju potkrovlje za 140 cm +vanjsko stepeniste ali sve pod krovom...za povisicu i stepeniste moramo doplatit projekt oko 7000 tisuca kn sa pdv i sa 800 kn u DR.proracun....projektanti su nam iz Zlatara... kuca ce bit velika 840 do ulice sa 1180... vece nije moglo jer bi onda morali slati projekat u ministarstvo na odobrenje a to dugo traje...sto se tice materijala(zvala u utorak)reko mi da ce u cetvrtom,petom mj. krenut isporuka i da dotad ce bit gotov i glavni projekt da mogu izvadit građevinsku...kao što budemo manje zvali prije ce bit gotovi jer se ne moraju javljat na telefon....
harmunt933 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 21:07   #2642
Bok,da i ja napišem svoje iskustvo.Prošlu godinu u 12 mjesecu sam stupio u kontakt sa projektantom.Tijekom ove godine smo radili na papirologiji,da bi dobio građevinsku dozvolu ovaj mjesec.Pa sad sami prosudite koliko i vama treba utrošenog vremena da bi to ishodili.Nadam se da će te možda vi imati više sreče.
herceg-bosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 16:46   #2643
Quote:
Bob je majstor kaže: Pogledaj post
Super kepasa ide to samo je bitno da se ne staje...
Znaci i zbukanje gotovo!
Mali djecak, tocno je tako kako ti je projektant to predocio.
I moram primjetiti da imas jaaaako dobrog projektanta jer je sve to tako lijepo pojasnio i spreman je na suradnju sto je prava rijetkost.
Ja imam sasvim suprotna iskustva sa projektantom i sad kad se prisjecam polako mi tlak raste...
Ja sam gradio kucu 20 % vecu tlocrtno + potkrovlje.
Projekt se nadoplacuje oko 1000 i nesto sitno kuna a razliku materijala sam moras nadokupit.
Ukoliko cijeli projekt radi po tvojim zahtjevima i nije tipski tada placas projektantu projektiranje cijele kuce cca 15 000 kn a materijal sve preko tih 65 kvadrata takoder sam kupujes.
Bob je majstor
Može li jedno pitanje, ko ti je isporučivo materijal i daju li vršiti zamijenu materijala.
Hvala
herceg-bosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 23:08   #2644
Pozdrav moze jedan savjet..
Dakle podnio bih zahteva za stambeno zbrinjavanje u vidu građevinskog materijala..zivim u kraju od posebne drzavni skrbi u obiteljskoj kuci i mislio bih napraviti potkrovlje...sad da li i u kakvoj mjeri pomaze drzava materijalom..
Potkrovlje je niže tako da bi ga trebalo sigurno podici a krov je stariji sa crijepom-salonit-azbesta sad da li ima to nekog utjecaja?
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 08:54   #2645
Pozdrav, moze li mi netko reci koliko kosta sveukupni trosak za geodeta?
hrc555555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 23:44   #2646
Pozz
Cetveroclana smo mlada obitelj i razmisljamo o gradnji kuce na podrucju posebne drzavne skrbi. Molila bih one koji su uspjeli sve rijesiti da mi malo bolje to objasne ako je jos uvijek moguce dobiti pomoc od drzave za izgradnju. Krecemo od nule jer nemamo ni zemljiste. Znaci prvo kupujemo zemljiste a sto dalje? Dali je moguce od drzave dobiti iznos za gradnju one niskoenergetake kuce ili kako se zovu one prizemnice sto poneke firme brzo izgrade kao da ih sklope od rigipsa? Molim da me uputite u postupak i naravno cijenu. Hvala
LadyJana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 20:11   #2647
Quote:
brzi66 kaže: Pogledaj post
I kod mene isto tako. bojim se da ni nebude ništa od tog, samo su mi uzeli 7 godina života
Stigla lista za odstrel.Medju prvih pet sam na opcini nakon osam godina.Nije ni tako puno za cekati.Sam se treba strpit.Za godinu cu potpisat ugovor,za jos jednu cu dobit potvrdu i vec 2021 stize materijal.
gigobanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 20:31   #2648
Quote:
gigobanda kaže: Pogledaj post
Stigla lista za odstrel.Medju prvih pet sam na opcini nakon osam godina.Nije ni tako puno za cekati.Sam se treba strpit.Za godinu cu potpisat ugovor,za jos jednu cu dobit potvrdu i vec 2021 stize materijal.

Na novoj listi sam prvi na općini! Živi bili pa vidili
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 12:29   #2649
Cestitam.Daj javi ak ti posalju kakav dopis.
gigobanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 21:11   #2650
Bojim se da je rano za čestitke! Već sam bio prvi na općini prije 4-5 god, pa su sljedeće godine objavili listu po županiji, pa mijenjali bodovanje, pa bio peti, ....

Uglavnom ne nadam se više baš previše ali ako nešto ipak bude, svakako javim.
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 11:16   #2651
Pozdrav svima!

Mi smo još uvijek na čekanju... točno 5 godina.
U 2.mjesecu nas je zvala žena iz uprave da pita hoćemo li produžiti zahtjev i oduševila se što hoćemo jer je kao puno ljudi odustalo.
Sad vidim na listi da ukupno u državi materijal čeka 448 ljudi (model D), a prošle godine ih je bilo 511, znači samo 63 više, pa valjda su neke i riješili u prošloj godini, tako da ne vidim da ih je puno odustalo...
A osim toga, u mojoj općini (Antunovac) je prvi na listi čovjek kojeg znam i koji je odustao od zahtjeva nakon 10 godina čekanja, i krenuo sam u realizaciju, trenutno ima gotov projekt, i ove godine kreće u realizaciju, a i dalje se nalazi na listi (?!?!?!).
Ne znam više tko je tu lud.
Znači mi smo sada 5 od 6 u našoj općini, odnosno četvrti ako ne računam spomenutog čovjeka.

Ima li netko informaciju koliko se kuća riješilo prošle godine???
I po kojem principu se riješava lista, po općinama (ako da kojim redom)? Županiji? Ili na razini države?


Hvala svima na bilo kakvom odgovoru!
ana7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 13:05   #2652
Ima li kakvih novosti ili su otisli na godisnji do devetog mjeseca?
gigobanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 21:05   #2653
Jucer su nesto spominjali 15.7.

Tj, da se ispravim, to je bila rijec za one kredite sufinancurane od drzave, ako je o tome rijec ovdje.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 23:00   #2654
Nisu ovdje krediti u pitanju nego uglavnom dodjela gradjevinskog materijala,iako nas ima raznih slucajeva.
gigobanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2019., 22:20   #2655
Pozdrav, zanimaju me sve moguće vrste poticaja i subvencioniranja od strane države i županija pa ako mi može tko pobliže objasniti bio bih zahvalan, znači planiram osnovat obitelj i naselit otok pa eto neke smjernice a nisam upućen uopće da se išta dava a svaka kuna dobro dođe ...
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2019., 06:21   #2656
https://gov.hr/moja-uprava/stanovanj...-za-mlade/1941

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2023., 21:05   #2657
Pozdrav,
nadam se da još ima dobrih ljudi koji prate ovu temu i mogu mi pomoći. Imam pitanje u vezi materijala. Po Zakonu o PPDS piše da se dobiva građevinski materijal po m2 ovisno o broju članova. Ja sam trenutno u fazi potpisivanja ugovora i tu su mi mnoge nepoznanice. Recimo, od projektanta sam dobila popis materijala koji mi daje država za 55m2 ali bez stolarije, odvodnje, kanalizacije, elektroinstalacija i temelja, a ni materijal nije za 55m2 već manji. Pitala sam projektanta kako to jer da imam novce bi si sama gradila kuću a ne tražila pomoć države, a sad ispada da mi samo mali dio toga financiraju. Odnosno kažu da se za materijal ne gleda m2 (kao što piše u Zakonu) već oni imaju neku definiranu vrijednost od prije 10 godina. Što opet u današnje vrijeme je 0 s obzirom na porast cijene materijala. Može mi netko pomoći. Da li ste i vi imali te informacije? Hvala vam.
Ana10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.